Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Kod mene haos pravi. Gledam jutros i ne mogu da vjerujem .. Phoneix majnuje nekome na drugom pool-u??
Setovan je na nanoppol i adresa moja postavljena uredno, a majner majnuje na ethermine pool. Da li je moguće to da je neki hackovan Phoneix majner instaliran ? ma da je skinut sa oficijalnog sajta. Da li se još nekome ovo dešava ??
 
Sa kog sajta si skinuo?! Ja skidam sa njihove teme na Bitcointalku.
 
Ljudi brisite u Phoenix mineru epools i dpools fileove....
restartujte miner i kad se ucita i krene da radi...kliknes "E" i vidis koliko poolova je ucitano....trebalo bi samo 1 tvoj iz command line-a...
 
https://phoenixminer.org/
Odavde sam ga skinuo.
Izgleda da je naštiman nekako da svakih 90min, majnuju sebi 35sec. ali im se "omakne" pa majnuju satima :(
 
Ljudi brisite u Phoenix mineru epools i dpools fileove....
restartujte miner i kad se ucita i krene da radi...kliknes "E" i vidis koliko poolova je ucitano....trebalo bi samo 1 tvoj iz command line-a...

Zamolio bih te da copi-paste ovde tvoje setovanje u Phonix-u, izostav adresu i drugo što možda ne želiš da se vidi :)
 
Koliko dugo koristis phoenix?

I ja sam ga skinuo sa te adrese pre nekoliko dana, ali sve uredno majnuje na moju adresu na ethermine-u...

Pre 10tak dana sam skinuo verziju 5,3b.
Možeš li toi copyrati svoje postavke ovde , jer kod mene nema da obrišem "epools i dpools" što je sugerisao nik1606
 
Vidi ja sam samo u onom zip-u otvorio ethermine batch file (inace ima gomila batch fajlova predefinisanih), u njemu zamenio wallet i worker name i startovao batch file, nista drugo nisam menjao, eventualno -tt naredbu
 
Ljudi brisite u Phoenix mineru epools i dpools fileove....
restartujte miner i kad se ucita i krene da radi...kliknes "E" i vidis koliko poolova je ucitano....trebalo bi samo 1 tvoj iz command line-a...

ašao sam ova dva fajla .. mislim da će to rešiti problem.
Hvala!
 
ašao sam ova dva fajla .. mislim da će to rešiti problem.
Hvala!

Bravo!
Naravno da se odnosi na Phoenix folder....tu su fileovi....i ne tripujte se...nista nije hakovano ili nesto slicno...
Ta dva file su spisak pomocnih pool-ova mineru...dok kopate i ostanete bez neta miner automatski bira sledeci pool iz spiska jer misli da je pool prekinuo konekciju a ne da nemate neta...a neko je namestio svoje poolove i adrese...sto nije nista strasno...samo pobrisete i sve je ok...
P.S. nece ti znaciti nista specijalno moj command line jer ne znam koje grafe imas...i sta kopas...
 
Ne treba ništa. To je rešilo probleme!! Hvala!
 
Koliko ce jos moci da se majnnuje sa 4gb? Ne znam kako da isplatim sa nanopoola posle eth ako samo jednom prekine
 
Predji na ethermine, tamo treba da doguras do samo 0.01eth za isplatu nakon 7 dana
 
Ljudi, ko ima biostar b250 ploce, da li ste imali problema s nekompatibilnoscu memorije? Ploca pisti kao da ram nije ubacen. Koje memorije provereno u praksi rade?
Ne mogu da verujem sta mi se dogadja, pogotovo sto se prvi put srecem s ovim i ama nista slicno ne mogu da izguglam, precesljao sam i forum i ne nalazim slicna iskustva. A definitivno nije do primerka ploce, probano na razlicitim tb250btc a i na tb250btc+ uvek isto, a sa nekim starim adata modulima sve ploce rade bez problema. Prvo neka apacer memorija pa sada silicon power, evo opet isto, ne vide je ploce, pisti. Sreca ok prodavci pa sam vratio. Ne znam sta vise da radim, da kupim u radnji novu pa da ne radi jos gore, sta da radim s njom. Nikad ovako nesto nisam video. Ne znam da li cu naci bas ovakvu identicnu adata (koje su kupovane pre 2 god) ovako napamet kingston mi zvuci najsigurnije, ili sa biostar sajta ako iskopam neku od tamo navedenih. Uzas.

U poslednjih godinu dana ako ne i duze bilo je neispravnih Intel procesora. Najcesce iz 3000 serije i problemi su ili u tome sto je DOA ili posle nekog kraceg vremena jednostavno otkaze i "ne baca sliku". Cene istih su 30eur sa sve coolerom tako da je verovatno kontrola kvaliteta na najnizem mogucem nivou tj. sve se pakuje i prodaje, pa ako crkne menjaju drugim.

Zanimljivo. Eto i sa tim (neispravan cpu) se prvi put srecem za 15 god. Prodavac naravno tvrdi da je proveren, ispravan, skinut s ploce koja je radila i da je prodao jos takvih.. Mada ne verujem da je moguce da je crkao iz cista mira u transportu, licno preuzeo pazljivo spakovao i rukovao...
 
Poslednja izmena:
Crucial DDR4 8GB, 2666Mhz, CL19
(CT8G4DFS8266)

Послато са SM-G770F помоћу Тапатока
 
Ljudi, ko ima biostar b250 ploce, da li ste imali problema s nekompatibilnoscu memorije? Ploca pisti kao da ram nije ubacen. Koje memorije provereno u praksi rade?
Ne mogu da verujem sta mi se dogadja, pogotovo sto se prvi put srecem s ovim i ama nista slicno ne mogu da izguglam, precesljao sam i forum i ne nalazim slicna iskustva. A definitivno nije do primerka ploce, probano na razlicitim tb250btc a i na tb250btc+ uvek isto, a sa nekim starim adata modulima sve ploce rade bez problema. Prvo neka apacer memorija pa sada silicon power, evo opet isto, ne vide je ploce, pisti. Sreca ok prodavci pa sam vratio. Ne znam sta vise da radim, da kupim u radnji novu pa da ne radi jos gore, sta da radim s njom. Nikad ovako nesto nisam video. Ne znam da li cu naci bas ovakvu identicnu adata (koje su kupovane pre 2 god) ovako napamet kingston mi zvuci najsigurnije, ili sa biostar sajta ako iskopam neku od tamo navedenih. Uzas.



Zanimljivo. Eto i sa tim (neispravan cpu) se prvi put srecem za 15 god. Prodavac naravno tvrdi da je proveren, ispravan, skinut s ploce koja je radila i da je prodao jos takvih.. Mada ne verujem da je moguce da je crkao iz cista mira u transportu, licno preuzeo pazljivo spakovao i rukovao...

mozda ti pišti zbog loše OCR baterije . Meni je to bilo i izludilo me ..
 
Šta znači ocr?
Ma kažem sa adata ddr4 2400 memorijama kupljenim pre par godina sve ploče rade. Nije jedna ploča u pitanju nego pet, 3 komada tb250btc+ i dve tb250.
Ove memorije koje sam probao su apacer 2400 i silicon power 2133. Ista priča, u koju god ploču i koji god slot da ubacim, čim se startuje napajanje ploče kontinuirano pište kao da uopšte nema memoriju u slotu. Čim vratim adata, ploče besprekorno pale iz prve, prepoznaju memoriju jedan beep i dizanje sistema. Ja ovako nešto u životu nisam video, ne znam više šta da radim, cimam se danima. Pokušaću da vukljam ploču sa sve napajanjem kod nekog prodavca koji ima više različitih memorija, ako bude hteop jda proba, ne znam šta drugo.
 
Izvinjavam se mislio sam na CMOS bateriju.
 
Ma nije ni do baterije ni biosa. Pa suludo bi bilo da pola memorija ne rade na ploči kako izađe iz fabrike nego da mora da se prčka i flešuje najnoviji bios.
Sa trećom, kingston je normalno proradilo. Nikad tako nešto nisam video (bar da onda može da se izgugla, da je poznat problem), šta da kupiš u radnji ploču i memoriju, kompatibilnu po specifikaciji i da ne radi... Ni patriot ni silicon power nije prepoznavala ploča, iscimao sam se neviđeno.
I prodavac mi je rekao da sa ddr4 ima takvih problema, za razliku od ddr3 gde sve radi svuda.

Zavisi koji. Probaj malo nekog spreja za visoke temp, imaš npr Forch oko 1000 din.
Moraš da otvoriti ako tu ne pukne osovina ima nade.
Ako je ispao iz ležišta možeš ga baciti uglavnom osim ako nećeš da tražiš te osovine.
Zapeku jer se stvori neki kondez unutra pa korozija uglavnom

Meni je pomoglo na par kartica, pa mozes da probas i sam, tacno na sredini ventilatora gdje se nalazi lezaj napravis skalperom malu rupicu i kad dodjes do lezaja sipas kap ulja (ja sam sipao ulje koje koristim za automobil) zavrtis par puta prstom naprijed nazad i zalijepis preko toga naljepnicu ili parce papira samo da ne ulazi prasina i to je to, meni pojedine kartice rade vec 5-6 mjeseci bez problema...

Nema šanse da otvorim vent, sve sam pokušao. Na netu koliko vidim kažu da samo safir ima klasičan sistem da je moguće otvoriti podmazati itd. Neki se vidim lako iščupaju i kliknu nazad. Ove sealed kopak po netu, slabo šta sam našao, neki uspeju daih iščupaju na silu ali ja ne mogu. Takođe sam bušenje burgijom pokušao s obe strane i nisam uspeo doći do ležaja da bih podmazao. Neverovatno je kako je glupo napravljeno. Bar da je onda dugotrajno, kao nitro ventilatori...
Kartica u pitanju je XFX 580 8GB, oba venta su zapekl. Bezveze mi je što ne može da se podmaže kad bi to rešilo problem.
 
Ko pravi GPU kablove za napajanja? Onaj MixerPc iz Novog Sada je ugasio stranicu i ne odgovara vise na poruke ni na pozive


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima neki lik na KP-u. Procesljaj naci ces ga. Nisam uzimao od njega, ali valjda je ok.

Послато са SM-G770F помоћу Тапатока
 
U poslednje vreme imam problem.. rig se gasi, restartuje i pojavi error: Video tdr failure nvlddmkm.sys
to bude restart dnevno ili jednom u sedam dana.
Instalirao poslednje drajvere za 1070 i opet se desava. Na netu vidim da je to do drajvera. Pa sam pokusao jos jedne drajvere i nece.. Ostaje mi da probam stariju verziju 440.
Zna li neko kako resiti taj problem?

edit: sistem je Windowss 10 enterprise LTSC,
 
Poslednja izmena:
Povećaj prvo virtuelnu memoriju. Imao sam iste probleme, random restart (video tdr failure) samo što je amd u pitanju, nisam skroz siguran da je do virtuelne memorije ali mislim da je to rešilo.
Phoenix miner recimo po startovanju odmah i ispiše koliko preporučuje za minimalno, na osnovu broja kartica. Mislim da za 6 kartica stavljam 40000.
 
Poslednja izmena:
Povećaj prvo virtuelnu memoriju. Imao sam iste probleme, random restart (video tdr failure) samo što je amd u pitanju, nisam skroz siguran da je do virtuelne memorije ali mislim da je to rešilo.
Phoenix miner recimo po startovanju odmah i ispiše koliko preporučuje za minimalno, na osnovu broja kartica. Mislim da za 6 kartica stavljam 40000.

povecao sa 12gb na 24gb virtualne po karti... Jutros kad sam ustao prvo proverim rig i vidim da je bio restart... Definitivno nij do memorije.. Cak sam iz drajvera otpakovao taj nvlddmkm.sys fajl i ubacio u widnows/system32/drivers folder. Tamo ga nije ni bilo. Ali nakon ubacivanja, eto opet se desio restart...
 
povecao sa 12gb na 24gb virtualne po karti... Jutros kad sam ustao prvo proverim rig i vidim da je bio restart... Definitivno nij do memorije.. Cak sam iz drajvera otpakovao taj nvlddmkm.sys fajl i ubacio u widnows/system32/drivers folder. Tamo ga nije ni bilo. Ali nakon ubacivanja, eto opet se desio restart...

Predji na smos, resi se muka
 
Predji na smos, resi se muka

jednom sam pokusao, da li smos ili hive os i poje**o mi je usb.. jel pouzdanije pokrenuti sa usb-a ili snimiti na hdd/sdd (ako je to moguce) ?

i ono najvaznije.. vidim da pise da je smos uvek besplatan za 1 rig, ali pise i da je free trial 30 dana.. SMOS je free za 1 rig ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno