Šta je novo?

Chia Network

nasao sam na github-u njivovu racunucu vezano za procesor- koja kaze: core+thread/2= broj sumultanih plotova

znaci ako imas 6 jezgara a 12 tredova to mu dodje 18/2=9 plotova moze takav cpu da vozi. Kako ce to u praksi izgledat ne znam.
Kako ćeš da zadaš te parametre, kada se bira samo broj treadova po plotu? Koliko ja vidim, pravilo je 2 treada po plotu, a može i više da bi malo ubrzao, ali preko 4 nema smisla. Isto tako, ne treba ti više od 3,4 gb memorije po plotu.
 
Ne bre nisi me skontao. 18 tredova cpu tipa ryzen 7 moze po njihovom da simultano plotuje 9 plotova; svakom das po 2 threda. Znaci u GUI-ju gdje pise Number of Threads ukucas 2.
 
Vidi za koliko minuta ti se zavrsi faza 1. npr. kod mene sa i5 i m.2 diskom bude gotova za nekih 6000s
 
C:\Users\IME Usera\.chia\mainnet\plotter

Ako si na windows.
 
Ne bre nisi me skontao. 18 tredova cpu tipa ryzen 7 moze po njihovom da simultano plotuje 9 plotova; svakom das po 2 threda. Znaci u GUI-ju gdje pise Number of Threads ukucas 2.
Ne znam da li neki ryzen 7 ima 18 threda, mislim da ce ti trebati ryzen 9.
 
Covek pogresno koristi formulu, misli da ide (cores + cores&threads) / 2, umesto threads / 2.
 
~1450, i dalje nista :). Ima li kod ostalih vise srece :)?
 
Ja nista, znaci jedva cekam neki pool da zaradim bar jedan dolar, da mogu da se zakunem :)
 
Kako mislis na zatvorenom. Pa cela aplikacija komunicira preko tog porta. Ako ti nije zeleno Connected, onda nemas komunikaciju sa mrezom.
Zatvorenom na ruteru,inace je uvek connected i synced naravno,ova tema je zbog toga i otvorena,koristim supernova net.
 
Poslednja izmena:
Zatvorenom na ruteru,inace je uvek connected i synced naravno,ova tema je zbog toga i otvorena,koristim supernova net.
Imas varijantu preko nekog vpn provajdera da dobijes staticku ip adresu i da otvoris tamo port. Ima na netu primer za windscribe. Sama staticka se placa 24$ godisnje + mislim pretplata kod vpn provajdera.
 
Je l' se zna išta oko pool-ova kada se planira da krenu?
 
Razmak izmedju plotova stavljajte 10-15minuta, nemojte brojati tredove nego probajte kako dobijete najvise TB/dan, nije bas egzaktna nauka sto je najgore ima bas nelogicnosti i sa procesorima recimo cena ne znaci da je brzi.
 
Cao svima, hteo bih da pitam koje su mi komponente potrebne za 100tb-a? Koji procesor bi mi preporucili i koji ssd bih trebao da uzmem za to? Da li bi mogao ryzen 3 3200 i 16gb ram ili nešto jace?
 
Umreces dok to isplotujes sa jednim pc. Sa tim ryzenom si na tipa 1TB/dan.
Ovde treba praviti POOL: koliko nvme ssda ste ubili do sada :)
 
Ne ide bas toliko brzo, za jedno mjesec bi mogli poceti otkazivati najlosiji modeli koji startovali na pocetku :)
 
Pozdrav. Sta se na kraju desava za pool, kad ga pustaju? Zna li neko nesto preciznije da kaze?
 
Nazad
Vrh Dno