Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja uglavnom imam BTC i ETH. Planiram da BTC prebacim u LTC, Dash ili neki treći, kada BTC bude stao, a altovi budu krenuli da rastu. Imam i nešto LTC-a, raven i xrp. LA je pominjao cifru od 50K, tako da ne planiram da izlazim pre toga. Izlaz ću verovatno da odradim u USDT, pa ćemo videti šta i kako dalje.
 
a sta ako pukne $ ?
jer meni mirise da ce uskoro $ puci ...
 
Prodas BTC kada mislis da treba. Nesto ostavis u usd ili eur, za trosak i zivot, a za ostalo kupis obradivu zemlju. To nece puci nikad. Ne mogu da je sruse, ne mogu da je uniste, a kao i BTC obradivo zemljiste ima limited supply, s tim sto ne moze da se forkuje, niti da se napada 51%...
A moze i da se kopa, ko voli. :D
 
Ako dodje do te kataklizme to zemljiste ce pripadati najjacem, a ne onom ko ga poseduje na papiru, tako da ne razmisljajte mnogo o tim scenarijima.
 
To ljudi u zaboravljenom i razorenom Balkanu vole da da razmišljaju o doomsday scenarijima. Čak i sebe hvatam koliko sam podložan pesimizmu zbog toga. Dobro je u bear-u ali loše u bull-u.

Nije ni čudo u kakvim smo okolnostima odrasli i sada živimo, ali treba malo ohladiti od toga.

Čim nas pelcuju najbolji je lek izaći malo van granica i videti kako se živi i razmišlja. Instant promena percepcije.
 
Poslednja izmena:
Nop, treba minimum 6 meseci da se "operes" od naseg mentaliteta... Kod vecine nema nikakvog efekta.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Prodas BTC kada mislis da treba. Nesto ostavis u usd ili eur, za trosak i zivot, a za ostalo kupis obradivu zemlju. To nece puci nikad. Ne mogu da je sruse, ne mogu da je uniste, a kao i BTC obradivo zemljiste ima limited supply, s tim sto ne moze da se forkuje, niti da se napada 51%...
A moze i da se kopa, ko voli. :D
Pa zar mislis da za zemlju ne bi platio porez, ne bi trazili poreklo imovine? Meni trazili izjavu da popunim sto sam koristio samo racun da prebacim rodbini novac za prodatu kucu, legalno i sa papirima sve, jos sam morao da se cimam tamo za glupost, pored toga znam i da nisam smeo vise od 10k€ mesecno da im posaljem sa tog jednog racuna... bruka i sramota.
To mu dodje isto, zemlja, nekretnine to nece propasti...
Ja sam mislio da pita za USDT... USD kao i EUR, tesko da. ce skoro propasti.Jos veca tragedija je ta sto devize ne moze drugo lice da uplati bez prisustva vlasnika racuna, tako je bar bilo... pre par godina, sada kako je zaista ne znam. To govorim za SRB, iz inostranstva za uplate verujem da je drugacije.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Malo ga pokusavaju dumpovati, ali kao da ima otpora, trenutno ispod 18k, ako ne bude isao dump onda napadaju brzo 19k volume je prilicno jak pa ima prostora da ide +/- 1000$ lako... sve u svemu nesto sto smo cekali pune 3g sad je tu ako budemo imali novi ATH onda sve ono sto smo pisali 3g palo je u vodu....analize grafikone sve macku o rep :d
 
Najbolje nam je bilo kad je dolar bio 1.03 prema euru. Jesam se sit napovlacio para tada, skoro da nisam osetio razliku. Puca dolar non stop a nikako da pukne. Rado cu sedeti u dolaru na kraju sledece godine pa nek puca koliko god.
 
Ko je rekao da necu?
Pa nisi naveo a na foeumu jos nisam naisao na poruku "platicu 30%" koliko je porez(ako je toliko), ostace mi dovoljno ali cu bar. moci da raspolazem novcem i ulazem u sta hocu [emoji23][emoji23]


Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
odlicna prilika da se jeftino kupi BTC pre skoka do 100 000 ili mozda 300 000 . da li je neko iskoristio ? :)
 
pa mnogi kupuju vidis da tesko dumpuju, ljudi kupuju, ceka se 100k samo sjedi i uzivaj ;)
 
Bez svadje [emoji23][emoji23] i peckanja.
Evo islkreno, da sam na mestu tih vlasnika, pojedinaca, kompanija koje imaju na hiljade. ili desetine hiljada BTC, ma i stotine samo... zasto ne bi nekoliko puta ponovio isto uz malu korekciji? Zasto bi isao na 50, 100 ili vise $$$$$$$ kad bi uvek bilo šarana? Oni su lepo zaradili prosli put, uvalili ga za do 20k,pa ga obarali postepeno i srozali na oko 4k...pa ga opet oziveli na 15-16k proslo leto, pa opet ajmo dole na 4-5-6k...pa sad opet blizu 20k!Moze li neko da zamisli taj profit, umnozavanje kapitala, da li BTC ili USD!? Ne znam sto bi isli i gurali na 100k ili vise kad ovako mogu... do besvesti, pa i da ode do 30 ili 50k samo. Opet ce ga posteno oboriti a neko kupiti.
Voleo bi da mi neko objasni to? Da mi kaze zasto se ocekuje i nagadja kroz koju godinu cifra od 500k ili vise kako su neki pisali i pricali(ne kazem ovde) ali bilo je po forumima i stranicama? Smatram i da nikad. ne. dotakne te. cifre, opet ce bogati biti bogatiji XX puta.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ja isto tako nesto sedim i razmisljam , niko nista ne pise pa ja mogu da razmisljam jel te ,

Dakle ja razmislaljam ako mi znamo to sigurno da ce on da ide na 300 000 ovaj BTC , zasto to ne bi odmah on otisao jos veceras i da mi se rastajemo prodamo i svako u svoj lamborgini i vilu ,
Dakle mene zanima zasto mora da cekamo 6 meseci , godinu dana , ako znamo da ce sigurno da bude tako skup , hoce li se nesto promeniti za 6 meseci ? Mislim ako treba da cekam da nista ne diram ,cekacu , evo i cika La Prestiz koji nikad ne gresi i samo se niotkud pojavi kad mnogo skoci i kaze nam kako je sve pod kontolom i on je juce rekao da sigurno cemo svi biti bogati ,
Ali zasto da cekamo , zasto ne moze odmah ili bar sutra?
 
Brate smaraš, ako nemaš ništa pametno da napišeš, pajsad, ne moraš ni da pišeš.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ajde malo kulture. Mamu i tatu kuci mozete provocirate. Ovde to ne moze.
Hvala.
 
@techno Upravu su ljudi. Osim sto trolujes danima na koji drugi nacin doprinosis ovde?

Ako nemas sta pametno da kazes cemu potreba da ista pises? Da je bar smesno pa da se nasmejemo.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja isto tako nesto sedim i razmisljam , niko nista ne pise pa ja mogu da razmisljam jel te ,

Dakle ja razmislaljam ako mi znamo to sigurno da ce on da ide na 300 000 ovaj BTC , zasto to ne bi odmah on otisao jos veceras i da mi se rastajemo prodamo i svako u svoj lamborgini i vilu ,
Dakle mene zanima zasto mora da cekamo 6 meseci , godinu dana , ako znamo da ce sigurno da bude tako skup , hoce li se nesto promeniti za 6 meseci ? Mislim ako treba da cekam da nista ne diram ,cekacu , evo i cika La Prestiz koji nikad ne gresi i samo se niotkud pojavi kad mnogo skoci i kaze nam kako je sve pod kontolom i on je juce rekao da sigurno cemo svi biti bogati ,
Ali zasto da cekamo , zasto ne moze odmah ili bar sutra?

Da je za obogatiti se dovoljno samo sedeti i ne raditi ništa, zar ne bi svako bio bogat? ;) Ni ja se ne slažem sa Prestige, ali čovek je dokazani majstor, tako da ću se i te kako dokupiti kad se ovo iskoriguje, bar da se tešim profitom ako ne budem u pravu. Ali mislim da ne grešim.

1. Odakle sav taj novac treba da se slije u kripto? Čak i da Bajden krene da se gađa dolarima, ja ne vidim razlog da završe ovamo. FOMO institucionalnih investitora? Lol, ja ne fomujem, a samo sam par godina u trejdanju, sad će da fomuju ljudi koji to rade ceo život i stotinama i hiljadama puta su bogatiji od mene? Treba da budeš Saj da poveruješ da se neko obogatio tako što je bio totalno glup.

2. Ne vidim način da cena BTC-a poraste na 50k, a da to mnogo ranije ne izazove navalu i udavi mu kilavu mrežu.

Ali ajde, videćemo. Najbolje od svega, ako krene ta špekulativna manija na berzi i kriptu, zlato bi trebalo da pada, toplo mi oko srca na tu pomisao. Jedino što nas u nekom momentu garantovano čeka novi berzanski slom, a toliko sam se nadao da ćemo to pregurati ove godine.
 
da, ali ne verujem da će iz prve biti probijen. Jedino ako vidimo 3000 green dildo na btc-u, sto je malo verovatno ali ne i nemoguce, jer su orderi na gore bas tanki, pa bi jedan jaci market buy haos napravio [emoji3]

Sent from my iPhone 11 using Tapatalk

Bio bih bezobrazan ako ti se ne bih zahvalio na ovom savetu :), Hvala!

Da je za obogatiti se dovoljno samo sedeti i ne raditi ništa, zar ne bi svako bio bogat? ;) Ni ja se ne slažem sa Prestige, ali čovek je dokazani majstor, tako da ću se i te kako dokupiti kad se ovo iskoriguje, bar da se tešim profitom ako ne budem u pravu. Ali mislim da ne grešim.

1. Odakle sav taj novac treba da se slije u kripto? Čak i da Bajden krene da se gađa dolarima, ja ne vidim razlog da završe ovamo. FOMO institucionalnih investitora? Lol, ja ne fomujem, a samo sam par godina u trejdanju, sad će da fomuju ljudi koji to rade ceo život i stotinama i hiljadama puta su bogatiji od mene? Treba da budeš Saj da poveruješ da se neko obogatio tako što je bio totalno glup.

2. Ne vidim način da cena BTC-a poraste na 50k, a da to mnogo ranije ne izazove navalu i udavi mu kilavu mrežu.

Ali ajde, videćemo. Najbolje od svega, ako krene ta špekulativna manija na berzi i kriptu, zlato bi trebalo da pada, toplo mi oko srca na tu pomisao. Jedino što nas u nekom momentu garantovano čeka novi berzanski slom, a toliko sam se nadao da ćemo to pregurati ove godine.


Ako gledaš procentualno, rast sa 10k na 20k, je isto kao sa 20k na 40k, ali opet ukoliko se to desi u mesec dana (10k -> 40k), ne izgleda baš toliko prirodno. Ono što je napisao Prestige makar meni izgleda vrlo realno, i posle ovoliko dana rasta realno je očekivati korekciju. Kada Biden dođe na vlast, vrlo je verovatno da će se realizovati nova pomoć građanstvu, a ukoliko se to poklopi sa BTC ATH, očekuj da će se solidna lova preliti u crypto markete. Samo tada treba biti oprezan kada uzeti profit, jer to kada bude dump-ovalo kada neko od većih odluči da uzme profit, dump-ovaće žestoko.

Koliko god se složio sa tobom da je SPX market jako sličan onom iz Dot-com bubble-a (TSLA, NIO, ZM, NKLA...), neko/nešto ga drži na ovim levelima, iako bi po svim parametrima trebali da budemo daleko od ATH vrednosti...
https://www.investopedia.com/terms/p/plunge-protection-team.asp
https://www.reuters.com/article/us-usa-treasury-explainer-idUSKCN1ON0WG

Ne znam da li sam pre pisao, ali najveći okidač za krizu trenutno može biti eviction moratorium koji ističe 31. Decembra 2020, ukoliko se ovaj program ne nastavi, makar u USA se može očekivati mnogo ljudi na ulicama. Opet, kada vidiš da je VIX na 26$, verujem da će se neka značajnija korekcija SPX-a teško desiti, osim ukoliko nova administracija značajno ne promeni finansijsku politiku.
 
Kada Biden dođe na vlast, vrlo je verovatno da će se realizovati nova pomoć građanstvu, a ukoliko se to poklopi sa BTC ATH, očekuj da će se solidna lova preliti u crypto markete.

Ja moram da pitam zbog cega svi misle da cim se dobiju neke pare, da sve to ide u kripto?
 
Ja moram da pitam zbog cega svi misle da cim se dobiju neke pare, da sve to ide u kripto?
To ne važi za svakoga, ali je činjenica da će osetno veliki broj ljudi imati u isto vreme istu količinu para, koja im neće trebati za hranu, kiriju ili nešto slično i da će se dobar deo tih para, kao i prošli put, preliti u vrlo kratkom roku u kripto.
 
Nisam bas siguran da ima vise tih kojima te pare nisu potrebne pa ce ih investirati u kripto ili esto drugo. :)
A drugo, ako mislis na prosli ATH, verujem da ih bar pola nece napraviti istu stvar i zeznuti se.
To je bar moje misljenje.
 
Nisam bas siguran da ima vise tih kojima te pare nisu potrebne pa ce ih investirati u kripto ili esto drugo. :)
A drugo, ako mislis na prosli ATH, verujem da ih bar pola nece napraviti istu stvar i zeznuti se.
To je bar moje misljenje.
Mislim da niko ne kaže da će većina ljudi kupiti kripto, ali ako se ne varam, stimulans ček će im biti veći ovaj put, pa neka i trećina odluči da kupi neki kripto, biće to osetan gur gur ceni.

A pod prošlim putom sam mislio na prošli ček.

Plus, nekolicina vas zaboravlja da je od 2017 prošlo 3 godine, kažu milioni ljudi se opekli.
Od tih miliona, milioni nisu naučili lekciju, pa će se većina opet opeći, ali poenta je da je u ove 3 godine stasalo više ljudi kojima je kripto koncept znatno bliži nego što je to bilo pre 3 godine.

Ove godine smo čuli mnogo više od centralnih banaka o vlastitim CBDC, o oporezivanju onih koji trguju ili holduju se sada mnogo više zna, mnogo je više fondova koji su prisutni kao ulagači, itd.

Ovo gore je više više bilo upućeno Morbiusu, koji zlato ne vadi iz usta :)
Zlato će ostati, neće ga niko pojesti, ali će se iz godine u godinu smanjivati broj ljudi koji će smatrati da je jedino ono čuvar vrednosti, a vredno je, isto kao i BTC, samo zato što postoji uvreženo mišljenje među ljudima da je ono vredno. Niti ga možeš pojesti, niti popiti, nit' na ranu priviti. Kao ni BTC.
I kao što danas ne trčiš da razviješ slike sa rođendana deteta, nego podeliš online album sa familijom, tako će i sve manji broj ljudi imati potrebu da sedi na gomili zlatnih lančića da bi se osećalo materijalno obezbeđeno.
Zlato, za sada, kao metod diverzifikacije, što da ne, ali stav "jedino zlato" je mislim pogrešan.
 
Ja moram da pitam zbog cega svi misle da cim se dobiju neke pare, da sve to ide u kripto?

Zato što je u pitanju ogromna količina novca stvorena ni iz čega. To mora da dovede do inflacije pre ili kasnije
 
Doci ce do inflacije sasvim sigurno ali ne toliko koliko mnogi zamisljaju. Svaka zemlja se bori sa inflacijom pogotovu sada. Slice se puno para u kripto, u to nemojte da sumnjate uopste.

Edit: za to vreme LTC napda 80.
 
Poslednja izmena:
Inflacija dolara je i dalje najbitnija za kompletnu situaciju, pošto je dolar i dalje glavna valuta kada su u pitanju međudržavni ugovori i transakcije.
Ali hiperinflacija nas čeka tek kada se završi covid lockdown. Kada ljudi zapravo krenu da troše sav akumulirani fiat koji se nakupio u međuvremenu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno