Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ni ja, iskljucivo sam jurio storage drive sa DRAM-om koji je bio pristupacan i uzeo P1, ali zbog lokacije drive-a iza maticne mi nije radio posao. Kontroler je previse topao.
I budem u fazonu ajde uzmem SSD bez DRAM-a, jer mi nista ne znaci ako throttluje zbog toplote. Kad ono, radi i bolje.

Prvi put cujem za ovaj Transcend sada.
Mora da ti je lokacija tog P1 bila problem sa temperaturom. Taj isti SSD kod mene u donjem, prednjem M.2 slotu je stigao samo do 72c (controller chip) dok sam kopirao preko 600GB sa HDD-a. U normalnom radu oko 40c control chip i 37c memorija. Zanimljivo je da se memorija grejala jedva do 40c tokom celog processa kopiranja. Mislio sam da mu stavim kuler kog sam imao na 960evo (kućna radinost) ali izgleda da nije upšte potrebno.
 
Mora da ti je lokacija tog P1 bila problem sa temperaturom. Taj isti SSD kod mene u donjem, prednjem M.2 slotu je stigao samo do 72c (controller chip) dok sam kopirao preko 600GB sa HDD-a. U normalnom radu oko 40c control chip i 37c memorija. Zanimljivo je da se memorija grejala jedva do 40c tokom celog processa kopiranja. Mislio sam da mu stavim kuler kog sam imao na 960evo (kućna radinost) ali izgleda da nije upšte potrebno.
Pa to je i rekao covek. Ima neki ITX build ako se ne varam i iza maticne je riser sa grafickom, tako da se SSD nalazi izmedju maticne i graficke. To nisu uslovi koji odgovaraju svakom SSD-u. A tih "samo" 72 stepeni celzijusa je osetno vise od proseka.
 
Ma da, bas nezgodna lokacija. Da stavim tu 970 EVO verovatno bi izbio pozar :ROFLMAO:
 
Na starom laptopu je izgleda otišao HDD. Laptop je Toshiba Satellite A660, HDD je SATA od 500GB.
Laptop se koristi samo za online nastavu i generalno dobro radi.
Uzeo bih neki SSD kapaciteta 240-250 GB za razumne (ne mnogo) novce.
Šta preporučujete?
 
Jel ima neke razlike izmedju samsung evo 860 i 870 od 250 gb vidim da svi hvale 860 a slicna je cena i slicni su osim sto 870 trosi vise struje. treba mi za dell laptop hvala
 
Jel ima neke razlike izmedju samsung evo 860 i 870 od 250 gb vidim da svi hvale 860 a slicna je cena i slicni su osim sto 870 trosi vise struje. treba mi za dell laptop hvala
Ne bi trebalo da ima neke razlike u korist bilo kojeg od ta 2. Ako je ista cena eventualno uzmi noviji.
 
Koji sata ssd nižeg cenovnog ranga uzeti da se produži životni vek laptopa starog 9 godina? 240gb je dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Burst samo ako nije iz Tehnomanija grupacije.

Od drugih nižeg ranga... Gigabyte ssd slobodno. A400 se naravno preskače. Nekada bilo ok, sada ima boljih za iste ili manje novce.
 
A što se taj Burst preporučuje? Kolko sam video i njemu menjali komponente. U starim verzijama imao DDR, sad bez. Za 480 GB u novom PDF-u piše da je TBW 425 TB (ohoho) a u starom 160 TB.
 
Hvala svima na preporukama!
 
Burst samo ako nije iz Tehnomanija grupacije.

Od drugih nižeg ranga... Gigabyte ssd slobodno. A400 se naravno preskače. Nekada bilo ok, sada ima boljih za iste ili manje novce.
to samo kod njih nije ok? vidim da je ispod 4k od 240gb
 
Koja tema? Da su olos olos su. Ali realno ja sam patriote kod njih u winwinu uzeo za 2900 240gb
 
@igor88

Tema, plus razna iskustva raštrkana po forumu... Samo odradiš search u okviru nekih od tema na termin "Tehnomanija" i neka žurka počne. Po meni jedna od najjačih stvari je kada piše da neka stvar ima na stanju, ti platiš online i oni kažu nema na stanju i vrate ti pare mesec-dva kasnije i još čak ti moraš da se cimaš i da ih juriš za sve pare. gg, almost got scammed bro
Standardne gluposti gde prodaju polovnu robu, vidno korišćenu i trošenu robu, ne priznaju garancije (cela ekipa, oko grafičkih karti je bila poveća halabuka). Ima tu još svašta, ali za početak dovoljno.

[URL unfurl="true"]https://forum.benchmark.rs/threads/zastita-potrosaca-kroz-zakone-i-praksu-faq-u-ii-postu.119544/[/URL]

^ Sve ti je ovo (Tehnomanija, WinWin i Emmi) jedna ekipa.
 
Samsung obara cijene.... 2tb(qvo) ulazi u cjenovni rang ispod 150€.
1tb qvo ispod 90€. Za nekih 10 godina ako ne i ranije bilo bi realno ocekuvati da se 8tb prodaju poput palacinki?
 
Koji je izvor za ovakvu informaciju?
Kod domaćih prodavaca su cene skočile u prethodnih nedelju-dve tako da ja (iz svog skromnog ugla) ne vidim kako ovo može da bude relavantno sa naslovom teme?
 
Koliko sam i ja video, cene će na gore. Možda ne dramatično i naglo kao HDD-ovi ali čim se pokupuju brzi drajvovi, doći će red i na sporije...
Mada, ako misli na 860/870 QVO, moguće jer je SATA drajv.
 
Na par sati je pao na 150 evra u evropi, tako da je definitivno bila korekcija cene, al jako brzo posle toga je vec skocio zbog CHIA kopanja/uzgajanja, tako da bice sigurno 2TB SSD-ovi ispod $150 cim se smiri CHIA situacija xD

S tim sto su u zadnjih ~4 meseca MX500, WD 3D Blue, Sandisk Ultra, naizmenicno bili 160 evra u Evropi, tako da daleko od toga da je samo Samsung u pitanju.
 
Svi bolji NVMe ssd-ovi 1TB i veci su vec dobrano poskupili i tesko je doci do njih.
Pojedini modeli hard diskova su vec poskupili 100%.
 
Testovi kažu da je dobar, read/write mu je oko 1000 MB/s, toliko je ograničenje USB porta na koji se povezuje (USB 3.2 10Gbit/s)...
Koliko košta?
 
Cena je ok za 1TB (s obzirom na sadašnji skok), brzina je tolika kolika je, ako ti treba prenosni drajv uzmi...
 
Može li preporuka za disk Huawei Matebook X 2018 (prva serija).
Najbitniji mi je kapacitet, pa onda kvalitet. Cijena nije mnogo bitna jer to sam uzeo sada i za 3 godine ću ga prodati svejedno.
 
Koji je izvor za ovakvu informaciju?
Kod domaćih prodavaca su cene skočile u prethodnih nedelju-dve tako da ja (iz svog skromnog ugla) ne vidim kako ovo može da bude relavantno sa naslovom teme?
Cijene u holandiji.

Znaci u nemackoj jos nesto malo nize.

Da, kolega je u pravu. QVO sata.
 
Nazad
Vrh Dno