Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

pa da, ali to je snimano u pokretu i zato se primecuje ta malo bolja stabilizacija kod pro verzije. Ja izuzetno retko koristim kameru za video zapis, uglavnom za fotografije, pa mi to i ne smeta, ali ako tebi znaci onda sacekaj, bice njih jos. A slazem se da za 70€ mora postojati neka razlika. Samsungov senzor je veci po povrsini za oko 50% i otvor blende mu je za nijansu manji, t.j. 1,7. Inace telefon je odlican. Meni jedino smeta sto je izbacena zadnja kamera i sto futrola mora biti deblja. Malo mi je i glomazan, jer sam navikao da ga nosim u dzepu, pa sada nemam odgovarajuci dzep za njega. A dosadasnji htc sam nosio i u malom dzepu od farmerki jer carrera farmerke imaju taj dzep tacno za velicinu telefona od 5.1 " :)

IMAG1705.jpg
ahh, nisam se nadao, ali i ovaj je ladno usao u "mali" dzep he he
 
Poslednja izmena:
Za tri prsta idi u Additional settings pa gesture shortcut pa tu podesi.

Vibracija se isključuje u podešavanju za zvuk.

Sent from Mi 10T Pro
Hvala nasao sam za screenshoot, za vibraciju ne mogu nikako

znam da se samnom Zaree, moze da se iskljuci vibracija. Za screenshoot koristim aplikaciju Screen master, koji radi odlicno i mogu ga preporuciti, a to o cemo pricas nisam ni probao. Za poledjinu mislim da je najbolje resenje nillkin maska sa schildom, (koje trenutno nema u prodaji iako ima oglasa za nju) jer stiti kamere od grebanja, a preko displeje je vec nalepljena neka zastitna folija.
Ne mogu da nadjem nigde gde se iskljucuje :(
Pogledacu za zaštitu još, hvala.
Na konto kamere, kad slikam lice glavnom kamerom skroz deluje kockasto, tj nema detalje uopšte.
Uporedio sam baš, slikam selfi kamerom slika izgleda okej, istu tu sliku zadnjom kamerom kao da nema piksele skroz kockasto.
Nije uključeno nikakvo ulepšavanje proverio sam
 
@Zaree, na samoj tastaturi ima u meniju onaj tockic/zupcanik, tj setting, pa potrazi tamo opciju za vibracije. Ja sam to iskljucio i sad ne mogu da se setim kako se vraca taj menu na tastaturi jer se ne prikazuje ni on vise, a znam da moze da se vrati, ali zaboravio sam kako. i u normalnom settingsu ima ali za vibracije za dolazne pozive i budilnik.
sad sam probao i da se slikam glavnom kamerom, odlicna slika. Mora da si ukljucio neku drugu opciju.
 
Poslednja izmena:
A moze li neko da mi objasni funkciju zastitne lomljive plastike na ekranu koji ima mnogo veci stepen zastite od stamog stakla?

Jim9

Ispade mi s bajsa u vožnji na asfaltu. Kotrljao se pet metara.

Nastradale ćoške zaštitnog case-a koji sam dobio uz onaj Xiaomi poklon i zaštitno staklo.

Telefon bez tačkice, ja srećniji nego kad sam ga kupio.
 
Hvala nasao sam za screenshoot, za vibraciju ne mogu nikako


Ne mogu da nadjem nigde gde se iskljucuje :(
Pogledacu za zaštitu još, hvala.
Na konto kamere, kad slikam lice glavnom kamerom skroz deluje kockasto, tj nema detalje uopšte.
Uporedio sam baš, slikam selfi kamerom slika izgleda okej, istu tu sliku zadnjom kamerom kao da nema piksele skroz kockasto.
Nije uključeno nikakvo ulepšavanje proverio sam

Tog problema nema kod Mi10T Pro
 
potpuno su isti telefoni, razlika je samo u glavnoj kameri. a i moj telefon nije "pro" pa mi nije "kockasto" lice na snimku glavne kamere.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li ima nešto dodatno u podešavanjima ili ima neku manu?
 
zare, nema manu nema bagova. Probaj da iskljucis tonove tastature i tu u glavnom podesavanju iskljuci i vibracije.
 
znam da se samnom nece sloziti oni koji imaju MI10pro, jer ce uvek traziti opravdanje da nisu bacili novac zbog zanemarljive razlike u kameri, ali ...
imas na youtube testova:
https://www.youtube.com/watch?v=dJs1FVMibPo
https://www.youtube.com/watch?v=wxbxX9h_7tM
Ja sam kupio 10T zbog sony imx senzora, iako nije najbolji iz te serije i mislim da postojeca razlika u slikama ne vredi 75€ razlike u ceni. Gcam necu instalirati jer sliku mogu nasminkati i bez toga ako bas bude bilo potrebno. A mislim i da 10T daje sliku nesto prirodnijih boja.

Isto ti tako trazis opravdanje za to sto si dao 75€ manje, pa sad da ti bude lakse, kazes kako su bolje fotke, prirodnije boje na obicnom Mi 10 T.
Ja mislim da su prirodnije boje na Mi 10T Pro.
S druge strane, OIS je nesto izuzetno bitno za fotografisanje, a ne samo za snimanje videa.

I da, 75 evra je velika razlika za OIS i "malo" bolje fotografije, ali samo pod uslovom da ces telefon koristiti par meseci i uslikati 100ak fotografija. Ako koristiš telefon bar 2 godine ili duze, onda tih 75€ nije nista!!!
 
Isto ti tako trazis opravdanje za to sto si dao 75€ manje, pa sad da ti bude lakse, kazes kako su bolje fotke, prirodnije boje na obicnom Mi 10 T.
Ja mislim da su prirodnije boje na Mi 10T Pro.
S druge strane, OIS je nesto izuzetno bitno za fotografisanje, a ne samo za snimanje videa.

Nisam reko da su bolje fotografije nego da su mi malo prirodnije boje na 10T, na osnovi tih slimaka na youtube. Posle toga sam napravio probni snimak i uporedio fotografiju na licu mesta sa predmetom sa snimka i razlika u boji (bar za moje oko) ne postoji, ne primecujem je. Ali ako se razlika u bojama predmeta na snimku vidi cak i na youtubetu, znaci da ima razlike u vernosti boja. I da bi se te dve kamere poredile, morali bi se praviti probni snimci u vise varijanti. I brate, da sam ja hteo samsung, kupio bih samsung a ne xiaomi, ali nisam hteo, hteo sam pre svega dobru bateriju i dobar procesor i ovih 144 herca.
 
Baterija je top nakon dnevnog koristenja oko 40 - 50%.. LTE, wifi, google, mail, koji poziv(video) , youtube, bez igara..

Sa displayom na 144hz milina.

Kameru cu tek da forsiram i igram se.

Gdje pratite teme za mi 10t/pro? Osim jel bench-a..

Xda cini mi se nije kao prije, dok sam s htc hd 2 mlatio dual boot OS [emoji16]
 
Zaree automatika je, ponekad spusti bas osvjetljenje kad je tamno pa moram pojacati..

Uspjevate li s makro kamerom okiniti dobru sliku, kakogod okrenem bolje mi ispadne s glavnom kamerom i 2x povecanje..?

Koji upload servis za slike koristite?
 
Jim9

Ispade mi s bajsa u vožnji na asfaltu. Kotrljao se pet metara.

Nastradale ćoške zaštitnog case-a koji sam dobio uz onaj Xiaomi poklon i zaštitno staklo.

Telefon bez tačkice, ja srećniji nego kad sam ga kupio.
Meni pao bez ikakvog stakla skoro, na asfalt. Okrenuo se. Ogrealbalo se staklo kamere, ali sreca ne u vidnom polju kamere. To je kako se kom zalomi.

Sto se tice poredjenja kamera, posebno ovih klinaca na youtubeu, meni je ovo smesno. Prvo niko ne zna koji su parametri fotografije (koji mod, koji iso, koja brzina okidanja, koji korak ev i drugo). Takodje, smesno je kad po nekim youtuberima kamera sa istim senzorom, boljom optimizacijom i kvalitetnijim socivima (citam mi 10 pro) daje losije slike od naseg telefona.
Meni je do skoro dxomark bio jedini relevantan portal, a od skoro kad su im usta bila puna iphonea 11 pro, ne uzimam ih za ozbiljno. Isto to vazi i za poredjenje imx 682 sa naprednijim senzorom iz mi 10t pro.
 
Parametri nikakve veze nemaju sa slikanjem na auto modu (u tome je i poenta - oni koji ih gledaju ih ne znaju), DXO mark nikad nije bio relevantan i neće biti, a iPhone 11 Pro se popiškio po androidima prošle godine, i trebala su da budu puna usta njega.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Auto mod, ja taknem na displeju jednu tacku, ti takni drugu. I videces da nece pokazati isto. Drugo, auto mod nije Bozanstvo, pa da nekad ne povresi u kalkulaciji algoritma svetla. Zato i apdejtuju softver kamere u zelji za preciznijim algoritmima.
Pominjuci ovo piŠanje IPhonea 11 pro sa kamerom (a i drugim elementima) po konkurenciji dovoljno govori koliko se razumes u tu materiju i koliko si nepristrasan. Dalja diskusija je bezvezna.
 
Kamera na 11 Pro je bila sveukupno najkompletnija prosle godine, foto+video.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Nije bila ni do kolena Huawei Mate 30 Pro, a izasli su cini mi se u mesec dana. Mate 30 Pro je tada pokazao kako treba da izgleda kamera na mobilnom telefonu, bez puno hajpa.
Sto je najludje, sestra koristi Iphone 11 Pro ali kada treba dobra fotografija, to se ne radi njim.
Da ne pricam o mucenju iste sa svetlom uperenim u kameru, veliki sum objekata van fokusa i preagresivnim izostravanjem sredine. Plus ona neka zuckasta boja (toplina fotografija) koja iritira.
Ja se fotografijom bavim toliko godina, da mi je to opsesija i gledam iz svog ugla, bez da me neko placa (kao portale).
 
Da se bavis fotografijom toliko godina ne bi upotrebljavao izraz "nije mu ni do kolena" u poredjenju kamera na telefonu koju su uglavnom sve tu negde.
Huawei ima prednost veceg senzora i ponekad boljih lowlight rezultata, ali zato cesto masi boje. Pritom, uhvaceni su milion puta da su varali na testovima, koristeci fotoaparate za fotografisanje a ne telefon.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Jel koristio neko zaštitno staklo za kameru pozadi? Da li se gubi na kvalitetu fotografija?
 
Mozda je perteran izraz (i odnosi se na mogucnosti senzora, kvalitet optike koji je znatno napredniji i bolji, ali softverski neiskoriscen), ali sveukupno kamera 11 pro nije bila najbolja te 2019., a ne prosle godine.
Gde je lazirao Huawei koristeci fotoaparat? Na reklamama? Tu svi laziraju, jer reklama za to i sluzi.
Sto se tice boja, u dnevnom svetlu najblize preciznu gama paletu ima bas Huawei, dok 11 pro malo prenaglasava boje. U zatvorenim prostorijama, Huawei je ima problem sa balnsom bele, kao i 11 pro. Mate 30 pro je davao malo sive preko svih boja, a 11 pro zutu. Mate 30 pro je to ispravio u toku 2020. 11 pro je ima jos uvek.
Ono gde ja bilo kojem IPhoneu skidam kapu, jeste optimizacija kamere sa svim aplikacijama koje mogu da koriste kameru. Slika je podjednaka i kad koristis whatsapp i kad koristis instagram.
Npr Mi 10T pro muku muci kada hoces nesto da slikas preko drugih aplikacija. Zamucene slike, sporo okidanje, promasene boje. Bukvalno svaki put moram da slikam glavnom kamerom pa da idem na send. IPhone to optimizuje odlicno (a i ne optimizovao kada je njihov zatvoreni OS u kome samo unapredjuju odlicno uradjen algoritam).
 
Mozda je perteran izraz (i odnosi se na mogucnosti senzora, kvalitet optike koji je znatno napredniji i bolji, ali softverski neiskoriscen), ali sveukupno kamera 11 pro nije bila najbolja te 2019., a ne prosle godine.
Gde je lazirao Huawei koristeci fotoaparat? Na reklamama? Tu svi laziraju, jer reklama za to i sluzi.
Sto se tice boja, u dnevnom svetlu najblize preciznu gama paletu ima bas Huawei, dok 11 pro malo prenaglasava boje. U zatvorenim prostorijama, Huawei je ima problem sa balnsom bele, kao i 11 pro. Mate 30 pro je davao malo sive preko svih boja, a 11 pro zutu. Mate 30 pro je to ispravio u toku 2020. 11 pro je ima jos uvek.
Ono gde ja bilo kojem IPhoneu skidam kapu, jeste optimizacija kamere sa svim aplikacijama koje mogu da koriste kameru. Slika je podjednaka i kad koristis whatsapp i kad koristis instagram.
Npr Mi 10T pro muku muci kada hoces nesto da slikas preko drugih aplikacija. Zamucene slike, sporo okidanje, promasene boje. Bukvalno svaki put moram da slikam glavnom kamerom pa da idem na send. IPhone to optimizuje odlicno (a i ne optimizovao kada je njihov zatvoreni OS u kome samo unapredjuju odlicno uradjen algoritam).

Da li si zavrsio sa hvaljenjem Apple u Xiaomi temi?
 
@filipos
Ti izgleda bas ne umes da citas ili si pokusao nesto da napises duhovito.
Ne hvalim, poredim telefon koji koristim i koje imam u okrizenju, i iznosim cinjenice.
Al ovo je legenarno, da me na osnovu jednog posta poredjenja, "popljuju" i obozavaoci iphonea i oni koji ga ne vole....
 
Česti bagovi oko sata i dometa
713923ae878b868c7d9b0ae4aae01241.jpg


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
fe650b01ee9630957becf1cadcc6df3a.jpg
 
Al ovo je legenarno, da me na osnovu jednog posta poredjenja, "popljuju" i obozavaoci iphonea i oni koji ga ne vole....
pa i ti si mene "popljuvao" zbog mog misljenja i poredjenja, a za razliku od tebe sam se drzao teme. I sta sad ?
Takvi su forumi, uvek se nadje neko da te poklopi.
 
Nije bila ni do kolena Huawei Mate 30 Pro, a izasli su cini mi se u mesec dana. Mate 30 Pro je tada pokazao kako treba da izgleda kamera na mobilnom telefonu, bez puno hajpa.
Sto je najludje, sestra koristi Iphone 11 Pro ali kada treba dobra fotografija, to se ne radi njim.
Da ne pricam o mucenju iste sa svetlom uperenim u kameru, veliki sum objekata van fokusa i preagresivnim izostravanjem sredine. Plus ona neka zuckasta boja (toplina fotografija) koja iritira.
Ja se fotografijom bavim toliko godina, da mi je to opsesija i gledam iz svog ugla, bez da me neko placa (kao portale).

S obzirom da se bavis fotografijom dugo godina i da ti je opsesija.
Mozes li nesto vise napisati za kamere 10t pro modela kao i koji savjet?? Koristit auto mod ili pro?
 
Nazad
Vrh Dno