Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Meni 4mecec rade neke stare fleske na SM bez greske

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
jednom sam pokusao, da li smos ili hive os i poje**o mi je usb.. jel pouzdanije pokrenuti sa usb-a ili snimiti na hdd/sdd (ako je to moguce) ?

i ono najvaznije.. vidim da pise da je smos uvek besplatan za 1 rig, ali pise i da je free trial 30 dana.. SMOS je free za 1 rig ?
Na ssd radi kao munja.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
cek smos je Simple Mining Operating System ili smos-linux ?
 
jednom sam pokusao, da li smos ili hive os i poje**o mi je usb.. jel pouzdanije pokrenuti sa usb-a ili snimiti na hdd/sdd (ako je to moguce) ?

Hoće da riknu fleške brzo na Linuxima, ja imam običan HDD, ništa mu ne fali, ionako kada se restartuje, Linux se diže brzinom munje :)
 
Meni je crko jedan NoName fles na RaveOs-u za ovih par meseci linuxa.
 
Potvdjujem bolje da se vrti na hardu ima jeftinih hardova od 320 500gb da se nadju jeftini flesevi odlepe mozda ima i neki koji ne ali ko ce to da nadje lakse ovako dok ne satremo sve HDD ove :D
 
Ja sam uzasnih problema imao sa raznim Kingston USB 3.0. Crkavali kao ludi sa HiveOS. Cim sam presao na SanDisk Ultra Flair zaboravio sam na probleme.
 
Jel ima neka caka kod modovanja novih kartica?
U pitanju je msi rx580 gaming, samsung memorija. Kad god modujem kartice i kako god modujem, one odma zabodu windows. Trenutno furam 28mh sa stock biosom i strap 4 iz phoenix minera, klokovi 1150/2100 sa undervoltom 900.
Srbpolaris ucita bios ali ne radi pimp my straps niti copy npr 1500 above. Kad to rucno odradim, sacuvam bios i flashujem kartice, ali zabode odma.
Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel ima neka caka kod modovanja novih kartica?
U pitanju je msi rx580 gaming, samsung memorija. Kad god modujem kartice i kako god modujem, one odma zabodu windows. Trenutno furam 28mh sa stock biosom i strap 4 iz phoenix minera, klokovi 1150/2100 sa undervoltom 900.
Srbpolaris ucita bios ali ne radi pimp my straps niti copy npr 1500 above. Kad to rucno odradim, sacuvam bios i flashujem kartice, ali zabode odma.
Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Da odgovorim san sebi.
Moraju da se unlokuju biosi pre nego sto se flasuju.
-unlockrom 0

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Vidim da neki teraju smos hiveos ili koji god, na HDD-u. Kako ste uspeli to ? :)
 
Šta je tu specijalno? Instalira se kao i na svaki drugi uredjaj. :)

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
ne znam sta je specijalno, ali koji god linux sam snimao posle kreiranja butabilnog usb-a krene instalacija formatiranje itd.. sa ovima nije tako vec se sistem odmah pokrece..
Mozda preskacem neki korak, pa ako moze ukratko sta i kako

p.s da preformulisem.. moze li se snimiti bez sata to usb3 adaptera?
 
Poslednja izmena:
Isto kako praviš na ssd-u hive ili na usb-u, tako i na hdd-u.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Koliko vam daju mh/s 1080ti?

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Ne znam za ostale distribucije, ali na HiveOS i RaveOS skineš image fajl i odradiš ga gde hoćeš, HDD, SDD, flešić, nebitno :)
 
Koliko vam daju mh/s 1080ti?

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Mislim da je padao mh na eth zbog arhitekture, e sad koliko nmp, ne znam hoce li rtx karte imati takve probleme u buducnisti?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Molio bih za pomoc
Trebao bih mi mining bios za Sapphire pulse rx 570 8gb samsung mem

Na netu maltene nista nema zglavno,a na hiveos sto daje za flash bios moze se max navuci 29mhs

Dali ima neko te karte,neki bios,ili znanja da doradi-napravi novi da bih se moglo izvuci jos malo iz tih karti ili je to max za njih

Voljan sam i platiti
 
Molio bih za pomoc
Trebao bih mi mining bios za Sapphire pulse rx 570 8gb samsung mem

Na netu maltene nista nema zglavno,a na hiveos sto daje za flash bios moze se max navuci 29mhs

Dali ima neko te karte,neki bios,ili znanja da doradi-napravi novi da bih se moglo izvuci jos malo iz tih karti ili je to max za njih

Voljan sam i platiti
Pbe 1.7.4, 1 click patch timing, i izvucices preko 31

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Kopam vec goodinama i svasta radim i radio sam sa rigivima al nikad se nisam hvatao biosa,nisam imao potrebu he he
Onda jos jedno pitanje,jer stock bios da izvucem sa gpu z programom??
 
Mislim da je padao mh na eth zbog arhitekture, e sad koliko nmp, ne znam hoce li rtx karte imati takve probleme u buducnisti?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Padao je hash zbog velicine dag file i drivera a ne zbog arhitekture. Isti problem je imao Amd pa su resili onim blockchain driverima ali Nvidia se sigurno nece time baviti. Pad je nesto oko 10%, meni su p104 kopale 40, sad kopaju 35-36 sa istim podesavanjima, a moze se nadomestiti samo vecom potrosnjom i vecom temp.
 
Svi rigovi su mi sapphire nitro i od kad ih je drugar napravio pre 4 god od tad rade perfektno

Zahvaljujem je se i clanu @slypire,uspeo sam ovim postupkom,lagano i nije bilo problema,bacaju oko 31mhs,samo jos da im nadjem malo klokove da dobijem na stabilnosti
 
Zna li neko zato mi se prepolovio MH/s na rx570 na oko 12-15MH/s , sta god probao ne radi, pre toga sam imao topljenje jedne grane na napajanju da nije to spalilo nesto? ali karte rade, jedno vreme je bio zakucan core/mm na 300/mhz ali sam flashom biosa to resio...
 
Dag, kopaće uskoro 10 kako goldi kaže. Sve 4gb karte

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Malo je malo to, 4gb karte su na 21-24 zavisno od nategnusti.
 
Данас су ми стигле Sapphire RX5700XT 8GB Nitro+

Које команде су најбоље за њих (mvddc, cvddc, mclock, cclock...), PhoneixMiner / ETH?

Знам да се писало овде већ о томе али не могу да нађем на којој теми.
На интернету сам видео да могу да дају и преко 40~45 MH/s
 
Данас су ми стигле Sapphire RX5700XT 8GB Nitro+

Које команде су најбоље за њих (mvddc, cvddc, mclock, cclock...), PhoneixMiner / ETH?

Знам да се писало овде већ о томе али не могу да нађем на којој теми.
На интернету сам видео да могу да дају и преко 40~45 MH/s
55+ mogu da daju...
Vidi prvo oces da modujes ili ne.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
jel ima neko ove :

ASRock PHANTOM RX570 8GB GDDR5 OC 256-bit

Kako su se pokazale, koje su memorije temperature i RPM ventova ???
 
Nazad
Vrh Dno