Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa onda poloniex , nego doge je istrcao .. mislim kano je sada :)

@ doktor had .. li4no verujem da ovde niko nije ulozio zive pare u kripto .. he he he he ja 4ekam skok pa da prodam ne6to jer kada su drugi prodavali ja sam spavao , a ovi 6to 4ekaju pad , oni su na vreme prodali i sada 4ekaju da ponovo kupe.. :)
 
Treba ispratiti nimiq,zanimljiv proekat

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Kao neka mini alt sezona miriše u vazduhu, samo što ovaj put pumpaju napredni novčići, umesto uobičajenog đubreta. Ne znam da li će biti šta od toga, ali bi prijalo da nešto razmrda dosadnu situaciju. BTC je lancem vezan za SPX i ne može da se oslobodi, žurka se izgleda seli drugde.

Pogledaj recimo moj XLM, chart je baš očigledno bulish. Sve i da novčić nikada ne iskoči iz kanala i jurne naviše, kanal bi ga odveo negde do 12 centi u oktobru, masivni profit za one koji su kupili na vreme.

Problem i glavna nepoznanica su i dalje centralne banke, koje su i uzrok sadašnjeg balona. FED je solidno zavrnuo slavinu finansijskog stimulusa pre par nedelja, ali se berze i dalje drže, zato što su mnogi zaključili da su centralne banke spremne da ponovo dele pare šakom i kapom ako bi berze opet počele da padaju, pa ih nije strah.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    79.9 KB · Pregleda: 157
Kao neka mini alt sezona miriše u vazduhu, samo što ovaj put pumpaju napredni novčići, umesto uobičajenog đubreta. Ne znam da li će biti šta od toga, ali bi prijalo da nešto razmrda dosadnu situaciju. BTC je lancem vezan za SPX i ne može da se oslobodi, žurka se izgleda seli drugde.

Pogledaj recimo moj XLM, chart je baš očigledno bulish. Sve i da novčić nikada ne iskoči iz kanala i jurne naviše, kanal bi ga odveo negde do 12 centi u oktobru, masivni profit za one koji su kupili na vreme.

Problem i glavna nepoznanica su i dalje centralne banke, koje su i uzrok sadašnjeg balona. FED je solidno zavrnuo slavinu finansijskog stimulusa pre par nedelja, ali se berze i dalje drže, zato što su mnogi zaključili da su centralne banke spremne da ponovo dele pare šakom i kapom ako bi berze opet počele da padaju, pa ih nije strah.

Skoro nisam video ovakav overthinking :)
 
Kojeg balona?!? :zgran:

Akcije divljaju u teškoj recesiji, tokom najgore pandemije u zadnjih sto godina i on pita koji balon. :S:

LM, kada se američke berze danas otvore, SPX će ponovo napasti 3200, odakle je u ponedeljak bio snažno odbijen. Ako ovaj put savlada otpor, trebalo bi da vidimo jedan fin rast da popuni poslednji gap koji je ostao iz vremena martovskog pokolja. BTC će naravno pratiti, kao i do sad.

Ali generalno, ne znam koliko je života još ostalo u ovom balonu. Berzansi indeks ne bi trebalo da pravi ovolike oscilacije tokom dana, sve izgleda vrlo klimavo.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    62.7 KB · Pregleda: 176
pazi ni ja ne vidim balon , priznajem da sam tezak *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* za trgovinu. i nekako se nadam da ce stvari krenuti navise , jer ako ne krene ja sam ga miau miau miau :)
 
Kao neka mini alt sezona miriše u vazduhu, samo što ovaj put pumpaju napredni novčići, umesto uobičajenog đubreta. Ne znam da li će biti šta od toga, ali bi prijalo da nešto razmrda dosadnu situaciju. BTC je lancem vezan za SPX i ne može da se oslobodi, žurka se izgleda seli drugde.

Pogledaj recimo moj XLM, chart je baš očigledno bulish. Sve i da novčić nikada ne iskoči iz kanala i jurne naviše, kanal bi ga odveo negde do 12 centi u oktobru, masivni profit za one koji su kupili na vreme.

Ako zanemarimo Cardano koji je skočio ranije, u ovom alt talasu pumpaju Chainlink, Tezos, Stellar i Algorand, videćemo hoće li se još neko pridružiti. Prosto neverovatno, to su sve smisleni novčići koji ciljaju na praktičnu primenu, ne neke pie-in-the-sky gluposti na koje se kripto zajednica standardno loži.

XLM je iskočio iz kanala zatvorivši daily sveću iznad, što je bila i najverovatnije opcija. Sada je ostalo da potvrdi ovaj trendline kao support i onda ćao, odosmo. Fina kruna za moju vrlo profitabilnu 2020. godinu, pod uslovom da se balon smiluje da ne pukne dok se Stellar ne istrči. Tako se XLM bio zaleteo i na jesen 2018. pred sam slom kripto tržišta, maler neopisivi.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    36.2 KB · Pregleda: 160
Lep chart. Koji timeframe?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Speaking about XLM... sinoc je bilo zanimljivo na Bittrexu na XLM/USD marketu.

xlmusd.jpg
 
Akcije divljaju u teškoj recesiji, tokom najgore pandemije u zadnjih sto godina i on pita koji balon. :S:

LM, kada se američke berze danas otvore, SPX će ponovo napasti 3200, odakle je u ponedeljak bio snažno odbijen. Ako ovaj put savlada otpor, trebalo bi da vidimo jedan fin rast da popuni poslednji gap koji je ostao iz vremena martovskog pokolja. BTC će naravno pratiti, kao i do sad.

Ali generalno, ne znam koliko je života još ostalo u ovom balonu. Berzansi indeks ne bi trebalo da pravi ovolike oscilacije tokom dana, sve izgleda vrlo klimavo.
Ti ne znas sta je balon, batali pametovanje u prazno.

Tapatalk from Poco loco
 
Gde se denuo Genijalčina? :)


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Na Ada / Cardano sam finih skoro x4.

Ipak odlučio da ne prodajem još. Nadam se da će još malo gore do kraja jula.

Standardna priča, prvo ulaz 0.09, i onda besno smanjivanje prosečne ulazne cene na 0.03x $.

Taktika koja me ni jednom nije izneverila.
 
Bacite oko na KAI. Verujem da je svaki ulaz ispod 1c dobar ulaz.
 
XLM je iskočio iz kanala zatvorivši daily sveću iznad, što je bila i najverovatnije opcija. Sada je ostalo da potvrdi ovaj trendline kao support i onda ćao, odosmo.

Eh, support ipak nije izdržao, nisam se nadao tome uopšte. Dobro, bitna stvar je da su ljudi konačno u glavi razdvojili XLM i XRP, kako se iz grafika vidi. Ripple već dugo upropašćava svoj token, a Lumen je bio kolateralna šteta toga. Sad kad se rešio bede, bolja vremena dolaze, samo ćemo videti koliko brzo.
 

Prilozi

  • Ceteris-860x574.png
    Ceteris-860x574.png
    127.6 KB · Pregleda: 210
9600$ je cifra gde se lomi, tu je otpor za BTC. Ako to probije idemo na 10K, mozda i na 10500 ako probije psiholosku granicu. Sve to isto vazi i za LTC ETH i ostale vece novcice koji ce pratiti trend. Doslo je vreme da se proba da li sledi postepeni oporavak berzi ili je jos rano.
Edit: Zaboravio sam da kazem da je ovo logican rasplet. Cena je neko vreme stabilna, svakim danom su sve manja variranja cena, grafikoni su sve ravniji... Odlican znak da nema slabosti i da je situacija stabilna. Koliko ima snage za gore? Videcemo, ne ocekujte cuda ali kapiram da je savrseno vreme za long i da se postepeno ici gore.
Ako nekim slucajem ne probije 9600 bice brz pokusaj na 9K skoro sigurno i onda povratak na ono sto gledamo vec nedeljama.
Tapatalk from Poco loco
 
Poslednja izmena:
Sve može da stoji osim onog da se berze oporavljaju. Sve to više liči na poslednji ropac.
 
Ne znam sta je samo znam da se razvaljujemo od posla zadnjih mesec dana + do kraja godine full proizvodnja na osnovu narudzbina a u pitanju je proizvodnja spec gradjevinskog materijala.
Svi ocekivali mozda i zatvaranje a mi vise posla nego pre korone.

...Helios rising...
 
Ne znam sta je samo znam da se razvaljujemo od posla zadnjih mesec dana + do kraja godine full proizvodnja na osnovu narudzbina a u pitanju je proizvodnja spec gradjevinskog materijala.
Svi ocekivali mozda i zatvaranje a mi vise posla nego pre korone.

...Helios rising...
Dobro, ja mislim na američke berze američke berze, a ne na Joahim Winkl GmbH :)
Poenta je ostati u poslu kada dođe do kraha sistema, a on još nije zvanično ušao na velika vrata.
Nadam se da će to povoljno uticati na cenu BTC-a.
 
Pa mi jesmo usa firma i direktno zavisimo od americkih berzi.

...Helios rising...
 
Ne znam sta je samo znam da se razvaljujemo od posla zadnjih mesec dana + do kraja godine full proizvodnja na osnovu narudzbina a u pitanju je proizvodnja spec gradjevinskog materijala.
Svi ocekivali mozda i zatvaranje a mi vise posla nego pre korone.

Raspadam se i ja od posla, nije poenta u tome. To je kao onaj američki senator što je doneo grudvu snega i na osnovu toga tvrdio da nema globalnog zagrevanja.

Pogledaj recimo NASDAQ index, bukvalno pravi parabolu, kao da je small cap kripto koji pumpa pred dump. Ovo je katastrofa koja samo čeka da se desi, kad ovo pukne, svima će uši da nam zvone. Sve je tako očigledno da samo Saj može da ne vidi.
 
Nemojte se zavarati, i pored loše ekonomske situacije berze, pogotovu indexi kod kojih većinu čine firme iz digitalne sfere, mogu itekako još rasti. Prvi razlog je što većinu profita te US firme prave van US tržišta gde je situacija sa Koronom daleko lošija. Drugi razlog je pad dolara i inflacija, u situaciji u kojoj su svi očekivali prvo deflaciju...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
LTC je probio svoju granicu na 46$, eth 280, jedino se jos BTC malkice muci ali kapiram da ce krenuti jos gore obzirom da nije bilo nikakvog pada i da i dalje stoji na granici. Izgleda da je samo pitanje vremena.

Tapatalk from Poco loco
 
Jedna interesantna stvar je da mi nikad nismo bili u ovakvoj situaciji ranije. Evo grafik šta sam FED kaže za svoj bilans:
https://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/bst_recenttrends.htm

Kao što se vidi, FED je u ovoj krizi upumpao istu količinu novih para kao u prethodnoj, ali ovaj put sve odjednom, umesto tokom nekoliko godina, zbog čega je ovaj balon ekspresno ponovo naduvan. Prošli put su pumpali od 2008. sve do 2015., onda je na vlast došao Donald Plump, koji je podelio bogatima gomilu para kroz poreske olakšice, zbog čega FED nije imao razloga da više pumpa, već su se čak bili usudili i da malo podignu kamatne stope.

Druga stvar koja se vidi je da je FED zavrnuo slavinu. Sad je pitanje hoće li kockari nastaviti da se kockaju i podižu vrednost berzi računajući da će FED biti tu da ih opet zalije parama ako zaškripi ili će rešiti da prodaju kako bi naterali FED da ne tvrdi pazar i pruži još para. Ja lično se kladim na ovo drugo.

Prvi pokret bi u svakom slučaju trebalo da bude naviše. Tržište ne može da padne kad velika većina šortuje.
 
Dokle vise s tim balonom?! Gde je balon? Kakav balon? Samo ti vidis neki balon.

Tapatalk from Poco loco
 
idu dva balona pustinjom ...
balon1: "pazi! kaktuSssss"
balon2:"sta kazeSssss"
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno