Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Uz pakete od ~1800din ovaj A52 kosta u A1 25.000din dok je u Telenoru cak 43.000din. Nerealna razlika.
 
Uz pakete od ~1800din ovaj A52 kosta u A1 25.000din dok je u Telenoru cak 43.000din. Nerealna razlika.
Mene je u telenoru uz reciklazu starog moba na paket od 1800 din izasao 38000 din na dve godine ..na kraju sam na paket dobio popust i kostace mesecno 1548 din. Sve u svemu izacice me kao da sam kupio na kupujem prodajem
ali sa dve godine garancije
 
Prevuce se bridom dlana po celom ekranu, za screenshot, sa leva na desno. Ima na netu.
 
Je'l ima neko da izdvoji neku konkretnu manu, osim tog krckanja kod pojedinih primeraka?
 
Drugari, treba mi pomoć. Hoću da pošaljem sms u humanitarne svrhe, ali kada ukucam broj o pritisnem send, izađe mi sledeće: "Postovani korisnice, na zahtev vlasnika ugovora na ovom broju je onemoguceno koriscenje trazene usluge." Kontaktirao sam A1 i oni su rekli da će sve proveriti, pa mi poslali sms:"Dragi korisnice, nakon detaljne provere utvrdjeno je da su sve usluge aktivne na Vasem broju. Molimo Vas da SIM karticu testirate u drugom uredjaju. Zabranu mozete otkloniti kroz podesavanja Vaseg uredjaja. Vas A1"
 
Je'l ima neko da izdvoji neku konkretnu manu, osim tog krckanja kod pojedinih primeraka?

Meni je najveca "mana" ta sto sam dokupio brzi punjac od 25W sa kablom za 4k, zatim masku za 1000 i zastitno staklo za 600. Tako da sam potrosio jos 5.500 da telefon opremim onim sto sam inace dobijao kao podraumevano uz prethodne kupovine Xiaomi telefona.

A telefon kao telefon rekao bih da nema mana u smisliu da postoji negde neki segment sa kompromisom u odnosu na druge elemente telefona. Jedina licna zamerka koju imam je prenisko pozicionirani FP senzor, barem za moj ukus.
 
Meni je najveca "mana" ta sto sam dokupio brzi punjac od 25W sa kablom za 4k, zatim masku za 1000 i zastitno staklo za 600. Tako da sam potrosio jos 5.500 da telefon opremim onim sto sam inace dobijao kao podraumevano uz prethodne kupovine Xiaomi telefona.

A telefon kao telefon rekao bih da nema mana u smisliu da postoji negde neki segment sa kompromisom u odnosu na druge elemente telefona. Jedina licna zamerka koju imam je prenisko pozicionirani FP senzor, barem za moj ukus.
To je već investicija od 50e, ali i sa tom doplatom ne dobija se ništa konkretno bolje kod konkurencije. FP je kod mnogih modela loše pozicioniran, eto ko koristi uporedo i face unlock onda i nije toliki problem.
 
Pa da, moras da izdvojis na pocetku jos neke pare... Mislim ne moras, recimo taj punjac nije preka potreba, ali opet sporo se jako puni sa ovim od 15W. Masku i zastitu za staklo ipak moras.

Ono kada kupis Xiaomi odmah iz kutije je zasticen pa ne moras odmah da ides da trazis bolju masku recimo ili staklo umesto folije, znaci dosta kada ne moras da kapnes odmah jos koji dinar a vec si iskesirao za telefon.
Mada sam video da Samsung isporucuje obicnu silikonsku masku i fabrciki nalepljenu foliju na odredjenim trzistima. To mi je isto glupo, da razlicite regije dobijaju razlicitu sadrzinu.

Ali sta je tu je... Nije nesto kardinalno, ali opet ako zelis taj full out of the box momenat moraces da dodas jos koju hiljadu na cenu telefona.
 
Ako moze detaljnije zasto je to bolje nego ono prvo.. Jer ne vidim racunicu.
Samo kažem da na cenu telefona koji otplaćuješ treba da dodaš razliku između tarifa .Jer da nisi uzeo telefon plačao bi jeftiniju tarifu a to je dodatni trošak koji
ide u ukupnu cenu . Ne kažem da je nešto bolje od drugog,svako ima svoju računicu
 
Koja ti je računica? Uzmeš u Telenoru tarifu koja je mesečno 1849 dinara i A52 te uz tu tarifu izađe 45 hiljada, a u A1 uzmeš tarifu koja je 1899 dinara i A52 je uz tu tarifu 28 hiljada. Čista pljačka u Telenoru. To što neko veruje da je Telenor mreža duplo bolja od A1/Vip, pa mu je to sve opravdano je već druga priča. Lično mislim da takve možeš da ubediš i da postoji jeti i big fut i razne karakondžule.
 
Može koja riječ o A52 5G, kakvi su dojmovi i sl. ?
Kakav je u odnosu na S20FE s exynosom, ako je netko imao prilike koristit oba ?
 
na koliko godina je to 1890 dinara? i koliko interneta mesecno ima u tom paketu?
 
Neo paket na 2 godine. Negraničeni minuti i poruke i 5 Gb interneta mesečno.
 
Koja ti je računica? Uzmeš u Telenoru tarifu koja je mesečno 1849 dinara i A52 te uz tu tarifu izađe 45 hiljada, a u A1 uzmeš tarifu koja je 1899 dinara i A52 je uz tu tarifu 28 hiljada. Čista pljačka u Telenoru. To što neko veruje da je Telenor mreža duplo bolja od A1/Vip, pa mu je to sve opravdano je već druga priča. Lično mislim da takve možeš da ubediš i da postoji jeti i big fut i razne karakondžule.
Total 5 paket to isto + 2 aplikacije besplatno , bez fona 1074,5 din , a to daje Telenor mreža duplo bolja od A1/Vip, meni jeste za moje lokacije
 
Pa vidim zašto je tebi Telenor bolji, pošto nisi u stanju da shvatiš da pričam o tome da Telenor naplaćuje skoro duplo za ovaj telefon. Ne zanima me previše koliko je neki paket kad ti daju popust bez uređaja. A te njihove aplikacije mi svakako ne trebaju.
 
Pa ok,ti izmi u Vipu i uzivaj
Uvek se neko nadje da nekome govori sta je bolje ,covek ima svoju racunicu i to je to
Ja licno isto ne bih menjao telenor zbog racunice od par desetina eura vise kao sto i nisam .Tamo gde se ja krecem Vip a pogotovo Mts nema sta da trazi sa svojim signalom ,mereno i provereno
Znaci uzeo uredjaj isto A52 uzeo paket i to je to ,a da prelazim zbog razlike od 50 evra gore dole sa meni dobrom mrezom ne pada mi napamet ,meni je moja racunica dobra i najvise mi odgovara
Uzimam uredjaj tamo gde mi je najbolji signal a ne jurim operatere zbog cene telefona ,jer je tek to zesca budalastina
 
Koja ti je računica? Uzmeš u Telenoru tarifu koja je mesečno 1849 dinara i A52 te uz tu tarifu izađe 45 hiljada, a u A1 uzmeš tarifu koja je 1899 dinara i A52 je uz tu tarifu 28 hiljada. Čista pljačka u Telenoru. To što neko veruje da je Telenor mreža duplo bolja od A1/Vip, pa mu je to sve opravdano je već druga priča. Lično mislim da takve možeš da ubediš i da postoji jeti i big fut i razne karakondžule.
Obrni okreni te njihove mantre sa računicom te skoro uvek na kraju dovedu da je cena kod sva tri operatera slična i naplati se kroz uslugu. U A1 te mesečno ispadne 3000rsd, a u Telenoru 3500rsd., ali u telenoru imaš 15gb neta, a u A1 5gb i taman je to razlika, ista fora je sa MTSom dobiješ nešto ali ti svakako bude na kraju slično naplaćeno. I tako je već godinama kod ova tri operatera, pomisliš kako dobra ponuda, a kroz razliku u tarifi i kao neki popustić ispadne skoro pa isto bilo gde da si kupio. Sećam se prošle godine kada sam gledao A71 u MTSu i Telenoru delovalo je kao da je MTS dosta povoljniji, ali fora je bila da kalkulator u Telenoru nije računao popust, a kada sam uračunao popust skoro u dinar su koštali isto, a tarife su slične bile.
 
Prošla su vremena kad se na skupe tarife dobijao za dinar premium telefon.. to je suština priče ..sad se plati najčešće jos i skuplje skuplje nego u radnjama
 
Pa vidim zašto je tebi Telenor bolji, pošto nisi u stanju da shvatiš da pričam o tome da Telenor naplaćuje skoro duplo za ovaj telefon. Ne zanima me previše koliko je neki paket kad ti daju popust bez uređaja. A te njihove aplikacije mi svakako ne trebaju.
Zadnji put na ugovor kupljena Nokia Lumia 620 i vise nikad, Za 2 god ustedim na preplatu 25788 din a telefon kupim od tebe

SAMSUNG A52 dali je dobra kupovina i dali ima nekih problema, zena trenutno koristi A50 i zadovoljna ovo bi valjda bilo jos bolje
 
Zadnji put na ugovor kupljena Nokia Lumia 620 i vise nikad, Za 2 god ustedim na preplatu 25788 din a telefon kupim od tebe

SAMSUNG A52 dali je dobra kupovina i dali ima nekih problema, zena trenutno koristi A50 i zadovoljna ovo bi valjda bilo jos bolje
Pozz slobodno mozes kupit....moji utisci su sledeci baterija sasvim ok za prosecnog korisnika ako se igraju igre onda naravno traje krace snapdragon fino radi i dosad nikakvih stucanja ekran odlican ali ni blizu s21 jednostavno vidi se razlika u klasi stereo zvuk je ok al nista posebno nije bas mali i ko ima manje ruke onda nek se spremi na koriscenje sa obe , surfanje po netu je super jer 90 hz radi odlicno ima cak i fm radio ..ono sto mi fali je daljinski upravljac ,,u ruci bez maske nije neki premium osecaj al ionako svi koriste maske i na kraju punjac u paketu 15w a on podrzava 25 w ...
 
Evo prvi problem ...mob ne reaguje kad sam hteo da ga spojim na tv sa hdm kablom ...dva različita sam probao kabla i nista ..
 
da li se neko usudio da proba da li je vodootporan :D
razmisljam se ovih dana da probam u bazenu :D
 
Evo prvi problem ...mob ne reaguje kad sam hteo da ga spojim na tv sa hdm kablom ...dva različita sam probao kabla i nista ..
Piše u specifikacijama da ne podržava MHL, čudo bi bilo da si uspeo da ga spojiš HDMI kablom na TV.
 
Nazad
Vrh Dno