Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Al tu kad uđem preko telefona piše mi not faund

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Evo
abc7748e7131d6d60eec603142709d65.jpg


Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Probaj tu da stavis na toj stranici verzija za racunar, vidi onda.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Zamenjen mi danas ruter,probao 3 razlicite lan karte,resetovao adapter 30 puta,daljinski mi resetovali ruter 10 puta i opet mi je ping 130-200.
Brzina mi sa 96 pada na 50 i tako ceo dan kad testiram.
Sve ovo je poceo od trenutka kad su mi ukljucili novi paket.Danas sam opet prijavio kvar,ali ne vidim sta novo mogu da urade da mi pomognu.
Jel imao neko ovu situaciju i jel resio,posto ocigledno je tehnicarima treba da kazem kako da rese problem?
Ruter je Technicolor
 
Poslednja izmena:
U vezi mog problema sa netom u vecernjim satima. Malopre me zvao lik da dodje da proveri internet rekao sam mu da mi ne dolazi sad jer ne vidim poentu u fazonu u pravu si al poslali me. A rekao sam mu da mi ne dolazi moze samo uvece i poslao sam im mail da me ne zajebavaju da salju ljude preko dana kad je sve u redu... Sacekacu jos koji dan pa cu da posaljem ratelu mail sa dopisivanjem i speedtestovima. Verovatno nema nista od toga al moram da probam...
 
@cimi Zovi da opet dodju, trazi majstore u uniformi (radnici sa svom aparaturom za merenje signala, firminim kolima, materijalom i opremom u kolima), kad udju i sve isproveravaju pa ne nameste ne daj im da odu dok ne nameste ili dok ne pozovu prvo pravu tehnicku podrsku u "centrali" i od njih traze da i oni licno i odma provere podesavanja...
Znamo da imaju cesto probleme prilikom pustanja novog paketa prvi put po prelasku na SN uslugu.
Previse cesto podrska u "centrali" ne odradi posao kako treba ( i do kraja) pa se moraju cimati da ispravljaju propuste...
Znaju i ruteri (modemi) biti neispravni, cesto neispravno napajanje rutera pravi problem, uredjaj radi ali ne radi kako treba...

ZOVI, ŽALI SE, trazi da dodju pravi majstori i da prava tehnicka podrska u centrali proveri stanje.
Trebalo im je skoro mesec dana da meni srede i od tada radi 99,5% kako treba.
Imam i ja povremeno neka manja umanjenja brzine uvece ali ne tolika kao neki od vas...
 
Poslednja izmena:
Mene danas nazavali zbog milijardu prijava i rekoshe da im je problem na glavnom cvoru i da rade na tome lol ,takodje vec par dana samo 80ak digitalnih kanala imam i na tome isto tako "rade"
 
A zasto ne kao i svi ostali lokalni u redovnoj ponudi :(
To je pitanje za Supernovu, ja sam samo jedan običan korisnik poput tebe. Ne želim da ovaj post dobije političku konotaciju, ali zar misliš da je u interesu provajderu koji je pod direktnom kontrolom režima ima u ponudi kanal koji nije kontrolisan od strane istog. Ne budimo naivni. Aj mozda će neko reći tu je N1, ali svi znamo da su to "repovi" pređašnjih operatera koji su sada u sklopu supernove - čitaj telekoma i pitanje je vremena koliko će to još trajati. A otkud tv Šabac na ott uređajima zaista ne znam, i za mene je to bilo prijatno iznenađenje.
 
Kod mene već dve nedelje prekidi, ne znam više ni koliko puta sam ih zvao.
Menjali modem bez razloga, problemi ostali.

Na svakih pola sata prekidi po minut.
Baš veselo, naročito jer i fiksni tada prekida.

Ovakav problem je bio kada su mi uveli kablovsku, tada sam ih opet jako dugo zvao i na kraju su rekli da ima ipak šuma, i koliko se sećam promenili su neke kablove na banderi ili tako nešto, i od tada je radilo super, više od dve godine bez zamerki.

I evo sada opet isto, slobodno mogu reći nikada gore.
 
Gospodo moze jedno pitanje
Bivsi Avcom kablovski provajder je sada Supernova ?
Konkretno lokacija Profesorska kolonija
DA li oni takodje imaju Sport klub kanale pored Arene
hvala puno
 
Sta je bre ovo u zadnje malo malo pa prekidi na minut dva na svakih pola sata dva zavisi. Svilajnac. A update poludeo skoci na 150 pa padne skoro na nulu pa jedva digne na 8 koliko treba da bude. Sad merio ping 11 daunwlond normalan 58-60 ali update divlja skoci na pocetku 200 pa pao na 2 i na kraju jedva dogurao do 5 mb a treba 8 nesto nije u redu definitivno moracu da idem do poslovnice neki dan.
 
Poslednja izmena:
Gospodo moze jedno pitanje
Bivsi Avcom kablovski provajder je sada Supernova ?
Konkretno lokacija Profesorska kolonija
DA li oni takodje imaju Sport klub kanale pored Arene
hvala puno
Avcom je sada supernova,nikada nisu imali sportklub pa ni sada.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Cisco EPC3208G DS lampica narandzasta umesto da bude zelena, brzina 40 umesto 60 i upload 3 umesto 8, restartovao vise puta, koje je resenje?

Bacio sam mu factory reset, svetlela zeleno ali net jedva da je radio, brzina par mb.. Channel 4 jedini bio 0 u odnosu na ostalih 7.

Sad je opet orange, channel 1 samo radi...
 
Cisco EPC3208G DS lampica narandzasta umesto da bude zelena, brzina 40 umesto 60 i upload 3 umesto 8, restartovao vise puta, koje je resenje?

Bacio sam mu factory reset, svetlela zeleno ali net jedva da je radio, brzina par mb.. Channel 4 jedini bio 0 u odnosu na ostalih 7.

Sad je opet orange, channel 1 samo radi...

Meni kad je svetlelo narandzasto nisu mi radili lan portovi pa su mi menjali modem, tebi rade, ali uglavnom znaci da crkava modem.
Ako ih zoves oni ce reci da oni kod njih vide da ti modem radi kako treba i da nema potrebe da ih salju da ti menjaju. Tako da ako iz zoves najbolje je da iskljucis modem i kazes da je upaljen pa ce poslati. A jos bolje da odes do njih.
 
Neces nista dobiti ako odes kod njih jer vise ne izdaju na salteru uredjaje, salju na kucu servisere koji donose uredjaje. Eventualno tamo mozes zapisnik da napravis da posalju servisere sa uredjajem.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Gospodo moze jedno pitanje
Bivsi Avcom kablovski provajder je sada Supernova ?
Konkretno lokacija Profesorska kolonija
DA li oni takodje imaju Sport klub kanale pored Arene
hvala puno
Odkud bi mi trebali da znamo u kom delu zemaljske kugle se nalazi Profesorska kolonija? Priblizi malo

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pa to je vrlo konkretan deo grada, bolje da nisi komentarisao [emoji23]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Potrazio sam na netu i video da je u BG-u, ali realno koliki ce procenat ljudi van Beograda znati gde se to nalazi?
Ok, priznajem moja greska. BG mi je 400 km udaljen pa ga poznajem otprilike 5%.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Cisco EPC3208G DS lampica narandzasta umesto da bude zelena, brzina 40 umesto 60 i upload 3 umesto 8, restartovao vise puta, koje je resenje?

Bacio sam mu factory reset, svetlela zeleno ali net jedva da je radio, brzina par mb.. Channel 4 jedini bio 0 u odnosu na ostalih 7.

Sad je opet orange, channel 1 samo radi...

Kod mene je bila narandžasta lampica kada je Cisco modem bio povezan sa starim, sporim WiFI ruterom. Od kada sam promenio ruter i stavio gigabitni lampica je stalno zelena.
 
To je pitanje za Supernovu, ja sam samo jedan običan korisnik poput tebe. Ne želim da ovaj post dobije političku konotaciju, ali zar misliš da je u interesu provajderu koji je pod direktnom kontrolom režima ima u ponudi kanal koji nije kontrolisan od strane istog. Ne budimo naivni. Aj mozda će neko reći tu je N1, ali svi znamo da su to "repovi" pređašnjih operatera koji su sada u sklopu supernove - čitaj telekoma i pitanje je vremena koliko će to još trajati. A otkud tv Šabac na ott uređajima zaista ne znam, i za mene je to bilo prijatno iznenađenje.

U svakom slucaju hvala ti na odgovoru
 
Imam problem sa netom u vecernjim satima al ne svaki dan. I juce lik hteo da dodje UJUTRO da proveri. Na kraju dosli uvece kad je sve "ok" i konstatovali ok je sve. A kad sam pitao sto mi upload nije 8 nego nikad preko 6.5 a obicno 5.5-6.. Kaze sve preko 6 mrka kapa. Malopre sam poslao zalbu ratelu. Mada mislim da od tog posla nema nista.
 

Prilozi

  • 745667454.png
    745667454.png
    70.5 KB · Pregleda: 121
  • 1782.png
    1782.png
    180.4 KB · Pregleda: 112
  • ra2.png
    ra2.png
    128.1 KB · Pregleda: 108
Kod mene je bila narandžasta lampica kada je Cisco modem bio povezan sa starim, sporim WiFI ruterom. Od kada sam promenio ruter i stavio gigabitni lampica je stalno zelena.

Trenutno koristim Netgear WNR1000v3, i nije bilo problema pre.. Ovo je pocelo od skoro. Mislim da je vise do njihove usrane mreze nego do rutera ili bilo cega...

Restartujem ruter, gore sve zeleno, udjem u ruter, svi channeli su u upotrebi, power lvl svaki u nekom minusu, signal to noise ratio oko 40dB-a, i cekam.. Na net ne mogu, trepce Online lampica, i onda boom restartuje se, i ostane samo jedan channel i DS lampica postane narandzasta i to je to. Brzina naravno nije max, i dalje je 40/3...

Bas mi idu na q!
 
Poslednja izmena:
Oni ce pod hitno morati da menjaju mrezu jer korisnika ima sve vise na kraju ce morati da provuku optiku.
 
Probao i Netis WF2411 isto, probao bez ikakvog rutera, direktno na komp, isto. :mad:
 
  • Like
Reagovanja: M J
Oni ce pod hitno morati da menjaju mrezu jer korisnika ima sve vise na kraju ce morati da provuku optiku.
Upravo to. Ja sam korisnik samo kablovske televizije. Net telekomov vdsl 20/2. Stabilan nikakvih problema evo vec 4 god. Ranije adsl od 2009. Kad sam prelazio na 20/2 govorili nemam tehnickih mogucnosti ( isuvise udaljen od centrale). Bio sam uporan rekoh da probamo iako sam udaljen 2,5km od centrale. Download max, jedino neznatni gubitak uploada. Ceka se optika. Ali tesko u skorije vreme.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno