Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Zanima me da prokomentarisu ljudi sa 6800XT kartama kako su zadovoljni ?
Proslo je vec neko vreme, a znam da bar nekoliko forumasa ima te karte i kako vas sluze ?

Ima li bilo kakvih bagova, problemi sa drajverima, problema u nekoj igri ?
Igrate li se u 4K uglavnom i jeste li zadovoljni performansama ?
 
Slabo to nesto,zar ne bi trebalo vise da baca?
Ne. Mining performanse za taj algoritam koji koristi ethereum su memory bandwidth bound. DAG file koji se koristi je ~4GB veliki i valjda nije moguce(ili barem za sada) iskoristiti cache memoriju za poboljsanje performansi. Tako da sve kartice koje imaju tu mem konfiguraciju kao sto du rx5700, rx5700xt, rtx 3060ti, rtx 3070, pa cak i kartice iz rtx 2000 serije bi trebalo da imaju uporedive, ako ne i skoro iste performanse, uz razlicitu potrosnju.
 
Zanima me da prokomentarisu ljudi sa 6800XT kartama kako su zadovoljni ?
Proslo je vec neko vreme, a znam da bar nekoliko forumasa ima te karte i kako vas sluze ?

Ima li bilo kakvih bagova, problemi sa drajverima, problema u nekoj igri ?
Igrate li se u 4K uglavnom i jeste li zadovoljni performansama ?

6800 xt gaming oc
Nula problema
Clock nikad ispod 2300-2400
Temps oko 52-59 zavisi od igre
1440p/144hz monitor
 
E to, zanima me i voleo bih da se razbije taj mit o losim AMD drajverima.
Mislim da su u poslednjih godinu dana utegli to i nisam cuo da ima nekih vecih problema sa 6000 serijom.
Naravno, moze neka bubica da se desi, ali i Nvidija je imala par bubica sa 3000 serijom.

Ali koliko vidim, nema nesto ljudi da se zali na forumima. Tako da je izgleda AMD uradio zaista dobar posao oko toga.
I neko ko kupuje 6xxx kartu nema da razmislja o tome.
 
Ja sam vise imao problema sa 3000 NV nego sa 6000 serijom amd-a,pritom koliko sam video ovo je tek prva verzija drajvera od izlaska ili druga,tako da ce biti prostora za napredovanje u performansama sigurno.
 
Navatao sam XFX 6700XT.
 
Svakako će na prodaju. 🤭
 
Ja cucim na njihovom sajtu za EU ali je trenutno down...
Bilo je i za ocekivati...
 
Zanimljiv test, ali poništava sve ono što je dobro u novoj seriji. To je kao kada bi poredio, na primer Ryzen 5 5600X u odnosu na Ryzen 1600, ali klokovani na istu vrednost.

O, da, daj da poredimo čuveni Celerom 300A (verovatno se malo ljudi seća toga osim nas baš matorih) sa 10900K na istoj frekvenciji. Što je sumanuto besmisleno poređenje.

Poenta napretka RDNA 2 jeste i infinite cache i brzina čipa, tako da je ovo poprilično glup test. Zanimljiv da, ali glup i nepotreban.

Samo moje mišljenje.
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv test, ali poništava sve ono što je dobro u novoj seriji. To je kao kada bi poredio, na primer Ryzen 5 5600X u odnosu na Ryzen 1600, ali klokovani na istu vrednost.

O, da, daj da poredimo čuveni Celerom 300A (verovatno se malo ljudi seća toga osim nas baš matorih) sa 10900K na istoj frekvenciji. Što je sumanuto besmisleno poređenje.

Poenta napretka RDNA 2 jeste i infinite cache i brzina čipa, tako da je ovo poprilično glup test. Zanimljiv da, ali glup i nepotreban.

Samo moje mišljenje.

Samo tvoje, netacno, misljenje. Razlika izmedju 5600 i 1600 na istim frekvencijama je mnoooogo veca nego ovde.
 
Mislim da ne, to je to svuda koliko sam video. Jedino ako neko može da potvrdi veći hashrate... Inače, temperature su fantastične. 51C° GPU temp, 56-59C° junction
U pravu si.. Meni moja 6800 daje 62 hasha..

@DBraveZ ja imam obicnu 6800 i iako sam se do sada igro tocno 1h , nisam
primjetio nikakve pizd..

A ovo o AMD driverima, napuhano.. JA sam imo rx5700..
Nisam uopce problema imo..
Bio neki dio u rdr2 di se rusila al poslje sve glatko.
 
E to, zanima me i voleo bih da se razbije taj mit o losim AMD drajverima.
Mislim da su u poslednjih godinu dana utegli to i nisam cuo da ima nekih vecih problema sa 6000 serijom.
Naravno, moze neka bubica da se desi, ali i Nvidija je imala par bubica sa 3000 serijom.

Ali koliko vidim, nema nesto ljudi da se zali na forumima. Tako da je izgleda AMD uradio zaista dobar posao oko toga.
I neko ko kupuje 6xxx kartu nema da razmislja o tome.
Pa kad svi rudare, niko se ne igra :)
 
Zanimljiv test, ali poništava sve ono što je dobro u novoj seriji. To je kao kada bi poredio, na primer Ryzen 5 5600X u odnosu na Ryzen 1600, ali klokovani na istu vrednost.

O, da, daj da poredimo čuveni Celerom 300A (verovatno se malo ljudi seća toga osim nas baš matorih) sa 10900K na istoj frekvenciji. Što je sumanuto besmisleno poređenje.

Poenta napretka RDNA 2 jeste i infinite cache i brzina čipa, tako da je ovo poprilično glup test. Zanimljiv da, ali glup i nepotreban.

Samo moje mišljenje.
Pa nije bas glupo, poredjenje klok za klok i sta se desava i kako radi koja arhitektura, po ovome nema nikakvog napretka klok za klok, samo je on visi na novijoj seriji, itd bla bla....
 
Pa nije bas glupo, poredjenje klok za klok i sta se desava i kako radi koja arhitektura, po ovome nema nikakvog napretka klok za klok, samo je on visi na novijoj seriji, itd bla bla....
Ima jedan jako velik napredak..
RASPPOLOZIVOST..
5700xt mislim da vise nemos kupit.
Dok ces ovu moc..
Gledajte ko na golf 6 vs 7.
ili koji god broj ocete.
 
A gde su to raspolozive? na kp za 'iljadu ipo evra :cautious::ROFLMAO:
 
Pa nije bas glupo, poredjenje klok za klok i sta se desava i kako radi koja arhitektura, po ovome nema nikakvog napretka klok za klok, samo je on visi na novijoj seriji, itd bla bla....
Bas to, Zanimljivo je praviti takva poredjenja bas kako bi se videlo da li postoji napredak u arhitekturi.
 
Raspolozivost nije isto sto i napredak , napredak je smena generacija i njihovo poredjenje, nevezano za raspolozivost, koja je ionako nikakva...
 
Samo tvoje, netacno, misljenje. Razlika izmedju 5600 i 1600 na istim frekvencijama je mnoooogo veca nego ovde.
Ne znam zašto bukvalno shvataš?? Pa niko pri trunci zdravog razuma ne bi danas poredio nekada čuveni Celeron 300A sa bilo čim, jer je to sumanuto glupo. Niti 5600X sa 1600. Jer su sve to BESMISLENA poređenja.

Jeste to zanimljivo, ali koliko ima idiotizma porediti, na primer, kad već pomenuh Celeron 300A, kako bi 5600X radio na 300 MHz brzine. Gle, isto kao Celeron 300A (možda), ali nema veze što je napravljen za daleko brže i više.
 
Prijatelju, preteruješ. Poredimo 5600 sa 1600 a ne sa K6 serijom.
 
Ne zna on sta pise, ali bitno da na it forumu za poredjenje par generacija hardvera kaze da je idijotizam ...
 
E to, zanima me i voleo bih da se razbije taj mit o losim AMD drajverima.
Mislim da su u poslednjih godinu dana utegli to i nisam cuo da ima nekih vecih problema sa 6000 serijom.
Naravno, moze neka bubica da se desi, ali i Nvidija je imala par bubica sa 3000 serijom.

Ali koliko vidim, nema nesto ljudi da se zali na forumima. Tako da je izgleda AMD uradio zaista dobar posao oko toga.
I neko ko kupuje 6xxx kartu nema da razmislja o tome.
prosle godine marta, predjoh sa nvidie na rx580/8g, potom na rx5700xt, a na drugom kompu na 5500xt...... i bas se igram, i to dosta.... za ovih godinu dana nijedan jedini problem sa drajverima, niti sa igrama, ni na jednoj od pomenutih karti.....
 
Raspolozivost nije isto sto i napredak , napredak je smena generacija i njihovo poredjenje, nevezano za raspolozivost, koja je ionako nikakva...
A di mi pricamo o napretku??
Ja se ne sjecam tj nisam uhvatio da se 6700xt reklamiro kao neki napredak..
Ja sam izlazak 6700xt shvstio kao, eo vam nesto da se mozete gejmat i sto ce bit na stocku..
Eto tako ja vidim 3060 i 6700xt
 
Ne zna on sta pise, ali bitno da na it forumu za poredjenje par generacija hardvera kaze da je idijotizam ...
Pročitaj prvo šta sam napisao. Idiotizam (još uvek se držim gramatike pa ne pišem J u reči) je NAČIN poređenja. E, aj da modernijem hardveru poisključujemo sve nove tehnologije, da smanjimo klok, da isključimo brzinu memorije i magistrale pa da vidimo kako će da se nosi sa starijim stvarima. To nije nikakvo poređenje, nego zezanje i to ne treba shvatati kao ništa više.
 
Nemas ti poijma haha ;) ...
 
Nazad
Vrh Dno