Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Da odgovorim sam sebi - ovo sa Threema web aplikacijom je feature a ne bug :d Zapravo ne mogu bolje od ovoga, jedino što preporučuje je da telefon bude na wifi konekciji i da se za web koristi Firefox
Ali ok, u toku godine će izaći novo rešenje (verovatno standalone PC klijent) i ovo više neće biti problem
Tako da ostaje izmena poslatih poruka i poruke koje se automatski brišu nakon nekog vremena kao 2 najvažnije stvari koje im ne dostaju
 
^ Kad kažeš Google aplikaciju, misliš Google Contacts?
Napominjem da su meni problem kontakti do kojih sam došao preko Telegrama, koje nisam prethodno imao, već preko chat grupa.
Kad kažeš da ih sačuvam u "Google app", šta konkretno misliš da uradim? Da prepišem podatke iz Telegram kontakta (ime, telefon) u Google Contacts app (to je onda normalno sync-uje)?
Naravno, pomislio sam to, ali kao na poslednje rešenje. Mislio da postoji nešto elegantnije. :)
 
Bratu se desila jedna cudna stvar na Viberu, njegovoj devojci je stigla poruka "ne mogu" koju on nije ni poslao, pogledajte SS ispod.
Neverovatno koje smece je Viber...
Cak se nije ni dopisivao sa njom, jedino moguce po meni je da je tu poruku otucao mnogo ranije pa je ista poruka dostavljena mnogo kasnije..

Pogledajte prilog 297388
 

Prilozi

  • IMG_20210211_094707.jpg
    IMG_20210211_094707.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 70
  • IMG_20210211_095154.jpg
    IMG_20210211_095154.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 68
Discord ne zahteva broj telefona pri registraciji?
Koliko vidim, Discord ima problem sa konstantnim napadima na server.
Da premestimo priču u 'Messaging i VoIP aplikacije', [da ne izbobijamo apoene ovdi] .😁

Ne zahteva. Server moze da podesi svoj security level (Slika ispod).
Ja sam na Discord-u od samog pocetka i probleme sa serverima sam imao mozda 1-2 puta (i to nije jedan server vec uglavnom svi serveri na jednoj lokaciji).
 

Prilozi

  • Screenshot_247.png
    Screenshot_247.png
    38.7 KB · Pregleda: 53
Ne zahteva. Server moze da podesi svoj security level (Slika ispod).
Ja sam na Discord-u od samog pocetka i probleme sa serverima sam imao mozda 1-2 puta (i to nije jedan server vec uglavnom svi serveri na jednoj lokaciji).
Nisam ranije koristio Discord, čisto iz radoznalosti sam bio instalirao aplikaciju kada je KUdtiHaEX objavio , došao do dela kada traži registraciju putem e-mail adrese ili broja telefona, zatvorio, reinstalirao 😁
Dobro, slažem se, mogao sam da kreiram bilo koju email adresu, što ću i učiniti, (mrzelo me da kreiram neku fake), čisto da vidim ući čemu se radi.
 
Ne razumem bas najbolje zasto si zatvorio. Zato sto ti trazi email za registraciju ?
 
Ne razumem bas najbolje zasto si zatvorio. Zato sto ti trazi email za registraciju ?
Ne ,napisao sam već..

Elem, evo instalirao sam ponovo..
Registrovao sam se preko e-mail-a, ali ne dozvoljava dalje bez broja telefona..

Ili broj telefona, ili Log Out (y)
Nešto im nije jasno, pa traže verifikaciju i putem telefona, a u toku inicijacije si imao opciju ili e-mail, ili telefon. Ako im nije jasno, zašto verifikaciju ne obavimo putem e-mail adrese?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210211-150329_Discord.png
    Screenshot_20210211-150329_Discord.png
    108.2 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
Ne koristim VPN (ali nameravam, generalno).
Evo, dobio sam email sa linkom za verifikaciju, ali i dalje me ne pušta dalje..traže broj.
Vama je registracija prošla SAMO putem e-mail adrese?
 
Taj problem je uglavnom vezan sa dinamickim adresama (neko je pravio neki problem sa tom adresom ranije), a samim tim i bilo koji VPN, proxy i slicno moze da pravi isti problem.
 
Adresa je moja, dinamička, naravno, nemam razlog da doplačujem za statičku.. email adresa je totalno muzičkog karaktera,koju koristim i na bench-u.,a domen je Yandex.
Elem, vama je registracija prošla samo putem e-mail adrese?
 
Yandex, koliko ja znam, zna da ima problema sa "suspicious activity".
 
Ne koristim VPN (ali nameravam, generalno).
Zašto ti stoji ključ ikonica pored signala mreže, u gornjem desnom uglu?

Zašto lepo ne napraviš nalog preko PC-a, pa se samo uloguješ u mobilnoj aplikaciji?
 
Ako koristis telefonski internet vrlo lako moze da bude to problem, jer su pool IP adresa mizerno mali i velika je verovatnoca da ces pokupiti IP koji je ko zna sta radio pre tebe.
 
Zašto ti stoji ključ ikonica pored signala mreže, u gornjem desnom uglu?

Zašto lepo ne napraviš nalog preko PC-a, pa se samo uloguješ u mobilnoj aplikaciji?
AdAway, za reklame. Probao sam i da ga isključim, ali ista situacija.

Ako koristis telefonski internet vrlo lako moze da bude to problem, jer su pool IP adresa mizerno mali i velika je verovatnoca da ces pokupiti IP koji je ko zna sta radio pre tebe.
Koristim data, ali ranije nisam imao probleme ovog tipa. Jutros sam negde pročitao da su pretrpeli napade i očigledno zbog toga traže verifikaciju i putem broja telefona. Moguće je i to..da su ih bombardovali sa bot spamom ,sa više account-a ,istovremeno.
 
Iskreno ne znam. Evo prvim put od tebe cujem da imas taj problem. Discord redovno napadaju, samo sto to kao korisnik ulgavnom neces primetiti posto vrlo efektivno blokiraju iste.
 
Jesi imao već registrovan account, ili si ga tek sada registrovao?
 
Registrovao si se samo putem mail adrese? Koji domen, gmail?
 
Nismo se razumeli. Pokušao sam da se registrujem preko browsera i takođe mi traži telefon za verifikaciju i izbacuje istu poruku kao i tebi na telefonu.
Da, jasno.
Dakle, rešili smo misteriju ?
Verovatno, kao što sam i mislio, zbog silnih napada koje imaju na serverima, traže obaveznu registraciju preko broja telefona. (Ili im je to fora..da izvuku i broj).
Od mene ga neće dobiti.
Ako proizvod ne platiš, onda si proizvod ti..u tu grupu ne ubrajam Google&Co..oni će i da ti naplate i plus da iskoriste privatne podatke, što upravo čine sa GooglePhotos, a pošto nemaju valjanu aplikaciju u IM segmentu, najavljuju Google Chat, kao zamenu za Hangouts.

Pomirio sam se sa tim da se nekom carstvu privoleti moram.
 
Verovatno, kao što sam i mislio, zbog silnih napada koje imaju na serverima, traže obaveznu registraciju preko broja telefona. (Ili im je to fora..da izvuku i broj).
Od mene ga neće dobiti.

Ima li okvirne najave kad bi Signal uveo kreiranje naloga bez broja telefona? O tome se priča zadnjih par sedmica.
 
Viber izgleda žešće pukao sinoć. Meni odjednom tražio registraciju kao da je prvi put instaliran. Pri registraciji prvo prijavljivao da nema internet veze (a ima). U međuvremenu proradi taj deo, ali sms kod za registraciju ne stiže u roku od 60 sekundi i sve u krug.
Viber je javio da je postojao problem i da je u međuvremenu rešen. Rešen je tako da meni i dalje ne radi.
 
Ponovo radi bioskop. Reinstalacija i brisanje svega je rešilo problem. Od podrške nema leba, rekli mi da restartujem telefon. lol
 
Ima li okvirne najave kad bi Signal uveo kreiranje naloga bez broja telefona? O tome se priča zadnjih par sedmica.
Rade na tome, kad to završe bukvalno nemaju šta da rade dalje po pitanju bezbednosti :)
Dok ne omoguće kreiranje naloga bez telefona imaš ovde ovaj način sa privremenim brojevima
This page lists throwaway SMS inbox providers you can use instead of your own mobile phone number in order to receive text messages for account validation and other specialized purposes. One common use of such services is to reserve a pseudonymous Signal Private Messenger account number, since the Signal service uses an SMS verification loop to register new accounts, but does not use SMS messages for any other purpose.
https://github.com/AnarchoTechNYC/meta/wiki/Disposable-SMS-services
 
Hvala puno, nadajmo se da će uskoro i zvanično uvesti tu mogućnost. :)

Kako su kolege koje su prešle na Viber/WA alternative zadovoljne dosadašnjim odzivom ljudi koje su pozvali da se okrenu drugim opcijama?
 
Ko je trebao on je na signalu, za ostalo tu je viber smeće koje imaju svi :)

 
Nazad
Vrh Dno