Šta je novo?

Novi Benchmark forum

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato sam rekao automatski. Ne znam tacno kako je formatirana baza za stari i novi forum, ali postoji sansa da se to moze automatizovati. Nisam mislio nista lose porukom, uopste nije toliko bitna stvar. Generalno nemam zelju da se svadjam na forumima, pogotovo sa administracijom u 8. poruci 🤣.
Nije ni on vec ti nudi resenje koje se po statistici se ne isplati a zahteva previse ulozenog truda i vremena :)
 
Pa to radi i Telegram.
Telegram je znatno prostiji sistem sa znatno manje opcija od discord-a (gledano sa admin strane). Pored toga zahteva broj telefona pri registracijim a ima i security problema.

@trip
Ako ima post-ova koje nisi procitao, kad kliknes na temu on ce otvoriti prvi post koji nisi procitao. Ako si sve procitao, onda ce ti otvoriti prvi post u temi, a ako hoces skociti uvek na zadnji, onda uradis ovo sto je @mitar1982 rekao.

@DukeLander
Naravno. Vrlo brzo ce te stare teme biti outdated obzirom koliko se brzo trziste menja. A u svakom slucaju postoji search koji definitivno treba vise da se koristi.
 
Telegram je znatno prostiji sistem sa znatno manje opcija od discord-a (gledano sa admin strane). Pored toga zahteva broj telefona pri registracijim a ima i security problema.
Discord ne zahteva broj telefona pri registraciji?
Koliko vidim, Discord ima problem sa konstantnim napadima na server.
Da premestimo priču u 'Messaging i VoIP aplikacije', [da ne izbobijamo apoene ovdi] .😁
 
S tim što to ne bi bila tema za IM/VoIP već je više Team chat platforms.

Pa kad smo već tu i filtera - je l' mogu da se nameste određeni filteri i za druge podforume, ako bi bilo potrebe?
 
U tom slučaju treba otvoriti novi thread ,pa tamo prebaciti diskusiju i o Telegramu, pošto Discord i Telegram nisu namenjeni za konvencionalnu upotrebu, jelte.
 
Ne dopada mi se sto ste spojili teme o cpu, maticnim i memorijama. Moje misljenje je da zasluzuju posebne teme a to se odnosi ponajvise na procesore posto je to u poslednjih par godina najaktuelnija tema na polju hardvera.

Potpuno se slažem sa tobom. Bez obzira šta kaže statistika, to je po meni moralo da bude razdvojeno, kao na starom forumu. Mnogo je preglednije a i nije sve natrpano kao sada.

Ne vidim npr. nikakvu logiku da u oglasima prvi podforum bude zaposlenje?? Kao što ne vidim svrhu iste logike godinama u nazad, da noviji (i vrlo često mnogo manje posećeni) potforumi budu postavljani ispred starih podforuma.

Prestao sam da koristim opcuju da obeležim sve forume pročitane jer se (bar u tamnoj temi) jedva i vidi razlika. Sad probam svetlu, mnogo je bolje urađeno nego na tamnoj.
 
Možda bi filteri u toj temi rešili problem :D

Meni lično je ok da CPU, MB i RAM budu na jednom mesto. Uglavnom je bilo 4-5 aktivnih tema za svakog od njih, sad ćemo imati 10-15, tj prvu stranu. A često se diskutuje i u paketu
 
Ukusi su različiti, zato i treba neko da bude glavni i preseče. Pa kome se sviđa, sviđa ;).

Nego, nigde nema onog pravila što je pominjano o 2 uzastopne poruke i kazni za to? Ako već možemo i treba da budemo kažnjeni, treba da znamo zbog čega i koliko.
 
Moguca i funkcionise.
Da se pravi raspored po posecenosti podforuma, tek bi vam se to ne bi svidelo...
 
Da
Post automatically merged:

Bas tako
 
Ja sam već zaboravio kako su izgledali i stari forum i raspali TT :sneaky:
 
Kutijo moze li da se podesi da i u desktop varijanti ostaje ova traka vidljiva kao na telefonu dok se skroluje?

Na PWA se vidi i lepo radi dok na desktopu mora da se skroluje skroz do vrha strane,

Ili bar da se pojavi ponovo kada se krene sa skrolom navise?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-02-11 Tapatalk i PWA aplikacija.png
    Screenshot_2021-02-11 Tapatalk i PWA aplikacija.png
    11.3 KB · Pregleda: 75
Da li možete da napravite novi podforum "Cloud gaming" i tu da zalepite:

-GeForce Now
-PlayStation Now
-Google Stadia
-Xbox Cloud Gaming - xCloud

Možda i ovo: https://shadow.tech/specs/
 
"interaktivni steaming" je mozda bolji naziv, nismo vise svi na igricama, ima nas i na VR... sajtovima!
 
Dobrodošli na novi Benchmark Forum 💪 🎉

Nakon bezmalo 48 sati rada, završio sam migraciju kompletnog sadržaja, reorganizaciju foruma i podešavanje svega od nule. U pitanju je bio jako veliki posao koji još uvek nije završen, ali trenutno je dovoljno toga urađeno da forum može da nastavi sa radom.

U toku procesa migracije preneto je preko 400.000 tema, 11 miliona postova, 100.000 korisnika i bezmalo 1.000.000 privatnih poruka. Takođe su migrirani i avatari i svi prikačeni fajlovi (njih 400.000).

Posao nije zavšren, u narednim danima ćemo dodatno raditi na optimizaciji i izmenama pojedinih delova foruma, a takođe može doći do kratkotrajne nedostupnosti dok se servisi na serveru ne konfigurišu na optimalan način.

Noviteti
Pored novog forumskog softvera, dosta vremena i truda je uloženo u novu organizaciju i kategorizaciju. Želim da se zahvalim svima koji su učestvovali u anketi jer su beskrajno pomogli svojim komentarima u planiranju.

Forum poseduje dve teme - tamnu i svetlu, obe možete da promenite klikom na ikonicu u hederu ili futeru. Pored toga možete da birate i tip layout-a - fiskna širina ili puna širina. Sve te opcije su dostupne u hederu foruma pored vašeg nadimka.

Mobilna verzija foruma je takođe unapređena, a imajući u vidu da forum podržava PWA možete ga instalirati kao aplikaciju na svoj telefon i tako koristiti. Za ostajanje u toku sa temama, pored emaila, tu su sada i Push notifikacije u browseru.

Pored pobrojanih, noviteta ima još jako mnogo - prefiksi tema u odgoovarajućim forumima, "mention", različtii tipovi tema (Generalne, pitanja i sl.)... lista je jako dugačka.

Ah da, posebno želim da vam skrenem pažnju na Bookmarks koji omogućava dodavanje tema u Bookmarks sekciju vašeg profila i nudi brzi jednostavan pristup onim temama koje vas zanimaju.

Planirane izmene i dopune u narednim danima
U danima ispred nas napisaćemo kompletno nova pravila foruma, a pogotovo za oglase. Takođe, očekujte da će sutra da vas dočeka notifikacija o validaciji email adrese, pa će biti potrebno da istu potvrdite kroz jednostavan proces.

O ovim i ostalim izmenama i dopunama bićete obavešteni u posebnoj temi u okviru ovog foruma.

Molim sve učesnike ove teme da se suzdrže od bilo kakvog negativnog komentarisanja jer će takvi postovi biti obrisani, a nalozi momentalno banovani.
 
Da li je i vamam podebljanoi takst (boldovano) u tamnoj temi slabo istaknut u odnosu na ostali nepodebljani tekst?
U beloj temi je odlicno primetan i istaknut podebljani tekst?
Da li je to moguće malo doterati u tamnoj temi, da se bolje istakne podebljano, mozda jos svetlijim znakovima u tekstu...?
 
To sam i ja konstatovao, ali niko me nije konstatovao 😊
 
Odlicno odradjeno, svaka cast! Davno se ovako nisam brzo presaltao sa starog na novo. (y)
 
Jel migrirana bas svaka tema ili neke nisu? Konkretno pokusavam da nadjem Elder Scrolls Online temu. Naisao sam na ovu koja je uspesno migrirana, medjutim ona je zatvorena i u njoj postoji link ka pravoj temi, koji zbog modernizacije foruma vise ne radi.

Ako je neka tema migrirana da li je zadrzala svoj thread broj? Ako jeste da li moze nekako da se prepravi da mozemo samo da ukucamo url forum.benchmark.rs/threads/threadnumber/?

Ako nije, da li ima neki drugi nacin da se uspesno dodje do tih starih linkova? Ako nema, mislim da je to veliki propust. Forum postoji 2 decenije. To su tona linkova i linkova koji su otisli u zaborav, zarad benefita koji mi na prvi pogled nisu bas jasni.
 
Mislio sam da ce mi vise trebati da se odviknem od tapatalk i priviknem na novi forum generalno. Medjutim.... 10/10 i sve pohvale. Dizajn, brzina... Sjajno!
 
Meni lično je ovo perfektno, jednu poruku nisam propustio, dok na tt je to bilo normalno. Jedno veliko hvala administratorima.
 
Da li je i vamam podebljanoi takst (boldovano) u tamnoj temi slabo istaknut u odnosu na ostali nepodebljani tekst?
U beloj temi je odlicno primetan i istaknut podebljani tekst?
Da li je to moguće malo doterati u tamnoj temi, da se bolje istakne podebljano, mozda jos svetlijim znakovima u tekstu...?
Jok, kod mene je baš "ćelav".
 
Jel migrirana bas svaka tema ili neke nisu? Konkretno pokusavam da nadjem Elder Scrolls Online temu. Naisao sam na ovu koja je uspesno migrirana, medjutim ona je zatvorena i u njoj postoji link ka pravoj temi, koji zbog modernizacije foruma vise ne radi.

Ako je neka tema migrirana da li je zadrzala svoj thread broj? Ako jeste da li moze nekako da se prepravi da mozemo samo da ukucamo url forum.benchmark.rs/threads/threadnumber/?

Ako nije, da li ima neki drugi nacin da se uspesno dodje do tih starih linkova? Ako nema, mislim da je to veliki propust. Forum postoji 2 decenije. To su tona linkova i linkova koji su otisli u zaborav, zarad benefita koji mi na prvi pogled nisu bas jasni.
Verovatno najveća tema na forumu, WOT tema NIJE UOPŠTE prebačena. :(
Kako, zašto, nije objašnjeno već samo spomenuto i otvorena je nova tema umesto te stare...
 
Da li je i vamam podebljanoi takst (boldovano) u tamnoj temi slabo istaknut u odnosu na ostali nepodebljani tekst?
U beloj temi je odlicno primetan i istaknut podebljani tekst?
Da li je to moguće malo doterati u tamnoj temi, da se bolje istakne podebljano, mozda jos svetlijim znakovima u tekstu...?
Sasvim oke kod mene. Zakacena slika ispod pa uporedi sa tvojim prikazom.
 

Prilozi

  • Screenshot_248.png
    Screenshot_248.png
    12 KB · Pregleda: 37
Posle par dana korišćenja, pohvale za novo ruho foruma.
Bilo mi je čudno u početku bez TT, ali kad bolje razmislim ne fali mi uopšte.
Samo da se doda opcika za promenu veličine fonta i to je to. Za sada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno