Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Nvidia je najavila da će nova 3060 kartica imati namerno prepolovljeni hash kako bi bila neinteresantna za mining. Pomenuli su da je rešenje softversko, kroz drajver. To možda znači da će novi drajveri možda oboriti hash svim RTX karticama. Istovremeno najavljuju specijalizovane kartice sa oborenom frekvencijom procesora, bez video izlaza, optimizovanu za majning.
 
Imam jedan problem, Msi rx 470 8gb gaming X micron memorija, ne mogu da je nateram nikako da kopa preko 23mhs, mem clock ne mogu preko 1650mhz pa da me ubijes, probao sam i bios da joj menjam, probao da smanjim klokove i sve, ali cim malo podignem mem clock krene majner da radi i zakuca ili se restartuje, imao neko slicni problem?
 
Degradirala memorija najverovatnije.
 
Jesi probao napon da povećaš?!
 
A kako to povečavate napon na memoriji majke vam? Ako je način sa komandom iz minera, nemojte mi to pisati. Budite ozbiljni. Meren unimerom napon na memoriji na brdo kartica, ama baš nikakve promene nema.
 
Imam jedan problem, Msi rx 470 8gb gaming X micron memorija, ne mogu da je nateram nikako da kopa preko 23mhs, mem clock ne mogu preko 1650mhz pa da me ubijes, probao sam i bios da joj menjam, probao da smanjim klokove i sve, ali cim malo podignem mem clock krene majner da radi i zakuca ili se restartuje, imao neko slicni problem?
Za pocetak napisi da li koristis Win ili Linux.
Ako je win proveri da li ti je grafa na compute mod.
Ako je to odradjeno, nadji original bios pa vrati original i probaj sa njim.
Kad to odradis odradi samo strap 1750 na onaj od 2000.
 
Za pocetak napisi da li koristis Win ili Linux.
Ako je win proveri da li ti je grafa na compute mod.
Ako je to odradjeno, nadji original bios pa vrati original i probaj sa njim.
Kad to odradis odradi samo strap 1750 na onaj od 2000.
windows je, odradjen svez win, bios je isproban, strapovi rucno isprobani i dalje isto, compute je mode ukljucen, probao sam razlicite drajvere isto se ponasa
 
To se i meni desavalo i provalio sam u cemu je problem.
Sva setovanja grafickih treba da su na fabrickim vrednostima u Afterburneru. Tek onda startujes Phoenix u sacekas da povuce sve DAG file-ove i tek onda odradis OC za kartice.

Ako Phoenix skida DAG dok su kartice OC onda malte ne 99% bude invalis share-ova.
Gde se gleda u phoenix mineru koliko je invalid sherova ili se gleda u poolu?
 
Da li neko ima iskustva sa rx 590 nitro oc karticom. Nisam je imao do sada ali mi nesto slabo baca hash rate u odnosu na ostale. Mislim da bi ona trebala da radi bolje. Maximalno iz nje izvlacim 27mh. Podesena je na 2100/1600 . Pokusavao sam i sa manjim i sa vecim naponom ali ne dobijam bolje rezultate, dobijem mozda malo bolje ali puca miner. Sta mislite o ovoj karti?
 
Prvo, core clock nema nikakvog razloga da ide iznad 1150MHz.
Drugo, treba uraditi custom bios za tu karticu pa ce davati 30+.
 

Q1 2021 već dolaze prve serije.
Grafike bez video izlaza, pravljenje za majning.

U martu kreće zanimljiv period za polovne grafike.. Ko je prodao po ovim cenama extra ko nije neka požuri 😃
 

ASIC A i B varijante.. Mislim da im ime kaže njihovu svrhu 😅
 

Q1 2021 već dolaze prve serije.
Grafike bez video izlaza, pravljenje za majning.

U martu kreće zanimljiv period za polovne grafike.. Ko je prodao po ovim cenama extra ko nije neka požuri 😃
Predpostavljam da si pogledao potrosnju i hashrate najavljenih CMP i video da trose mnogo vise a kopaju mnogo manje. Time potiru osnovnu svoju namenu.
Ako se to ne promeni tesko da ce to tako funkcionisati i nema sanse da ce neko prodati svoju 3060Ti da kupi CMP.
 
The RTX 3080 has a 320 watt power rating

Nvidia RTX 3080 Overclock​

Power limit
EVGA 220 W
MSI 205 W
Zotac 220 W
MSI Trio 210 W
Core clock
+0 MHz
Memory clock
EVGA +2000 MHz
MSI +1000 MHz
Zotac +2000 MHz
MSI Trio +1200 MHz
Fan speed
90%

Jedno je zvanicna statistika a drugo je kada se OC i uradi PL


Verujem da su to kartice gde cipovi nisu prosli A kvalitiet vec su B kvalitet tolerancije (tolerancije postoje u svakojoj industiji), Sobzirom da kopanje ide vise preko memorija verujem da su se dosetili da jednostavno taj B kvalitet (koji bi mozda isao u slabije grafike sa nekim zakljucanim stvrima) ide u majnere.

Nije u pitanju zamena za 30xx seriju vec da napadnu trziste 10xx serije koja se solidno preprodaje kao grafika za kopanje (300+ eur).
 
Da se nadovezem na Frenkija
A i te 6700XT sto im se ti nesto radujes zbok ASIC A i B nista lepo nece doneti , i dalje ce imati 192-bitni memorijski interfejs za razliku od 256 bita koje ima RX5700 te ce im hash rate i dalje biti jadan odnsno ~40mh i bice za ETH mining uporedive sa RX5600XT. A cela RX 6XXX serja zaostaje za RTX-ovima bas zbog tog "uskog grla" od 192 bita, zato se onako razmahala RTX 3080 i baca 100Mh jer ima 384 bita.
 
Ne razumemte poentu, ja znam da su to kartice B kategorije kao sto sam napisao gore ali su to NOVE kartice koje su pandan polovnoj robi koja se preprodaje.
Sta imaju proizvodjaci od toga sto ti kupis od Frenkija karticu za 400e polovnu (npr 580 8gb)?

Mislite da oni ne rade istrazivanje trezista i shodno tome prave proizvodnju?
Setite se RX470 mining edition, NV P106... (cak su imale neke skracene garancije) iz 2017 kada je bio hype oko kripta kao sada. Posle toga nisu ih izbacivali.
Po oglasima ih ima i dalje...

One su konkurencija polovnoj robi, ne novoj..
 
Naravno da ne razumemo... Zato postojis ti da nam kazes "ASIC A i B varijante.. Mislim da im ime kaže njihovu svrhu 😅" pa nam sad i pojasni , nemoj ostajati nedorecen koja je svrha ASIC A a koja ASIC B???
 
An application-specific integrated circuit (ASIC) miner is a device that is designed for the sole purpose of mining—not coal, but rather digital currency. ..
 
E bas ti hvala, a za sta sluzi ASIC A a za sta B ??? Bas me interesuje koja im je svrha???
 
Šta bi mogao da bude problem u sledećem slučaju? Naime imam 6x 1060 6GB kartice,napajanje Corsair od 1000W i to sve na ploči GA-H110-G3A. Problem je u tome što Phoenix miner 5.5c prijavi da ne može da da dobije informacije o GPU temperaturi i o brzini ventilatora koji se u medjuvremenu nenormalno zavrte i ekran pocrni tako da od rudarenja nema ništa.
Smanjivao sam boj kartica u rigu, ali se uvek isto desi. Ja sam taj problem imao i ranije kada sam risere napajao direktno kablom sa molex konektorima koji sam dobio uz napajanje. Promenio sam način napajanja risera tako sto sam umesto tog molex kabla na risere nakačio onaj adapter molex-sata adapter i 15-20 dana je radilo tako bez problema sa svih 6 kartica.
Kada sam pojedinačno testirao svaki riser i svaku karticu ponaosob pokazivale su ispravnost. Upomoc.
 
tldr: probaj ako nisi, starije drajvere da staviš

ja sam nakon ovih nedavnih "ja sam windows i updateovaću ti sve živo sam, na silu" imao takav problem - sa najnovijim nvidia drajverima nije mogla da se iščita temperatura/fan speed, pa sam stavio neke prethodne drajvere i bilo je ok

način kako napajaš riser/karticu, u teoriji ne bi trebalo da ima veze sa tim - to je struja/energija koja napaja karticu, ili radi ili ne radi (ne može tipa samo senzor temperature da ti ne radi), tako da ti to negde škripi softverski, tj drajveri;
(probaj majner da run in administrator mode eventualno)

takođe, molex grana ima jaču struju od sata (duplo, ako se ne varam), tako da ti je uvek bolja varijanta da koristiš molex granu umesto sata2molex adaptera, da ne opteretiš napajanje (vremenom ti se možda otopi neka žica pa će ti se mašina čudno ponašati)
 
Šta bi mogao da bude problem u sledećem slučaju? Naime imam 6x 1060 6GB kartice,napajanje Corsair od 1000W i to sve na ploči GA-H110-G3A. Problem je u tome što Phoenix miner 5.5c prijavi da ne može da da dobije informacije o GPU temperaturi i o brzini ventilatora koji se u medjuvremenu nenormalno zavrte i ekran pocrni tako da od rudarenja nema ništa.
Smanjivao sam boj kartica u rigu, ali se uvek isto desi. Ja sam taj problem imao i ranije kada sam risere napajao direktno kablom sa molex konektorima koji sam dobio uz napajanje. Promenio sam način napajanja risera tako sto sam umesto tog molex kabla na risere nakačio onaj adapter molex-sata adapter i 15-20 dana je radilo tako bez problema sa svih 6 kartica.
Kada sam pojedinačno testirao svaki riser i svaku karticu ponaosob pokazivale su ispravnost. Upomoc.
Prvo, nemoj nikako koristiti SATA za napajanje, spalićeš nešto, jer oni po specifikaciji maksimalno mogu da isporuče 54W, dok PCIe slot može da povuče do 75W. Izgoreće ti kablovi u najboljem slučaju.
Što se tiče problema sa fanovima, probaj Trex majner, meni se najbolje pokazao, plus je i hashrate veći. Inače, moguće da je OC jači, pa zbog toga iz nekog razloga gubi info o temperaturi i obrtajima.
 
Prvo, nemoj nikako koristiti SATA za napajanje, spalićeš nešto, jer oni po specifikaciji maksimalno mogu da isporuče 54W, dok PCIe slot može da povuče do 75W. Izgoreće ti kablovi u najboljem slučaju.
Što se tiče problema sa fanovima, probaj Trex majner, meni se najbolje pokazao, plus je i hashrate veći. Inače, moguće da je OC jači, pa zbog toga iz nekog razloga gubi info o temperaturi i obrtajima.
Evo vec dva sata rudare samo 2 kartice, a sa tri ili vise desava se ono sto sam opisao tj. maksimalno se zavrte ventilatori i miner pukne. Ok, onda cu vratiti onaj molex kabal koji ide direktno iz Coesair RM1000x napajanja. Ali tako je i bilo pa sam imao ovaj problem pa sam zato i stavio adaptere koji su proradili i mene posle par meseci neresenog problema bacilli u odusevljenje, a sada opet u ocaj kada je ovakva cena ETH-a. SVe je to staro 3+ godine,ali u kompletu nikada nije radilo tako dugo. Da li je moguce da je napajanje nekako "oslabilo" i da zbog toga pravi probleme?
Nisam probao Trex,ali ovo negativno iskustvo sam imao i sa Claymore's i sa PhoenixMiner-om. Kada sam pre vise od tri godine prvi put sastavio rig sve je radilo bez greske nekoliko meseci dok na jednoj kartici nisu stradali ventilatori pa sam je slao na zamenu.
 
To sa ventilatorima je sumnjivo, proveri da li su svi u redu.
 
Nazad
Vrh Dno