Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pa Magisk Hide (unutar Magisk Manager app). Ako si uređaj root-ovao koristeći Magisk.
 
Fabrički je rutovan, HBO ne radi na EON-u, pretpostavljam da je zbog toga. Treba mi unroot ili hide root. Ranije sam radio sa xposed modulom, ne znam da li je to još uvek aktuelno?
 
Ako ima xposed (ili EdXposed) framework za verziju ANdroid-a koja je na tom uređaju onda možeš i taj xposed modul da koristiš.
 
Box radi normalno sa fabrickim fw a ja sam mislio da instaliram neki modovani ali ne ide.
Nema veze, nije ni ovaj los.
Probacu mozda nekad kasnije da flesujem.
Je li neko mozda probao drugi fw na ovaj tanix tx9s?
 
Box radi normalno sa fabrickim fw a ja sam mislio da instaliram neki modovani ali ne ide.
Nema veze, nije ni ovaj los.
Probacu mozda nekad kasnije da flesujem.
Je li neko mozda probao drugi fw na ovaj tanix tx9s?

Sa Burn Card Makerom zaprzi image na sd karticu pa probaj.
 
Imao sam box Mini M8S II, ali je letos tokom jedne grmljavine crkao. Box je sa adsl modemom (Huawei HG630) bio povezan preko lan kabla, i u trenutku kad je u blizini grom raspalio čulo se iz adsl modema da je nešto puklo. Nakon toga tv više nije video box, a svi ostali uređaji (tv, komp...) su ostali neoštećeni uključujući i pomenuti modem.

Ima li tu možda neke šanse da box nije uništen (ispravljač je ostao čitav, probao sam i sa drugim adapterom - box opet ne radi)? Ako smatrate da nema, da li bi neko mogao da mi pomogne oko izbora novog boxa?

Gledao sam ponudu na KP, i kod prodavca iz Bačke Palanke sam video tri boxa koja imaju iste specifikacije i cenu. To su:

X96 Max+ 4GB/64G 64-bit S905X3 2.4/5GHz Android 9 KODI
X96 Air 4GB/64GB 64-bit S905X3 2.4/5GHz Android 9.0 KODI
Tanix TX3-H 4GB/64GB 64-bit S905X3 2.4/5GHz Android 9 KODI

Ne razumem se u ovu tehniku, pa ako neko može da mi kaže koja je razlika kod X96 između Max+ i Air, kao i koji je od ova tri boxa najbolji, tj. koji kupiti? Ili ako imate neki drugi predlog do 50e (koliko i ovi koštaju)?
 
Kako da sakrijem root, šta je sada aktuelno?
Magisk нађи и инсталирај. За мобилне је врх, ваљда може и на твом боксу.
@d02 са средњим имам искуства и знам да супер ради. Таникс би такође требало да је ОК.
Послато са Nova 5T
 
Poslednja izmena:
Hvala Gileb i veljkoka.
Juče popodne sam instalirao: RTS Planeta, Stremio, Orion tv.
Sve to radi fino ali baš sam u škripcu sa vremenom i nisam imao kad da se malo poigram i podesim ništa više od najosnovnijih stvari.

Da li je kod nas neophodno instalirati i neki vpn ( i koji preporučujete) za gledanje filmova i serija preko Stremia i sličnih aplikacija?
 
Hvala Gileb i veljkoka.
Juče popodne sam instalirao: RTS Planeta, Stremio, Orion tv.
Sve to radi fino ali baš sam u škripcu sa vremenom i nisam imao kad da se malo poigram i podesim ništa više od najosnovnijih stvari.

Da li je kod nas neophodno instalirati i neki vpn ( i koji preporučujete) za gledanje filmova i serija preko Stremia i sličnih aplikacija?

Ako si u Srbiji ne treba ti Vpn.
 
Hvala Gileb i veljkoka.
Juče popodne sam instalirao: RTS Planeta, Stremio, Orion tv.
Sve to radi fino ali baš sam u škripcu sa vremenom i nisam imao kad da se malo poigram i podesim ništa više od najosnovnijih stvari.

Da li je kod nas neophodno instalirati i neki vpn ( i koji preporučujete) za gledanje filmova i serija preko Stremia i sličnih aplikacija?
Ne treba ti vpn, jedino ako neko blokira uslugu zbog zemlje iz koje si ili internet provajdera. To sto ti imas su ti najednostavnija resenja. Ja koristim elementum jer je sto se tice kvaliteta neprevazidjen. Mozes da biras, oces REMUX ,oces 720p....

Kreni polako, otvaraaj ove naloge kada imas vremena i polako korak po korak podesavaj, videces ds ti je elementum broj1. Preko kodija imas i adonove za hbo go i netflix. Koliko vidim i za netflix prave porodice na onoj temi, 3€ mesecno kosta netflix. Mozes i to da razmotris. Ja imam hbo go, par puta sam ga upalio pored elementuma.

Takodje cesto koristim i servio. To je program koji sam instalirao na laptopu, preko kodija se android box kaci na laptop koristeci tvoju lokalnu mrezu. Tako da mozes da skines nesto na hard i da gledas opusteno na tv-u. Ja npr neku seriju ostavim preko noci da se skida komplet i posle gledam epizodu po epizodu. Znaci laptop ti je kao server...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Vidim da ima dva razlicita eon daljinska da se nadju, ja imam onaj sa ravnim centralnim dugmetom, a vidim da ima i onaj na kome je ono izdignuto i sa strelicama... Da li su oni isti u sustini?

Huawei P30
Isto me zanima .Koristio bi ga na MiBox-u i jel treba update daljinca uraditi?
 
Isti su. Ne treba ti azuriranje da bi radio. Ja sam inace azurirao pa ponovo upario sa mibox-om.
 
Ljudi pomoć,

Kupio sam TANIX TX3 ALICE UX i ok je završava posao, da li nekako može da se ubaci neki launcher koji je iole normalan ovav alice UX baš ne leži.

i da li je potrebo da se instalira neki kao cleener koji će da čisti memoriju posle zatvaranja aplikacija...čini mi se da ovaj box sve ostavlja da radi u pozadini i posle gašenja aplikacija
 
Kako ti se cini buraz ovaj launcher?Ima kod brace rusa sve.
 
Poslednja izmena:
Ma deluje zanimljivo samo da ja nađem gde on ove aplikacije i lauchere skida...dosta je razumljiv
 
Uspeo sam da flesujem slimbox 10.2 atv na Tanix tx9s.
Morao sam da koristim najnoviji amlogic burning tool v3.1.0 na preporuku masaja.
Takodje, box mora da bude ukljucen u pc prilikom instalacije da bi instalirao odgovarajuci drajver.
Prilikom flesovanja, mora da se ukljuci i kabl za napajanje jer ne moze da povuce dovoljno struje preko usba.
Fw mnogo bolji od fabrickog a i brzi.
Sve zasad radi kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno