Šta je novo?

Nvidia 3000 gde u Srbiji kupiti - cene, dostupnost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Case king treba da dobije količine od 26. Feb novih 3070 (900e) i 3060ti (700) grafika. Možda bude početak normalizacije isporuke, s'obzirom da mesec dana nije bilo isporuka. Plus današnji drop btca, sad če noobovi da krenu da panic selluju grafe :D

Edit: Evo slika koga mrzi da traži...

Realno bolje uzeti 1660 super za 400e (ko mora za fhd), manje će se para izgubiti nego na middle i top tear grafama. 2060 otišla u 3 lepe isto
 

Prilozi

  • Screenshot_20210222_183419_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210222_183419_com.android.chrome.jpg
    107.1 KB · Pregleda: 87
  • Screenshot_20210222_183350_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210222_183350_com.android.chrome.jpg
    103 KB · Pregleda: 87
100k dinara za graficku sa 192bit magistralom.... koja bolest, bas me interesuje ko ce to kupiti?
 
Neko je već rezervisao :)
Mada to može da bude navlakuša.
 
 

Dakle, MSRP za 3060 je oko 490$, kod nas 890€.
Kako bre da se čovek poigra na 3440 x 1440, WTF?

Idem u sredu za Austriju, Beč i Tirolska regija, vraćam se u petak, da li tamo negde mogu kupiti jednu grafu nekako, zna li neko?
Mediamarkt koliko sam video nema na stanju... Zna li neko neki drugi lanac gde mogu da pogledam?
 
Da li ti stvarno misliš da je ovo ludilo samo kod nas ovde?
 
490$ je puno za 192bit

3070 je msrp 499$
 
Ma znam da nije samo kod nas, pratim po celom svetu, ali kontam da ću pre moći nabaviti u Austriji nego ovde,
pogotovu što Amazon tamo šalje.

Imam 5820k i R9 380x, vreme je za update, ako ništa ne nađem, moraće da padne 1660 super ili slično.
 
Dakle, MSRP za 3060 je oko 490$, kod nas 890€.
Kako bre da se čovek poigra na 3440 x 1440, WTF?

Idem u sredu za Austriju, Beč i Tirolska regija, vraćam se u petak, da li tamo negde mogu kupiti jednu grafu nekako, zna li neko?
Mediamarkt koliko sam video nema na stanju... Zna li neko neki drugi lanac gde mogu da pogledam?

MSRP za 3060 je $329
 
Kao sto rekoh ove cene su samo za ovce koje imaju gustu dlaku.

3050 treba da kosta oko 12.000 din.
3050Ti 18.000 din.
3060 24.000-29.000 din.
3060Ti 30.000 - 36.000 din.
3070 38.000 - 44.000 din.
3080 46.000 - 50.000 din.

To su realne cene, a ove sada, me ne zanimaju makar do kraja zivota koristio ovo sto imam.
 
Pretera ga sad... Takve cene ni u bajci nema... Mozda za 5godina...
 
Hoce cene iz doba GTX 580
 

Dakle, MSRP za 3060 je oko 490$, kod nas 890€.
Kako bre da se čovek poigra na 3440 x 1440, WTF?

Idem u sredu za Austriju, Beč i Tirolska regija, vraćam se u petak, da li tamo negde mogu kupiti jednu grafu nekako, zna li neko?
Mediamarkt koliko sam video nema na stanju... Zna li neko neki drugi lanac gde mogu da pogledam?
MediaMarkt dobija nesto pocetkom marta (tj ove nedelje ali dok se to razdeli "kolegama" i ostave ono sto ide u slobodnu prodaju... Jedina opcija ti je kod Danaca -> proshop(,at) - ali bi ti isporuka isla verovatno sledece nedelje.
Cyberport (Westbahnhof), Ditech i E-tec takodje preporuka, mada su i oni krenuli da deru...Ako nesto kod njih iskoci povoljnije vrlo brzo ce nestati...

Ne znam ni da li vredi uzimati 3060 za 500e, po performansama to je 2070s? 2070s je isto toliko kostala, a ovo je grafa koja je trebala da kosta oko 350e...
 
Poslednja izmena:
I to sto kazes, jos bez garancije, iste im cene...
A toliko je trebala da kosta 3070 (2080s), odnosno 6800 koja je brza 😁

jedino u ovoj situaciji "sto se isplati" je da se femkam do leta, a posle da "spustim gace" AMD-/Nv-uza neku graficku ili Soniju za ps5...
 
Ne znam da li redovno pratite cene, ali ja ovde i dalje vidim ljude koji veruju u bajke i nadaju se da ce za 80k dinara da kupe 3080. Nece nikad, ja vam sad kazem, tj hoce 2023-ce polovnu moci da uzme za te pare. Evo nek neko skrin shotuje ovaj moj post i nek me podseti 2023-ce. Ljudi jel vi kapirate da su se do ovog ludila 1070 i 1070ti prodavale za 250 do 350e u zavisnosti od modela. Jel se secate koliko su kostale 2017-te kad su izasle? Ja se secam, tad sam bio u USA i kostale su 429$ do 479$ (350 do 400e). Koliko im je pala cena za 3 godine poslovnim? 😂 😂 😂 Ove cene sad nisu za komentarisanje, ali nisu ni fantazije o 3060ti za 40k dinara i 3080 za 80k dinara.
 
Ovo je vreme za Steam machines.
 
Ne znam da li redovno pratite cene, ali ja ovde i dalje vidim ljude koji veruju u bajke i nadaju se da ce za 80k dinara da kupe 3080. Nece nikad, ja vam sad kazem, tj hoce 2023-ce polovnu moci da uzme za te pare. Evo nek neko skrin shotuje ovaj moj post i nek me podseti 2023-ce. Ljudi jel vi kapirate da su se do ovog ludila 1070 i 1070ti prodavale za 250 do 350e u zavisnosti od modela. Jel se secate koliko su kostale 2017-te kad su izasle? Ja se secam, tad sam bio u USA i kostale su 429$ do 479$ (350 do 400e). Koliko im je pala cena za 3 godine poslovnim? 😂 😂 😂 Ove cene sad nisu za komentarisanje, ali nisu ni fantazije o 3060ti za 40k dinara i 3080 za 80k dinara.
Vidim da si upoznat sa tim koliko su im se kretale cene pre ovog ludila, tako da ne razumem poentu komentara, nije da im nisu padale cene za sve ove godine... jasno je zbog cega su ponovo u porastu. Nista epohalno ti sad nisi otkrio, to je posledica trenutne situacije, zakon ponude i potraznje, jednostavno... dokle god ne mogu da se kupe karte serije 3000 jer ih nema dovoljno i/ili pak su cene besmislene, ljudi (pre svega kopaci) se okrecu onome sto je dostupno i sto moze da im pravi novac. A kada je vec tako, kada ima ljudi koji su spremni da daju 1500 evra za 3080, npr., te na taj nacin vestacki podizu cenu debelo (i duplo) iznad cifre koju je proizvodjac predlozio, zasto bi neko davao npr. 1070 za 200 evra (i to je bila normalna i realna cena za polovnu pre koji mesec), kada ga ceka doplata od 1300 evra za taj isti 3080 nakon prodaje? Em nisu ludi da budu fer u ovoj prljavoj utakmici... em znaju da ce i to neko kupiti, po tim - takodje nenormalnim - cenama. Bio to neki majner... ili pak "siroti" gejmer koji jednostavno nema sta da kupi u ovom trenutku.

BTW, vrlo rado cu te ja citirati tamo 2023. godine.
Pricao sam vec zbog cega je nerealno sada ocekivati bilo kakav pad cena, vise scenarija je aktuelno i nista se jos nije promenilo, ne bih da se ponavljam.

@ Yojinbo:
Femkaj se, nema ti druge... to bi bio jedini zdravorazumski potez u ovoj situaciji. Ne znam imas li graficku u ovom trenutku, ako je tako - drzi se toga... ako ne - kupi nesto "da premostis", sto se kaze, nesto polovno sto nije aktuelno kopacima i sto nece da te kosta pola bubrega. Pa vidi, eto, kakva je situacija na leto. Ako se ni tada nesto ne promeni (licno sumnjam, deluje mi suvise blizu), nemoj ni tada da skidas gace, ne daj svoje pare nikome od gramzivih prokletnika u tom lancu proizvodjac/veleprodaja/maloprodaja/preprodavac... vec lepo, kao sto si i sam naveo, daj pare za konzolu. Citav plug&play ekosistem po ceni jedne graficke. Tacnije, delu cene jedne graficke.
I ovo govorim kao zakleti PC-jevac.
 
@CAR
Imam za 10ak dana prakticno gotovu konfiguraciju, jer mi stizu CPU i PSU, ostaje "samo" mobo (koja je najmanji problem) i graficka da se pojuri.
I nov 32"/27" 1440p 144hz monitor da zamenim ovaj mx259, koji doduse i nije hitan jer i tu uskoro treba da iskoce par novih modela.

Bilo sta uzeti kao alternativu "da premostim" ne vredi te cene, ovu potezi nV sa 2060/1050 pa i gimpovane 3060 mi je zaista smesno, onda je bolja opcija ps5 na leto jer vec imam solidnu biblioteku preostalu od PS4rke... Ako i tu ne krene pomama i modifikacija konzola za rudarenje...
Za godinu dana laptovi koje imam ce posluziti
 
Postoji mogucnost iz objaktivnih razloga da tokom leta popusti 3~4 meseca, da se vrati 3080 na 1200e i srazmerno tome ostali modeli...
 
Ako do toga dodje za 1200e bih mozda razmislio o 6900xt i 3090/3080ti sa vise Vrama, u suprotnom gledam ka Radeonu i 3070 TUF modelu...
Ako cene i dalje skacu eto me sa konzolom "da premostim" godinu-dve dana...
 
@CAR
Imam za 10ak dana prakticno gotovu konfiguraciju, jer mi stizu CPU i PSU, ostaje "samo" mobo (koja je najmanji problem) i graficka da se pojuri.
I nov 32"/27" 1440p 144hz monitor da zamenim ovaj mx259, koji doduse i nije hitan jer i tu uskoro treba da iskoce par novih modela.

Bilo sta uzeti kao alternativu "da premostim" ne vredi te cene, ovu potezi nV sa 2060/1050 pa i gimpovane 3060 mi je zaista smesno, onda je bolja opcija ps5 na leto jer vec imam solidnu biblioteku preostalu od PS4rke... Ako i tu ne krene pomama i modifikacija konzola za rudarenje...
Za godinu dana laptovi koje imam ce posluziti
Razumem te, u slicnoj sam poziciji. Cisto da znas, hi-refresh 1440p je blagoslov i prokletstvo, u isto vreme :D
Kada sam rekao "da premostis", mislio sam bukvalno na neki polovnjak od 4 giga rama reda velicine 50-70 evra, nista skuplje (sto bi bacao pare koje si namenio za novu seriju), nesto sto nije zanimljivo kopacima i stoga nije eksplodiralo sa cenom. A sto ce, pak, moci i da pokrene neku stariju igru sa med/hi podesavanjima.

Zechs je imao dobru poentu u svom postu #614, nije se tebi direktno obratio ili ti pak nesto prebacivao, naravno... samo je to sustina cele price trenutno.
Izmedju ostalog, zato imamo ove divljacke cene sa novom serijom, zato su krenule i nerealne cene sa starijim serijama.
 
Vidim da si upoznat sa tim koliko su im se kretale cene pre ovog ludila, tako da ne razumem poentu komentara, nije da im nisu padale cene za sve ove godine... jasno je zbog cega su ponovo u porastu. Nista epohalno ti sad nisi otkrio, to je posledica trenutne situacije, zakon ponude i potraznje, jednostavno... dokle god ne mogu da se kupe karte serije 3000 jer ih nema dovoljno i/ili pak su cene besmislene, ljudi (pre svega kopaci) se okrecu onome sto je dostupno i sto moze da im pravi novac. A kada je vec tako, kada ima ljudi koji su spremni da daju 1500 evra za 3080, npr., te na taj nacin vestacki podizu cenu debelo (i duplo) iznad cifre koju je proizvodjac predlozio, zasto bi neko davao npr. 1070 za 200 evra (i to je bila normalna i realna cena za polovnu pre koji mesec), kada ga ceka doplata od 1300 evra za taj isti 3080 nakon prodaje? Em nisu ludi da budu fer u ovoj prljavoj utakmici... em znaju da ce i to neko kupiti, po tim - takodje nenormalnim - cenama. Bio to neki majner... ili pak "siroti" gejmer koji jednostavno nema sta da kupi u ovom trenutku.

BTW, vrlo rado cu te ja citirati tamo 2023. godine.
Pricao sam vec zbog cega je nerealno sada ocekivati bilo kakav pad cena, vise scenarija je aktuelno i nista se jos nije promenilo, ne bih da se ponavljam.

@ Yojinbo:
Femkaj se, nema ti druge... to bi bio jedini zdravorazumski potez u ovoj situaciji. Ne znam imas li graficku u ovom trenutku, ako je tako - drzi se toga... ako ne - kupi nesto "da premostis", sto se kaze, nesto polovno sto nije aktuelno kopacima i sto nece da te kosta pola bubrega. Pa vidi, eto, kakva je situacija na leto. Ako se ni tada nesto ne promeni (licno sumnjam, deluje mi suvise blizu), nemoj ni tada da skidas gace, ne daj svoje pare nikome od gramzivih prokletnika u tom lancu proizvodjac/veleprodaja/maloprodaja/preprodavac... vec lepo, kao sto si i sam naveo, daj pare za konzolu. Citav plug&play ekosistem po ceni jedne graficke. Tacnije, delu cene jedne graficke.
I ovo govorim kao zakleti PC-jevac.
Padale prijatelju, ali koliko, to je poenta. Ne pricam sada, pricam u oktobru. 1080ti su u vreme prošle majning groznice prodavane za 1000e, ja sam moju uzeo bas tad u San Diegu za 700e, prodao sam je za 500e pre pocetka ludila. Da sam je kupio po naduvanim cenama, izgubio bih 50% za tri godine. Matematika kaze 1400 naduvana cena, pala cena 50%, 700e za tri godine. Nadam se da sam pogresio i da ces me 2023- ce izvrgnuti ruglu, ali verovatno ce biti obrnuto 😊 Da ne bude da ja navijam za ove cene, ne nikako, i mene je dusa bolela da dam 1200e za graficku, ali od 10xx serije na ovamo takvo je stanje, i prilicno sam siguran da dokle god budu imale rezerve snage 3xxx kartice nece biti povoljne, barem ne onoliko koliko se neki nadaju. Ovo pricam za cene polovnih, nove ce zavrsiti svoj prodsjnu ciklus sa preduvanim cenama, kao sto je bilo i sa 1xxx serijom.
 
Cene su nerealne zato sto ima dovoljno kupaca koji su spremni da kupuju po tim cenama, gamera ne minera, a nema prave konkurencije, ostalo, razne informacije koje vam serviraju a vi gutate kako bi sami sebe tesili i nadali se ne znam cemu, to je vec neka druga prica na koju 90% potencijalnih kupaca nasedne bez greske...
Karte se kupuju kada se pojave na trzistu jer tada su cene najbolje pa ko sta ugrabi, kasnije nastaje pakao koji kreira Nvidia/AMD, bilo i bice do trenutka kada ne odrede da karta tipa 3080 u startu kosta 1200e. Pomiri te se sa tim da ne bi svake godine iznova sirom foruma slusali kukanjavu i opela, kako vas ne mrzi da toliko budete u zalosti zbog necega sto ne moze da se promeni jer sigurno niko zbog vase kuknjave nece da kaze, e necu da kupim po toj ceni kako bi one babe narikce sa bencha mogle da kupe kartu :ROFLMAO:
 
Padale su mnogo, evo kada vec pitas. GTX 1070 si mogao da kupis za 150 evra kao nesto najnize sto sam video (meni nerealno nisko)... 170 kao prilicno cesto (mislim da si sad imas neki oglas na KP od pre metar dana gde covek trazi tu cifru)... a za 200-250 (neka bude i 300 kao max) bukvalno sve redom, one jace i OC verzije. Sada vidimo kakve se cifre traze.
Za 1080Ti bas nisam ispratio toliko, ali znam da ih je bez problema bilo za 350 evra. Verovatno i nesto nize. Drugar je uzeo za 450€, u novembru 2018-e, sad nadjoh prepisku.

Nije stvar razapinjanja, nije mi namera to da radim. Jednostavno, imam svoje razloge zasto verujem da nece biti tako.
Post automatically merged:

Cene su nerealne zato sto ima dovoljno kupaca koji su spremni da kupuju po tim cenama, gamera ne minera, a nema prave konkurencije, ostalo, razne informacije koje vam serviraju a vi gutate kako bi sami sebe tesili i nadali se ne znam cemu, to je vec neka druga prica na koju 90% potencijalnih kupaca nasedne bez greske...
Karte se kupuju kada se pojave na trzistu jer tada su cene najbolje pa ko sta ugrabi, kasnije nastaje pakao koji kreira Nvidia/AMD, bilo i bice do trenutka kada ne odrede da karta tipa 3080 u startu kosta 1200e. Pomiri te se sa tim da ne bi svake godine iznova sirom foruma slusali kukanjavu i opela, kako vas ne mrzi da toliko budete u zalosti zbog necega sto ne moze da se promeni jer sigurno niko zbog vase kuknjave nece da kaze, e necu da kupim po toj ceni kako bi one babe narikce sa bencha mogle da kupe kartu :ROFLMAO:
A kako tebe ne mrzi da dolazis u ovu temu i po 839586. put ponavljas istu pricu?
Skapirali smo kako razmisljas, u redu je.
 
To je zbog nedoljiva potreba da temu vratim u realne tokove :ROFLMAO:
 
Naslov treba promeniti "gde i kako kupiti bilo koju iole normalnu grafičku"

Edit: Novi, što bi mineri rekli, ATH :d


Inače, čim i ako ETH padne ispod mentalne granice od 1000$ biće grafa. Pre toga se ne bih nadao...a najverovatnije da će se berza oporaviti za par dana
 

Prilozi

  • Screenshot_20210223_130444_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210223_130444_com.android.chrome.jpg
    99.3 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
Postoji mogucnost iz objaktivnih razloga da tokom leta popusti 3~4 meseca, da se vrati 3080 na 1200e i srazmerno tome ostali modeli...
Pada vrtoglavo vrednost kriptovaluta...do kraja marta ce pasti na nivo od prosle godine, a onda cemo da vidimo sta ce da bude sa grafickim kartama i cenama
 
To je zbog nedoljiva potreba da temu vratim u realne tokove :ROFLMAO:
Ma idi bre u PM, ti nisi normalan :D
OK, realni tokovi jesu u ovom trenutku, to ti priznajem... medjutim, ne slazem se da ce to biti nova normalnost, kada prodje ovaj pandemija/kopanje/potraznja talas. Uostalom, videcemo.


@ zechs:
Mislim da to pre oscilacije... i da nisu trenutno relevantne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno