Šta je novo?
Nope, skrenula razgovor na ostatak procedura, nisam hteo da navaljujem.
 
Koja li je to banka bila? :unsure:
 
Ja tipujem Intesa.
Meni u celoj priči nije jasno zašto su čekali do sutradan kada imaju dežurni telefoni za prijavu izgubljenih kartica.
 
Meni su u Intesi trazili da skinem masku da bi videli da li sam to ja.
 
Bas ga briga. Banka ce mu nadoknaditi tih 10.000e. Tu ce naje*ati ta sluzbenica koja je odblokirala racun
 
Dobar dan svima, nekako mi je ova tema najbliza problemu pa mozda neko moze da mi pomogne.

Naime na brodu radim i imam ukrcaj za 7 dana, poslodavac (kompanija) mi trazi broj deviznog racuna na koji cu da primam platu, e sad par banaka sam pozvao da dobijem odma i neku debitnu karticu koji bih mogao da koristim u inostranstvu jer sam sledecih pa godine u 14 zemalja.

Svuda gde sam zvao receno mi je da moram da cekam izmedju 10-30 dana a ja bih negde da otvorim devizni racun i preuzmem karticu na listu mesta ako je ikako moguce?

Ako neko moze neki savet da mi da a bilo bi jos pozeljnije da su troskovi odrzavanja sto manji.

Hvala

p.s citao sam neke tekstove da postoji neka mogucnost placanja preko aplikacije pa mi i to odgovara.
 
Ne mozes dobiti karticu istog momenta, mozes za salter, ali za koriscenje u inostranstvu moras da cekas min 15 dana...
 
Meni su u raiffeisen-u urucili kartice (visa i dina)za pola sata od otvaranja računa. U call centru nisu mogli da mi garantuju da ce kartica odmah biti isporučena, tako da je najbolje da lično odeš i pitaš da li mogu odmah da ti izdaju.
 
Ili opcija neke banke koja ima virtuelnu karticu pa ako imaš telefon koji podržava nfc ili iphone pa da ti to menja karticu.
 
A jel postoji neka mogucnost da koristim aplikaciju na bankomatima u inostranstvu ili kao neka virtuelna kartica ili neka tipa pripejd kartica sa visa znakom pa da prebacujem sa aplikacije na tu karticu, jel postoji tako nesto?
Ili opcija neke banke koja ima virtuelnu karticu pa ako imaš telefon koji podržava nfc ili iphone pa da ti to menja karticu.
E na to sam bas mislio.
 
@moreplovaccc
U vecini banaka imas opciju hitna izrada kartice koja se dodatno placa ali nije nesto preterano skupo. Mislim da ti se tada u roku od 48 sati izradjuje kartica. U Rajfajzenu najcesce mogu da urade i odmah u ekspozituri ali ako budes kod njih za svako placanje u inostranstvu ce da se igrade dodatnih 1%. Mozda ti je Intesa najbolja, placanje u inostranstvu bez ikakve provizije a odrzavanje ce da te izadje 120 din mesecno. Devizni prilivi su im mislim 0.35% min 300 din. tako nesto bese ako se ne varam. Imali su mogucnost hitna izrada kartice. Raspitaj se ako te ne mrzi ali moze to da se zavrsi ako imas 7 dana fore.
 
@moreplovaccc
U vecini banaka imas opciju hitna izrada kartice koja se dodatno placa ali nije nesto preterano skupo. Mislim da ti se tada u roku od 48 sati izradjuje kartica. U Rajfajzenu najcesce mogu da urade i odmah u ekspozituri ali ako budes kod njih za svako placanje u inostranstvu ce da se igrade dodatnih 1%. Mozda ti je Intesa najbolja, placanje u inostranstvu bez ikakve provizije a odrzavanje ce da te izadje 120 din mesecno. Devizni prilivi su im mislim 0.35% min 300 din. tako nesto bese ako se ne varam. Imali su mogucnost hitna izrada kartice. Raspitaj se ako te ne mrzi ali moze to da se zavrsi ako imas 7 dana fore.
Pozvao sam intezu sad ne moze da se dobije odmah kartica mora da se ceka minimum 10 dana e sad i to ne bi bio problem da moze neko drugi da je podigne ali ni ta mogucnost ne postoji tako da sam izgleda osudjen da idem bez kartice, cak ni app ne mogu da koristim dok se kartica ne podigne :/ Nastavicu da citam temu mozda neko ima resenje. Hvala svakako.
 
Krenuće i kod nas jednog trenutka kartice bez imena, čim otvoriš račun, dobiješ plastiku, samo je povežu sa tvojim podacima i proradi u narednih 24h.
 
Pozvao sam intezu sad ne moze da se dobije odmah kartica mora da se ceka minimum 10 dana e sad i to ne bi bio problem da moze neko drugi da je podigne ali ni ta mogucnost ne postoji tako da sam izgleda osudjen da idem bez kartice, cak ni app ne mogu da koristim dok se kartica ne podigne :/ Nastavicu da citam temu mozda neko ima resenje. Hvala svakako.
Ne znam kakva ti je to kompanija kad ti traže devizni račun za platu? Nisam to još čuo. Obično sve ozbiljne kompanije imaju Prepaid debitne kartice na koje ti legne plata.
 
Raspitaj se mozes li da podizes neki kes na brodu, obicno postoji mogucnost da uzmes neku odredjenu cifru mesecno. Ja sam mogao da podignem npr. 500$ mesecno.

Inace, moze banka teoretski da ti posalje karticu i na brod, imas svoje "sanduce" za raznu postu, samo ces morati da se raspitas malo i oko toga, mada znajuci nase to je komplikovano bas.

Treca opcija je da probas nekako sa ovlascenjem i karticom nekog od tvojih u porodici pa da ti poneses postojecu karticu a oni uzmu tvoju kad stigne.
 
Covek je lepo rekao da mu treba klasican devizni racun na koji ce da prima novac iz inostranstva i da ima karticu koja je vezana za njega a to nikakve veze nema sa tim PrePaid karticama.
 
Covek je lepo rekao da mu treba klasican devizni racun na koji ce da prima novac iz inostranstva i da ima karticu koja je vezana za njega a to nikakve veze nema sa tim PrePaid karticama.

Čovek je lepo rekao da, pored deviznog računa, "dobijem odma i neku debitnu karticu koji bih mogao da koristim u inostranstvu jer sam sledecih pa godine u 14 zemalja".

ŠTA DOBIJAM UZ KARTICU?
  • Primi novac bilo gde u svetu
  • Primi novac neograničen broj puta
  • Uplate u svim ekspoziturama
  • Onlajn uplate 24/7
  • Isplate na bankomatima i šalterima
  • Plaćanje na internetu
  • Bez troškova održavanja
 
Ta visa prepaid kartica se ceka par nedelja. Imam je.
 
Naravno, nisam znao za ove promene kod Intese.

Imam Hit tekuci, dinarski i tri devizna racuna, barem 5 online placanja mesecno. Do sada me je to kostalo 300 din mesecno a sada po novom to bi izaslo 350+220+3x120+5x20=1030 din. Stvarno previse. Imam i mastercard kreditnu sto je isla uz HIT racun, ne znam da li se i ona doplacuje po novom.

Ono sto mi zaista treba je jedan tekuci dinarski i mogucnost da kupujem na internetu u eur. Kako funkcionise ona virtuelna kartica kod intese?
 
Imam HIT račun i 3 devizna. Da li se MC kreditna doplaćuje po novom?
Ako su devizni računi raščlanjeni na posebne novembra prošle godine, dobio si obaveštenje na mejlu da ti se zbog toga neće naplaćivati dodatne partije do kraja godine (dolarska i šta još već, imalo ili nemalo promena, dok za evro račun važi samo ako je ranije otvaran uz Hit odn. kod tog jednog koji si otvarao samostalno (Visa Classic/Internet račun pretpostavljam) radi interne prenose pred kraj meseca na Hit €, jer onda na ovom ne skidaju održavanje kada nema pokrića). Kreditne ostaju uključene (Hit MC i Amex Blue).
Posle nove godine ćeš morati da pređeš na Hit Plus. Kako sam razumeo, virtuelne kartice su za jednokratno plaćanje i dostupne su ako pređeš na withKey (Banca Intesa Mobi). Intesa Online (Intesa Mobi 2.0 je stari mBank i nije vezan za ebank) važi takođe do kraja godine i posle se ukida.
 
Poslednja izmena:
Maja 19og otvorio račun u Mobi... zvao call centar u četvrtak, još nisu ni poslali kartice. Čak je službenica (na otvaranju) kroz razgovor napomenula da se čeka 01. Jul da bi se videlo "šta će se dalje dešavati". Reko', ok - videćemo, meni je najmanji problem da se opet selim.

I tako... Jbt, u crnom MTSu im je trebalo možda nedelju dana, ovde je prošao već 16i radni dan. Plata legla, al' mogu da se slikam. Nije baš najlepše počelo.
 
imao sam starter pa onda osnovni u Mobi banci, od 1.6. prešao na Progresiv +, kartica izrađena 9.6. i poslata na adresu, očekujem je sutra, baš je čudno da postoje toliko različita iskustva
 
Evo upravo stigao sms da su izrađene i poslate. Mislim, nije ne znam kakav problem, očigledno da je baksuzluk neki u pitanju.
 
Od dobrog postoji bolje, ali i od loseg postoji gore - neki od nas cekamo u AIK banci kartice i po mjesec dana i vise i naravno niko ne zna (ili nece) da kaze ni rijec gdje je zapelo! Crna rupa... Bas negativno iskustvo sa AIK, bar po pitanju izrade kartica (ali i redovima od par ljudi i sat+ vremena cekanja)! Da placam racun, tuzio bi ih, jer uskracuju osnovna prava korisnicima.
 
Mene danas zove lik iz Eurobanke i pita me da li mi je stigla kreditna kartica, kaže poslali su poštom. Ja mu odgovaram da sam preuzeo karticu pre 10 dana kod njih u ekspozituri i lik onako izgubljeno, aha, super i doviđenja.
 
Od dobrog postoji bolje, ali i od loseg postoji gore - neki od nas cekamo u AIK banci kartice i po mjesec dana i vise i naravno niko ne zna (ili nece) da kaze ni rijec gdje je zapelo! Crna rupa... Bas negativno iskustvo sa AIK, bar po pitanju izrade kartica (ali i redovima od par ljudi i sat+ vremena cekanja)! Da placam racun, tuzio bi ih, jer uskracuju osnovna prava korisnicima.

ERSTE: čekam skoro 45 dana (i to kao pravno lice), dva puta sam već bio da se žalim, džaba. "Neprofesionalno" i "neozbiljno" su pridevi rezervisani za neke druge banke, a za ERSTE jedino može nešto agresivnije i nekulturnije.
 
Nazad
Vrh Dno