Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Šta je razlog ovolikog skoka zarade od juče? Jeste skočio eth za oko 15%, ali zarada je trenutno veća za skoro 80%.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210509-091930_Chrome.jpg
    Screenshot_20210509-091930_Chrome.jpg
    66 KB · Pregleda: 76
Skocio block reward. Svakako nece dugo da traje, mislim da se vec vraca u normalu.
 
Da li neko koristi flexpool i ima li razlike sa njihovim mev-om?
 
Primetio sam danas to, zna li se razlog?
Čak sam i dodao jednu 580 8gb da ne stoji bezveze hehe
 
Ja danas jurim risere da dodam još dve 1060 da iskoristimo malo ovaj skok dugo ga nije bilo
 
Ima na KP po 6€ molex/6pin :)
 
Jel zna neko koliko gtx 1080ti moze da zaradi dnevno ETH i koliki trosak napravi?
Stoji mi bezveze i razmisljam da li da je uposlim ili ne (nisam nikad kopao).
 
Isto pitanje za RX 580 8GB :)
 
Po trenutnom (jacem) kopanju oko 145usd pravi 580, 1080 tu negde, mozda 10ak usd vise. Kad padne kopanje bice oko 100usd mesecno, mozda i manje
 
Varira dosta nagrada pa se ne može reći sa sigurnošću koliko izađe dnevno/na kraju meseca. Ali lanmi86 je napisao šta očekivati s tim što bih ja dodao za 1080Ti još 50$ dolara mesečno pošto ona baca oko 40MH/s.

 
Znaci ocekuje se padanje block rewarda ?
Cena ETH, to niko ne moze reci koliko ce biti za recimo 6 meseci.

Ja sam je kupio za 350e.
RX 580 8GB polovna vredi 400e, mozda je ipak bolje prodati je.
 
Sto bi je prodavao sad? Kopaj sa njom do jula, isplatice sebe za to vreme, posle je prodaj.
 
Prosledi je meni, ja ću da je uposlim ako ti nećeš :cool:
 
Prosledi je meni, ja ću da je uposlim ako ti nećeš :cool:
Moze, 80% zarade meni, tebi 20%.
I ti odrzavas '''rig''' :D

Znaci menjanje biosa, kopanje ETH na ethermine.org (na myetherwalet).
Nista se nije promenilo osim programa za kopanje ?
 
Znaci to je to, oko 5,5 dolara dnevno, po ovoj visokoj 4100 dolara ceni.
166 dolara mesecno, ajd struja mesecno je sitno nesto, mozda 10 dolara.

Al ako cena padne/vrati se recimo na 2500 dolara, to je onda 1,6 puta manje, 100 dolara mesecno, ni to nije lose.
Oko 5 meseci da isplati svoju cenu od 400e (480 dolara).
 
A imaš opciju da prodaš svoju kupiš nešto od "kučića" i prekrstiš se :)
 
A posle cu da ti DOGE-m :D
 
Sto bi je prodavao sad? Kopaj sa njom do jula, isplatice sebe za to vreme, posle je prodaj.
Ako u julu padne profitabilnost pašce i cena kartice. Trenutno je isplativo majnovati ali pitanje koliko ce potrajati, mada i sada isplativost nosi cena ETH inače bunar. Imam i ja 1080 Ti i 1070 Ti i baš razmišljam dali da ih prodajem dok je još cena dobra, možda toliko para neće ni iskopati.
 
Slazem se, ali...mislim da ta kartica moze sebe otplatiti do nove godine, plus neka je proda posle toga, to je cista zarada, koliko god da se bude kretala cena. Osim ako je ne proda sad pa uzme eth za te pare, i to nije losa ideja.
Ja imam jednu 1070, uz 1660s koje mi kopaju, i necu je sigurno prodavati dok ne budem video sta ce biti posle jula. Jeste da joj je potrosnja skoro 80% veca od 1660 kartica, ali ipak zaradjuje.
 
Moj savet: cutite i majnujte, kolko god da traje,, struju placajte iz svog dzepa ako treba, bicete mi zahvalni za ovaj savet.
 
@Pijuk
Sad ga pretera :)
Ima ih na KP dosta po 450e, to je neka max max cena.
 
To je preterana cena. Za 50 eura manje ima da se uzme 1660s koja em daje vise MH/s, em vuce 40% manje struje.
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-05-10 221359.png
    Screenshot 2021-05-10 221359.png
    55.4 KB · Pregleda: 39
Pa kazem 400-430e je cena po kojoj se prodaju.

600e je nemoguca misija, sve da je jedan dan stara sa domacom garancijom.
 
Verovatno ih ima on dosta za prodaju pa shiluje cenu :D
 
Koji je razlog ovakvom rewardu, šta se dešava ovo ? Sa dvije 1660S i jednom 3070 kopam, estimated mjesečni mi je 870$... :D
 
Prodao sve rx580-ke za 280€. Kupovao po 150€. Duplo je dovoljno, zasto kidati ljudi za 300% zarade. Ima i ona sto mi deda stalno pricao - “U dobru se ne ponesi a u zlu ne ponizi.”
8GB verzije ?
Kad si to prodao ?
 
Nazad
Vrh Dno