Šta je novo?
Pa uz paket za dz ide platna super kartica, a uz karticu nakon prvog placanja (valjda u partnerkoj radnji) ide 2000 bodova na poklon, bodovi koje redovno skupljas idu duplo tom karticom...
Nisu ni meni rekli za karticu, ali sam provalio citajuci na sajtu iste
aha , dakle to treba u sberbanci da trazim platnu super karticu? tipa da odem sutra? jer meni toga nema :)

kad sam otvarao racun bio sam prvi u ekspozituri i trebalo joj 15 minuta da uopste "vidi" gde je ta promocija..nista mi za superkartiuc ne rece? a i onako je bila pogubljena jer sam bio prvi za promociju..cak je zvala centralu da pita za pomoc :)
 
Ladno me odbili za iRacun! 😁 Ne znam ni zasto, haha! :p
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    93.2 KB · Pregleda: 125
Svasta :) Da nisi mozda imao racun kod njih u poslednjih 6 meseci?
 
@A M G

Da, stoji jasno da iRačun ne mogu otvoriti oni koji imaju račun u RFB ili su ga imali u prethodnih 6 meseci.

Drugim rečima, ako već imaš račun, nastavi da plaćaš 290 RSD ono što je sad besplatno ili zatvori, pa se vrati za 6 meseci. :LOL:
 
@A M G

Da, stoji jasno da iRačun ne mogu otvoriti oni koji imaju račun u RFB ili su ga imali u prethodnih 6 meseci.

Drugim rečima, ako već imaš račun, nastavi da plaćaš 290 RSD ono što je sad besplatno ili zatvori, pa se vrati za 6 meseci. :LOL:

tako je. zato su banke moderno ali ajd potrebno zlo najgore :)

njima je cilj da stari korisnici placaju koliko su placali. a da dobiju nove korisnike na osnovu ovih povoljnosti..a posle eventualno da to sto je besplatno mozda i ne bude besplatno :) svakako zele vise korisnika i vise para da zarade primarno :)
 
aha , dakle to treba u sberbanci da trazim platnu super karticu? tipa da odem sutra? jer meni toga nema :)

kad sam otvarao racun bio sam prvi u ekspozituri i trebalo joj 15 minuta da uopste "vidi" gde je ta promocija..nista mi za superkartiuc ne rece? a i onako je bila pogubljena jer sam bio prvi za promociju..cak je zvala centralu da pita za pomoc :)
Ako koristis Super karticu, obavezno idi trazi Platnu Super. To je u stvari kreditrna, ali preko app prebacujes sredstva pa ne mora nikakve kamate da bude.
I na meni su se ucili, opusteno. Elem, obavezno ponesi SK kada budes isao, trebace ti.
 
njima je cilj da stari korisnici placaju koliko su placali. a da dobiju nove korisnike na osnovu ovih povoljnosti.

S obzirom na to da za ovakvu uslugu ne postoji ugovorna obaveza, korisnik vrlo lako moze da im ode. Citao sam pre nekog vremena istrazivanje koje je pokazalo da ce se ljudi vracati lokalnim piljarnicama u buducnosti, misljenja sam da tako treba i sa bankom. Sto manja to bolja, a u prilog tome idu i desavanja sa dve velike banke, koji poslednjih dana ne mogu da se sastave usled unapredjenja sistema.
 
S obzirom na to da za ovakvu uslugu ne postoji ugovorna obaveza, korisnik vrlo lako moze da im ode. Citao sam pre nekog vremena istrazivanje koje je pokazalo da ce se ljudi vracati lokalnim piljarnicama u buducnosti, misljenja sam da tako treba i sa bankom. Sto manja to bolja, a u prilog tome idu i desavanja sa dve velike banke, koji poslednjih dana ne mogu da se sastave usled unapredjenja sistema.
pa sa bankama je lako koga ne mrzi. a i iz nekog razloga i ljude koji imaju vremena mrzi (ko nema vremena to razumem skroz)

resenje za rajf je lako ko je tamo...zatvors racun i prebacis se u Sberbanku besplatno na 6 meseci (jos dobijes 5k dinara plus 2k super kartica sto je kao da ti plate za vreme koje gubis na otvaranje i gasenje racuna)..posle 6 meseci ugasi se sberbanka i predje na iRacun

i eto ga sve besplatno. Plus se dobije tih 7k dinara ukupno, a izgubi se oko 2 sata vremena na otvaranje i zatvaranje racuna...dakle 30e po satu se placa to da zatvoris i otvoris racun...cak i jako mali broj programera u srbiji ima tu satnicu a kamoli vecina ostalih ...

ps. i od sberbanke nije samo 7k nego i vise..jer daju majstor u kuci osiguranje..meni bas igrom slucaja procurila wc solja na spoju u zidu..dosla dva majstora.namestila sve.sve besplatno..to je sigurno 50tak evra usluga-rad i materijal :)..pa kad dodatim sve to ispade da cu preko 100e koristi imati od sberbanke sto ih koristim besplatno :) a opet kome god da sam rekao sve ili mrzi, ili nemaju vremena, ili imaju strah od banaka i sl
 
Isto sam i ja razmišljao kada sam otvarao račun u Eurobanci. Uzeo najveći paket kod njih koji košta 550 rsd ali kada sam stavio na papir dodatne pogodnosti koje dobijam a realno ću ih i koristiti onda ispada da nisu uopšte, za moje potrebe, skupi. Na sve to poslovnica mi lokacijski više odgovara od Intesine a i imam blizu bankomate.
 
Isto sam i ja razmišljao kada sam otvarao račun u Eurobanci. Uzeo najveći paket kod njih koji košta 550 rsd ali kada sam stavio na papir dodatne pogodnosti koje dobijam a realno ću ih i koristiti onda ispada da nisu uopšte, za moje potrebe, skupi. Na sve to poslovnica mi lokacijski više odgovara od Intesine a i imam blizu bankomate.

ako je razlog tome privatno zdravstveno osiguranje kod EFG ne bi bilo lose ti kad budes to koristio ili vec ko je tamo da da utiske za to?

jer slazem se i ja. ako je to ok, i ja bih mozda pre presao kod njih za 550 din nego za 0 din na iRacun posle.... ako lepo fukcionise to sa zdravstvsenim osiguranjem?
 
sad se izvinjavam sto pisem ovako dugacak sastav. Pocecu da istrazujem ove nedelje kad novi posao dozvoli.

Posto sam u Intesi, i ne znam kako ce naplacivati sve, da postavim pitanje ovde pa slusam savete.

Trenutno sam u Intesi na starom Hitu.

Od banke mi je potrebno da bankomat ima uplatu/isplatu novca (i evri ako je moguce). Kartica za odlozeno placanje (tu je masterka intesa bila najbolja, sad je skupa), da ima filijalu, i po mogucstvu da banka radi duze od 17h. (za ovo mi stvarno nije jasno, zakonski bih uveo da moraju da rade minimum do 20h!), i da imaju sefove (zatrebace za kasnije).

Mobi/Telenor i MTS ne gledam vise. (Bio korisnik Telenora kad se otvorila, ne bih se vracao zbog nekih problema koje sam cak i pisao ovde).

Ko je korisnik Erste i Eurobanke nek pise svoja iskustva, odlucice nijanse izmedju te 2. (Ne mogu da verujem da razmisljam o Eurobanci, ali eto cuda se desavaju)
 
Ko koristi Eurobanku i usluge Bel medica samo kratka info da je novi vecinski vlasnik Bel medica postala Acibadem grupa pa mozda bude i dodatnih privilegija koje se nadam da necete imati potrrbu da koristite.
 
ako je razlog tome privatno zdravstveno osiguranje kod EFG ne bi bilo lose ti kad budes to koristio ili vec ko je tamo da da utiske za to?
Pa to je bio najveći razlog za prelazak tamo, pogotovu što imaju i dobar paket usluga za decu a svakako bih nekad morao da ih vodim privatno kod doktora. Drugi razlog je i putno osiguranje sa osiguranjem prtljaga.
Kada ti legne prva zarada i naplate prvo održavanje izrađuje se kartica za Bel Medic. Potom imaš neki obrazac gde popuniš i podatke supružnika i dece pa i njima izrade kartice za te usluge. Ja sam dobio popust od 10% na pregled specijaliste koji košta 8000 rsd ali to je popust na osnovu visa gold kartice, dok kada izrade bel medic karticu biće 15%.
E da, imaš i kamatu na stanje na tačunu pa i to malo umanji mesečno održavanje.
da ima filijalu, i po mogucstvu da banka radi duze od 17h. (za ovo mi stvarno nije jasno, zakonski bih uveo da moraju da rade minimum do 20h!)
Neka samo pojednostave proceduru pa neka rade i jedan dan nedeljno. Prvi ja ne bih voleo da mi uvedu da radim do 20h pa ne želim ni drugima. Ali ako bi uveli da mi daju ponude, pročitam, overim el. potpisom, potpiše banka i završim to bi bilo vrh .
Eurobanka ne radi vikendom ali sredom rade duže, do 18:30 valjda. I imaju online podršku preko sajta koja radi dobro.
 
Pa to je bio najveći razlog za prelazak tamo, pogotovu što imaju i dobar paket usluga za decu a svakako bih nekad morao da ih vodim privatno kod doktora. Drugi razlog je i putno osiguranje sa osiguranjem prtljaga.
Kada ti legne prva zarada i naplate prvo održavanje izrađuje se kartica za Bel Medic. Potom imaš neki obrazac gde popuniš i podatke supružnika i dece pa i njima izrade kartice za te usluge. Ja sam dobio popust od 10% na pregled specijaliste koji košta 8000 rsd ali to je popust na osnovu visa gold kartice, dok kada izrade bel medic karticu biće 15%.
E da, imaš i kamatu na stanje na tačunu pa i to malo umanji mesečno održavanje.

Neka samo pojednostave proceduru pa neka rade i jedan dan nedeljno. Prvi ja ne bih voleo da mi uvedu da radim do 20h pa ne želim ni drugima. Ali ako bi uveli da mi daju ponude, pročitam, overim el. potpisom, potpiše banka i završim to bi bilo vrh .
Eurobanka ne radi vikendom ali sredom rade duže, do 18:30 valjda. I imaju online podršku preko sajta koja radi dobro.


mislio sam na ovo free opsta praksa i ovih par free stvari...kod specijaliste to je vec druga prica..popuste od 10-15 posto svi daju.. i super kartica ima to 10-15 posto popusta na bel medic npr..tako da to nije nista posebno...ali ovo da ne moras u drzavni sektor kad ti treba opsta praksa i ovo nije lose..ako je zaista besplatno kao sto pise
 
Ko je korisnik Erste i Eurobanke nek pise svoja iskustva, odlucice nijanse izmedju te 2. (Ne mogu da verujem da razmisljam o Eurobanci, ali eto cuda se desavaju)
Da znaš, Erste nema uplatu na bankomatima ni eur na bankomatima. Ako izuzmemo proviziju za online plaćanja od 15 dinara, sve drugo je dobro (ali proveri na sajtu za kreditne kartice-njih ne koristim pa ne znam).

Možda bi tebi bila bolja komercijalna (zbog tih stvari koje tražiš)
 
Da znaš, Erste nema uplatu na bankomatima ni eur na bankomatima. Ako izuzmemo proviziju za online plaćanja od 15 dinara, sve drugo je dobro (ali proveri na sajtu za kreditne kartice-njih ne koristim pa ne znam).

Možda bi tebi bila bolja komercijalna (zbog tih stvari koje tražiš)

meni komercijalna uz intesu najgora za bgd..guzve haos..jeste da ne moras uvek na salter ali ono meni dovoljno i 2 puta godisnje da odem na salter a da ispred mene ceka 20 ljudi i da se smorim samo tako....imao sam i intesu i kombank i posto sam alergican na guzve meni najgore banke za bgd..barem u filijalama gde sam ja isao... a hteo ili ne uvek mi se desi da tipa bar jednom u par meseci moram na salter ili tako nesto...
 
mislio sam na ovo free opsta praksa i ovih par free stvari...kod specijaliste to je vec druga prica..popuste od 10-15 posto svi daju.. i super kartica ima to 10-15 posto popusta na bel medic npr..tako da to nije nista posebno...ali ovo da ne moras u drzavni sektor kad ti treba opsta praksa i ovo nije lose..ako je zaista besplatno kao sto pise
Gledaš pogrešan link, ja imam ovaj paket usluga

@Monk Psycho Eurobank ima pojedine bankomate koji imaju uplatu/isplatu eur ali nisu svi takvi.
 
meni komercijalna uz intesu najgora za bgd..guzve haos..
Pa slažem se. Iskreno, ne znam šta će vam podizanje eur na bankomatima (pa čak i uplata rsd), posebno ako su limiti par stotina eur. Tu je jedino Mobi banka dobra, jer na njihovom bankomatu može puno da se podigne. Al nisam siguran da li bih veće sume radije dizao na bankomatu ili na šalteru.
 
Da, taj paket uz Exclusive je odličan, bar na papiru. Sistematski+2 puta stomatolog i skidanje kamenca je nešto što ću sigurno koristiti a za ćerkicu imam još više usluga koje su besplatne i zaista korisne.
 
pa sa bankama je lako koga ne mrzi. a i iz nekog razloga i ljude koji imaju vremena mrzi (ko nema vremena to razumem skroz)

resenje za rajf je lako ko je tamo...zatvors racun i prebacis se u Sberbanku besplatno na 6 meseci (jos dobijes 5k dinara plus 2k super kartica sto je kao da ti plate za vreme koje gubis na otvaranje i gasenje racuna)..posle 6 meseci ugasi se sberbanka i predje na iRacun

i eto ga sve besplatno. Plus se dobije tih 7k dinara ukupno, a izgubi se oko 2 sata vremena na otvaranje i zatvaranje racuna...dakle 30e po satu se placa to da zatvoris i otvoris racun...cak i jako mali broj programera u srbiji ima tu satnicu a kamoli vecina ostalih ...

ps. i od sberbanke nije samo 7k nego i vise..jer daju majstor u kuci osiguranje..meni bas igrom slucaja procurila wc solja na spoju u zidu..dosla dva majstora.namestila sve.sve besplatno..to je sigurno 50tak evra usluga-rad i materijal :)..pa kad dodatim sve to ispade da cu preko 100e koristi imati od sberbanke sto ih koristim besplatno :) a opet kome god da sam rekao sve ili mrzi, ili nemaju vremena, ili imaju strah od banaka i sl
Jeste, al ne daju ako si imao račun , ne u 6 meseci , nego ikad, čak iako nije Sber banka, nego Volks koju su kupili, tako bar kažu na četu, pitaću u poslovnici.
 
Maja 19og otvorio račun u Mobi... zvao call centar u četvrtak, još nisu ni poslali kartice. Čak je službenica (na otvaranju) kroz razgovor napomenula da se čeka 01. Jul da bi se videlo "šta će se dalje dešavati". Reko', ok - videćemo, meni je najmanji problem da se opet selim.
 
@Kuba Meni 12. maja poručene Master i Dina u OTP. Dina stigla za 7 dana, Master još uvek nije. Nego su mi srećom dopunska banka, pa mi nije toliko bitno. Al koja neprofesionalnost...
 
@Kuba Meni 12. maja poručene Master i Dina u OTP. Dina stigla za 7 dana, Master još uvek nije. Nego su mi srećom dopunska banka, pa mi nije toliko bitno. Al koja neprofesionalnost...
14104420_0.jpg


Otvoren preduzetnički račun u ERSTE 1.5. i do dan danas nisu stigle kartice, evo skoro 40 dana. Navodno naredne nedelje.
 
Jeste, al ne daju ako si imao račun , ne u 6 meseci , nego ikad, čak iako nije Sber banka, nego Volks koju su kupili, tako bar kažu na četu, pitaću u poslovnici.
nisi me razumeo mozda..to za 6 meseci je za korisnke raif koji hoce da koriste iRacun a sad ne mogu... sad ovo za Sberbanku ne znam, verujem da je jako mali broj ljudi tamo imalo racun ranije pa gasilo... oni mozda i nemaju ovu promociju.ne znam :)

ps. ja ne bih nista ni pitao tamo ako zelis..nego uzmes tu a1 promociju i sa tim odes .nigde na sajtu a1 ne pise to da nisi smeo da imas racuna nikada ranije tamo...
 
Ma razumeo sam, samo kažem 6 meseci kod RF i nije tako strašno, i Sber ima neku promociju trenutno, ali samo za baš nove nove klijente.
 
Čak je službenica (na otvaranju) kroz razgovor napomenula da se čeka 01. Jul da bi se videlo "šta će se dalje dešavati".
Jel ima neko informacije, šta bi to moglo da se dešava pa čekaju 1. jul?
 
Možda platu?
 
Nazad
Vrh Dno