Šta je novo?

Kurirske službe

Da je srece da u regionu nemamo carine do nekih vecih iznosa i da sve ide preko poste, a ne po onim prevarantima u autobusima
 
@salecg
Uplata unapred i onda slanje kao preporučeno pismo, jedina pristojna opcija.


Koja služba je najjeftinija za slanje glomaznih predmeta (lakih)?
 
Poslednja izmena:
Da odgovorim na svoje pitanje
Probaj Daily, ja sam slao sa njima 120x40cm

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Daily nije hteo da šalje, doduše moj paket je bio 150x50 cm. Poslao sam Beksom na kraju, 500 dinara poštarina.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Nisam dugo vremena nista slao, jel mi se cini ili su postanske usluge kao i usluge kurira poskupele u poslednjih 6 meseci do godinu dana. Secam se da je PostExpress pre onog strajka bio 150 dinara osnovna cena, sada je 200 dinara. Cime to pravdaju?
 
A zašto bi morali bilo čime da pravdaju? :)
Da smeju tako da napišu, mogli bi da "pravdaju" sa "kao jedina iole pouzdana kurirska služba u ovoj zemlji, podizemo cene, jer smo tako u mogućnosti".
 
Poskupljenje pravdaju povećanim troškovima - vreme isporuke se povećalo pa ih više i košta ;)
Pozdrav
 
Meni je AKS naplatio 1000 din postarinu za paket tezine 6.8kg, vrednosti 110eur.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Popunio online prijavu da dođe kurir preko BEX-a, u četvrtak prepodne. Nije došao u četvrtak, nije došao u petak. Zovem pred kraj dana, kaže kolegi pun kombi nema mesta za vašu pošiljku (pošiljka je mobilni telefon, 20x10x5cm paketić).

Danas ih opet nema. Zovem call centar, preko pola sata slušam poruku da nema slobodnog operatera - ostavio tel. na stolu, handsfree i čekam da se jave dok radim nešto drugo. Odustao, šaljem preko drugih, a ove brišem s liste kurirskih službi.

BEX.png

Inače i prošli put je bilo slično, tri dana im trebalo da dođu po paket. Rekoh ajd jednom im se desilo, al' to je izgleda pravilo kod njih.
 
Poslednja izmena:
Meni su u petak došli sat vremena nakon poziva. Zavisi najviše od kurira izgleda.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Jel radi neka kurirska služba dostavu do vrata, kao DHL na primer? Ili makar do ulaznih vrata od dvorišta/zgrade?


Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
U principu to rade sve kurirske službe, ali u praksi kuriri uvek žure i smaraju da se siđe po paket.
 
Za 20-30 evrića svaki kurir će doći ako treba i na 5-ti sprat, dobrovoljno nažalost malo koji.
 
Evo, meni danas PE doneo juče naručeni paket na vrata od stana.
Pozdrav
 
Meni PE kuriri uvek donose na vrata... AKS i BEX me zovu da siđem ispred zgrade za 2-3 min a onda ih dole čekam još 10 obično.
 
Jel nekom Aks isporučio paket danas za sutra u zadnje vreme?

Naručio sam nešto iz Subotice za Niš, prodavac poslao Aksom juče.

Svi ih izbegavaju u zadnje vreme jer se i po nedelju dana čeka.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni u poslednje vreme AKSom sve stize danas za sutra, nebitno da li primam ili saljem.

Nadam se da nisam urekao posto i sutra treba da mi stigne paket koji je danas poslat ;)
Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Da bi kurir dosao do vasih vrata prvo treba da ima obezbedjen parking a to retko gde ima po gradu.
I njima opusteno pisu kazne kao i svakom drugom vozilu, vozilo poste ipak malo drugacije gledaju.
 
Kuriri ne donose ni tamo gde ima parkinga u manjim mestima. Razumem da je posao slabo plaćen, ali nemam razumevanja za izgovore nemam ključeve, ne smem da napuštam auto. Jesi li ti pilot ili kurir?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da bi kurir dosao do vasih vrata prvo treba da ima obezbedjen parking a to retko gde ima po gradu.
I njima opusteno pisu kazne kao i svakom drugom vozilu, vozilo poste ipak malo drugacije gledaju.

I meni pišu kazne, pa mi ne pada na pamet da istovarim medicinski materijal na sred ulice, samo zato što pored xy zdravstvene ustanove nema obezbeđen parking.
To nije opravdanje.
Kome se ne sviđa posao, ne mora da ga radi, neka nađe nešto primereno onome za šta se obrazovao.
 
I meni pišu kazne, pa mi ne pada na pamet da istovarim medicinski materijal na sred ulice, samo zato što pored xy zdravstvene ustanove nema obezbeđen parking.
To nije opravdanje.
Kome se ne sviđa posao, ne mora da ga radi, neka nađe nešto primereno onome za šta se obrazovao.
Ček pišu ti kazne i ti dalje teras tako...?[emoji23]
Ne sme pos'o da trpi[emoji849]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ako postoji parking, a ja ga nisam platio ili sam se nepropisno parkirao, iz svog džepa.
Ako ne postoji opcija parkiranja, kaznu pokriva firma.
Ali ovako nešto je već rešeno time što isporuke van BG-a pokriva firma sa kojom imamo ugovor i koja radi razvoz, dok je u BG napravljena šema za transport, gde je mogućnost da se ovako nešto desi minimalna + biću iskren, komunalci i policija su prilično blagonakloni zbog činjenice da se dostavlja nešto što spašava glavu....ali bukvalno.

@bakara
Poenta je da treba raditi ono što radiš kako treba ili ga ne radi.
 
Poslednja izmena:
Naravno, ništa od Aksa danas

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da bi kurir dosao do vasih vrata prvo treba da ima obezbedjen parking a to retko gde ima po gradu.
I njima opusteno pisu kazne kao i svakom drugom vozilu, vozilo poste ipak malo drugacije gledaju.

Sva sreća što se tako ne ponašaju i serviseri klime, pa bi morao klimu da im odnesem dole da je poprave.

Kakve veze ja imam sa parkingom i organizacijom poslovanja kurirske službe. Ako je plaćeno do vrata onda tako i treba da bude, ako je plaćeno manje da bi mi ispred zgrade isporučio onda je i tako ok.
 
Ti si platio uslugu koja podrazumeva da se paket isporuči na vratima. Ne znam čemu tražiti opravdanja da neko ne izvrši plaćenu uslugu. Ako nema goriva u kombiju, šta onda? Da idem u mesto odakle se šalje paket po njega?
 
Sva sreća što se tako ne ponašaju i serviseri klime, pa bi morao klimu da im odnesem dole da je poprave.

Kakve veze ja imam sa parkingom i organizacijom poslovanja kurirske službe. Ako je plaćeno do vrata onda tako i treba da bude, ako je plaćeno manje da bi mi ispred zgrade isporučio onda je i tako ok.

Пази шта си рекао, ПЕ ти спрема једно изненађење :Р

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Meni često dolazi kurir-lopov iz Aks-a. Kad je on na reonu uvek problem. Kad treba otkup da donese, on pocepa onu kesicu izvadi 12 ili 24 hiljade i ubaci 100 ili 200 eura. Naravno kurs u njegovu korist da proba tako da zezne. Zadnji put nisam hteo sa uzmem 100 eu i vratio mu otkup dok ne donese tačan iznos. Doneo sutradan u radnju pored, nije se ni javio. Ili traži nekih 80 dinara za povrat novca (izmisli termin). Zvao centralu, prijavljivao *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a i ništa. Radi li radi

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno