Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

ah, pa ovo je ogromno.... imas atx kucista slicne velicine za koja ne moras da placas itx komponente skuplje... kod itx ploca i napajanja placas vise zato sto su mali, za iste pare imas mnogo bolje komponente koje su atx format. ako bih hteo kuciste ove velicine isao bih na atx i gotovo.

nisam siguran da li preuvelicavas problem sa temperaturama ili on stvarno postoji? jos uvek ne mogu da znam jer ne mogu da zatvorim kuciste :D u ovako otvorenom, temperature su zaista perfektne, ali to je i normalno, posto je open bench u principu, obe stranice su otvorene. stigao mi je pci-e 8 pin konektor pod uglom, tako da teoretski ja bih i mogao da zatvorim kuciste, ali bih morao da se cimam sa ovim kablom za graficku od 40cm, a i imam jedan kabl samo, tako da cu da cekam ova dva custom od po 15cm koja sam vec narucio. kako je dimco spakovao sva stock kabla od sf750 koji jos imaju po jedan dodatni konektor serijski vezan, ja pojma nemam :D
Ovo kućište prima i ATX, Ali sa Optimum Techa je prikazao kako se staju svi formati.

Meni je nezgodno da komponente značajnije greju u ITX u odnosu na klasično ATX kućište. U mom slučaju je to bilo 10-15 stepeni gratis za 10900k i RTX 3080.
Ne postoji scenario u kojem bi bolje temeparature bilo u ITX u odnosu na klasične formate. Ovo bi se moglo rešiti kupovinom moćnijih sistema za hlađenje, ali to dodatno košta.

Pošto mi komp stoji ispod stola, (a ne na njemu odnosno na visini), nisam video ppotrebu da smanjujem zapreminu pa otuda Lian Li (y)
 
naravno da nece biti bolje temperature u itx formatu, uvek ce biti losije - koliko? to je pitanje.... ja sam recimo (po preporuci kolege dimca) uzeo tower cpu kuler sa 12cm ventom, koji je znatno bolji od bilo kog stock kulera, ne bi ga se postideo ni atx format a staje u itx kuciste. temperature su malo losije jer ga ja ganjam da bude necujan, ali daleko je to od 95 stepeni koliko ryzeni trpe. graficka takodje, siguran sam da moze hladnije, ali ne prelazi 70 i necujna je. definitivno moze bolje u velikim kucistima, itx je pitanje kompromisa, koliko si spreman da istrpis i zrtvujes u trouglu performanse - buka - temperatura.

btw odlicno si kuciste uzeo, lepa kupovina, cestitam! da te lepo sluzi!
 
Fractal Design Define Nano S ima odlično hlađenje za itx kućište.
Također već godinama ne koristim onu prednju masku na kućištu, nego samo onu mrežicu - filter koja je ispod maske.
I tako izgleda super, a komponente su još par stepeni hladnije.
 
@vatrogasac53 jako intersantno kuciste, zanimljivo je sto ima vise mesta za air cooler u odnosu na veca iz te serije.. Nego, video sam na jednom snimku da se ugiba kada se poskidaju stranice i top, koliko je to prihvatljivo po tebi?
 
Fractal Design Define Nano S ima odlično hlađenje za itx kućište.
Također već godinama ne koristim onu prednju masku na kućištu, nego samo onu mrežicu - filter koja je ispod maske.
I tako izgleda super, a komponente su još par stepeni hladnije.
lepo je kuciste, ali meni deluje da nema ni malo mesta za graficku, to jest, limitiran si na dual slot kartice sa ovoliko ogromnim kucistem, sto je po meni jako lose. pa cak i tad se graficka gusi zbog napajanja... zasto li su stavili napajanje tu dole, nije mi jasno? ja triple slot cudoviste nagurao u kuciste od 11 litara.
 
Napajanje ne guši grafiku toliko, bar ako nije neka 170+ mm mrcina, jer nema shroud. Plus, dole ispred napajanja ima mesto za ventilator koji bi duvao pravo u grafičku. Daleko bolje rešeno nego u NZXT H200 koji ima isti layout i veličinu, ali ima glupavi shroud iznad napajanja koji potpuno prekriva grafiku. Takođe, mogu da se otvore vratanca pa nema prepreka za intake, za razliku od H200...i tiše je.

Nano S > H200
 
Ja sam dobio neku informaciju za Zalman Z-Machine 300 da može da se poruči, cena bi bila paprena, oko 400eu sa carinom, ali nema konkretnog odgovora još uvek, jer ne znaju da li može samo jedno kućište da se provuče.. Ostavljaju me u neizvestnosti, razmisliću još.
 
@jurodivi
Da tako je i još ako se koristi sfx napajanje (ja imam sf600) onda ima dosta prostora između napojne i grafičke.
Također nema problema i sa atx napajanjem, a pogotovo uz referentnu grafičku sa blowerom.

Kućište je izašlo prije nekih 5 godina, pa valjda nekako tada nije bilo u opticaju monster grafičkih sa 3 slota.
Danas je kao trend/standard, bar u zadnju godinu-dvije da ubacuju 3 slota u itx kucista.
Nadam se da će nekada izbaciti i novu verziju ovoga modela.

Što se tiče hlađenja, nema pregrijavanja ni grafičke niti ostalih komponenti.
Tu naravno uvijek ima prostora za još bolje hlađenje.
Npr. kod mene je sve stock: fractal ventilatori sto su došli uz kućište naprijed 2x140mm i pozadi 1x120mm (inače dođe sa 1x140mm naprijed i 1x120mm pozadi).
A tu se mogu staviti i bolji ventilatori, vodeno, na procesoru mi lc 120 rgb (25 eur).
Dakle sa tim osrednjim hlađenjem nema problema.
 
@vatrogasac53 jako intersantno kuciste, zanimljivo je sto ima vise mesta za air cooler u odnosu na veca iz te serije.. Nego, video sam na jednom snimku da se ugiba kada se poskidaju stranice i top, koliko je to prihvatljivo po tebi?
Nisam čuo za to, možeš li poslati taj snimak?

Što se tiče Zalmana, očekivano, hoće da te oderu jer se posebno poručuje.
Ako ima kod severnih komšija onda je lakše, mada neće svi da donose kućišta jer su kabasta.
 

na 4:55min.

Problem je sto ne mogu ni za te pare da ga poruce...
Imas li neku ideju gde jos da probam da pitam mogu li da nabave..? Kabasto nije mnogo, obzirom da je ITX kuciste, nije puno veliko, kao recimo 3 kucije od lapopa kada bi spojili. Na ipon-u ga nema.
 

na 4:55min.

Problem je sto ne mogu ni za te pare da ga poruce...
Imas li neku ideju gde jos da probam da pitam mogu li da nabave..? Kabasto nije mnogo, obzirom da je ITX kuciste, nije puno veliko, kao recimo 3 kucije od lapopa kada bi spojili. Na ipon-u ga nema.

Super :)
Što se tiče nabavke nisam pametan na Iponu ga je bilo svojevremeno. A zaista ne žele da dovoze kućišta jer puno zauzimaju, a zarađuju manje od prosečnog procesora.
 
Super :)
Znaci preterivanje preko snimka, pretpostavljam da je zanemarljivo? :)
Nisam znao da ga je bilo na ipon-u, praticu onda i tamo. Poslao sam upit jednom engleskom shop-u, pa cemo da vidimo, navodno salju po celoj EU, a videcemo sta kazu za Srbiju :D
 

na 4:55min.

Problem je sto ne mogu ni za te pare da ga poruce...
Imas li neku ideju gde jos da probam da pitam mogu li da nabave..? Kabasto nije mnogo, obzirom da je ITX kuciste, nije puno veliko, kao recimo 3 kucije od lapopa kada bi spojili. Na ipon-u ga nema.

Kako nije veliko, 38 litara...toliko je Meshify C, ATX kućište. Moje ATX ima 27 litara...to je ogromno za ITX, gubi svaku svrhu. Napravili su ga da u njega stanu custom vodena hlađenja...
 
Nisi me razumeo, ja sam rekao za Zalman Z-Machine 300 da nije veliko kuciste, to je bas samo ITX format.

A Lian Li 011 mini nije samo za ITX, vec i za ATX, sto se njega tice, tacno je, gabaritno je dosta.
 
Super :)
Znaci preterivanje preko snimka, pretpostavljam da je zanemarljivo? :)
Nisam znao da ga je bilo na ipon-u, praticu onda i tamo. Poslao sam upit jednom engleskom shop-u, pa cemo da vidimo, navodno salju po celoj EU, a videcemo sta kazu za Srbiju :D
Apsolutno, zaista mi ovo ne bi palo na pamet, sa čvrstinom nećeš imati problema. Pre bih zametku uputio na gornji sloj oko dugmenta je akrilni (Ali je to pomenuo u snimku koji sam stavio).
Takođe nema reset dugmeta samo jedno za startovanje/gašenje računara.
 
Da li neko zna, preko koga mogu da porucim kuciste sa Caseking-a? Ranije je to moglo preko Gigatrona i Benchouse, kakva je situacija danas..?
 
Samo EU, pa dobro.. Poslednji pokusaj je ova firma iz Engleske koju cu pozvati da pitam tamo 5-og, stoji da isporucuju u EU i "other Europe countries", pa javljam sta su mi rekli.

Davno sam preko bencha porucivao Obsidian 700D, mogao sam i preko Gigatrona, ali bench je bio brzi.
Nekad je Gigatron imao zlatan hw, za vreme dok nije prodavao ves masine, mixere i sl.
 
Cekaj, a zasto ne koristis shipito ili neki drugi servis koji salje u Srbiju direktno, a kupuje za tebe na US trzistu npr. Jesi li racunao koliko bi te tako izaslo?
 
Ne, iskreno nisam ni znao za to, ako ti nije problem malo da me uputis, ako te ne mrzi, sibni poruku, pa cu da vidim preko toga.
 
Cekaj, a zasto ne koristis shipito ili neki drugi servis koji salje u Srbiju direktno, a kupuje za tebe na US trzistu npr. Jesi li racunao koliko bi te tako izaslo?
Izašlo bi ga toliko da za transport i carinu može da kupi još jedno kućište.
Ima mailbox.de za Nemačku (jeftinije nego da šalje iz USA), ali opet nije jeftino.
Te kabaste stvari jedino da donese neko ko dolazi iz Nemačke, bila je tema o tome skoro.
 
Ne, iskreno nisam ni znao za to, ako ti nije problem malo da me uputis, ako te ne mrzi, sibni poruku, pa cu da vidim preko toga.
Stvar je prosta. Nakon sto nadjes sajt koji je u US ili koliko sad vidim Evropi jer imaju skladiste u Austriji, uneses vrednost, masu i ako znas i dimenzije paketa i oni ti racunaju neku okvirnu cenu transporta.


Ti kada se registrujes kod takvih servisa dobijas virtuelnu adresu koja vodi do njihovog skladista. Tako da kada kupujes nesto negde kao adresu dostave unosis tu, a oni onda prosledjuju paket dalje tebi.

Vidi da li i koliko ti se isplati. Nije ovo jedina firma koja radi te usluge, za nju ja znam. Kolega @vatrogasac53 je napomenuo i mailbox.de, pa pogledaj i koliko iznosi preko njih.

Na tu ukupnu cifru racunaj jos +10% carinu i onda na tu sumu +20% pdv. koji ces morati da platis.
 
Ja naručujem (BiH) stalno sa www.computeruniverse.net
Mislim da dostavljaju i za Srbiju, a shop je regularan, naručio sam dosta stvari od njih, između osttaloga i FD Nano S.
 
Poslednja izmena:
Samo da javim, dobio sam odgovor od proizvodjaca da su ga povukli iz prodaje i da nije moguce poruciti ga, nazalost.

Poslednji pokusaj, pozvacu engleski shop gde stoji da ima na stanju i pokusacu ako dostavljaju za Srbiju...
Edit: nema vise ni tamo :(
 



Ne izgleda loše, hlađenje je malo na slabijoj strani, cena na jačoj... mada je i sam PCIe 4.0 riser skup.
Kad je već 12L, mogli su da stave neki 14cm fan da izduvava na gore umesto ovako postavljene 12ce, mada ne znam koliko bi pomoglo imajući u vidu slabe otvore za disanje sa strane.

Sve u svemu - i dalje sam za položene varijante (ovo bi moglo da se stavi na neke hifi nogice da se napravi prostor za exaust fan...), samo nikako da se setim da odem petkom na FormD sajt... :)
 
Mogu preko "madjara" da se poruce kuciste ali rijetko ko se bave time. U subotu mi je isporucen Fractal Design Meshify 2 XL. Jeste da je skuplji nego u radnji i to je razumljivo jer je kutija dimenzija 651 x 330 x 684 mm i umjesto kucista mogu mnogo vise stvari da donesu i vise da zarade. Nekome cijena mozda nece odgovarati ali kad se nema izbora onda platis koliko god da kosta.
 
Noctua D15s u NR200, lol...sve se može kad se hoće:

3rdlob3226j51.jpg
 
svaka cast! ja moje ne mogu da zatvorim... i custom kabl, i L adapter za pci-e power konektor, i ne mogu da zatvorim... fook -.-
 

Prilozi

  • IMG_20210522_141639~2.jpg
    IMG_20210522_141639~2.jpg
    359.5 KB · Pregleda: 46
Nazad
Vrh Dno