Šta je novo?

EON sa VPN?

marko_84

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2004
Poruke
1,639
Poena
350
Pozdrav, imam EON Box (njihov "fabricki"), aktiviran preko koda....Medjutim, posto ga ne koristim na SBB mrezi, blokirani su mi N1 i Nova S.

Postoji li neki bypass, imam NordVPN preplatu? Na supernova netu sam.
 
I da...nemam "live tv", vec samo mogu da gledam prethodni sadrzaj? Tj ono sto je vec proslo na kanalu...

Takodje, kad se konektujem na NordVPN, dobijam no internet connection....
 
Ja sam kod mojih (koji su na mts box paketu) uspeo da aktiviram eon (rade svi kanali uključujući n1, nova, SK...) ali koristeći PureVPN.
 
Ja sam kod mojih (koji su na mts box paketu) uspeo da aktiviram eon (rade svi kanali uključujući n1, nova, SK...) ali koristeći PureVPN.
Ja imam NordVPN preplatu, iz nekog razloga kad se konektujem - ceo uredjaj izgubi net. Cak i NordVPN dugo ucitava...Treba li neko dodatno podesavanje unutar NordVPN?
 
Javlja mi se da nemate isti model Eon boxa :p
Na SDMC modelu bi trebalo da može da se koristi kombinacija VPN + WiFi, a KAON nema WiFi tako da može da se slika. U pitanju je AndroidTV 9.0 bug u vezi VPN + ethernet kombinacije.

Tj za KAON bi morao da praviš varijantu da sa drugim uređajem se kačin na VPN server a taj uređaj da radi kao "VPN gateway" kroz koji prolazi saobraćaj sa TV-a/ sa Eon boxa, pa tako taj saobraćaj ide kroz VPN tunel.
Tipa ako imaš ruter koji nudi VPN klijent funkcionalnost.

I da...nemam "live tv", vec samo mogu da gledam prethodni sadrzaj? Tj ono sto je vec proslo na kanalu...

Možeš da premotaš samo 5s u nazad trenutnu emisiju i da gledaš. To je dovoljno da se prebaci iz live/coax režima na HLS stream. A iz tvog opisa je sasvim očigledno da imaš KAON model Eon boxa koji radi u "hybrid" umesto u "ott" režimu jer si ga aktivirao na "u mreži" SBB nalog...
 
Hm....nemam ruter koji u sebi ima VPN opciju, moze li se nekako uraditi passthrough wifi-ja preko laptopa, na lan konekciju, a nordvpn instaliram na laptopu?
 
Na kompu sa Linux može sigurno, za Windows nisam siguran. Možda neko majmunisanje sa "Internet Connection Sharing" na virtualnom mrežnom adapteru i stavljanjem na ruter da gateway bude lokalna IP tog kompa? Ajd videću da testiram to kasnije u toku dana kad sednem za komp.
 
@marko_84 Najbrže i najjednostavnije rešenje ti je da kupiš neki jeftin ruter koji podržava PPTP ili L2TP VPN client (npr. Netis WF2411e za 1000 din ili TP-Link TL-WR840N za 2400 din) i da skineš NordVPN kredencijale za PPTP/L2TP i da u to spojiš EON Box. Izguraće oko 40 Mbps u zavisnosti od enkripcije što je više nego dovoljno.

Sve te zezancije oko Windows-a i Internet Connection Sharing su klimave, zahtevaju da držiš upaljen PC, da je EON direktno spojen u LAN port, i stvarno će te nervirati posle već par dana.

Nije vredno uštede 1000 dinara.
 
@marko_84 Najbrže i najjednostavnije rešenje ti je da kupiš neki jeftin ruter koji podržava PPTP ili L2TP VPN client (npr. Netis WF2411e za 1000 din ili TP-Link TL-WR840N za 2400 din) i da skineš NordVPN kredencijale za PPTP/L2TP i da u to spojiš EON Box. Izguraće oko 40 Mbps u zavisnosti od enkripcije što je više nego dovoljno.

Sve te zezancije oko Windows-a i Internet Connection Sharing su klimave, zahtevaju da držiš upaljen PC, da je EON direktno spojen u LAN port, i stvarno će te nervirati posle već par dana.

Nije vredno uštede 1000 dinara.
Imam TL-WR840N, ali ne vidim PPTL / L2TP opcije?
 
Probacu, hvala :) u medjuvremenu...

Kako instalirati XAPK na ovaj box? Pitam za Orion TV App...
 
I got ya fam


😉
 
Ne znam da li sam na pravom mestu za pitanje, ali nisam našao ništa zgodnije za EON. Naime, drug mi je dao jedan od svojih naloga za korišćenje eona na tabletu. On koristi sbb i ima mogućnost gledanja na više uređaja. E sad ja sam kupio android box pa me zanima mogu li da prebacim ovaj nalog sa tableta na box a na tabletu da ugasim nalog. Bojim se da odmah ne ugasim nalog na tabletu a posle neću moći isti instalirati na box.
 
Sve jedno zauzeces drugi slot, ako ti proradi na boxu kazes drugaru da ode na sbb i obrise slot koji si vec zauzeo tabletom.
 
A kako ce VPN na ruteru da pomogne kod zaobilaženja lokacije?
Na ruterima se može podesiti VPN server i VPN client.
1. Server:
na druge uređaje se instalira app i povezuju se na ruter kao da se nalaze u toj mreži (wifi ili kabl) bez obzira da li je to inostranstvo, neki drugi wifi, 4g...
2. client:
ruter se povezuje na neki drugi server, a svi uređaji već zakačeni na njega u njegovoj lokalnoj mreži dobijaju benefit VPN kao da su sami zakačeni na vpn server.

E sad, podešavanje openvpn nema smisla ako je eon box već prikačen na taj ruter. Jedino mi ima smisla da se vpn server podigne na lokaciji koja ima sbb (ili eon box radi u fulu na toj mreži)
 
@TwistedMind

Svi kanali na EON u mreži nalozima rade sa IP adresama servera VPN provajdera u Srbiji, to nije whitelist pristup već blacklist - blacklisted su Telekom Srbija fiksni opsezi, Moja Supernova, i još 3 manja operatora (ali ne i Orion telekom). Dakle, ako uzmeš random server kod bilo kog provajdera u Srbiji i tu podesiš VPN server, radiće ti svi EON kanali preko VPN-a. Nije neophodna SBB IP adresa već samo ne-Telekom (i affiliates) IP adresa.

I priča se o korišćenju VPN client-a na ruteru jer očigledno @marko_84-u ne radi VPN client direktno na EON STB-u.
 
Elem, ispostavilo se da N1, Nova S itd radi bez ikakvih problema sa EON Box-om na Supernova internetu (na telekom internetu ne radi)...Tako da mi za sad vpn ne treba :)
 
Ja trenutno imam dignut pptp na svom tplink c7 koji mi stoji kod mame na mom SBB nalogu...
Međutim ovo nije baš super stabilno, protok nije neki i android TV uređaji ga ne podržavaju, tj nisam našao klijenta da radi. Android telefoni imaju ugrađenu podršku i to ok radi.
mogu svoj ruter ovde da namestim da uvek ide preko tog VPN, ali bi mi to ubilo komplet konekciju svih uređaja, pa nije neko rešenje.

Od komercijalnih jeftinijih, koji VPN bi mi omogućio da gledam sve kanale preko mog eontv?
 
Unlike many of the other VPN providers, Surfshark doesn't offer a one-year plan. Its best offer is $2.49 a month, for its two-year plan (you pay about $60 up front).

Most VPN providers don't discount their month-to-month offering, but IPVanish is the exception to that rule with a 65% discount on both its 1-month and 1-year plans. Billed as $31.49 upfront, you're paying $2.63 per month for the service in your first year.

The best NordVPN deal right now is on its 2-year plan. Not only do you save 65% by going for that option, dropping the monthly cost to just $4.13
 
Poslednja izmena:
Ja koristim NOrd, nonstop je uključen na MiBoxu
 
@danijel00 Kupi još jedan ruter, bilo koji, koštaju oko 1500 dinara oni najjeftiniji, isključi WiFi na njemu, podesi PPTP klijent na njemu, spoji ga na svoj ruter a EON na njega i rešen problem bez potrebe da plaćaš pretplatu za VPN.
 
Ja imam NordVPN preplatu, iz nekog razloga kad se konektujem - ceo uredjaj izgubi net. Cak i NordVPN dugo ucitava...Treba li neko dodatno podesavanje unutar NordVPN?
Postoji caka za nordvpn i kaon sbb.Kada udjete u nord i pritisnete ok na daljinskom da se konektujete na odredjenu zemlju,odmah i vrlo brzo treba na trenutak iscupati lan kabl iz boxa i odmah ga utaknuti i sacekati da se box ponovo konektuje na mrezu.
Ja tako radim i funkcionise.
 
Kod mene normalno radi sa Nord VPN, iz BIH sam, kad pustim RTS 1 recimo pise da na toj mrezi ne moze da se emituje, onda ukljucim Nord i radi normalno. Koristim FireStick i Eon Android TV app
 
Od danas imam problem sa EON Android aplikacijom (instaliranom na Sony Android TV) i SurfShark VPN-om. Sve je radilo savrseno preko godinu i po dana, sve do sinoc.

Kada je SurfShark konektovan na Srbiju (iz Austrije) EON aplikacija prijavljuje da postoji problem sa mrezom i da aplikacija mora da se resetuje. Bez VPN-a app radi ali onda nemam 90% kanala.

Da li neko ima slicna iskustva?
 
Ni meni nije hteo da radi sa Proton VPN-om za sinocnu utakmicu, ali danas popodne radi.
 
Cini mi se da je ipak do mog TV-a zato sto preko telefona sve radi normalno.

Ipak, nasao sam nacin kako da ipak proradi - prvo startujem EON, zatim se konektujem na VPN i onda se ponovo vratim na EON i onda sve radi bez problema.
 
Koji vpn je najbolji za gledanje eon kanala iz inostranstva na telefonu?
 
Nazad
Vrh Dno