Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Idemo popust...
edit:
Prebacio malo SOL-a u LTC... (poslednjih sat vremena gledam 1D RSI LTC-a tako da je to bilo odlučujuće (prešao u oversold))
 
Poslednja izmena:
Пошто је ''ETH'' скочио у претходним данима и данас на преко 2600$, мање се осећа пад цене, бар на први поглед.
Да смо кренули доле док је био на 2200~2300$ била би друга прича, овако смо се вратили на цену од пре пар дана.
 
Dakle sta nam je ciniti sad, na 20WMA yolo u altove koji su na najvecem popustu, i pravac kod morbiusa u Grcku celo leto i da ni ne pratimo sta se desava? 😅
 
Rekoh bice 3 trzaja na dole, eve ga drugi, ali nisam ocekivao bas ovakav pomor altova.
Ne verujem da ce ovo dugo da traje. Bilo je ovo ocekivano, dominacija je bila na jakoj podrsci i bilo je ocekivano da ce da odskoci na gore. Altovi su popadali iz dva trzaja za po 50 %, a BTC oko 10%. Ici ce BTC jos dole, a altovima kako bog da. krastavac ja sam ostao dosta zaglavljen u njima, ali nema veze.
Ali ako altovi ovako nastave bice to masakar nevidjenih razmera 🤪. Nesto kao na leto 2018-te.
 
Trenutna situacija je predivna ako vam je kompletan portfolio u dolaru. Ovo je kao da je rasprodaja u buticima na prelasku iz sezone u sezonu. Čestitke svima koji su spremno ovo dočekali.
Kapiram da će sada malo da se iskulira situacija jer pre svega postoji i jak psihološki support na 50k, tako sa može da se kupi nešto tu i tamo za vikend, a šta nam naredna nedelja donosi, to samo bog sveti zna.
 
Uh free fall. Jel neko shortuje, ja hteo btc na 57K, ali nisam bas znao kako ide to na krakenu, mozda nije jos prosao voz.
 
Ko je u eth-u a smatra da je ovo free fall , potop ,kraj, itd. nek pogleda malo bolje i ako sada izadje sa svim moze da se hvali kako je prodao eth manje od 15-20% ispod ATH-a :)
 
Bogami ozbiljan potop, sad kada je krenulo da pada nema smisla da se zaustavi odmah, barem jos malo da se potvrdi support kako dolikuje.
 
Kod ovih naglih padova bas moze da se uhvati niski order, ADA na 0.9 recimo. ETH je razbio, tu nema sta. Da lepo hodlujem ko covek, bilo bi sve lakse, nego ja se igram i trgujem. previse stresa. :)
 
Imate pojedine altove, za koje mislim da su dotakli dno, pratim jutros od 4 ... Zena ce da me ubije :) propratite hot, dent, steem,matic
 
Ja sinoć delić ETH prodao na 2600, pa prešao nešto u altove, kad jutros još veći popust... Sad su HOT, ADA i DOT baš na popustu...
 
Krvavo jutro, ni prvo ni zadnje, oguglao sam sto bi rekli.
Ja sam maloprije prodao neke altove za btc, jer sam bio u plusu u odnosu na btc.
Ostalih 90% porfolija mi je eth i btc, i to je na hw novcaniku.
 
Steta sto sam odlucio da zadrzim FEG i da farmam FEAST, inace bih sada mogao kupiti LTC i BNB. Ovi FEG i FEAST imaju vise potencijala, a uz Farm se dobija FEG i GOLD
 
Mislim da cemo imati nekoliko zelnih sveca nakon hvatanja ovog prvog dna, a potom nas ceka jos jedno otresanje do sigurnog 20w MA i jos verovatnije 200d MA.

Ako ide tim tokom, tada cu onih 50% portfolija u ALT-U prodati i ponovo prebaciti Fiat u ALT u drugom bottom-u.

Iz ove perspektive, dobro sam napravio sto sam pola prebacio u fiat dok se brc kretao 61-62k
 
Poslednja izmena:
Trenutna situacija je predivna ako vam je kompletan portfolio u dolaru. Ovo je kao da je rasprodaja u buticima na prelasku iz sezone u sezonu. Čestitke svima koji su spremno ovo dočekali.
Mmm dočekali u $, ljosnulo sve u danu. Jedino Detektor koji je pričao da je polako izlazio svi ostali su u kanalu.Ja sam kupio USDTa pre dva dana i sva sreća ništa nismo kupovao osim neke šačice SOLa. Čekam polako pa ću bnb da uzmem, to će prvo ići gore.
 
Trenutna situacija je predivna ako vam je kompletan portfolio u dolaru. Ovo je kao da je rasprodaja u buticima na prelasku iz sezone u sezonu. Čestitke svima koji su spremno ovo dočekali.

E pa da i mene sudbina pogleda:D.
Dok jednom ne smrkne drugom ne svane, večita istina.
Dočekao sam spreman ali ne zato što sam "pametan" već se namestilo da mi sredstva za ulazak upravo danas i u ponedeljak pristižu na račun.
Da bude veća ironija, sredstva su od prodatih hartija na Berzi, te hartije čamile godinama bez perspektive i rekoh brokeru zbogom.
Sad ulazim u "čekalicu", da uletim što bliže dnu odnosno parcijalno, ulaziću kaskadno kako ovo bude išlo dole.
 
Ja napisah pre par dana da prelazim u usdt, ispostavilo se kao dobar potez. Pretrpeo sam minimalne gubitke sa par coina, dobro je. Bitno je da se eth i etc , na koji sam skoro presao, odrzao zbog mininga.
Smejem se celo jutro, neko je skoro napisao da nije mogao da se posveti kriptu dok se nije razveo i napustio posao. Jutros sam preneo to zeni, a ona u soku ahahhaha :)
 
Zapamtice mu sve koine koje ima, pa bato sve na pola :D
 
Mmm dočekali u $, ljosnulo sve u danu. Jedino Detektor koji je pričao da je polako izlazio svi ostali su u kanalu.Ja sam kupio USDTa pre dva dana i sva sreća ništa nismo kupovao osim neke šačice SOLa. Čekam polako pa ću bnb da uzmem, to će prvo ići gore.
Pa mozda iz perspektive trader-a je neko u kanalu. Mene kao miner-a i long term hodler-a/staker-a ne dotice nesto ovo jer imam konstantan priliv novih coin-a jedino sto gledajuci short term vrede manje. Iskoristio sam ovaj pad da se dopunim jednim altom koji sam odmah stavio u stake i cekam bolje dane. Prodao sam dvocifrenu kolicinu ETH-a na 2387$ pre neki dan i cekao malo veci dip i desio se. Jedino mi je zao sto nisam cekao vise ( lako je to reci sada iz ove perspektive ) jer bih kupio vise coin-a ( oko 15% ) i imao veci gain od stake-a long term. Ali ne moze se ubosti sam vrh i samo dno nikada tako da sam zadovoljan. Idemo dalje.
 
Pretražio sam da li smo ikada imali ovoliki daily divergence u bull marketu i zapravo ima jedan jedini primer iz 2017.
Dosta sličnosti, i tad je glumeo da mu je 50DMA support, na kraju je pao i overen je 200DMA niže. Ovo bi i za nas sada bio najbolji scenario, muka je gledati BTC kako tri puta pravi novi ATH, pa ne nastavlja da raste. Tržište je željno korekcije kako bi mogli da nastavimo dalje, navijajte i da se konačno desi.

Ovo da se memoriše i ponavlja kao mantra svaki dan :LOL:.
Čovek sve pogodio. Ponedeljak će biti "dan posle", gde smo šta smo i kuda smo krenuli.
 
Ako je pogodio zasto nije prodao kripto nego docekao pad?
Ovo nije korekcija neko reakcija na dupliranje poreza u americi. Citam sad da su njihovi fondovi krenuli agresivno da prodaju btc. Ako se taj Bajdenov plan usvoji nema vise bull marketa.
Eth sam prodao jos sinoc, ostalo sam ostavio pa nek stoji jos 4 godine ako mora.
 
Ako je pogodio zasto nije prodao kripto nego docekao pad?
Ovo nije korekcija neko reakcija na dupliranje poreza u americi. Citam sad da su njihovi fondovi krenuli agresivno da prodaju btc. Ako se taj Bajdenov plan usvoji nema vise bull marketa.
Eth sam prodao jos sinoc, ostalo sam ostavio pa nek stoji jos 4 godine ako mora.
Imam i ja ortaka koji mi stalno javlja kada se nesto desi i da je pogodio sta ce biti. Samo ga pitam pa sto nisi ulozio, prodao, uzeo kredit kada si toliko siguran, bilo sta i tu se prica zavrsava. Jedno je pricati a drugo raditi.
 
Zato što smo svi generali posle bitke.
 
@dzigi12 , koji si alt uzeo "Iskoristio sam ovaj pad da se dopunim jednim altom koji sam odmah stavio u stake i cekam bolje dane" ? Naravno ako nije tajna :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno