Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

@Nik Sloter

To što ti se aktivara telefon na otisak prsta možeš rešiti. Imaš dve opcije da se aktivirs kao u do sada na dodir, ili da se aktivira na tvoj otisak ali da moraš da stisnes taster, ne samo da ga dodirnes. I onda reaguje na otisak sa pritiskom tastera. Pa kako ti više odgovara.

Sent from my Mi10T using Tapatalk
 
Pređite na XEU ljudi, nebo i zemlja je u odnosu na stock rom. Tek sad radi ovaj njihov "dynamic refresh rate" feature kako treba, kako je zamišljen.

Na stocku taj 144hz mod je radio samo povremeno, prečesto ga je spuštao na 60hz pa čak i niže...

Da ne pričam o dialeru koji je sada savršen (Xiaomi je iskopirao 1/1 Appleov dialer koji je fakat najbolji). Btw problem sa proximity-em je sa ovim dialerom prošlost...

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@BitrAtE Može li neki link sa uputstvom za instalaciju XEU? Kako se zove ona alatka za otključavanje bootloadera?
Kakva je batrrija u poređenju sa stock ROM-om?
Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@panpetar,imas potanko napisano upustvo za otkljucavanje i fles XEU kroz dve razlicite metode u prvom postu teme Mi9t/Pro.
 
Sta je sad ovo?
8ebb7966a155bd1b153f013869a02413.jpg
 
Pređite na XEU ljudi, nebo i zemlja je u odnosu na stock rom. Tek sad radi ovaj njihov "dynamic refresh rate" feature kako treba, kako je zamišljen.

Na stocku taj 144hz mod je radio samo povremeno, prečesto ga je spuštao na 60hz pa čak i niže...

Da ne pričam o dialeru koji je sada savršen (Xiaomi je iskopirao 1/1 Appleov dialer koji je fakat najbolji). Btw problem sa proximity-em je sa ovim dialerom prošlost...

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
Ne možemo boot da otključavamo... Kako dalje?

Sent from my Mi 10T using Tapatalk
 
Trebaš sačekati 7 dana iliti 168h (nekad manje nekad više ali u 90% slučajeva bude tih 168h za unlock)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li moraju posebno da se skinu drajveri ili se oni nalaze u ADB alatki?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 
Trebaš sačekati 7 dana iliti 168h (nekad manje nekad više ali u 90% slučajeva bude tih 168h za unlock)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
Ne mogu da aktiviram sim card, sto je prvi uslov za otključavanje... Posalje sms i ne vrati se ništa, nisam jedini sa ovim problemom

Sent from my Mi 10T using Tapatalk
 
Otključavanje nema veze sa aktivacijom, pa ja ne mogu da aktiviram sim karticu unazad bar 5 Xiaomi modela. Ispratite uputstvo na xiaomi.eu, objašnjeno je detaljno sve fino.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Da se premestim i ja iz Mi9T teme u ovu.
Telefon uzet prvenstveno zbog snapdragona i kamere (senzora) pa onda zbog svega ostalog (a vala i dobre cene).
Utisci su super.
I naravno, ja sam jedan od onih koji je trtljao da je refresh rate nebitan, da je gimmick, da je beskorisno itd .... I uh Ala sam se razuverio. A pritom sam neko kraće vreme koristio galaxy s20.

Fluidnost je neverovatna. Displej zaista jeste odličan, koliko LCD može da bude dobar (na Mi9T sam uživao u oledu godinu i po dana).
Ne smeta mi LCD jer always on display nikada nisam koristio.
Kamera je super, instalirao sam i gcam sa par configsa ali najčešće fotkam sa stock app jer radi dobro.
Videćemo nakon nekog vremena kako će napredovati i gcam po tom pitanju.
Baterija odlična, tek nakon kupovine telefona sam saznao da je 5000mah, iskreno nije me interesovalo jer sam računao da će biti bar kao na Mi9T.
Odziv telefona odličan, ustava sve u sekundi (nemam igre, pa tu nisam merodavan).

Sve u svemu upgrade je odličan. Mi9T je otišao sestri, sa sve xeu stable.
Trenutno nisam pri vremenu ali će i ovde leći jedan xeu kako Bog zapoveda.



Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Fluidnost je neverovatna. Displej zaista jeste odličan, koliko LCD može da bude dobar (na Mi9T sam uživao u oledu godinu i po dana).
Ne smeta mi LCD jer always on display nikada nisam koristio.

Kamera je super, instalirao sam i gcam sa par configsa ali najčešće fotkam sa stock app jer radi dobro.

Baterija odlična, tek nakon kupovine telefona sam saznao da je 5000mah, iskreno nije me interesovalo jer sam računao da će biti bar kao na Mi9T.
Meni po malo smeta sto se lcd na suncu ne vidi dobro, nego ga moram zaklanjati u senku. Medjutim s'obzirom da su jeftiniji od amoleda, u slucaju zamene je mnogo laksi problem. Nisu dzabe nastale kletve: "da Bog da ti ispao mobilni telefon" :) A i lcd je proverenija tehnologija i redji su kvarovi ako ih uopste i bude.

Kamere su odlicne na oba modela i zadovoljavaju sve da kazemo zahteve za jedan telefon. Pro i contra ce uvek biti i uspesi uopste u zivotu se mere poredjenjem. Ali budimo realni, to su telefoni, nisu ni akcione kamere ni fotografski aparati za umetnicku fotografiju.

Baterija na ovom modelu je pravo iznenadjenje, primetna je neka nova tehnologija. Puni se veoma brzo i traje dugo, a danas sam ga pre podne napunio do 100% i ostavio i dalje na punjacu jos sat - sat ipo i evo do sada je proteklo oko 10h, a imam jos 97% na prikazanih na displeju. Nisam ga u medjuvremenu mnogo koristio, tek par razgovora i razmena 5-6 videa i nekoliko poruka, ali sa samo 3% struje. Ali, videcemo jos vremenom koliko ce izdrzati sa prihvatljivim kapacitetom, nadam se duze.
Baterija mi je inace bila prioritetna stavka u potraznji za novim telefonom.
 
Da se premestim i ja iz Mi9T teme u ovu.
Telefon uzet prvenstveno zbog snapdragona i kamere (senzora) pa onda zbog svega ostalog (a vala i dobre cene).
Utisci su super.
I naravno, ja sam jedan od onih koji je trtljao da je refresh rate nebitan, da je gimmick, da je beskorisno itd .... I uh Ala sam se razuverio. A pritom sam neko kraće vreme koristio galaxy s20.

Fluidnost je neverovatna. Displej zaista jeste odličan, koliko LCD može da bude dobar (na Mi9T sam uživao u oledu godinu i po dana).
Ne smeta mi LCD jer always on display nikada nisam koristio.
Kamera je super, instalirao sam i gcam sa par configsa ali najčešće fotkam sa stock app jer radi dobro.
Videćemo nakon nekog vremena kako će napredovati i gcam po tom pitanju.
Baterija odlična, tek nakon kupovine telefona sam saznao da je 5000mah, iskreno nije me interesovalo jer sam računao da će biti bar kao na Mi9T.
Odziv telefona odličan, ustava sve u sekundi (nemam igre, pa tu nisam merodavan).

Sve u svemu upgrade je odličan. Mi9T je otišao sestri, sa sve xeu stable.
Trenutno nisam pri vremenu ali će i ovde leći jedan xeu kako Bog zapoveda.



Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Ti si Mi 9t poklonio sestri - zavidim ti! Moj je završio u vodi. Tj. sam sam ga oprao. Pre kobnog dana sam to radio nebrojeno puta pošto je telefon nezvanično bio vodootporan. Pošto su ga moji blizanci više puta bacali na zemlju zvanično je postao nevodootporan [emoji16] Bio je odličan telefon. Ali ovo čudo...stvarno fantazija! I ja ću verovatno flešnuti XEU 12.5 Stabilnu verziju kad izađe. Sinoć sam 'aplicirao' za otključavanje bootloadera. 164 sata moram da sačekam. Sad je već 140.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 
Šteta što je propustio vodu, sigurno bi trajao još dugo.
Ja sam prosledio sestri jer nisam iskreno imao niti imam vremena da ga prodajem. A i ima par ogrebotina na lajsni u ćošku i jednu ogrebotinicu na ekranu (teško se primeti vidi doduše) pa je zamenio sestrin neki Huawei mate 10 nešto, možda Lite ...koji joj je radio odlično. On je sada kod keve :)
A telefon bio sve vreme u maskama i sa hydrogelom preko displeja.

Ja sam ovim telefonom za sada prezadovoljan, čak i ovaj displej što ga više gledam, sve mi je bolji.
I verovatno je do godišnjeg doba itd ali vidljivost po danu je meni (subjektivno) bolja od mi9T. Kažem u zavisnosti od godišnjeg doba jer je generalno manje svetla zimi ali ovo čudo svetli baš dobro.

Zanimljivo da na Mi9T posle godinu i po nisam imao nikakav burn in i slično.

Za ovaj se čeka malo slobodnog vremena i xeu pa da vidimo šta i kako.

Za sada, telefon je stvarno super.

From Mi 10T Pro
 
Danas dobio ovaj update...
3479216133b96a8c4ab3b527c2f52753.jpg


Sent from my Mi10T using Tapatalk
 
Da ne pričam o dialeru koji je sada savršen (Xiaomi je iskopirao 1/1 Appleov dialer koji je fakat najbolji). Btw problem sa proximity-em je sa ovim dialerom prošlost...

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
Gde Apple dailer najbolji, pa on nema ni najosnovnije stvari. Ovaj miui je 10 generacija ispred Apple-ovog. I slažem se da je Xiaomi phone aplikacija odlična, sa brdo funkcija i nema nikakvih problema kao Google phone koja je tu negde sa Apple jedino što ima malo više opcija. A opet je užasna, ružna i loša.
 
Google aplikacija je sve samo ne ruzna, po dizajnu je 2 klase iznad Xiaomi aplikacije, ali funkcionalnosti nema ni 10%.
 
Koji crni dizajn, ono kao da su deca u vrtiću sklepala. Ništa s ničim. Nešto užasnije nisam video u životu.
Što se funkcionalnosti tiče više je funkcionalan onaj stari fiksni sa okruglim brojčanikom.
Isto važi i za Messages aplikaciju, užas živi. Instalirajte Textru.
 
Google dialer ima jednu opciju koju miui dialer nema - Nearby places. Pretraga brojeva telefona restorana, banaka, domova zdravlja... Po svemu ostalom miui dialer je za 3 koplja ispred. Google dialer nema čak podršku za dve SIM kartice! Pošto je na stock ROM-u Googke dialer jedina opcija, dok ne pređem na XEU koristim Drupe

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Koji crni dizajn, ono kao da su deca u vrtiću sklepala. Ništa s ničim. Nešto užasnije nisam video u životu.
Što se funkcionalnosti tiče više je funkcionalan onaj stari fiksni sa okruglim brojčanikom.
Isto važi i za Messages aplikaciju, užas živi. Instalirajte Textru.
To sto ti ne znas sta je Material design, a koristis Android, to je tvoj problem :)
 
Material design bi bio top da je sad period 1990-2000. :d
Kad naprave aplikacije da liče na nešto i da imaju normalnu funkcionalnost rado ću ih koristiti. Sad koristim samo ono od Gugla na šta sam primoran.
 
Sreća pa si ti ovde najveći stručnjak. Sve je onako kako ti kažeš, ti si sve to detaljno proučio i isprobao. :d isto kao i onu kameru od 48mpx koja je superiorna samo na tvom telefonu. :d
Ajde ne budi smešan i subjektivan.
 
Danas dobio ovaj update...
3479216133b96a8c4ab3b527c2f52753.jpg


Sent from my Mi10T using Tapatalk
Sinoć sam skinuo ovo ažuriranje, ali ga nisam instalirao. Jutros htedoh da ga instaliram, restart, ali ništa se nije desilo. Pogledam, a ono nema ničega, sve po starom - 12.0.6 i ne nalazi ažuriranje.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 
Što se tiče proximity senzora u mom slučaju, situacija je krajnje čudna. Očigledno je da ne štima sve kako treba. Na primer, pričajući preko messenger-a, definitivno postoji problem, i ekran se aktivira poprilično često i izuzetno je frustrirajuće. Na viber-u nisam primetio taj problem za sada (mada nisam ni imao prilike mnogo da ga koristim). Što se tiče dialer-a, za sada je čini mi se manje-više sve ok. Jedino primećujem da se ekran nekada upali par sekundi nakon početka razgovora, nakon čega ga odmaknem i ponovo primakne, i sve funkioniše kako treba nakon toga. Nema mi smisla da to zavisi do aplikacije, ali eto, to su neke stvari koje sam primetio.
Inače, nakon prethodnog punjenja, baterija mi je iždržala 72h, dakle 3 cela dana korišćenja!!! (sa punjača skinut u ponedeljak ujutru, sinoć mi je ostalo 8-9% pa sam ga ostavio tako preko noći i napunio jutros) Pri tome: prosečna upotreba + live wallpaper + 144hz (znam da bi i to trebalo da je dynamic, ali eto, da napomenem). Ne znam šta reći osim, fenomenalno! Oduševljava autonomijom! Jedino što nisam proverio koliki je bio SOT.

Zanima me da li neko ima model neke potpuno providne maskice, i ukoliko ima, kako je zadovoljan? Jednostavno, voleo bih da maskica bude što transparentnija. Eto, toliko mi se sviđa dizajn (i boja).
 
Kako vam radi proximity na CIT testu?
df6033843cfe0b7becdbf02c50b2047d.jpg


Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока
 
Radi prox ko bombona na testu, malo drugačije je u praksi :D

Sent from my Mi 10T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno