Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Koja verzija Windows 10 Pro se pokazala kroz ove godine kao najbolja (stabilnost, performanse itd)? Nesto se igram sa jednim laptopom pa hocu da probam staviti i isključiti update
 
LTSC je najbliže tome, stavi ltsc 2019, isključi update skroz, installiraj programe i ostalo što ti treba. Na kraju posla napraviš sliku sistema sa ugradjenom win alatkom ili još bolje besplatnim macrium reflectom i to je to, imaš računar na koji duže vremena možeš računati.
 
Microsoft details the features being deprecated or removed in the Windows 10 May 2020 Update




Companion Device Framework: The Companion Device Framework is no longer under active development.
Microsoft Edge: The legacy version of Microsoft Edge is no longer being developed.
Dynamic Disks: The Dynamic Disks feature is no longer being developed. This feature will be fully replaced by Storage Spaces in a future release.



Cortana: Cortana has been updated and enhanced in the Windows 10 May 2020 Update. With these changes, some previously available consumer skills such as music, connected home, and other non-Microsoft skills are no longer available.
Windows To Go: Windows To Go was announced as deprecated in Windows 10, version 1903 and is removed in this release.
Mobile Plans and Messaging apps: Both apps are still supported, but are now distributed in a different way. OEMs can now include these apps in Windows images for cellular enabled devices. The apps are removed for non-cellular devices.




https://www.onmsft.com/news/microso...-or-removed-in-the-windows-10-may-2020-update
 
Nista, napravicu onda tako. Ima li LTSC 2019 nekih problema u nekompatibilnosti sa nekim programima ili nesto slicno?
 
Poslednja izmena:
ode forza horizon 4 narodna, nece vise da radii...:crash:
inace problem za ovu ikonicu nisam resio, cist je racunar. sad me nateralo da izvucem pravu ikonu "this pc" odnosno da nije vise shorcut..sa njom nemam problema a ako je shorcut kao do sada mrda je gde hoce posle svakog refresha...
 
^ prestala da radi nakon ovog 2004 apdejta?
 
da. procitah u medjuvremenu da nisam jedini, tako da mislim da je do apdejta..
 
Niko ne komentarise kako radi 2004 na HDD?

Treba da pregazim neki laptop pa bih stavio 2004 odmah a nema SSD.
 
Najavili su da će ovaj apdejt ubrzati search index i kompjutere koji imaju hdd.
 
@NevisStarShine

znam i ja da to ne moze da bude nikad prijatno kao na SSD ali ovaj update je trebalo da donese znatno poboljsanje u odnosu na trenutni rad na HDD pa me zanima kako 2004ka radi.
 
ako baš mora odradi bench sa hdtune-om,reći će ti u megabajt gde počinje značajan pad performansi (uobičajeno na nekih 30tak posto diska) i tolika da bude početna sistemska particija.kad sve instaliraš,skini auslogics disk defrag (ima i portable verzija za džabe) i odradi 'defrag and optimize' i nadaj se najboljem. :)
 
Mora, to mi je backup laptop na kojem stoji Linux Mint XFCE ali buduci vlasnik zahteva Office i tu je kraj toj opciji. Svakako je dat savet da sto pre predje na SSD.

Pustio sam da se skida ISO pa cu da ga izgustiram sutra.
 
Stavi Oprekina 2004.172 lite +, pa ga kroz update digni na 264. Ja sam tako i na desku i na starom lapu, radi vrhunski.
 
Evo instalirah kod majke na njen lap sa hdd... mogu reci da je jos sporiji i gori...
 
Ja sam ga na 10-ak mašina postavio i radi besprekorno. Naravno, dodatne finese moraš sam da podesiš.
 
Koje finese?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Za hardove je najbolje rešenje do sada (i ne samo za hardove), koliko sam isprobavao, a bogami jesam mnogo
Win10 Enterprise LTSC OptimaMod v2.

Napomena:
Za korisnike kojima nije mpotreban M$ store i/ili igrice zavisne od njega, mada postoji dodatno rešenje i za to
 
Poslednja izmena:
Powershell skripta za debloat windowsa, autor je redovno održava i biće aktuelna i za buduće verzije desetke. Skine se, raspakuje, desni klik "run with power shell" i dalje po izboru.
https://github.com/Sycnex/Windows10Debloater
9RqpXMF.png


8jdfJ24.png
 
Super stvar, sad sam pustio na ovom laptopu pa javljam kako radi.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Instalirao sam posle win 7 ovaj win LTSC 2019 i kada recomo uzmem sa jednog hdd-a da prebacujem na drugi hdd fajlove torrent mi zabaguje tj upload se drasticno smanji,neki put se i izgubi.Cim prebaci fajlove vrati se u normalu.Zna li mozda neko u cemu je problem?Nista nisam podesavao na windowsu od kada sam instalirao.I da jos jedan problem,stavio sam da mi posle 10 minuta gasi monitor,a on mi gasi posle minut mozda cak i 2 kada zakljucam win.
 
@poolmaker znam, posluzice i na ovom da ne gasim rucno OneDrive i ostale gluposti

A za LTSC probam ako ovo ne zadovolji potrebe, za sad imam problem sa Fast Startupom po ko zna koji put, moram preko CMD da resavam

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Treba ugasiti onaj sysmon/superfetch servis. Malo se dobije na odzivnosti.
 
Nazad
Vrh Dno