Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zanimljivo da je BCH skocio skoro 30% danas, nisam to od njega ocekivao. Za to vreme LTC kao kornjaca, svojim tempom... :d
Krenulo je da se preliva u altove, ocigledno.
 
Zanimljivo da je BCH skocio skoro 30% danas, nisam to od njega ocekivao. Za to vreme LTC kao kornjaca, svojim tempom... :d
Krenulo je da se preliva u altove, ocigledno.
... sto znaci...po tebi? U odnosu na celu godinu i kraj 2021?Kao sto sam pitao pre mesecak dana, postoji sansa da sw zavrsi mnogo pre kraja ove godine? Ne vwrujem da ce bas. dozvoliti korekciju kao 2017 skoro pa da ga prepolovo sa 5.5k-6k pa posle nastavak ka 19k+?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Evo i etc se polako budi [emoji16][emoji16][emoji16]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Prodao sam oko 30% btc na 40-41k range, ostatak ostavljen. Eth sam skoro likvidirao poziciju i to na 700-800-1100-1280 nivoima, i postavio novi ulaz na 700-800.

I bukvalno 100% tethera sto imam sam prebacio u usdc. Cekaju se vesti za par dana, ako bude bilo kakav audit nepovoljan, a realno je da muljaju, ode sve u crveno i to ima da se krvari doobro. Ne bih savetovao ikome da drzi tether kao cold storage, juče su mintovali jos 400 miliona...
 
Poslednja izmena:
Ojacase altovi lepo, preliva se po malo [emoji846][emoji122]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Smatram da ukoliko i bude tether FUD-a to ce biti samo privremeno. U tom trenutku cena jednog tethera moze pasti i do 0.6-0.7 USD, ali bi ubrzo povratila odnos. Tether je isuvise jak da bi pukao. Prebacio sam deo USDT u USD cisto da imam spremno da dokupim jos tethera po povoljnom kursu. Govorim ovo zato sto sam i ranije vidjao na menjacnici tether za 0.7 USD.
 

Nemaju RSD na Binance-u :p
Hajde neka bude onda USDC. Za nekog ko je nov u ovoj kripto priči, moram da poslušam savete i preporuke iskusnijih. :d

@Scorpyy
Dobar info. Koliko vidim na Binance nemaju USD, samo EUR pa će i to biti u opciji.

Hteo bih još neka pitanja, ali da ne spamujem ovde, otvoriću novu temu...
 
Moram ovde, ipak je diskusija o cenama. Šta propuštam?
U 17h EUR/USDT je bio 1.2223 sad dok pišem je 1.2600 (skok od ~3%) ?!?!?
Poslednji put kad je imao sličan skok je 02.jan2021 u ponoć da bi BTC isti dan u 19h skočio za 4.000$.

edit1:
aha, sad vidim da je USDEUR od 17h do malopre u 01:30h imao pad od ~3%

edit2:
Hajde i jedna prognoza od mene, LTC pokušava da probije 188.85$.
 
Poslednja izmena:
“Cryptomarkets are extremely volatile. Trade with caution”

Meni bar jednom dnevno stigne ova notifikacija :) to ti sve govori
 
E treb'o sam Dash. 50 motherfucking % u 24h :D

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Koliko mi je drago sto nisam dirao svoje pozicije sto se tice DASH-a i ZEC-a, koinovi koji bi trebali da budu bar 3-4x vec od trenutne cene a ne tamo neki shitcoini dobijaju na ceni iako su apsolutno bezveze, nadam se da ce sada sustici sto brze svoju realnu vrednost.
 
Koliko mi je drago sto nisam dirao svoje pozicije sto se tice DASH-a i ZEC-a, koinovi koji bi trebali da budu bar 3-4x vec od trenutne cene a ne tamo neki shitcoini dobijaju na ceni iako su apsolutno bezveze, nadam se da ce sada sustici sto brze svoju realnu vrednost.
Daj top 8 valuta, po tebi :D

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
noob pitanje - ako je za 15. zakazan taj audit tethera, zar ne bi to trebalo da pogura ljude koji su u tetheru da ga prebace u BTC ili neki drugi coin? Posto vidim da je neko gore napisao da ce da se crveni sve zbog tether audita?
 
Koliko je tacan BTC dominance sa CMC? Stoji 68-68.7% nije mi jasno, ako se pomerio za 2% dole sa 70% a ovoliko su poskakali Altovi bar ovi najjaci sta bi se desilo kada bi dominance pao na 50 ili jos nize %?
Da li je moguc ili se mora desiti taj scenario?
Obzirom da ceo svet, YT bruji o ceni BTC i sad svi cekaju i govore o padu nekih 20%,mozemo ocekivati ili kontra da jos malo naraste ili taj pad ali me zanima i sto je Detektor pricao, Saj ranije... to bi oznacilo kraj ovog Bulla i ciklusa i pripreme za Bear ili potrebne korekcije koju svi cekaju kako bi nastavio dalje ka novom ATH u toku godine i nekom spektakularnom finisu krajem godine?
[emoji848]
Meni iskreno, jako dugo deluje ova godina...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
nista se nije tako strasno pomerilo i dalje vazi kada raste btc altovi padaju i kada padne btc altovi padaju ... 3-4 izuzetka ima ali se u principu u oni drze toga da kada pada btc i oni padaju.

na kraju statistika je cudo koristi brojeve kao matematika , ali se rezultati ne poklapaju sa stvarnoscu :p
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Posto vidim da je neko gore napisao da ce da se crveni sve zbog tether audita?

Nije iskljuceno. Ako je cena BTC-a vecinom naduvana tetherom, a tether stampan bez pokrica, kolika je onda realna vresnot BTC-a? Ispada da smo mi u kriptu jednu maglu naduvali drugom maglom, a da suvog kesa ima vrlo malo.

Mada i ja mislim da nece biti nista, isuvise su jaki, nego pricamo sta bi bilo kad bi bilo.
 
Kako mislis da je naduvan BTC tetherom? Zasto je uopste bitno cime je kupljen BTC, mozes ga na kraju krajeva kupiti face2face za vagon kukuruza, zar ne?
Jedini razlog da se crveni sve ja vidim u tom opstem nepoverenju koje moze da nastane medju ljudima.
Ali opet onda kontam da ce ljudi koji su u tetheru da pohitaju pre u BTC/ETH nego u FIAT.

Pocetnik sam u svemu ovome, samo pokusavam da izrezonujem, voleo bih da cujem i druga misljenja, jer ovo dvodnevno zatisje oko 40k ce se na neki nacin prekinuti sigurno krajem sledece nedelje, da li zbog tether audita ili zbog zvanicne potvrde stampanja dolara za stimulus package.
 
Kako mislis da je naduvan BTC tetherom?

Zamisli da sam ja tether stamparija i krecem sa USDT da kupujem stanove u tvom komsiluku. Kako koji kupim tako ti i tvoje komsije dizete cene ostalih, nema veze ja i dalje kupujem, dajem vam tether za koji vi verujete da je 1:1 sa $. I tako kupim celu zgradu, vi srecni, prodali ste mi stan koji vredi recimo 40k za 100k. A onda se sazna da je samo 30% tethera koji sam vam dao pokriven pravim parama a ostalo je magla. Da li cena tih stanova onda i dalje vredi 100k ili se vraca na realnu vrednost koju je neko spreman da da pravim parama a ne magla-tetherom?
 
bude li printan bez pokrica, puknuce sve tu je kraj svega, jedan duzi period crypto se ne bi oporavio. Ono sto se zna od kad je krenuo USDT da se printa uzurbano tj. tamo od marta i cijena je pocela takoda raste, mislim da je do sad naprintano 24-25 milijardi, bude li neki nepravilnosti bice krvavo.

Ono sto ohrabruje vjerovatno je sve pod kontrolom, inace bi mi vec imali ozbiljan pad jer uvijek neko vise zna, kasno je kad svi saznaju, a veliki igraci znaju vise od nas to je sigurno.

U konacnici ne vjerujem da ce se ista desiti, vec bi veliki istresali jer oni imaju insaider informacije koje mi zadnji saznajemo kad izadju u javnost, hocu reci mislim da nema razloga za paniku.
 
Evo sta kaze stampa https://www.blic.rs/biznis/privreda...-sa-vol-strita-upozoravaju-bitkoin-je/3p07rlg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Ove godine kad je Wall Street usao u BTC setili se da kazu da je balon i plase ljude :d

Sto se tethera tice ta prica se razvlaci odavno vec. Ako je postojao tether koji su nekada stampali bez pokrica to su mogli vec da pokriju i opeglaju papire. Eventualno mogu i kaznu da plate. Iskreno, ne verujem da ce biti nesto ozbiljno i da se samo pravu FUD. Ne znaci da sam upravu ali sko ispadne ozbiljan problem ceka nas jako dubok bunar.

Tapatalk from Poco loco
 
Prevarantima sa wall street-a tek ne verujem.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Samo da ne budem ko prosli put da nadju uvek caku za obmanjivanje ljudi i obaranje cene sa mrtvim teterom, pa posle unistavanje tetera i slom berze

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno