Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Problem je što u vreme kupovine na ebay ja nisam imaoPaypal nalog već sam platio VISA karticom za internet plaćanje kao kad kupujem i na aliekspresu, Paypal nalog sam otvorio nekoliko dana kasnije da bi uopšte mogao da im se obratim, jer po izvodu računa jasno se vidi paypal mi je skinuo novac sa računa i imam broj te transakcije koji sam im poslao uz svu drugu prateću dokumentaciju, ali se Paypal već 15 dana oglušuje o moje mailove. Kada na Paypal nalogu gledam pregled transakcija, pregled je prazan što je donekle i logično jer je nalog otvoren nekoliko dana nakon kupovine.
 
Poslednja izmena:
Postoji li na PP ta transakcija u istoriji?
Ako postoji otvori žalbu na nju i traži da se poništi, eBay ti i ne treba.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Paypal kao instrument protoka novca na ebayu mu je skinuo novac sa racuna, zato nema istoriju.
Zali se direktno PP jer su ebay i PP isto.
Na kom ebayu si kupio dvogled?

...A3...
 
Paypal kao instrument protoka novca na ebayu mu je skinuo novac sa racuna, zato nema istoriju.
Zali se direktno PP jer su ebay i PP isto.
Na kom ebayu si kupio dvogled?

...A3...

Ebay i PP nisu isto već skoro 2 godine, ako se ne varam. U suštini treba da pokrene dispute na eBay-u. PayPal je "samo" procesor u ovom slučaju.
Da je imao nalog na PayPal pre plaćanja, lako bi rešio ovaj problem, pošto bi verovatno imao buyer protection.
 
2015 je odradjen spin off, gde paypal ostaje do 2020 sa ebay-om. Sledece godine ide svako svojim putem gde ebay ubacuje nekog novog manje poznatog igraca, zaboravih mu ime...

...A3...
 
Verovatno taj novi procesor neće podržavati Srbiju i onda opet sve iz početka :d
 
Adyen je novi igrac i naravno, ne podrzava Srbiju za sada.
Mada cisto sumnjam da ce ebay totalno izbaciti Paypal, nema smisla...

...A3...
 
Dace neke pogodnosti za svoj procesor a ostalo ce ostati kako jeste, druge nema.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ebay i PP nisu isto već skoro 2 godine, ako se ne varam. U suštini treba da pokrene dispute na eBay-u. PayPal je "samo" procesor u ovom slučaju.
Da je imao nalog na PayPal pre plaćanja, lako bi rešio ovaj problem, pošto bi verovatno imao buyer protection.

na ovom sajtu sam kupio dvogled
https://www.ebay.com/sch/i.html?_fr...&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=bushnel+10x36

Ne mogu da pokrenem dispute jer mi je ebay dan nakon kupovine poslao poruku sledeće sadržine "Your payment did not go through, the order was canceled. Please pay for this item again." tako da moja kupovina nije prošla, ali su mi uredno rezervisali sredstva za nju i nakon tri dana ih skinuli sa računa preko paypala, zašta imam broj transakcije i uzet izvod o konačnom plaćanju iz banke. Obratio sam se Ebay koji je inače strašno komplikovan za ovakve slučajeve i nema odgovora, dok mi ni paypal ne daje korektan odgovor.
Ovo su ozbiljne firme i ovo me jako nerpijatno iznenadjuje.
 
Poslednja izmena:
Vidis, kod mene preko 5 god nikakvih problema ni sa ebay ni sa paypal a desilo se nekoliko puta da su pokusali da me prevare tipa nije poslat artikal, uvaljivanje no name umesto brendirane, vracao jer mi se nije svidelo ili se predomislo...


...A3...
 
Mislim da mi je PayPal upravo napravio duplu konverziju valute, jer nisam imao izabranu opciju da naplaćuje u valuti sa fakture. Prvo ću napisati korake u transakciji, čisto da proverim jel došlo do suvišne konverzije, a onda ću napisati gde se trenutno nalazi opcija za isključivanje iste, jer je izgleda stalno menjaju i trenutno nisam našao na internetu ažurni vodič za njeno menjanje.

Elem, kupio sam knjigu preko eBay-a i račun je bio 23,89 eura. Iz nekog razloga eBay nije prihvatio moju karticu za plaćanje (Visa Internet, banka Intesa), i onda sam odlučio da platim putem PayPal-a. Devizni račun za koji je vezana kartica imala je bilans $1, i nešto preko 25 eura. Prilikom naplate povučen je taj jedan dolar—iako je invoice u eurima—i prema sms-u koji sma dobio od Intese, PayPal je povukao još 2.815,13 rsd kako bi platio ostatak. Drugim rečima, nije povukao postojeće eure, već dinare. Prema pregledu stanja računa, ukupno je sa računa skinuto 25,54 eura.

Ono što mene zanima je kako je tekla ova transakcija, jel ovo slučaj njihove konverzije? Ovi euri su prvo bili pretvoreni u dinare (prema kom kursu?), a onda je PayPal za te dinare kupio eure prema nekom svom kursu. Ono što me buni, a nemam puno iskustva sa online plaćanjima, je kako sa deviznog računa mogu skinuti iznos u dinarima.

--------------------------------------------------------------------

Kasnije sam saznao na ovom temi da PayPal radi konverziju, i pokušao tu opciju da isključim ali ona nikako nije bila na mestu u kome bi trebalo da se nalazi (prema tutorialu). Sada ću navesti gde se trenutno nalazi, pa neka moderator ažurira vodič.

Kada se ulogujete, idite na podešavanja (ikonica zupčanik koja se nalazi u gornjem desnom uglu).

2019-10-27_185311.png

Zatim na PaymentsManage automatic paymentsManage Funding Sources

2019-10-27_185610.png

Pored broja kartice biće Conversion Options

2019-10-27_185756.png
 
@bracaco ja sam imao takvih 4-5 transakcija ali nepisem nego ih zovem preko unifona(dzabe minuti), prvo ebay posto preko njih i smaraju kao da prodje neki period kao da li ce se pojaviti i onda odustanu kazu kontaktiraj paypal.
Kada zovem njih sta kako dalje kazu cekaj do tog i tog datuma ista prica kao sa ebayom onda samo treba biti uporan i na kraju vrate pare a to bude nekad i po mesec ipo dana nazalost.
 
Poslednja izmena:
Da li su fees za Personal i Business PayPal profile drugačiji ili nije bitno kakav profil imam? Radije bih da mogu da stavim nešto drugo tj. "pen name" umesto ličnog imena kada mi neko šalje donacije ali koliko vidim to nije moguće sa Personal PayPal accountom.


Mislim da mi je PayPal upravo napravio duplu konverziju valute, jer nisam imao izabranu opciju da naplaćuje u valuti sa fakture. Prvo ću napisati korake u transakciji, čisto da proverim jel došlo do suvišne konverzije, a onda ću napisati gde se trenutno nalazi opcija za isključivanje iste, jer je izgleda stalno menjaju i trenutno nisam našao na internetu ažurni vodič za njeno menjanje.

Elem, kupio sam knjigu preko eBay-a i račun je bio 23,89 eura. Iz nekog razloga eBay nije prihvatio moju karticu za plaćanje (Visa Internet, banka Intesa), i onda sam odlučio da platim putem PayPal-a. Devizni račun za koji je vezana kartica imala je bilans $1, i nešto preko 25 eura. Prilikom naplate povučen je taj jedan dolar—iako je invoice u eurima—i prema sms-u koji sma dobio od Intese, PayPal je povukao još 2.815,13 rsd kako bi platio ostatak. Drugim rečima, nije povukao postojeće eure, već dinare. Prema pregledu stanja računa, ukupno je sa računa skinuto 25,54 eura.

Ono što mene zanima je kako je tekla ova transakcija, jel ovo slučaj njihove konverzije? Ovi euri su prvo bili pretvoreni u dinare (prema kom kursu?), a onda je PayPal za te dinare kupio eure prema nekom svom kursu. Ono što me buni, a nemam puno iskustva sa online plaćanjima, je kako sa deviznog računa mogu skinuti iznos u dinarima.

--------------------------------------------------------------------

Kasnije sam saznao na ovom temi da PayPal radi konverziju, i pokušao tu opciju da isključim ali ona nikako nije bila na mestu u kome bi trebalo da se nalazi (prema tutorialu). Sada ću navesti gde se trenutno nalazi, pa neka moderator ažurira vodič.

Kada se ulogujete, idite na podešavanja (ikonica zupčanik koja se nalazi u gornjem desnom uglu).

Pogledajte prilog 276406

Zatim na PaymentsManage automatic paymentsManage Funding Sources

Pogledajte prilog 276407

Pored broja kartice biće Conversion Options

Pogledajte prilog 276408

Hvala puno, upravo sam juče pokušavao da nađem ovu opciju i nisam bio siguran gde stoji u sadašnjem redizajnu PayPal-a pa je ovo bilo od velike koristi.
 
Da li je neko imao problema sa ovom porukom : We're sorry. We're not able to process your request right now. Please try again later,kada hocu da dodam karticu,unapred zahvalan. :)
 
To je verovatno najzastupljenija greska sto se tice PP gde mnogi imaju problema..Meni je npr se desilo da povezem karticu koja vazi na drugo ime u odnosu na moje ime na profilu ali kada pokusam d povucem novac bilo je nemoguce uvek ta greska..Vise sam sam puta povezivao karticu na svoj PP nalog cak iako je glasila na drugo ime ali bilo je nemoguce da povucem novac sa PP na nju..A to je proslo nakon sto sam povezao karticu koja glasi na moje ime..Tako da PP i ne trazi da upisite iem na koga glasi kartica jer verovatno oni te podatke dobijaju od samog izdavalaca kartice..
A t greska je jako cesta na PP. Ostaje ti im se obratis mailom ili eventualno da upitas u Banci kakva je situacija sa PP ..
 
Kasnije sam saznao na ovom temi da PayPal radi konverziju, i pokušao tu opciju da isključim ali ona nikako nije bila na mestu u kome bi trebalo da se nalazi (prema tutorialu). Sada ću navesti gde se trenutno nalazi, pa neka moderator ažurira vodič.

Kada se ulogujete, idite na podešavanja (ikonica zupčanik koja se nalazi u gornjem desnom uglu).

Pogledajte prilog 276406

Zatim na PaymentsManage automatic paymentsManage Funding Sources

Pogledajte prilog 276407

Pored broja kartice biće Conversion Options

Pogledajte prilog 276408
Da se nadovežem na svoju poruku.

Istog dana kada sam pisao post ovde, pisao sam i PayPal podršci, vezano za isti problem. Oni su mi odgovorili da sve kartice povezane sa nalogom po difoltu su u valuti zemlje iz koje je kartica—u našem slučaju, dinari. Zatim su mi predložili da ako želim, oni ručno mogu da način plaćanja na mom nalogu promene u željenu valutu, i da ako želim, to mogu samo oni da urade. Šta je onda sada ovo, jer opcija konverzije valute (iz citata) je pristupačna običnim korisnicima?
 
Da li je neko imao problem da mu PP izbaci sledecu poruku:

"Check your account balance before retrying your card"

Radi se o intesa internet kartici i imam 250e a pokusavam da platim nesto od 150f iliti oko 180e

Da napomenem da ranije nisam imao ovaj problem.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da se nadovežem na svoju poruku.

Istog dana kada sam pisao post ovde, pisao sam i PayPal podršci, vezano za isti problem. Oni su mi odgovorili da sve kartice povezane sa nalogom po difoltu su u valuti zemlje iz koje je kartica—u našem slučaju, dinari. Zatim su mi predložili da ako želim, oni ručno mogu da način plaćanja na mom nalogu promene u željenu valutu, i da ako želim, to mogu samo oni da urade. Šta je onda sada ovo, jer opcija konverzije valute (iz citata) je pristupačna običnim korisnicima?
To u podesavanjima je za placanje, a to sto support pominje je za povlacenje novca. Valjda...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imam problem, posle mnogo godina na paypalu. Istekla mi stara kartica (Visa internet Intesa banka), i kad idem na update kartice na paypalu izbaci mi gresku. Takodje i ako idem da je dodam kao novu isto izbaci. Kartica normalni radi na drugim sajtovima i ima novca na njoj. I meni i drugu sa istom karticom izbacuje gresku... Kako resiti?
 
jedini način je da zoveš podršku u irskoj!!! ništa email i sl. samo direktan poziv [emoji848]

nisi prvi a verovatno ni zadnji

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Imam problem, posle mnogo godina na paypalu. Istekla mi stara kartica (Visa internet Intesa banka), i kad idem na update kartice na paypalu izbaci mi gresku. Takodje i ako idem da je dodam kao novu isto izbaci. Kartica normalni radi na drugim sajtovima i ima novca na njoj. I meni i drugu sa istom karticom izbacuje gresku... Kako resiti?

bio u istoj situaciji. pozoves, i onda ti traze mail, poslednje 4 cifre itd.. I onda ti taman mislis da ce ti srediti karticu, oni ti posalju mail da sledis instrukcije. A tamo pise da odes u banku i uzmes potvrdu da si vlasnik kartice pa onda da se slikas i saljes im te podatke zajedno sa licnom..
Jednostavnije ti je da obrises paypal i napravis novi
 
nisam siguran meni nije prošla ni na novom pp nalogu [emoji16] tj posle brisanja i otvaranja novog

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pozz ljudi, imam pitanje hitno... Pazarim nesto sa ebay, preko PP... Kartica visa electron, unikredit... I posle nedelju dana juce mi javi paypal da je prodavac cancellovao porudzbinu i REFUND money, 57.99e...medjutim niti ga ima na balansu paypal nini lezu pare na karticu u banci, bio do banke oni kazu zovi paypal... Juce sam dobio poruku za REFUND, da li se ceka mozda vise dana ili sta?
 
naravno da se čeka. pare ti ležu tamo odakle su povučene, ako je sa pp na pp ako he sa kartice na karticu

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ooo, hvala, ja mislio to instant kao sto mi i skinulo sa racuna instant...
 
bio u istoj situaciji. pozoves, i onda ti traze mail, poslednje 4 cifre itd.. I onda ti taman mislis da ce ti srediti karticu, oni ti posalju mail da sledis instrukcije. A tamo pise da odes u banku i uzmes potvrdu da si vlasnik kartice pa onda da se slikas i saljes im te podatke zajedno sa licnom..
Jednostavnije ti je da obrises paypal i napravis novi
čekaj, je l' ovo ozbiljno ovako?
ne mogu da verujem.
i ja sam u istoj situaciji kao i mladen. nisam mogao da ažuriram staru karitcu, obrisao je, pokušao da dodam novu tj. istu karticu sa novim datumom isteka i stalno izbacuje ono "We're sorry. We're not able to process your request right now. Please try again later."
i ovi na twitteru mi kažu da moram da ih zovem, ja reko, ne mogu, nemam takav ugovor sa operaterom, ne mogu nikoga da zovem van zemlje, zovite vi mene (ranije su me već jednom zvali) a oni su u fazonu 'boli nas uvo'.

kolliko će para da mi skinu otprilike ako ih zovem? vip je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
ne u međuvremenu mi inteza ugasili račune!!! karticu podigao u martu posle 2 meseca mi ugasili račune. razlog - dugo nisam dolazio u banku da updejtuju moje podatke. kad nisam poludeo tad.

još me pitaju želim li da ponovo otvaram račune kod njih. kako da ne! ( to je bila šesta kartica koju sam uzeo!)

povezao vizu karticu druge banke i master telenora [emoji48]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno