Šta je novo?

Tasker - saveti i trikovi (Lista u prvom postu)

Moj nema u tome izgleda i caka... 5.1 verzija najnovija... Na oba fonanista verzija i isto sve ali jedan ne cuva drugi cuva... Misim da je do sistema telefona...
 
Moj Tasker je 5.1m.
Android je 7.0
Moguce je da ne izgleda na svakom OS identično.
 
Sto posto do verzoje os... Na p30 pro 10ka i radi kako treba tj ne snima, e sad nema ni opciju ono da se stiklira pa da snimi.. .a na ovom sto treba da ne cuva on cuva i nema opciju kontra... Miui12..
Znaci totalno kontra postavke a ista verzija taskera... Eto cisto ako nekom zatreba da zna sta moze sta ne na kojoj verziji...
 
Tasker posle današnjeg apdejta ne može da pali/gasi wifi(zbog Google-a nešto)...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Pozdrav drugari [emoji16], ne ide ni nikako da napravim ovu mogućnost u Taskeru. Cilj je da ako na propuštena poziv ja ne pozovem u recimo narednih 2 minuta da pošalje SMS poruku na taj broj gde je bio propušten poziv.
 
Vidiš, nisam razmišljao o tom odloženom slanju poruka. Ja imam autorespondere za odredjene slučajeve i samo za srpske brojeve. Pošto me je u prvih 7 dana zvalo nekoliko stranaca, a jedan je bio baš uporan.
To bi išlo kao detekcija poziva, tajmer, slanje poruke. Da li Tasker ima opciju tajmera?
 
Vidiš, nisam razmišljao o tom odloženom slanju poruka. Ja imam autorespondere za odredjene slučajeve i samo za srpske brojeve. Pošto me je u prvih 7 dana zvalo nekoliko stranaca, a jedan je bio baš uporan.
To bi išlo kao detekcija poziva, tajmer, slanje poruke. Da li Tasker ima opciju tajmera?
Pa da, stavio sam "wait" na dva minuta kada bude propušten poziv, i lepo šalje definisanu poruku. Međutim hteo bi i ako može da se namesti da ako ja pozovem taj broj da ne šalje definisanu poruku bezveze [emoji16].
 
Tasker posle današnjeg apdejta ne može da pali/gasi wifi(zbog Google-a nešto)...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Jel neko rešio ovaj problem tj. da li uopšte postoji rešenje?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Može, šalji mi na pm...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Kako da napravim profil, treba mi kad mi se slušalice nakače na bluetooth da mi pokrene Spotify(to sam napravio) a kada se raskače sa bluetooth-a da mi kill-uje Spotify. Ne vidim opciju da podesim ako se diskonektuju slušalice s bluetooth-a već samo ako nisu konektovane a u tom slučaju mi je non stop aktivan taj profil kada ne koristim slušalice.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Napraviš exit task. Pritisneš i držiš na taj task koji otvara spotify, i izabereš exit task.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Neće tako, možda jer nemam rut...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ne treba ti root.
ddc61916f7eba2f383c900ad37a7f259.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
To sam našao nego kada odaberem da mi ugasi spotify(kill app) onda tamo ima i da se stiklira za root koji nemam. Kada namestimo bez root-a ništa se ne dešava tačnije stane muzika ali Spotify aplikacija ostane u notifikacijama.
I kada se konektuje bt pali mi odmah Spotify ali ne pokrene pesmu pa svejedno moram da Vadim telefon iz džepa(ali to msm da je do same app Spotify pošto mi sa Poweramp radi).

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Pogledajte prilog 296710
 
Da iskoristim ovu temu da pohvalim João Dias-a koji sada, valjda, razvija Tasker. Imao sam neke muke da mi isključuje WiFi u određeno vreme i poslao sam mu mail, gde je on odgovorio u roku od odmah. Kroz dva, tri razmenjena maila i njegovih saveta sam rešio problem. Svaka čast.
 
Zdravo svima, nov sam u ovome pa mi treba pomoć ako neko može da mi pomogne. Imam Samsung S20 dual SIM. Ono što bih hteo da podesim da mi Tasker radi je sledeće:
- da mi primarna preferred SIM card (SIM1) mts bude aktivna od ponedeljka do petka u vremenu od 7h do 15h za pozive, poruke i mobilni internet
-a da mi eSIM (A1 mreža) bude primarna svo ostalo vreme znači radni dani od 15h do sutradan do 7h ujutru i vikendom ceo dan
Da li je to ikako moguće napraviti. Zahvaljujem se unapred nekome komože odvojiti malo vremena i pomoći mi da to napravimo.
Hvala!
 
Godinama koristim Tasker na Samsung telefonima i sve radi bez problema. Sada sam jedan Samsung zamenio sa Huawei, prekopirao taskove i svi rade drugačije nego na Samsung ili ne rade.

Najčešće korišćen task mi je autoresponder na propušten poziv. Prvo što primetim je kašnjenje. U odnosu na Samsung telefon, poruka kasni bar 5, a možda i preko 10 sekundi.
Drugi problem je što poslate poruke ne sačuva u porukama. Desi se da neko odgovori na automatsku poruku, a ja nemam pojma šta čovek piše, jer ne vidim poruku koju mu je telefon poslao.
 
Godinama koristim Tasker na Samsung telefonima i sve radi bez problema. Sada sam jedan Samsung zamenio sa Huawei, prekopirao taskove i svi rade drugačije nego na Samsung ili ne rade.

Najčešće korišćen task mi je autoresponder na propušten poziv. Prvo što primetim je kašnjenje. U odnosu na Samsung telefon, poruka kasni bar 5, a možda i preko 10 sekundi.
Drugi problem je što poslate poruke ne sačuva u porukama. Desi se da neko odgovori na automatsku poruku, a ja nemam pojma šta čovek piše, jer ne vidim poruku koju mu je telefon poslao.
Da probaš drugu aplikaciju za SMS poruke? Nešto tipa Guglova ili slična noj? (kako bi izbegao Huawei-jevu)?
 
Koristim Next SMS. Istu sam koristio i na prethodnim telefonima.

Imam neke taskove i za call forward, em im je potrebno više vremena, em ne prođe svaki put. Recimo jedan task je čist forward poziva, kada kliknem ikonu, tasker pošalje ussd code dialeru za forward. Na svaka 2-3 pokretanja, jedno ne prođe iz prve. Koristim ga tek nekoliko dana, pa možda zeza mobilna mreža, ali istu karticu/mrežu godinama koristim u Samsung telefonima i sve je radilo bez greške.
 
Samo još 2 saveta mogu da ti dam:
  1. Da probaš te (sve) taskove da uneseš ponovo, "ručno", na tom novom telefonu. Ko zna iz kog razloga mogu tako da prorade?
  2. Da kontaktiraš developera - sećam se da je meni odgovarao u veoma kratkom roku kada sam se mučio svojevremeno sa nekim ne-rutovanim telefonom...
 
Probaću ručno da unesem baš taj za forwarder, jer on svakog dana okine veći broj puta.
Jedan za lokaciju kao okidač sam uneo ručno, ali nije proradila kako bi trebalo. Verujem da ima veze sa samim telefonom.

Nijedan telefon na kome koristim Tasker mi nije bio rutovan. Možda Samsung S7 pre koliko već godina, ali možda nije ni on.

Svaki task koji uključuje wiFi failuje i odmah mi izbaci popunjen mail da pošaljem developeru, ali nisam do sada slao.
 
Nazad
Vrh Dno