Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Sala naravno. Tek posle 7 dana mozes da sudis o telefonu. Dok se slegne, sto bi rekli..
 
Jel moze neko ko ima ultru da proba da uključi hdr 10 u podešavanjima za kameru i da mi kaže bitrate za full HD i 4k u 30fps. Jer ovo sto vidim je fantastično (54mbit)
Screenshot_20210223-204507_MX Player Pro.jpg
 
Evo ga
 

Prilozi

  • Screenshot_20210602-151253_MediaInfo.jpg
    Screenshot_20210602-151253_MediaInfo.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 54
Evo i kod mene, razlika izmedju HDR10+ i obicnog snimka
 

Prilozi

  • Screenshot_20210602-151516_MX Player.jpg
    Screenshot_20210602-151516_MX Player.jpg
    93.9 KB · Pregleda: 55
  • Screenshot_20210602-151139_MX Player.jpg
    Screenshot_20210602-151139_MX Player.jpg
    99.8 KB · Pregleda: 53
Extra, hvala!
 
Da stavimo tacku na Exynos 2100 vs Snapdragon 888 sto se tice baterije: 😅

Ja se jos neckam za kupovinu posto cu mozda kupovati novi namestaj pa stekam pare... Ali za ostale, mislim da ove godine nema potrebe ici na skuplji SD888, prosle godine je itekako imalo smisla...
 
Da je sve samo u autonomiji bilo bi ok, ali to što po pravilu snap ima i bolji prijem signala, kameru, (uglavnom) manje zagrevanje i sl ja i dalje znam šta bi mi bio prioritetan izbor. ;)
 
Stigao S21ultra (crni, 128GB) u mts, a uz telefon ide poklon telefon(čić) Galaxy A02S, vrednost u mts 22.200din na KP 130-150e.
Vredi li ovo uzeti s Omorikom 3, prakticno telefon 68.400rsd plus 36 mesecnih racuna za tarifu od 3999 i neki mesec po dinar (2-3m po 1rsd mozda) ?
 
Moze li se ekran na s21u jos zasititi bojama,osim vivid opcije,i advanced (koja ne radi i ne menja nista),dosao sa mi 11 gde mogu da se napucaju boje na max ,sve mi isprano izgleda sad
 
Kakva klošarijada u A1, do juce je za galaxy s21 seriju bila niza cena za sigurno 500 dinara mesecno( nema veze s onim telefonima sto daju, jer ta promocija je bila aktuelna) a jutros kad pogledam vratili stare cene od pre mesec dana. Dno.
 
pa mislim da su svi provajderi bilo kojih servisa sto tv, net , mobile pribegli tim nekim klosharskim forama vrv dasto vise uvecaju profit a nama sto vise da vredjaju inteligeniju. jedino tu mts koji ima prostora da ne juri toliko agresivno profit ponekad i ponudi nesto iole povoljno mada daleko od toga da ce izazvati kod bilo koga neki wow efekat.
 
Kakva klošarijada u A1, do juce je za galaxy s21 seriju bila niza cena za sigurno 500 dinara mesecno( nema veze s onim telefonima sto daju, jer ta promocija je bila aktuelna) a jutros kad pogledam vratili stare cene od pre mesec dana. Dno.
Pa sto ga nisi kupio juce?
 
E ako do sad nije skontao da li se greje ili ne :D

Uglavnom ne vidim sto su neki ovakvi ili onakvi ako dignu cene? Ne postoji zakon da potencijalan kupac zadrzi cenu danima, sem ako nije uplatio avans tipa 50%, a ni to ne odredjuje sigurnost, ali vecinom se dogovori izmedju prodavca i kupca i bude kako je dogovoreno.
 
Pa dobro, postoje mnoge stvari koje zakonom nisu zabranjene pa se zbog određenih razloga ne rade.. jeste da nam ostaje da kukamo zbog tih stvari i ništa više, ali eto, u ovom slučaju možemo da kaznimo ne kupovinom
 
Evo juce konkretno na suncu, 30c, telefon vreo i u dzepu zbog vremenskih uslova, snimao i sliko sam bas dosta zbog prirode posla koji sam morao da zavrsim. Sve je zavrseno bez problema. Telefon je bio vruc, nista vise od prethodnih u ovim situacijama..
Sto se mene tice, problem sa pregrevanjem ne postoji..
 
Nije poenta da li sam ja trebao da ga kupim juce. Mozda uopšte i ne uzmem taj telefon, jer trenutni radi dobro(mate 20 pro). Ali nikako ne vidim logiku da nakon nekog vremena umesto da cena pada oni je podizu. I misle da je neko lud.
 
To je tako,trebalo bi da si vec navikao
Uskoro ce dati kao neku promociju i popust i to je to
Deugo,ako ne nameravas da ga kupis stonse uopste uzbudjujes
 
A možda je bio već pod promocijom neko vrijeme pa se ista završila.
 
Jest promocija 500 dindži...?
Dosla druga tura telefona, promenili se ulazni parametri za nekoliko evra, oni zaokruzili na tu cenu umesto da stave prst na čelo i razmisle samo na trenutak i kazu bice ona stara cena da ne dizemo cenu telefonu...
Evo kod mts je niza cena za 500rsd u odnosu na proslu. :)
 
Ja nikakavih problema sa kamerom nisam imao, iako moram priznati, ne snimam toliko video. Ali i za ono sto sam snimao, problema nije bilo.

Evo i par fotki (poslednje tri su slike mog hobi projekta "Kucica na drvetu", koji je sada vec zavrsen):









 
Jel ima neko na forumu s21u sa 256GB?
 
Negde par postova unazad sam okacio slike merenja,nista se ne greje vise od ostalih modela,sve je to normalno bilo pre updejta a kako kazu i posle njega je reseno. Meni isto posle 10 minuta 4k60fps pokazuje temperaturu tako da sam batalio to vise proveravati.
Uzeo sam ga preko oglasa novog bez garancije pre oko 3 meseca,razlog za to je sto sam s20u uzeo od operatera i pojavi se posle pola godine senka po sredini ekrana koja se vidi na beloj pozadini i u okolini njenoj senke takodje,nagoreo ekran tako kazu a servis odbija reklamaciju uz objasnjenje nepravilno koriscenje uredjaja. Niti igram igrice niti forsiram telefon, svaki isto koristim i menjam samo zbog kamere kojom kombinujem filmove sa gopro opremom. Note 9 imam kuci koji je kao i prvog dana bez ikakve senke, belji ekran nego s21u,al eto toliko o garanciji tako da mi garancija ne igra vise ulogu već samo kako ti zapadne. Sve u svemu telefon je vrhunski i nadam se druženju makar 2 godine dok updejti stižu. Singapur mi je bio csc,ja sam ga promenio na Indonesia zbog redovnijih updejta i call recording opcije.
 
Nazad
Vrh Dno