Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@dzigi12 , koji si alt uzeo "Iskoristio sam ovaj pad da se dopunim jednim altom koji sam odmah stavio u stake i cekam bolje dane" ? Naravno ako nije tajna :)
Uzeo sam Stratis ( STRAX ) jer mi je cilj jos jedan MasterNode koji se pokazao kao izuzetno isplativ. Jedan MN trenutno donosi oko 5500 coina mesecno uz neko minimalno odrzavanje/pracenje. U ovom bull-u je jedan Stratis dosao do 2.97$ ( ATH mu je oko 20.2$ ako se dobro secam ). Prvi MN sam napravio kada je coin bio oko 1.5$. Racunam da cu sa ovim coin-ima sada i onoga sto zaradim stake-ovanjem za jedno 5-6 meseci napraviti i drugi MN. Neki plan je da mi to bude jedan od glavnih izvora prihoda kada prestanem sa mining-om, uz stake-ovani ETH. Naravno ako ne propadne sve :)
 
Ja sam nakupovao hot i dent, kao sto rekoh jutros. Vec sada su na 15% . Sad pratim pazljivo.
 
Mislim da cemo imati nekoliko zelnih sveca nakon hvatanja ovog prvog dna, a potom nas ceka jos jedno otresanje do sigurnog 20w MA i jos verovatnije 200d MA.

Ako ide tim tokom, tada cu onih 50% portfolija u ALT-U prodati i ponovo prebaciti Fiat u ALT u drugom bottom-u.

Iz ove perspektive, dobro sam napravio sto sam pola prebacio u fiat dok se brc kretao 61-62k
Koji ti je target otprilke za bounce? I ja nesto slicno planiram, nakon par zelenih sveca ostatak kripta u fiat pa sacekati nastavak na dole, zona 41-45 za postepen ulazak

Naravno, sve pod uslovom da Bidenov plan ne prodje kongres, u protivnom bull je zavrsen razume se
 
Poslednja izmena:
Ako je pogodio zasto nije prodao kripto nego docekao pad?
Ovo nije korekcija neko reakcija na dupliranje poreza u americi. Citam sad da su njihovi fondovi krenuli agresivno da prodaju btc. Ako se taj Bajdenov plan usvoji nema vise bull marketa.

Zato što ne želim da se bakćem. Većina kripta mi je stejkovana, mrzi me da ga vadim i prodajem, a nemam ni vremena za zajebanciju, posla opet preko glave. Ko ne može ovakvu korekciju da pregura, a da ne trepne, nema šta ni da traži u kriptu. Ovo nije sprint, nego maraton. U prošlom bull marketu sam ukapirao što velika većina takođe naknadno ukapira, da je u balonima bolje ne igrati se sa sving trejdovima, već prosto sedeti s mirom i prodati kad proceniš da je vrh blizu. Ovde ću sad samo da se dokupim.

A Bajdenov porez sa ovom korekcijom ima veze kao lanjski sneg. Korekcija je došla zato što joj je po pravilima kretanja cene bilo vreme. Nijedan drugi razlog.
 
Zato što ne želim da se bakćem. Većina kripta mi je stejkovana, mrzi me da ga vadim i prodajem, a nemam ni vremena za zajebanciju, posla opet preko glave. Ko ne može ovakvu korekciju da pregura, a da ne trepne, nema šta ni da traži u kriptu. Ovo nije sprint, nego maraton. U prošlom bull marketu sam ukapirao što velika većina takođe naknadno ukapira, da je u balonima bolje ne igrati se sa sving trejdovima, već prosto sedeti s mirom i prodati kad proceniš da je vrh blizu. Ovde ću sad samo da se dokupim.

A Bajdenov porez sa ovom korekcijom ima veze kao lanjski sneg. Korekcija je došla zato što joj je po pravilima kretanja cene bilo vreme. Nijedan drugi razlog.
Kako ne, vreme za korekciju je od 15k po tebi. Jednom si pogodio.
A Bajdenov porez je okidac za prodaju/korekciju.
Podsecas me na ove jutjubere sto malo kazu jedno malo drugo pa kad pogode je l sam vam rekao.
 
Ama pustite te gluposti grafik ovo, grafik ono, 20ma 30 dza bu. Niko pojma nema niti moze tacno da pogodi. Sto gavra kaze youtuberi daju analize, moze ovo, moze ono i kad se desi objasnjavaju sto se desilo, tad je kasno.
Druga stvar, uporedjuju grafike, od pre 3,5,6, godina, vudite imali smo isto tako ovde. Pa sta, nikad se nista nece ponoviti, druge su okolnosti, slicnost mozemo pogoditi tek kad se desi.
Meni je sumnju podstakla stagnacija od par dana, a onda skok ltc-a i dasha-a, skontao sam trziste je prezasiceno i preliva u nesto sto nije raslo...
 
Ako gledas jutjubere link ce sutra na 100$, ada na 10$ a btc na 120k :D :D

HOT lepo odgurao na 0.018 u trenutku, mogle brze pare da se uzmu pa da se ponovo pazari tokom vikenda kad ponovo ljosne.
 
Izasao iz hota i denta u plusu. Sad ce biti interesantno, da vidimo kakav je suport. Do sutra ujutru ne pipam nista jer nekoliko nedelja vec petkom imamo pad.
 
Kako ne, vreme za korekciju je od 15k po tebi. Jednom si pogodio.
A Bajdenov porez je okidac za prodaju/korekciju.
Podsecas me na ove jutjubere sto malo kazu jedno malo drugo pa kad pogode je l sam vam rekao.

Tehnička analiza radi sa verovatnoćama i ranijim događajima. Znamo da nam je 20WMA support u bull marketu. Znamo zato što nam je uvek ranije bilo tako. Znamo i da mora s vremena na vreme da poseti taj support, opet zato što je uvek bilo tako. Ovde smo oborili rekord koliko dugo nije posetio 20WMA, znači u nekom momentu mora. Da ga je ispitao na 15k, sad možda ne bi. Dalje, vidiš da BTC napravi ATH i ne može dalje, jednom, dvaput, triput. Jel mogao i četvrti put da proba? Jeste, naravno. Ali veća je bila verovatnoća da mu je dosta i da su trejderi ukapirali šta se dešava. Nema sudbine, sve su verovatnoće. A ovde je pad bio vrlo verovatan. Moglo je tu da se zaradi, ali ja pecam veću ribu. Bitno mi je onaj poslednji pad da prepoznam, ovi uzgred su nebitni.

Bajden je taj porez najavio još u predizbornoj kampanji, svi su znali za njega. Nego kad se nešto desi, ljudi odmah pogledaju šta se još desilo, pa pomisle mora da je zbog toga.
 
Koji ti je target otprilke za bounce? I ja nesto slicno planiram, nakon par zelenih sveca ostatak kripta u fiat pa sacekati nastavak na dole, zona 41-45 za postepen ulazak

Naravno, sve pod uslovom da Bidenov plan ne prodje kongres, u protivnom bull je zavrsen razume se
54-55k i ja sam van. Sledeci donji target 42k-44k koji nas mozda ceka vrlo uskoro i finalni donji oko 35k.
 
Tehnička analiza radi sa verovatnoćama i ranijim događajima. Znamo da nam je 20WMA support u bull marketu. Znamo zato što nam je uvek ranije bilo tako. Znamo i da mora s vremena na vreme da poseti taj support, opet zato što je uvek bilo tako. Ovde smo oborili rekord koliko dugo nije posetio 20WMA, znači u nekom momentu mora. Da ga je ispitao na 15k, sad možda ne bi. Dalje, vidiš da BTC napravi ATH i ne može dalje, jednom, dvaput, triput. Jel mogao i četvrti put da proba? Jeste, naravno. Ali veća je bila verovatnoća da mu je dosta i da su trejderi ukapirali šta se dešava. Nema sudbine, sve su verovatnoće. A ovde je pad bio vrlo verovatan. Moglo je tu da se zaradi, ali ja pecam veću ribu. Bitno mi je onaj poslednji pad da prepoznam, ovi uzgred su nebitni.

Bajden je taj porez najavio još u predizbornoj kampanji, svi su znali za njega. Nego kad se nešto desi, ljudi odmah pogledaju šta se još desilo, pa pomisle mora da je zbog toga.
Sve to stoji sto si napisao. Svi smo znali da ce pad doci kad tad, samo niko nije mogao da predvidi tacno kad ce. Ocekivao sam na preko 70k, nije stigao dotle, desilo se ranije.
Postoji verovatnoca i da je ovo bas taj poslednji pad i da svi ostanemo bagholderi. Posto sam ostao velikim delom u coinima svakako prizeljkujem da bude bar jos jedan skok, kao i vecina ovde.

Bajden jeste najavio u kampanji ali je tek juce objavljeno o kojim stopama se radi. Nije isto povecati sa 20% na 22% i sa 20% na 40% koliko hoce. To je tek predlog koji ne mora biti usvojem a i ako se usvoji nece odmah stupiti na snagu. Ali je dovoljno losa vest da pokrene sell off u vec pregrejanom trzistu. Ovo trenutno je preterana reakcije i verujem da ce biti oporavka.
 
Bajdenov plan zvuci gore nego sto jeste.

960x0.jpg


Pitanje i da li ce proci taj zakon.

Uticaj pozitivnih a i negativnih vesti je precenjen. Kad se nesto desi, onda opravdavaju vestima, a kad recimo cena ne skoci a ocekuje se zbog nekog eventa (npr listing, mainnet,mw kod za ltc...) onda kazu to je bilo uracunato u cenu.
 
54-55k i ja sam van. Sledeci donji target 42k-44k koji nas mozda ceka vrlo uskoro i finalni donji oko 35k.
Mozda je 35k malo vrevise pesimisticno.
Fib retracement 0.618 nam je na 42.650$ na slicnoj ceni nam je 21WMA oko 43.000 ispod ove cene ne verujem, mozda bude kratotrajni wick ali daily candle ne ocekujem.
Meni je order na 43k samo se nadam da ce pasti do te cene, raduje me sto nam predstoji vikend koji uz nesto manji volume dozvoljava nesto laksu manipulaciju.

Strategija u naredna dva meseca mi je 80% u BTC, verujem da ce se BTC opet odlepiti od altova (naravno neki altovi ce sigurno divljati, ali generalno mislim da ce se BTC dominacija povecavati u naredna 2 meseca).
U periodu 15.06. do 15.07. ocekujem BTC na 80-90k
 
Bajdenov plan zvuci gore nego sto jeste.

960x0.jpg


Pitanje i da li ce proci taj zakon.

Uticaj pozitivnih a i negativnih vesti je precenjen. Kad se nesto desi, onda opravdavaju vestima, a kad recimo cena ne skoci a ocekuje se zbog nekog eventa (npr listing, mainnet,mw kod za ltc...) onda kazu to je bilo uracunato u cenu.
Nije ta tabela toliko bitna, bitan je porez na kapitalnu dobit koji ce biti dupliran.
 

Prilozi

  • 8f9ed0fb-4a8c-42e2-bdda-5b921d5d0c0e-medium16x9_thumb_65795.png
    8f9ed0fb-4a8c-42e2-bdda-5b921d5d0c0e-medium16x9_thumb_65795.png
    342.9 KB · Pregleda: 69
Mozda je 35k malo vrevise pesimisticno.
Fib retracement 0.618 nam je na 42.650$ na slicnoj ceni nam je 21WMA oko 43.000 ispod ove cene ne verujem, mozda bude kratotrajni wick ali daily candle ne ocekujem.
Meni je order na 43k samo se nadam da ce pasti do te cene, raduje me sto nam predstoji vikend koji uz nesto manji volume dozvoljava nesto laksu manipulaciju.

Strategija u naredna dva meseca mi je 80% u BTC, verujem da ce se BTC opet odlepiti od altova (naravno neki altovi ce sigurno divljati, ali generalno mislim da ce se BTC dominacija povecavati u naredna 2 meseca).
U periodu 15.06. do 15.07. ocekujem BTC na 80-90k
Slazem se... Na wick i mislim. Ako zatvori svecu (nedeljnu) ispod 43k, nece biti prijatno.

Imacu ordere iznad 35k ako se resim altova koji su ostali.
 
Poslednja izmena:
Sve to stoji sto si napisao. Svi smo znali da ce pad doci kad tad, samo niko nije mogao da predvidi tacno kad ce. Ocekivao sam na preko 70k, nije stigao dotle, desilo se ranije.
Postoji verovatnoca i da je ovo bas taj poslednji pad i da svi ostanemo bagholderi. Posto sam ostao velikim delom u coinima svakako prizeljkujem da bude bar jos jedan skok, kao i vecina ovde.

Pogledaj chart sada i uporedi ga sa vrhovima prethosnih ciklusa. Jel liči? Može li Bitcoin da uradi nešto što nikad nije uradio i slomi se ovde? Može naravno, ali ciklusi su mu do sad bili vrlo karakteristični, verovatnoća da odstupi od uobičajene forme nije velika.
 
Ma bas me briga za pad, krivo mi je sto mi nije pokupio order za LTC za bednih 0.8 usd i 3 centi za XRP, zakacio mi je neke slabije, ali eos sam ubo skoro samo dno.
Ici cemo mi jos dole, min na 43k ili 33 k, ko je u altovima neka drzi gace. Ali bice to lepa sansa da se dokupimo, samo me brine da ne nastavino u bezdan kad se nakupujemo.
 
Pogledaj chart sada i uporedi ga sa vrhovima prethosnih ciklusa. Jel liči? Može li Bitcoin da uradi nešto što nikad nije uradio i slomi se ovde? Može naravno, ali ciklusi su mu do sad bili vrlo karakteristični, verovatnoća da odstupi od uobičajene forme nije velika.
E a kada sam na 63-4k pisao da se nikad nije desilo da btc bude 6 kvartala u plusu zaredom i da je vec 6 ili 7 meseci u konstantnom rastu, tada su mnogi skocili kako prethodni ciklusi nisu bitni i da je ovaj nesto posebno. Kao i da su sanse 50-50 nakon svakog pozitovnog meseca. Sad kad je palo ipak su bitni prethodni ciklusu i sanse vise nisu 50-50 nego mnogo vece za rast.

Ali se u tome slazem sa tobom i takodje mislim da ovo nije kraj bull runa i da nas ceka cena do oko 90k, ali ne iskljucujem opciju da cemo ostati u cudu narednih nedelja i meseci. Mislim da nije kraj jer se dva meseca vrteo oko 60k, da je to stvarno top ne bi se tu zadrzao ni 2 dana. U prethodnom ciklusu preko 18k je bio samo 3 dana ako se dobro secam.

Svakako bih vise voleo da je dosao do 70k i da sam izasao pre korekcije.

Btw, ocekujem neki bounce za vikend, da moze da izadje kome je ovo mucno.
 
neka cena koja se ceka za potencijalni ulazak u BNB u toku ove korekcije? ako je savet uci u njega? nece biti svakako jedini. hvala
 
33k? Koliko ste se poplašili...Ja očekujem neki donju granicu od možda 41-43k
Mislim da su Hogar-ove prognoze od pre par dana skroz realne
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno