Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Delić dalekoistočnih dešavanja tokom WW2

https://m.imdb.com/title/tt5969696/?ref_=m_tt_urv
8c04ccc8850c1db69a21b6a79b5f693c.jpg
 
Ja bih tu napravio vise kategorija za ratne filmove. Npr. drama i akcija. A ratnih dobrih filmova ima puno.
Drama: Zivot je lep, Pijanista, Sindlerova lista, Downfall, The Thin Red Line... azijskih ima jos par dobrih.
Akcija: au odakle poceti. :D Apocalypse Now, Saving Pr. Ryan, Platoon, Black Hawk Down, Fury, My Way, Letters from Iwo Jima...
 
Нови мутанти
Једва 4/10. Па зар су и овде морали LGBT да убаце?!?!

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Нови мутанти
Једва 4/10. Па зар су и овде морали LGBT да убаце?!?!

Naravno da su morali. To je sad default.

Inače sam film mi deluje kao neka epizoda serije a ne celina.
 
Ne smarajte sa lgbt. To je tako kako je. Kome se ne svidja neka zaobidje ili osnuje svoju filmsku industriju pa nek snima šta hoće.
 
Novi mutanti mogu da se pogledaju, ali najbolje preskociti sto se mene tice...
 
Kako vam se ne smuce te holivudske gluposti, bukvalno bilo koji ne americki film da pogledate ce biti bolji...
ja u zadnje vreme najvise gledam francuze...

takodje susta suprotnost holivudu je valjda bolivud :-devil-:
Nikad nisam gledao indijski triler, to su bile obicno neke jako dobre drame i onda slucajno naletim na ovo:

Drishyam (2015)
i ako je u pocetku delovao kao glupost film ima jako dobar scenario i zaplet (rezija je losija) gde otac pokusava na sve nacine zastiti cerku koja je ubila coveka i opravdati takav zlocin.

I to je sve zakuvano uz indijske zacine, pa ko je spreman neka gleda ,)
 
Poslednja izmena:
^ Vidi nisam Holivud fan boj ali probao gledati par indijskih filmova i to onih nahvaljenih, ali ekspresno sam odustao posle onih kadrova a la mala nevesta (zumiranje očiju, usana i sl, dramatična muzika i razvlačenje radnje, jer misle da tako drže neku tenziju, šta već)...

Nisam gledao filmove Sholaya i Salman Khana njihovih akcionih heroja, jer je ono samo po sebi takav krindž da imam priličan transfer blama dok to gledam i isečak njegovog filma na youtube, a u tom smislu sam prilično trpeljiv, gledao sam sve od Bad Spensera, preko Čaka, Stalonea i Švarcija, naravno i šampiona holivud akcionog krindža Stevu Sigala.

Mislim šta reći:
https://www.youtube.com/watch?v=dOokAdOw9so&ab_channel=FunnyVideo

P. S. Za iransku kinematografiju imam samo reči hvale, to je ta stara civilizacija, ozbiljna država, ozbiljna kinematografija...
 
Poslednja izmena:
Skandinavci i Spanci kidaju, ko voli naravno ...
 
^Ne samo Španci, već i Argentici. Posebno bih izdvojio filmove gde glumi Rikardo Darin. Mnogo dobar glumac...
 
Ford v Ferrari.

Dobar, 8/10.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
^ Vidi nisam Holivud fan boj ali probao gledati par indijskih filmova i to onih nahvaljenih, ali ekspresno sam odustao posle onih kadrova a la mala nevesta (zumiranje očiju, usana i sl, dramatična muzika i razvlačenje radnje, jer misle da tako drže neku tenziju, šta već)...

Nisam gledao filmove Sholaya i Salman Khana njihovih akcionih heroja, jer je ono samo po sebi takav krindž da imam priličan transfer blama dok to gledam i isečak njegovog filma na youtube, a u tom smislu sam prilično trpeljiv, gledao sam sve od Bad Spensera, preko Čaka, Stalonea i Švarcija, naravno i šampiona holivud akcionog krindža Stevu Sigala.

Mislim šta reći:
https://www.youtube.com/watch?v=dOokAdOw9so&ab_channel=FunnyVideo

Ako ti je to primer indijskih filmova, onda valjda znas kakvih tek ima glupih americkih filmova
Svi imaju i ozbiljne i neozbiljne filmove valjda je to jasno, ovo je ko da si citirao zikinu dinastiju :d

Onaj film koji sam naveo po istom scenariju da su film snimili spanci ili italijani pricali bi o njemu kao remek delu.

Zeljan sam originalnog scenarija, a ne stancovanje filmova na isti kalup a to kod amera ima samo ako iskopiraju evropske filmove.
Evropa i azija ima vrhunske filmove.
 
Poslednja izmena:
jel hoćeš da te udaljim s foruma, malo?
 
Ja bih tu napravio vise kategorija za ratne filmove. Npr. drama i akcija. A ratnih dobrih filmova ima puno.
Drama: Zivot je lep, Pijanista, Sindlerova lista, Downfall, The Thin Red Line... azijskih ima jos par dobrih.
Akcija: au odakle poceti. :D Apocalypse Now, Saving Pr. Ryan, Platoon, Black Hawk Down, Fury, My Way, Letters from Iwo Jima...
Препоруке за "Живот је леп".
Пијаниста је тежак филм, толико ми је некако реалан, да нисам мога да одгледам до краја, саживео сам се са ликовима. Можда када бих одгледао поново...
Препоруке за драму (али Америчку) Temple grandin' 10/10.
 
^ Ako je film tezak za gledanje zamisli kako je bilo ziveti u to vreme. Odlican film, promeni pogled na zivot bar na neko vreme. Posle njega sam bio zahvalan sto zivim u kolko tolko mirnom dobu (ako ne racunam operaciju Milosrdni Anđeo).

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zivot je lep, Pijanista, Sindlerova lista, Downfall, The Thin Red Line... Apocalypse Now, Saving Pr. Ryan, Platoon, Black Hawk Down, Fury, My Way, Letters from Iwo Jima...

Zar pored ovakvih filmova da ubaciš đubre zvano Fury.
Gledao sam ovih dana od Rasela Kroua nešto što nisam do sad.
American gangster - Odličan film. Atmosfera od Harlema, do džungli u Vijetnamu pogođena vrhunski. Glavni i sporedni glumci, akcija, dobro ispričana priča. Jedino mi je žao što Krou i Vošington nisu do kraja iskorišćeni jer mogu mnogo više. Imaš bre Ferari i Lambordžini, a ti kao da voziš Golfa.
3:10 to Yuma - Dobar film takođe, samo mi je kraj nekako bezvezan.. ali ok.
Preporuka za oba.
 
Pa nemora svaki dobar ratni film da bude remek delo. Fury nije loš, kad vidim da hvale ljudi ruski T-34 film...nije mi dobro. Hacksaw Ridge je isto dobar.

American gangster mi je Denzelov najbolji film. Ceo film je brutalan, kome leže krimi filmovi. Najbolja scena je kad je sa rođacima na doručku i izađe časkom da plati...

Raselovi su isto kao Denzelovi svi dobri skoro. A Beautiful Mind mi je top, LA Confidential, Gladiator nznm što ga i pišem podrazumeva se.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ Vidi nisam Holivud fan boj ali probao gledati par indijskih filmova i to onih nahvaljenih, ali ekspresno sam odustao posle onih kadrova a la mala nevesta (zumiranje očiju, usana i sl, dramatična muzika i razvlačenje radnje, jer misle da tako drže neku tenziju, šta već)...

Nisam gledao filmove Sholaya i Salman Khana njihovih akcionih heroja, jer je ono samo po sebi takav krindž da imam priličan transfer blama dok to gledam i isečak njegovog filma na youtube, a u tom smislu sam prilično trpeljiv, gledao sam sve od Bad Spensera, preko Čaka, Stalonea i Švarcija, naravno i šampiona holivud akcionog krindža Stevu Sigala.

Mislim šta reći:
https://www.youtube.com/watch?v=dOokAdOw9so&ab_channel=FunnyVideo

P. S. Za iransku kinematografiju imam samo reči hvale, to je ta stara civilizacija, ozbiljna država, ozbiljna kinematografija...

Ušao si sa pogrešnom premisom u Bolivud. Te filmove treba shvatiti kao komedije, onda je zabava garantovana :d
 
^ Kažem ma kako želeo da in svatim neozbiljno, i tralala, imam transfer blama kad gledam... Toliko je loše... A gledao sam par filmova Stivena Sigala, pa ti vidi, koliko je loše... :)
 
American gangster mi je Denzelov najbolji film. Ceo film je brutalan, kome leže krimi filmovi. Najbolja scena je kad je sa rođacima na doručku i izađe časkom da plati...

Definitivno najbolja scena, kakav lik. :D
@kure1982
Indijski 3 *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a, vrhunski film. Samo malo skipujes scene u kojima se peva (da, to je jos uvek aktuelno kod njih).
 
^ Ako je film tezak za gledanje zamisli kako je bilo ziveti u to vreme. Odlican film, promeni pogled na zivot bar na neko vreme. Posle njega sam bio zahvalan sto zivim u kolko tolko mirnom dobu (ako ne racunam operaciju Milosrdni Anđeo).

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
... u zlatnom dobu tacnije.

Sinoc pogledao ponovo Wild Tales. Preporuka.

Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno