Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Nema glupih pitanja samo glupih odgovora sto bi se reklo ;)
Nema potrebe da siluje kartu za isti ili dlaku manji hash i manju potrosnju...
aha kapiram ja to ali zasto bi spustao hashrate ako ce temperatura ostati ista?
ja sam razumeo da ovo ima slisla samo ako ce se temperatutra spustiti a samim ti i ventilatori pa da se karta malo pricuva?

Ja sam na mojoj Asus Strix RTX3080 namestio Power limit 68, Core clock -200, i memoriju +1500. Temeratura je 56, a fan speed 56 (na auto je)
Power je na ovoj vrednosti jer ako povecam isti je hashrate, ako smanjim omnda opada. Znaci sa ovim Power limitom ova podesavanja rade bez ijednog stale ili invalida.
Da li je ovo ok?
 
Ko je imao dodir sa ovim karticama, mogu li majnovati? AMD FirePro S10000 Dual GPU Blender Pro Renderer 24680
mogu li uopšte majnovati ?
Evo o kakvoj kartici se radi. Zar niko nije imao priliku da proba majning sa njom
 

Prilozi

  • Serverska grafika AMD FirePro S10000 Dual GPU.png
    Serverska grafika AMD FirePro S10000 Dual GPU.png
    277.3 KB · Pregleda: 8
Probaj da povećaš ventilatore na 100% prvo jednoj pa drugoj 😇
 
Jedno pitanje kolege, na jednom rigu imam plocu sa 4 pcie slota i na svakom je po jedna graficka. E sada, imam jos jednu graficku i fali mi jedan pcie slot. Koji mi je adapter potreban da mi iz jednog slota idu dve grafike jer mi se ne kupuje druga ploca jer treba sve da prepakujem ponovo, a iskreno ne bih da diram jer rig radi odlicno za sada..
 
Da li imaš M.2 slot na ploči? Možeš da staviš one M.2 adaptere

Ako ne, ima ovako nešto za PCIE...
E tu j problem. Imam m2 ali ma njemu mi ke m2 ssd i na njemu je sistem. Tu sam se zeznuo sto nisam stavio na obican ssd.. Video sam da ima riser adapteri za 2-3 graficke ali ne mogu da ih nadjem kod nas..
Post automatically merged:

Da li imaš M.2 slot na ploči? Možeš da staviš one M.2 adaptere

Ako ne, ima ovako nešto za PCIE...
Jel znas mozda gde ima kod nas ovo sto si postavio da se kupi ili da narucim od preko.. Stoji mi rx 580-tica a to je steta ..😁😁
 
€ 20,05 1%OFF | PCI-E to PCI-E Adapter 1 Turn 4 PCI-Express Slot 1x to 16x USB 3.0 Mining Special Riser Card PCIe Converter for BTC Miner Mining

meni ovo radi posao, imam ukupno 6 kartica na jednom rigu uz ovaj adapter, - pogledaj možda ima neko na KP da ne čekaš
 
imam ja jedan, nov, nisam ga nikad koristio
 
Jedno pitanje kolege, na jednom rigu imam plocu sa 4 pcie slota i na svakom je po jedna graficka. E sada, imam jos jednu graficku i fali mi jedan pcie slot. Koji mi je adapter potreban da mi iz jednog slota idu dve grafike jer mi se ne kupuje druga ploca jer treba sve da prepakujem ponovo, a iskreno ne bih da diram jer rig radi odlicno za sada..
Samo da ti skrenem paznju , ja koristim te kartice koje od jednog PCIE slota prave 2 i imam ih gotovo na svakom rigu, kazem gotovo zato sto na nekim plocama gde su resursi maximalno iskorisceni jednostavno ova kartica nece raditi. Moraces da se dovijas tipa da pogasis muzicku i integrisanu graficku ako ih ploca poseduje...
 
Jedno pitanje drustvo. Napravis rig, instaliras sve sa jednom kartom na njemu, i posle nakacis druge karte. Da li je to ok, ili treba nakaciti sve pa onda instalirati drajvere? Karte su identicne.
 
Ok je to. Samo ugasis majner da se ne pokrece odmah nakon dizanja sistema kako bi windows mogao sam da instalira drajvere za tu novu kartu.
 
Mislim da je svejedno.Ja prvo zakacim sve da vidim tacan broj kartica u device manageru-da je sav hw tu , pa onda pustam drivere i ostalo.
 
€ 20,05 1%OFF | PCI-E to PCI-E Adapter 1 Turn 4 PCI-Express Slot 1x to 16x USB 3.0 Mining Special Riser Card PCIe Converter for BTC Miner Mining

meni ovo radi posao, imam ukupno 6 kartica na jednom rigu uz ovaj adapter, - pogledaj možda ima neko na KP da ne čekaš
Cekaj, teoretski ti na ploci koja ima jedan pci-e slot mozes da poteras 4 kartice? I to funkcionise? Iz kog razloga onda kupujemo ploce sa 6 pci-e slota?
 
ova koju ja koristim ima tri pcie slota (h81-a), to je iz onog doba kad nisi mogao naći ploče sa 4 a kamoli 6 slotova

ako se sećam, u win 7 mi je sa ovog ekstendera prepoznavao samo 3 kartice, kad sam stavio win10, rade sve 4 + 2 direktno sa ploče, dakle ukupno 6 - u pitanju su nvidije 1060tke

ovo je samo misao: svaka kartica vuče nešto struje iz PCI-E porta, pa možda ploče koje imaju 6 slotova (i imaju još 2 molex-a za sigurno napajanje pcie slotva) su namenjene da mogu to 1000% da izdrže.. ovde kod mene naravno svaki ekstender ima svoje napajanje pa kontam da je sve ok s obzirom da radi već 3 god bez ikakvih problema

tako da u nužnosti, ne vidim zašto ne bi se ovo koristilo ovako - ako zaista i vuče previše struje, najgore što može da se desi je da ploča rikne i to je to
 
Hvala za info, ja ovo nisam koristio ali se secam da su pre 3-4 godine neki probavali i rekli da ne funcionise.
 
2017te je radilo ali na win 10 kao što je neko gore već rekao
 
Samo da ti skrenem paznju , ja koristim te kartice koje od jednog PCIE slota prave 2 i imam ih gotovo na svakom rigu, kazem gotovo zato sto na nekim plocama gde su resursi maximalno iskorisceni jednostavno ova kartica nece raditi. Moraces da se dovijas tipa da pogasis muzicku i integrisanu graficku ako ih ploca poseduje...
Ploca nema integrisanu,a audio hd mi je iskljkucen.
Post automatically merged:

Jedno pitanje drustvo. Napravis rig, instaliras sve sa jednom kartom na njemu, i posle nakacis druge karte. Da li je to ok, ili treba nakaciti sve pa onda instalirati drajvere? Karte su identicne.
Ja imam u rigu amd-ove 480, 580 i 590, dve rade na drajverima od rx580. Tako sam ih instalirao kada sam ih ubacio i radi dobro.
 
Jel jos nekom Phoenix Miner izbacuje mnogo invalid sharova na rtx 3xxx seriji? Koji je najbolji miner za Nvidiju i kopanje eth-a za ove nove rtx 3xxx grafike? Skinuo sam T Rex minera i sa njim da kucnem u drvo sve super za sada. Ludeo sam sa onim Phoenixom, smanjivao oc vrednosti,pokusavao sve i svasta dok nisam resio da probam drugi majner
 
Jel jos nekom Phoenix Miner izbacuje mnogo invalid sharova na rtx 3xxx seriji? Koji je najbolji miner za Nvidiju i kopanje eth-a za ove nove rtx 3xxx grafike? Skinuo sam T Rex minera i sa njim da kucnem u drvo sve super za sada. Ludeo sam sa onim Phoenixom, smanjivao oc vrednosti,pokusavao sve i svasta dok nisam resio da probam drugi majner
Meni sve radi super sa Phoenix-om
 
@PROFILER

5.5 verzija? Jbm li ga, ostavicu sad ovo ceo dan da radi ovako pa cu ispratiti validne sharove. Sa Phoenixom mi se desavalo i da odmah na pocetku izbaci invalid share , tako da nisu ni visoke temp.problem ili neko trotlovanje
 
@PROFILER

5.5 verzija? Jbm li ga, ostavicu sad ovo ceo dan da radi ovako pa cu ispratiti validne sharove. Sa Phoenixom mi se desavalo i da odmah na pocetku izbaci invalid share , tako da nisu ni visoke temp.problem ili neko trotlovanje
To se i meni desavalo i provalio sam u cemu je problem.
Sva setovanja grafickih treba da su na fabrickim vrednostima u Afterburneru. Tek onda startujes Phoenix u sacekas da povuce sve DAG file-ove i tek onda odradis OC za kartice.

Ako Phoenix skida DAG dok su kartice OC onda malte ne 99% bude invalis share-ova.
 
To se i meni desavalo i provalio sam u cemu je problem.
Sva setovanja grafickih treba da su na fabrickim vrednostima u Afterburneru. Tek onda startujes Phoenix u sacekas da povuce sve DAG file-ove i tek onda odradis OC za kartice.

Ako Phoenix skida DAG dok su kartice OC onda malte ne 99% bude invalis share-ova.
Da da procitao sam za to. Sad ne mogu da se setim dal sam to probao jer bio mi je kolega pa je direktno u majneru i preko edita setovao graficku.. Izgleda da stvarno moguce da je do toga.. Sad u ovom T Rex sam tako odradio, pokrenuo ga, napravio dag fajl i tek onda startovao Afterburner i setovao Oc i za sad je dobro da ne ureknem.
 
Normalno radi Phoenix 5.5c sa Rtx 3060 Ti, 3070, 3080 i 3090, nema uopste invalid-a.
Info iz prve ruke, AB ne igra ulogu kad je pokrenut.
 
Nazad
Vrh Dno