Šta je novo?

Kurirske službe

Jel nekom Aks isporučio paket danas za sutra u zadnje vreme?

Većinu naših paketa isporuče dan za dan, ali poslednjih nekoliko sedmica nijedan dan nisu svi isporučeni dan za dan.
Danas nam je naš AKS kurir rekao da svim klijentima govore da čim postoji nepravilnost, prijavljuju u centralu, mail, telefon, kako god. Prethodnih meseci je zaposleno dosta novih kurira, pa se i broj problema povećao, a onda, skoro, pa citiram kurira:"Ljudi naduvaju mene koji sam preuzeo paket, jer tamo negde paket nije isporučen".
 
Ma ja ih nikad ne bih izabrao nego prodavac verovatno ima ugovor s njima.

Postexpress šalje uvek dan za danom, uplate na račun vrši istog dana, poštarina najjeftinija. Što kaže neko gore, dođu do kapije, ne zovu da izlazim i da ih čekam. Ne menjam ih.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ove AKS-ovce često vidim kako prolaze po kraju u 20h kad bi odavno trebalo da su završili, jednom sam ih tako slučajno nahvatio na ulici posle 21h da pošaljem paket za koji mi nisu došli 3 dana (inače nikada ne šaljem njima jer su ovde u kraju tako preopterećeni da najčešće ni ne dođu... ali je kupac insistirao).

Da stvarno idu do vrata morali bi ili da prihvataju mnogo manje pošiljki ili da uposle duplo više vozila i radnika... A sve što gazdi izbija pare iz kase se nikad neće desiti, tako da on gazi ove jadnike jer je tako u mogućnosti, oni seku krivine i prebacaju deo posla na nas (da siđemo mi do njih) jer drugačije nema šanse da postignu nametnuti tempo. Gazda zna da čim neko da otkaz iza njega čeka još 100 jadnika bez boljeg posla koji će sve to isto da trpe makar neko vreme, pa ih lomi bez pardona. Zna gazda odlično i da mi silazimo po pakete, malo se neki ljute ali silaze... pa bolje je valjda tako nego da on plaća svo to parkiranje i penjanje po zgradama.

Na kurire lično se zato ne ljutim nikad, sem ako su bahati i nekulturni (nema opravdanja za nekulturu). Ove normalne više sažaljevam. I oni su ljudi, minimalno plaćeni ljudi za koje ne brine ni poslodavac, ni država, a ni klijenti naravno. Da su mogli da se potrude da postignu nešto više u životu - mogli su. Da treba zbog toga da ih jaše neko od 6 ujutru do 9 uveče - baš i ne treba.

Neko na forumu besni "mene se to ne tiče, ja sam platio uslugu, ja očekujem uslugu..." ali džaba, sve je to začarani krug. Kakva država, kakva radnička klasa, takve i usluge.
 
Ove AKS-ovce često vidim kako prolaze po kraju u 20h kad bi odavno trebalo da su završili, jednom sam ih tako slučajno nahvatio na ulici posle 21h
Kod pojedinih kurirskih sluzbi dobar deo je u vlasnistvu samih kurira ili nekih bolje rangiranih zaposlenih. Tako da pojedini voze i posle radnog vremena.

U Ns daily je vecina na tu foru, 1500din dnevna renta, neki tu vide matematiku, pojedini sefovi imaju i po par komada.

Tako da kurirsku sluzbu nije briga za vozilo.


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ma ja ih nikad ne bih izabrao nego prodavac verovatno ima ugovor s njima.

Postexpress šalje uvek dan za danom, uplate na račun vrši istog dana, poštarina najjeftinija. Što kaže neko gore, dođu do kapije, ne zovu da izlazim i da ih čekam. Ne menjam ih.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Zavisi od dimenzija paketa koji šalješ i kolika je otkupnina. Mi sada imamo ankes ugovora sa PE, da uz doplatu šaljemo pakete preko 60cm dužine i ako ima bilo kakav otkup, najniža cena transporta je 495 dinara. Većina paketa koje šaljemo preko PE izadju na 700-800 dinara, a AKS su ispod 300. Ljudi I dalje više biraju AKS, ali sve više ih se vraća na Post Express, pa koliko košta da košta.
 
Prekjuce stigao SMS da ce kurir iz Postekspresa da mi isporuci posiljku u toku dana, medjutim nije se pojavio ni prekjuce, ni juce, a ako ni danas ne dodje, moracu u postu po paket...:smackbum:
 
Pozoves taj broj iz poruke. I pogledaj na posta.rs
 
Zavisi od dimenzija paketa koji šalješ i kolika je otkupnina. Mi sada imamo ankes ugovora sa PE, da uz doplatu šaljemo pakete preko 60cm dužine i ako ima bilo kakav otkup, najniža cena transporta je 495 dinara. Većina paketa koje šaljemo preko PE izadju na 700-800 dinara, a AKS su ispod 300. Ljudi I dalje više biraju AKS, ali sve više ih se vraća na Post Express, pa koliko košta da košta.
Nije mi problem da platim par stotina više ako će ispoštovati rokove i proceduru.

Inače, ne javlja se niko ni na jednom broju sa sajta, kao ni u njihovim magacinu kod mene.

Od kurira naravno ni traga ni glasa.
 
Dali je moguce dase svi kuriri najeli pa ne voze belu tehniku,
konkretno sudo masina mala ispod 30 kg
 
To je i ranije bio problem. Sada, sa povećenim obimom posla, tek ne mogu da zamislim.
 
Vise niko ne nosi ,zvato D EXPRESS,CITY EXPRESS,BEX EXPRESS,AKS ,POST EXPRESS
Najelo se samo nose situ neku
 
Bela tehnika je problem zbog utovara/istovara i oštećenja.
Meni su pre neki dan iz Tehnomanije doneli nekoliko urđaja. Tehnomanija vozilo. Idu dvojica, imaju ozbiljna kolica, vidiš da znaju za svaku ambalažu kako je hvataju, imaju onaj uređaj za skeinranje barkodova i fotografiše svaku kutiju.

U ponedeljak nam donose još jedan uređaj, koji je potrebno sa ulice da se ubaci 20 metara u dvorište, pa na 2 stepenice i još 10 metara u kuću.
Nema kurirska služba vremena za to zezanje. Oni u najboljem slučaju isporučuju do vrata. U objektu će biti jedna ženska osoba sa svojih 50kg, može samo da ostavi uređaj na ulici.
 
Пази шта си рекао, ПЕ ти спрема једно изненађење :Р

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Uh. pretpostavljam da baš ne ide u prilog korisnicima usluga :)
 
Molim vas, znam da su se promenili uslovi za nadoknadu troškova kod kašnjenja post express pošiljke.

Koji su trenutno uslovi i koliko najviše može da se traži zbog kašnjenja u isporuci (pošiljka sa otkupom)?

Hvala! :)
 
Poslednja izmena:
Kolika je provizija na postnet uplatnicu ako je iznos za uplatu 21.000din? hvala
 
hvala :) toliko sam i mislio da je al ima ovih 54 din preko
 
hvala :) toliko sam i mislio da je al ima ovih 54 din preko

To 54 din to ti je standardni iznos za prenos sa isplatom na salteru. A ovaj drugi koji ti se menja zavisi od iznosa uplate to jest ide na procenat do 1000 din 25 din fiksni i preko 1000 din 2.5% od iznosa uplate.
Dok ti je recimo 162 din ako hoces da stranci nose novac na adresu + ovaj drugi deo na procenat ili fiksno 25 din za ispod 1000 din..
 
Predao Bex paket pre 3 dana i od tada ga nigde nema danas jedva dobijem reklamacije i oni mi rekli zvace me kasnije naravno nista od toga. Na telefone mi se nikoo ne javlja sta ja tu sad mogu da uradim?
 
Poslednja izmena:
Predao Bex paket pre 3 dana i od tada ga nigde nema danas jedva dobijem reklamacije i oni mi rekli zvace me kasnije naravno nista od toga. Na telefone mi se nikoo ne javlja sta ja tu sad mogu da uradim?

Sta bilo u paketu?
Moguce da se ukrali ili izgubili
 
Sta bilo u paketu?
Moguce da se ukrali ili izgubili

Poslao sam mobilni telefon sa otkupom juce sam ih zvao ceo dan neverovatno kako nece da se jave na telefon. Uspem nekako da dobijem reklamacije i kao zvaceme al ni danas nista od toga na pracenju i dalje stoji samo da sam paket predao bez promena. Sta ja mogu sad da radim pojma nemam jel to niko mi nije ni hteo da kaze kao javice mi ni kad ni do koliko dana se ceka nista...
 
Zasto koristite sve te prevarante pored PE? Oni po zakonu moraju da ti nadoknade ako se posiljka osteti, izgubi, zakazni...
 
Tako je. Sve osim PE je uzas.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Uvek trazim preko PE, ali jedan sa KP me iscoolirao i poslao preko D express. Jedina dobra stvar su oni paketomati.
 
Zasto koristite sve te prevarante pored PE? Oni po zakonu moraju da ti nadoknade ako se posiljka osteti, izgubi, zakazni...
Za sve njih vazi taj isti zakon o pruzanju postanskih usluga, samo tu ima puno rupa koje oni maksimalno koriste, tako da i PE moze da ih isto tako iskoristi.

Ostetecenje recimo vrlo glatko izbegavaju... Recimo nije bilo adekvatno upakovano i cao zdravo, kod BEXa je to po defaultu.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno