Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Normalno da pregovaraju, ovo je samo cirkus za narod, da bi povisili ulog. Para vrti gde burgija neće

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ma isti su i mts i sbb, u bosni emituju ovde ne, a predstavljaju se ko sveci ovde sa pričom.

Nema ta priča veze sa mts-om i sa sbb-om već sa državom koja ih je prisilila na to, o čemu sam već pisao.

Dok se ovde između sebe bore sbb, mts, politički botovi, navodeći priču i masu na svoje vodenice, primer iz susedne države koji pokazuje da se nakada može stati i uz opšte interese, a ne samo interese kapitala i politike.
 
Koliki haos za nekoliko kanala manje, zar ste svi kladionicari pa vam je toliko bitan SK? Nedavno smo dobili duplirane brzine interneta za malu doplatu i opet smo nezadovoljni.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ovo je neko napisao kao komentar na vest na B92.
Ja ubedjen da nece biti nastavka pregovora, ali da li je moguce da ipak pregovaraju?

I ja sam video ovaj komentar. Ne verujem da ce biti potpisan ugovor, bar ne u skorije vreme jer to prosto ne odgovara UM. Dok malo zazivi EON van mreze, tj. dok ne potpise dovoljan broj korisnika ugovornu obavezu. Kasnije mozda. Bar ja to tako vidim.
 
Slazem se Jovex. I ja sam bio misljenja da ce da pregovaraju kad prodju izbori. I jedni i drugi imaju razloge da im tako vise odgovara. Ko zna. Iznenadili bi me ako bi se dogovorili nesto u skorije vreme.
 
SBB pravi ugovore za prenose takve da nemoze niko drugi da ih pusta, kao i sto je sa FOX kanalima. Da bude exkluziva. Da nema exkluzive onda bi i Arena imala verovatno iste prenose kao SK i svi bi bili zadovoljni.

Ne pravi SBB ugovore, nego se odrzavaju aukcije za prenos utakmica. Konkretno za Premier ligu, ekskluzivu imaju Skysport i dobio je Amazon 20 utakmica, one preko nedelje a najvise za boxing day, oko Bozica kada je ludnica u PL. A vrsi se distribucija ako postoji deal i volja medju kanalima. A za Champions league u UK su ucestvovali ITV, BT i Sky za 2021-2024. Pobedio je BT na aukciji sa ponudom od 1,2 milijarde funti. A zarada je da ko ima sky a nema BT moze da kupi od BT dodatak da odgleda od sporta bili sta od BT. Ko sto sky.prodaje svima. Kada je bio AJ i Luiz, sky je prodavao mec za 50-60 funti. Mogao je bilo da kupi, i oni koji nisu na sky. A samo sky i jos jedaN ili eksluzivu prenosa na celom svetu. Jedan od ta dva je prodao paket i Areni i RTL Hr

Tako da je to lepo odradjeno. Kao na primer sto sam kupio paket Motogp pass za ovu godinu i mogu da gledam preko bilo kog uredjaja i boli me uvo d li neko prenosi ili ne. Ovde, ne dobija seizbor. Nema takvog dogovora. Prepucavju se kao retardi preko tvitera.
 
Poslednja izmena:
Proveri razdelnik meni je to dusu izvadilo imao sam i do 90% packet loss, ako su ti kablovi ok do njega je 100%

Ma menjali mi razdelnik prosle godine i konektori iz odrzavanja nikad nisam imao problem sa netom od 2013 do ovog bozica uvek sa tv sad obrnuto. Kada je pocelo da se gubi povremeno ali nisam jedini u pitanju ceo grad se zali Svilajnac inace jedva uspeo da izmerim brzinu malo pre:ping: 55, donwlond 1.51, upload: 8.13. Crkava im neki opticki cvor definitivno
 
Koji provjder iz SN? Da li se poboljsalo?Kopernikus navodno sredili malo. Danas prvi dan. Cekao sam tri meseca. I dalje se ne usudjujem da radim za posao.

Da sredili malo nija bilo downlond uopste nije teo da ucita stranice sad ima cela 3 mb a treba 60; upload je u redu pun 8 mb ping 55
 
Ne pravi SBB ugovore, nego se odrzavaju aukcije za prenos utakmica. Konkretno za Premier ligu, ekskluzivu imaju Skysport i dobio je Amazon 20 utakmica, one preko nedelje a najvise za boxing day, oko Bozica kada je ludnica u PL. A vrsi se distribucija ako postoji deal i volja medju kanalima. A za Champions league u UK su ucestvovali ITV, BT i Sky za 2021-2024. Pobedio je BT na aukciji sa ponudom od 1,2 milijarde funti. A zarada je da ko ima sky a nema BT moze da kupi od BT dodatak da odgleda od sporta bili sta od BT. Ko sto sky.prodaje svima. Kada je bio AJ i Luiz, sky je prodavao mec za 50-60 funti. Mogao je bilo da kupi, i oni koji nisu na sky. A samo su pni iDzn neki imali eksluzivu prenosa.

Tako da je to lepo odradjeno. Kao na primer sto sam kupio paket Motogp pass za ovu godinu i mogu da gledam preko bilo kog uredjaja i boli me uvo d li neko prenosi ili ne. Ovde, ne dobija seizbor. Nema takvog dogovora. Prepucavju se kao retardi preko tvitera.

To je prava stvar.....i moj drug u US /Vashingtonu, je mogao jesenas da gleda svaku utakmicu Zvezde za 2 dolara . Ali pitanje je kako bi se to ovde primilo, svi hoce za dz.....Mene, recimo SK generalno ne zanima, gledao bih samo MotoGP i F1 i eventualno jos neki dogadjaj koji bi platio PPV. Neko drugi verovatno ima neki drugi izbor...malo je onih koji gledaju sve od sporta.... Tako isto i za filmove/serije ...platis onaj koji hoces da gledas.....ja nisam siguran da TV distributeri u ovom obliku imaju bas neku buducnost...
 
Da sredili malo nija bilo downlond uopste nije teo da ucita stranice sad ima cela 3 mb a treba 60; upload je u redu pun 8 mb ping 55

Da nisu sredili, napisao bih im jubilarni stoti mail.
Ne znam da li vredi sada da zoves i zapretis pravno, ako problem traje dugo. Razumem te. Prolazim kroz isto tri meseca.
 
Srecuju sad je 15-20/8 mb ping pao na 45 podize se brzina polako. Ispravka sad sredili ping 11 brzina puna 60/8
 
Poslednja izmena:
To je prava stvar.....i moj drug u US /Vashingtonu, je mogao jesenas da gleda svaku utakmicu Zvezde za 2 dolara . Ali pitanje je kako bi se to ovde primilo, svi hoce za dz.....Mene, recimo SK generalno ne zanima, gledao bih samo MotoGP i F1 i eventualno jos neki dogadjaj koji bi platio PPV. Neko drugi verovatno ima neki drugi izbor...malo je onih koji gledaju sve od sporta.... Tako isto i za filmove/serije ...platis onaj koji hoces da gledas.....ja nisam siguran da TV distributeri u ovom obliku imaju bas neku buducnost...
Pa odes na moto i f1 stranicu i kupis ppv...

...riding on 720p...
 
To je prava stvar.....i moj drug u US /Vashingtonu, je mogao jesenas da gleda svaku utakmicu Zvezde za 2 dolara . Ali pitanje je kako bi se to ovde primilo, svi hoce za dz.....Mene, recimo SK generalno ne zanima, gledao bih samo MotoGP i F1 i eventualno jos neki dogadjaj koji bi platio PPV. Neko drugi verovatno ima neki drugi izbor...malo je onih koji gledaju sve od sporta.... Tako isto i za filmove/serije ...platis onaj koji hoces da gledas.....ja nisam siguran da TV distributeri u ovom obliku imaju bas neku buducnost...

Jedva cekam da ovo zazivi kod nas. Realno niko ne gleda sve. Platis lepo od sadrzaja sta te zanima, a ne da se desava situacija kao sada gde prakticno i ne postoji mogucnost izbora.
 
I kod mene je uzas net, inace je uvece lose uvek ali sad je bas uzas:
https://www.speedtest.net/result/8988058337.png
Pre sat i po sam igrao nesto online i tacno u 19h pocinje da trokira i stalo skroz. Onda sam restartovao modem i nije mogao da se zakaci vise od pola sata. Blagi uzas.
Imam 60/8Mbit, Svilajnac isto.
Zaboraviti i internet od 19.00 pa do 23.00 OTT se vrti kao ventilator, hteli pre podne da dodju da mere, ja im kažem dodjite izmedju 7 i 11 uveče, odgovor "A to je kod nas problem, nema potrebe da dolazimo"

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
@jaksa007 Gde si ti?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Koliki haos za nekoliko kanala manje, zar ste svi kladionicari pa vam je toliko bitan SK? Nedavno smo dobili duplirane brzine interneta za malu doplatu i opet smo nezadovoljni.

Zašto neko mora da bude kladioničar da bi mu bio bitan SK?

Ja se u životu nisam kladio (1x dao, koliko se sećam 2003. god. celih 1.000 din klincima u firmi da odigraju i to je to) pa opet svaki dan obavezno izvrtim sportske kanale a dosta toga i odgledam. Da nema sportskih prenosa televizor mi (skoro) uopšte ne bi bio potreban.

Uostalom, samo to što se prava na sportski prenos plaćaju sumanutim ciframa valjda nešto govori, da nije tako, enormnim ciframa bi se plaćali NG i Animal planet ali očigledno je da ti kanali nikoga ne interesuju.

U nedelju se igra Superbol, 30 sekundi reklame na poluvremenu košta 5 miliona $.

Ovi na NG i Animalu teško da toliko naplate za mesec dana :D
 
Koja vam je jacina signala na tv risiveru, kod mene je na sva 3 jacina 51% ona plava linija, zelena 100%

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nema tog PPV boxa za pojedinacne sportske i druge dogadjaje jos uvek kod nas, ako se ne varam.
Kako da bude kada smo jos u srednjem veku po tom pitanju...
Bice pre ili kasnije, do tada imas iptv za 3+ evra mesecno i vozis 5000+ kanala...

...riding on 720p...
 
Blok 44 NVBG uveče katastrofa

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Kod mene bas i ne merim internet svakodnevno jer ne vidim problem sa njim. Telefon retko kad ukljuci na wifi. No primetio bih da nešto nije kako treba.
U poslednje vreme kad god merim ping je 4-6ms i 119/15Mbps.
Tv isto tako radi ok.
To za uveče ne znam. Toremti guraju na 8mega bajta bez problema tako mi namesteno.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Koja vam je jacina signala na tv risiveru, kod mene je na sva 3 jacina 51% ona plava linija, zelena 100%

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
81-100%. Uglavnom 81, poneki 83 a retki 100. Pre ugradivanja filtera bilo za par posro2 bolje


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno