Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

@vkozomar: Koje su to dodirne tačke Real Debrid naloga i dodavanja lokalnog sadržaja u Kodi library čime se pitanje bavi?
 
@vkozamar: Niđe veze tvog odgovor sa pitanjem nema.

@stefkoss: Kapiraš da mora da se startuje library update / rescan da bi se pojavljivao sadržaj koji si u međuvremenu dodao u te foldere sa filmovima i serijama? I da naravno treba da se doda koji je tip sadržaja u folderu (filmovi, serije, muzika... dakle nema mešanja u jedan folder zvekneš i filmove i serije zbrda zdola i onda samo folder koji sadrži sve to da dodaš kao "source" za Kodi library).


Ako si namestio da radi auto scan / auto update Library-a kao što sam ti objašnjavao u prošlom odgovoru a ne nalaziti ti nešto onda je problem sa folder i fajl hierarhijom za tu konkretnu stvar (tipa naziv, godina, naziv je na srpskom a ne na engleskom...) za koju ne uradi matching i ne skine "metadata" (poster, opis, glumci...).

Sve sam uradio kako treba. Kad se promeni scrapper prvi skan sve doda uredno ali vec drugi nece. Koliko kod ja skenirao, cim promenim skraper, prvi skan opet sve doda pa opet ne i sve tako.
 
Da li je neko uspeo da namesti qBitTorrent addon da radi?
Na browse uvek izbaci not_found.
Najnormalnije radi na mobilnom tako da nije to podešavanja servera ili pristupa računaru na kome je qBit.
 
Jel može neko na pp da pošalje link ka uputstvu za instalaciju green balkan addona? Ovo što pronalazim na netu mi ne radi...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Planiram da predjem na optiku? Dvoumim izmedju dva paketa 120/50 Mbps ili 170/70 Mbps. Koji paket bi bio dovoljan za gledanje 4k BDRemuxa koristeci kodi + elementum addon? Vidim ima bdremuxa i do 70-80Gb. Misljenja sam da bi za remuxove do 50Gb zavrsavalo i 120Mbps. Nije velika razlika u ceni izmedju paketa. Nije problem da platim i ovaj skuplji, ali sto da placam ako mi takav paket mozda i ne treba.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Ako neceš koristiti privatne trackere neces moći gledati te velike fajlove, mislim da ćeti baferovati.
 
Ako neceš koristiti privatne trackere neces moći gledati te velike fajlove, mislim da ćeti baferovati.
Mislim da cu moci sa rutorom, rutrackerom. I sa malo seedsa daju dobre brzine. Ne bih koristio privatne jer bih sigurno bio iza cg nat-a. Kasnije mozda realdebrid.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
@vkozomar: Metadata scraper / metadata downloader (TVDB, TheMovieDatabase...) koji se koristi kad dodaješ filmove, serije, anime, muziku u Kodi library... skida postere, opis, glumce... O tome priča @stefkoss . Dodaje neki sadržaj (neki folder sa share-a ili baš lokalni folder na uređaju na kom je Kodi, svejedno je) kao source ali mu ne prepozna / ne odradi matching pa se ne pojavljuje u Library (u TV i Movies sekcijama Kodi-a).
 
Jel ima neka posebna fora da burst pronađe torrent na hd-tor i rutrackeru? Namestio sam u podešavanjima, uneo user/pass, ali mi izbacuje samo rezultate sa javnih, tipa 1337x, yts, sky, i ostalo što je tamo namešteno. A znam sigurno da ima na hd-tor recimo (lotr). Probao sam i preko trakt listi a i preko pretrage, i neće.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Mislim da meni radi rutracker sa user i pass-om bez problema, nista specijalno nisam podesavao
 
@vkozomar: Metadata scraper / metadata downloader (TVDB, TheMovieDatabase...) koji se koristi kad dodaješ filmove, serije, anime, muziku u Kodi library... skida postere, opis, glumce... O tome priča @stefkoss . Dodaje neki sadržaj (neki folder sa share-a ili baš lokalni folder na uređaju na kom je Kodi, svejedno je) kao source ali mu ne prepozna / ne odradi matching pa se ne pojavljuje u Library (u TV i Movies sekcijama Kodi-a).
Онда сам ја побркао са скреперима који траже по нету, моја грешка ... Те гимикс не користим :)
 
U zadnje vreme primecujem da prilikom koristenja elementuma imam pad brxine kadankrene reprodukcija. Ukljucim danas neki remux 4k, krene sa baferovanjem max brzinom, ja sam podesio da prvo skine 300mb pa da onda krene reprodukcija. E kada skine tih 300mb i krene reprodukcija slika se zamrzne, pauziram i vidim da je brzina downloada 0. Zbog cega se to desava?

Znaci kada startujem torrent on krene normalno max brzinom, a kada krene reprodukcija brzina spadne na 0.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
U zadnje vreme primecujem da prilikom koristenja elementuma imam pad brxine kadankrene reprodukcija. Ukljucim danas neki remux 4k, krene sa baferovanjem max brzinom, ja sam podesio da prvo skine 300mb pa da onda krene reprodukcija. E kada skine tih 300mb i krene reprodukcija slika se zamrzne, pauziram i vidim da je brzina downloada 0. Zbog cega se to desava?

Znaci kada startujem torrent on krene normalno max brzinom, a kada krene reprodukcija brzina spadne na 0.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Koristis li kodi na kompu ili na nekom boxu? Ja na kompu nisam nikad imao tih problema, dok na boxu mi se jednom desilo kao tebi. Koja je velicina tog remuxa? Koji net imas? Mozda da povecas buffer size na 400 Mb?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Koristis li kodi na kompu ili na nekom boxu? Ja na kompu nisam nikad imao tih problema, dok na boxu mi se jednom desilo kao tebi. Koja je velicina tog remuxa? Koji net imas? Mozda da povecas buffer size na 400 Mb?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Kotistim na beelink gt1 ultimate, imam 200/20 orion opticki. Ma nevezano za taj file desava mi se zadnjih dana to nevezano za velicinu i izvor torrenta, LOTR sam bio pustio od 110GB, krenuo jw da ga skida po max brzini i sa tom brzinom bi reprodukovao bez problema. Ali kada krene film brzina spadne na 0 i zakuje. Nema to veze sa buffer sizeom, buffer-uje na max brzini ali kada treba istovremeno da skida i reprodukuje tu nastaje izgleda problem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni iz nekog razloga Elementum nece da nadje npr Greys anatomy epizode iz poslednje sezone ni na jednom torent sajtu, a neke druge (probao bezveze neku iz trendinga) nalazi na svim sajtovima - 1337, rarbg,rutor... Zanimljivo mi kako i zasto tako zabaguje.
Takodje, desi da se tokom baferovanja, pred sam kraj krece da obara brzinu tako da na negde 99% bafera bude brzina 0 i ne pocne epizoda. Vratim se nazad, opet odaberem isti link i bude sve OK.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Kada ne pronadje film/seriju iz trakt liste ja probam search iz Elementum menija, pomogne ponekad.
 
Šta bi mi bez tebe:Klanjanje
 
Jel probao neko da pristupi ftp serveru preko kodija? Uplatio sam neki seedbox, i sad bih da pogledam nešto odatle, i razmišljam, zašto bih skidao sve na računar kad kodi direktno može da pristupi tom remote folderu kroz FTP (kodi je na android boxu, poslednja verzija)? Instalirao sam neki addon SFTP support koji je navodno potreban, ali ne nalazi mi lokaciju nikako. Probao da pristupim preko fileZilla sa desktopa i radi, ali kodi nikako neće, 100 puta sam upisivao podatke.
 
Kako da obrišem na eon boxu blue thunder wizard,tj da mi se vrne na klasični meni kodija,a da ne obrišem pvr za kanale ?Ako je moguce...


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kako da obrišem na eon boxu blue thunder wizard,tj da mi se vrne na klasični meni kodija,a da ne obrišem pvr za kanale ?Ako je moguce...


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Moguce je. Settings/interface/skin/ vrati na estuary

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Hvala brate...ziv bio.[emoji3]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Moze neko na pm neki portal i mac koji radi...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Hvala ti, nisam ni znao za taj deo foruma...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Kodi na firestick 4k mi je odjednom poceo blago da stuca, recimo kao da film ima 15-20 fps.
Takodje, kada kliknem na home button on treba da izadje ih Kodija i udje u main menu, ali Kodi mu onda radi u pozadini, a ovo se ranije nije desavalo.
Saveti?
IMG_20201213_081446.jpg
 
Restartovao jesam par put i obrisao cache. Da reinstaliram skroz?
Gledam da mi to bude zadnja opcija zato sto sam podesio skoro sve zivo.
 
Nazad
Vrh Dno