Šta je novo?

iPhone 12

Ako ima originalnih za 3000 i dalje, to je ok.

Anker su odlični, Baseus, Aukey... Nema greške
 
Ima li neko da je porucio 12 pro max u Telenoru? Koliko se ceka?
Post automatically merged:

Ljudi jel koristi neko one dobre kopije silikonskih maski? Treba mi za 12 Pro Max, ali ne znam sta da izaberem sa KP jer ima raznih. U sustini mi ne treba sa magsafe, ali moze i sa njim ako su boljeg kvaliteta. Ako moze neko da preporuci sa KP(jos bolje ako je prodavac iz Novog Sada) bio bih mu zahvalan.
Pogledaj Nillkin providne silikonske, jedne su od najkvalitetnijih.
 
Uradio sam transfer sa prethonog telefona na novi i sve aplikacije mi stoje na loading, ni jedna nece da se skine. Probao sam posebno da skinem iz app store, nece ni to. Kako da popravim to?
 
Proveri da si nakacen na WiFi, restart telefona, izlogujes se i onda logujes na App Store i vidis da li hoce ih instalira.
 
Probao sve, i da se izlogujem, i da zaboravim sifru za wi fi, i restart telefona, i dalje mi svuda pise loading. Moracu da idem erase i restore from PC, ne radi ovaj transfer sa telefona na telefon bas najsjanije...
 
Poslednja izmena:
Ja sam sve poruicovao sa Alija za manje od 2$ po komadu, al ako ti treba odmah, imas ih na KP koliko hoces, nadji se sa covekom licno i pogledaj. Uglavnom, ako su dobre kopije, bice upakovane u "originalno" pakovanje, tako meni stizu sa alija.

Uzeo sam 12 mini 256gb i skroz sam prevideo cinjenicu da ne mogu da koristim stari punjac, vec moram ovaj novi sa USB-C... Moze li neka preporuka za punjac? Da li uzeti originalni Apple ili neki Anker na primer? Ima li razlike u kvalitetu punjenja? Ne bih za 2 meseca da vidim bateriju na 92% :D

EDIT: Koristicu stari kabl dok ne prodam stari telefon. Jel je to ok?

svi stari punjači rade najnormalnije samo ti treba i stari kabl USB-A to Ligtning. Mislim da je jeftinije da nađeš odgovarajući kabl za par stotina dinara samo da je MFI.
 
Ima li neko da je porucio 12 pro max u Telenoru? Koliko se ceka?
Post automatically merged:


Pogledaj Nillkin providne silikonske, jedne su od najkvalitetnijih.
Kupovao sam Nature za sve prethodne modele otprilike i kupicu i sad, ali me zanima i apple silikonska pa gledam koje su jeftinije alternative. Za 11 pro max sam za 1800 din. uzeo bas dobru repliku.
 
svi stari punjači rade najnormalnije samo ti treba i stari kabl USB-A to Ligtning. Mislim da je jeftinije da nađeš odgovarajući kabl za par stotina dinara samo da je MFI.
Kako se toga nisam setio, jos imam 2 punjaca, taman ce mi ostati jedan😄
 
Uradio sam transfer sa prethonog telefona na novi i sve aplikacije mi stoje na loading, ni jedna nece da se skine. Probao sam posebno da skinem iz app store, nece ni to. Kako da popravim to?
Spor ti je net, jer se sve skida sa net-a, pa u slucaju sporijeg interneta i vece kolicine aplikacija/podataka to moze potrajati vise sati.
 
Imam optiku, 200/20, telefoni stajali pored rutera, a i sve je normalno krenulo da se skida kada sam uradio restore from pc.

Nesto je zabolo, sta li je ne znam
 
Nakon 2 dana koriscenja 12 mini, meni je ovo sve sto sam trazio od telefona. Kompaktan, ne prevelik, ekran dovoljno velik da sve mogu lepo da vidim, baterija drzi evo drugi dan, mada to je zato sto ga na poslu bas slabo koristim.

Uglavnom, prezadovoljan sam i drago mi je da sam uzeo 256gb jer ga sigurno necu menjati narednih par godina. Nosim ga bez maske i mislim da ce tako i ostati. Jedino sto cu da stavim je zastitno staklo i hydrogel na ledja, ne zelim da ga nosim u masci kao i svaki iPhone do sada, gubi mi poentu.
 
Koji hydrogel planiras za ledja? Plan mi je isto da uzmem 12mini pa da narucim pre nego sto uzmem telefon neku zastitu za ledja, ne svidja mi se to staklo pozadi, a i taman da zastitim ledja da ne puknu.
 
Ako imate ideju odakle kupiti hydrogel a da nije AE i cekanje dva meseca ostavite ovde info plz.
Treba mi za mini i PM.
 
Koji hydrogel planiras za ledja? Plan mi je isto da uzmem 12mini pa da narucim pre nego sto uzmem telefon neku zastitu za ledja, ne svidja mi se to staklo pozadi, a i taman da zastitim ledja da ne puknu.
Ovaj sam porucio: https://www.aliexpress.com/item/4001308027126.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.78fa4c4dEyavbG

Uzeo sam front & back cover da probam. Stiglo je u Srbiju odavno, nego stoji i ceka da prodje carinu...

Takodje cekam da mi stigne zastita za kameru.
 
Koje telefone ste imali pre 12 mini, kako vam se čini baterija?
 
pre 12 mini sam imao, mi10, op8, mi9t pro . meni je baterija na 12mini ne znatno losija od mi10.
 
Od toliko priča koliko je loša baterija na 12mini sad mi logičnije da mi 10 ina lošu bateriju iako znam da je dobra🤔
 
Pa nije losa baterija na mi10, imao sam 2 dana koriscenja i 6h sot.
na iphone 12 mini imam 24h koriscenja i 5h sot
sto je meni sasvim zadovoljavajuce.
 
6h sot na 2 dana i 5h sot na 1 dan je neznatno? :D

Okej je baterija na miniju za tu veličinu, ali ako pržiš telefon svim i svačim i treba ti stabilnih 5.5-6h ili više, nažalost mora neka cigla i dalje. Tu je 11Pro objasnio, sjajna baterija za toliki uredjaj.
 
Misliš na 11 pro? Dvoumim se između polovnog 11 pro tu je negde sa cenom sa novim minijem, ili polovan 12
 
Da da, 11 Pro.

Ako su ti baterija i izrada bitni, idi na 11 Pro. Ostalo je na strani 12ki (mada stvarno nisu velike razlike).
 
6h sot na 2 dana i 5h sot na 1 dan je neznatno? :D

Okej je baterija na miniju za tu veličinu, ali ako pržiš telefon svim i svačim i treba ti stabilnih 5.5-6h ili više, nažalost mora neka cigla i dalje. Tu je 11Pro objasnio, sjajna baterija za toliki uredjaj.
Pa neznatno mi je, jer mi je bitno da komptno mogu izdrzati od ujutro do uvece a da ne moram misliti na punjac. Napunim ip12mini uvece i sledece vece ga stavim na punjac i imam jos 20% baterije. Svakako punim telefon uvece (tako sam i mi10) bez obzira da li imam jos 50% kao na mi10 ili 20% kao na iP12mini.
 
Pa to nije neznatna razlika u bateriji objektivno, već tebi odgovara i ovako.
 
Pa nije ni neznatna razlika u velicini baterije. Da iP 12mini ima bateriju kao mi10 izvuko bi 24h sota sa njom
 
Meni je svakako bolja baterija na mini u odnosu na X, na kom je bila 82%😄

Kod mene drzi dva dana radnim danima kad sam na poslu, a vikendom lagano izgura jedan dan, uvece mi ostane 15-20%
 
Jel moze ac+ da se uzima 1+1? Tacnije, ako sad na isteku 90 dana uzmem 1god, da li nakon tih godinu dana mogu da produzim za jos godinu ili mora odmah da se uzme 2 god?
Takodje, jos jedno pitanje, primetio malopre da mi je batt health pao na 99%, nakon malo manje od 3m koriscenja-mislim da je pao nakon updatea na 14.4, da li se desilo jos nekome? I jel normalno to? Heavy user sam :)
 
Neko pada posle update-a, nekom ne. Nema pravila. Meni je jednom tako pao ali drugi update, nista.
 
Jel moze ac+ da se uzima 1+1? Tacnije, ako sad na isteku 90 dana uzmem 1god, da li nakon tih godinu dana mogu da produzim za jos godinu ili mora odmah da se uzme 2 god?
Takodje, jos jedno pitanje, primetio malopre da mi je batt health pao na 99%, nakon malo manje od 3m koriscenja-mislim da je pao nakon updatea na 14.4, da li se desilo jos nekome? I jel normalno to? Heavy user sam :)
Po zvaničnoj Apple proceduri je 1 mesec - 1%. Tako da može da se desi da ne pada 2-3 meseca, a onda padne 2-3% posle jednog update-a.
 
Neko pada posle update-a, nekom ne. Nema pravila. Meni je jednom tako pao ali drugi update, nista.

Po zvaničnoj Apple proceduri je 1 mesec - 1%. Tako da može da se desi da ne pada 2-3 meseca, a onda padne 2-3% posle jednog update-a.
Hvala obojici, nisam znao da Apple cak i to predvidja.
Sad samo jos neko da javi da li apple care + moze da se produzi na jos godinu dana nakon isteka prve ili ako zelim 2 god mora odmah da se odabere to? Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno