Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma osnovni, 80/8 ali to je nebitno, radilo mi je sve do skoro. Raspored bi svakako morao da radi, a ja ne vidim programsku šemu koja sledi, ni šta je bilo. Takođe bi trebalo na aplikaciji da mi radi vraćanje unazad bez obzira na paket.. Obrisao sam keš ali isto sve, jedino da obrišem aplikaciju pa ponovo da instaliram jer mislim da je ovako od poslednjeg apdejta...
šta ti teško...... deinstaliraj pa instaliraj....dva minuta posla.....;)
 
Haos menjam sve na jugu, možda bolje da odmah uzmem Opela :) Za komp mi nije problem, on je zaštekan u jednoj sobi i retko se pali, sasvim dovoljno mu je tih 94mbps..
A na laptopu ću onda probati da nabudžim tu mrežnu do kupovine novog.. Ne mogu da vučem kabel po celoj kući, probaću da zamenim Wifi karticu. Tnx
 

Prilozi

  • Screenshot_20210516_123212_com.morescreens.supernova.jpg
    Screenshot_20210516_123212_com.morescreens.supernova.jpg
    36 KB · Pregleda: 67
Haos menjam sve na jugu, možda bolje da odmah uzmem Opela :) Za komp mi nije problem, on je zaštekan u jednoj sobi i retko se pali, sasvim dovoljno mu je tih 94mbps..
A na laptopu ću onda probati da nabudžim tu mrežnu do kupovine novog.. Ne mogu da vučem kabel po celoj kući, probaću da zamenim Wifi karticu. Tnx
ako budeš menjao wi-fi karticu na lap topu ta nova kartica mora da podržava mrežu od 5GHz.......džabe da menjaš wifi karticu a ona radi samo na 2.4 GHZ....opet ćeš imati brzinu 94 Mbps i opet nisi ništa uradio.......obrati pažnju kada je budeš kupovao da te prodavac ne zajebe.....
Uradio... Opet isto. Jel ima još neko taj problem?
deinstaliraj tu verziju i instaliraj stariju verziju ( ja je još uvek koristim lakša mi je i preglednija od ove nove verzije......probaj....)
 
Telenor se ne spaja sa Telekomom već će do kraja godine početi zasebno da nudi usluge kablovske televizije i interneta.
Od 1. juna Supernova prestaje da postoji i poslovaće u okviru MTS-a Telekoma Srbije.
Jel to znaci da ce moci da koriste mts optiku, posto mts ima optiku do moje zgrade ali su rekli da moram da predjem u mts ako hocu to da koristim?
 
@Child ......jesi li uspeo da instaliraš i da li ti radi?
 
Moram prvo da je kupim :) Poslata kumu poruka, na čekanju sam. Da vidi jel može ovom dinosaurusu da se zameni mrežna i jel može da nađe kompatibilnu.
Sad gledam, mislim da si hteo weedman984 da pitaš to..
 
Moram prvo da je kupim :) Poslata kumu poruka, na čekanju sam. Da vidi jel može ovom dinosaurusu da se zameni mrežna i jel može da nađe kompatibilnu.
Sad gledam, mislim da si hteo weedman984 da pitaš to..
u pravu si, moja greška sorry....hteo sam da pitam weedman984 vezano za aplikaciju tv po tvom supernova...... slučajno sam tebe tagovao
 
Bravo, to je uspelo, hvala ti! Brisao sam keš ranije ali bez odjave i to nije htelo. Znači ko ima taj problem, odjava-clear cache - prijava. To je ujedno i odgovor @rameddenas ...
Ali zato od mog HBO ništa aaaaaaaaaaaaaaaaa, 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭 Do sad bi iskopali 10 metara bunara sigurno.
 
A krastavac, ja ne znam ni da li imam prava na HBO GO preko SN sa ovim paketom, iskreno me i ne interesuje jer ga imam preko Telenora i tu savršeno radi, mada brzo dosadi kad odgledaš sve...
 
A krastavac, ja ne znam ni da li imam prava na HBO GO preko SN sa ovim paketom, iskreno me i ne interesuje jer ga imam preko Telenora i tu savršeno radi, mada brzo dosadi kad odgledaš sve...
Ma seriju neku gledam jer zanimljiva, filmove manje više jer sve odgledam preko neta. Više mi za serije služi.
 
Ja u zgradi imam samo 2 izbora za net trenutno, MTS Box (IPTV) i Supernova. Nemam uslova za MTS optiku.
Sad me zanima sta mislite, kad se spoje SN I MTS od 1. juna, jel to znaci da cu moci da menjam paket u okviru MTS-a i uzmem SN internet (kao sto sam vec pisao, trenutno imam neki 10mb u okviru Box paketa), valjda ce to omoguciti
 
Ja u zgradi imam samo 2 izbora za net trenutno, MTS Box (IPTV) i Supernova. Nemam uslova za MTS optiku.
Sad me zanima sta mislite, kad se spoje SN I MTS od 1. juna, jel to znaci da cu moci da menjam paket u okviru MTS-a i uzmem SN internet (kao sto sam vec pisao, trenutno imam neki 10mb u okviru Box paketa), valjda ce to omoguciti
to niko od nas korisnika ne zna detaljno da ti odgovori........ verovatno će moći samo ako prelaziš na skuplji paket u odnosu na ovaj sada što imaš jer on ti važi do isteka ugovorne obaveze bez obzira što se spajaju provajderi, ostaje ti da sačekaš 01 jun....tada ćeš saznati sve detalje........
 
Posle spajanja necete moci da uzmete supernova internet pakete vec ce sve to postati MTS internet, takodje nema potrebe da prelazite u MTS kada cemo svi automatski postati MTS korisnici
Ali svakako ponuda infrastrukture ce opet zavisiti od fizickog stanja na terenu, ne mozete nikako da trazite nesto sto nemate, ali ako imate MTS ili SN kabl to ce biti isti kabl.
 
Od 1 juna izlaze sa paketima ili pocetak spajanja ?
Da li uzeti sad 12m dinar sn ili cekati jun ?
Imam neki osecaj da ce biti povecanja brzina
 
Ja bi uzeo što pre,
ko zna šta će biti tada a bolje od 12 meseci sigurno nećeš dobiti
 
Pitanje za vas koji imate movie box.
Da li može da se na boxu instaliraju app tipa: Kodi, STBEmu, TVMate ili bilo šta za praćenje m3u ili mac adresa?
 
Zna li neko kako će ovo spajanje supernove i mts uticati na ljude koji koriste usluge bez ugovorne obaveze? Vidim da će ovi pod ugovorima nastaviti pod tim uslovima do isteka ugovora, ali ne znam šta se dešava sa nama koji koristimo neki paket bez ugovorne obaveze
 
Zna li neko kako će ovo spajanje supernove i mts uticati na ljude koji koriste usluge bez ugovorne obaveze? Vidim da će ovi pod ugovorima nastaviti pod tim uslovima do isteka ugovora, ali ne znam šta se dešava sa nama koji koristimo neki paket bez ugovorne obaveze
Niko ništa ne zna 100% da ti odgovori. Znaće se od 1 juna
 
Zna li neko kako će ovo spajanje supernove i mts uticati na ljude koji koriste usluge bez ugovorne obaveze? Vidim da će ovi pod ugovorima nastaviti pod tim uslovima do isteka ugovora, ali ne znam šta se dešava sa nama koji koristimo neki paket bez ugovorne obaveze
Šta može biti ....
koristiće se ista usluga kao i do tad.
Ništa se neće menjati za korisnike, dok ne potpisete novi ugovor pod novim uslovima.
 
Telenor se ne spaja sa Telekomom već će do kraja godine početi zasebno da nudi usluge kablovske televizije i interneta.
Od 1. juna Supernova prestaje da postoji i poslovaće u okviru MTS-a Telekoma Srbije.
SUPERNOVA generalno , nikad nije ni postojala.
Uvek se vodila kao neka fantom firma, citajuci kometare ovde pre godinu i nesto dana.
 
Već više puta objašnjeno
Supernova je brend koji predstavlja skup više provajdera u vlasništvu Telekoma.
 
Da javim samo opština Stari Grad ex AVcom kome ne radi tv neka izvrši pretragu kanala i radiće. Ko ima move box i nakon pretrage može da se desi da ne rade kanali uživo. Prosledio sam reklamaciju 🍺😃
 
Posle spajanja necete moci da uzmete supernova internet pakete vec ce sve to postati MTS internet, takodje nema potrebe da prelazite u MTS kada cemo svi automatski postati MTS korisnici
Ali svakako ponuda infrastrukture ce opet zavisiti od fizickog stanja na terenu, ne mozete nikako da trazite nesto sto nemate, ali ako imate MTS ili SN kabl to ce biti isti kabl.
Mislim da nece biti tako.

MTS kabl, optika,adsl ili vdsl,povlace za sobom iskljucivo IRIS boksove.

SN optika ili coax,povlace za sobom drugu patformu, druge boksove.Pravno ce oba kabla biti TELEKOM, ali ce se tehnicki razlikovati.

Vervatno ce od 1 juna ,pored postojecih BOX paketa, postojati neki takozvani SBOX paketi, koji ce objediniti sadasnje SN usluge,na taj nacin da ce postojati spisak usluga, tipa CAM modul, kablovski box, move box.Taj SBOX ce biti potpuno odvojen od sadasnjeg BOX-a.

Ono sto mogu, bukvalno da urade od prvog juna, je identicna lista kanala na MTS i SN mrezi, kao i identicne brzine,bar kod optickih paketa.Ko je pod SN ugovorom ,ide do isteka po tim brzinama, ko je nov, dobice poskupljenje u vidu MTS cena i brzina.
MTS nece sigurno dozvoliti sadasnje SN cene, jer bi se onda desilo ,da ko ima obe mreze, moze sa MTS, da predje na SN mrezu.Razlika u ceni na primer BOX 4 zlatnog paketa, i SN Super par max MOVE, je stravicna.

Ko se sada razmislja, bolje da uzima 1gb optiku,jer je ona kod MTS-a ,11.999 dinara.

Provajderi koji imaju nize cene, kupuju se od vecih provadera,da bi se cene povecale.Neko bi u komisiji za zastitu konkurencije,vec trebao da debelo odgovara,za ucinjenu stetu ,koji je napravio gradjanima,koje je trebao da stiti, a ne obrnuto.

Pogledajte sada, preostao je samo jedan provajder, koji nudi net optiku od 1gb za 1750 dinara.I on kad se proda, optiku po toj ceni zaboravite.
 
Poslednja izmena:
Moram prvo da je kupim :) Poslata kumu poruka, na čekanju sam. Da vidi jel može ovom dinosaurusu da se zameni mrežna i jel može da nađe kompatibilnu.
Sad gledam, mislim da si hteo weedman984 da pitaš to..
Mozda ti je najjednostavnija varijanta kupovina usb wifi adaptera. Ja sam uzeo za svoj laptop kad mi je crkla integrisana wifi kartica.
Znam da tp-link ima modele koji podrzavaju 5ghz mrezu, tako da razmotri i to. Dobro je sto kad prestanes da koristis taj laptop ostace ti wifi kartica u rezervi za bilo koji drugi racunar i laptop. Na primer ovako nesto

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno