Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Očekujem narednih dana stabilno gore, doprineće ova vest o licemernim smrdovima iz FB da pogura možda i na 9. Svakako dobar signal za nove investitore i živi keš. Najbitnije da kripto ima zacementiranu budućnost. Makar dok zaradimo još koju kintu:smoke:

edit: Nešto mi se mota da će i licemerni Gmaz u dogledno vreme da izbaci svoju valutu. Mislim da ću prodati garažu:smoke:
 
Poslednja izmena:
Dobro da si nam objasnio :d

:d
Evo nešto razmišljam... Razlika između robe i digitalne valute je prostorno vremenska. Kupi GDE je jeftinije, prodaj GDE je skuplje, i kupi KAD je jeftinije, prodaj KAD je skuplje. E sad, to KAD me sprečava da ozbiljnije razmišljam o zaradi u digitalnoj valuti. Niko ne zna KAD će biti skuplje i jeftinije, dok se sa robom zna GDE je jeftinije i skuplje. Mada se kod robe pojavljuje konkurencija pa vremenom cena ide na dole ali ipak ostaje margina za zaradu ili makar povratak uloženog. Naravno, koliko pratim i čitam za poslednjih 10 godina nije postojala ni jedna akcija na berzi koja je imala ovakav skok-zaradu kao BTC. Moje mišljenje je da BTC ima budućnost, jer ima praktičnu primenu i u svesti 'običnih' ljudi je prvo što pomisle kad se kaže kripto valuta. Ja sam bio primoran da prihvatim BTC kao sredstvo plaćanja i eto još jednog korisnika BTC-a. Pretpostavljam da će vremenom baza korisnika da se povećava a samim tim i vrednost BTC-a. Po meni je to najbitnije za budućnost BTC-a. Čitam i da Amazon indirekno preko posrednika (firma koja ima browser ekstenziju za sajt) prihvata plaćanje BTC-om. Onaj balon koji se desio sigurno ne pomaže dovođenju novih korisnika, ali konkretne aplikacije da. Kad bi BTC samo bio stabilan ili bez naglih padova, to bi bio znak da je tu da ostane. Mada, dovoljno je da se pojavi neka regulacija koja može da sve to ozbiljno uruši. I što se tiče anonimnosti, koja anonimnost kad moram da se verifikujem na sajtu na kome hoću da prodam BTC. :) Ne znam, samo glasno razmišljam.

Da li postoji neki sajt/berza gde mogu za 15 minuta da kupim/prodam BTC bez da direktno kontaktiram kupca/prodavca? Tj. negde gde može na dnevnom nivou da ide konverzija BTC->$$$ ili $$$->BTC. Coinbase?
 
Poštovani prijatelju, potpuno se slazem sa tobom da je zarada izvesnija preprodajom robe, jedino što tu treba uložiti rad, kripto je kocka 1000% pa ko hoće leba bez motike eto mu prilike pa koliko ga sreća posluži. :D

Neznam na koju robu konkretno misliš ?
 
Poslednja izmena:
@tesla Da, coinbase, ali ne može mislim još uvek za korisnike iz Srbije.
Imaš CEX.io koji radi.

Imaš doduše i kripto valute USDT (Tether), USDC i još nekoliko tzv. Stable Coins, koje su vezane za dolar, pa im cena ne oscilira (ili da, ali zanemarljivo malo u odnosu na sve druge novčiće).
Njih ti imaju sve menjačnice, pa možeš u njima da čuvaš nešto BTC-a prebačeno u te stable valute.
 
LTC nesto u pogresnom smeru vozi?

Banda nije uspela da podgreje cene BTC-a već duže vreme, pa su opet počeli da prodaju altove kako bi kupovali BTC, digli mu cenu i izavali FOMO. To im je fino išlo ranije.
 
Ma sve je to ok. Posto BTC nije mogao drugacije, fali kinte, krenuli su iz altova da prelivaju. Nema zime, opalice opet. Ko ima cohones neka se spremi za ulaz.

Tapatalk from Poco loco
 
Ček prvo da padne na 50 usd :)
 
Nešto mi se mota da će i licemerni Gmaz u dogledno vreme da izbaci svoju valutu. Mislim da ću prodati garažu:smoke:

Ako mislis na facebook coin to ce biti samo stablecoin, odnosno token sa 1:1 vrednoscu sa fiat-om, dakle samo jos jedna vrsta transvera novca.


I jel usao neko na 125$ ili ne?


Ja sam uzeo na 120$ al msm da cu izaci na 140-150$. Jer kad svi znaju ceo hype i ocekuju pump zbog halvinga, dump cene dodje dosta ranije, a nadrljaju samo oni sto su previse greedy i sto nisu hteli na vreme da uzmu profit.
 
Nisam izasao.... Pa valjda ce ici jos gore ebes 140$

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Dobro je da je neko skupio petlju da udje ;)
Ide gore, nema sta da brinete.

Edit: Sada BTC malo luduje pa nista drugo i ne skace previse, neku sicu. LTC se samo oporavio malo od pada i nista vise. Kad se BTC umiri ode LTC posle 2-3 dana. Opet ce da opali 20$ u periodu od 24h. Taman da probije liniju otpora ispod 150.
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na facebook coin to ce biti samo stablecoin, odnosno token sa 1:1 vrednoscu sa fiat-om, dakle samo jos jedna vrsta transvera novca.




#29728
Scorpyy Scorpyy nije tu
Newcomers


Citat Citiram korisnika: Chupkko Pogledaj poruku
Nešto mi se mota da će i licemerni Gmaz u dogledno vreme da izbaci svoju valutu. Mislim da ću prodati garažu
Ako mislis na facebook coin to ce biti samo stablecoin, odnosno token sa 1:1 vrednoscu sa fiat-om, dakle samo jos jedna vrsta transvera novca

Ja sam uzeo na 120$ al msm da cu izaci na 140-150$. Jer kad svi znaju ceo hype i ocekuju pump zbog halvinga, dump cene dodje dosta ranije, a nadrljaju samo oni sto su previse greedy i sto nisu hteli na vreme da uzmu profit.

Da, ali to je event koji učvršćuje bull trend i najbitnije još jedna važna cigla u kripto gradjevini, neko je čuo za to i uložio sredstva a što opet utiče na kurs. Možda si čuo za izraz 'dobra vest' .

Naravno, javiće se dežurni mudroseri da izjave kako to nije bitno, nije uticalo na BTC, prelivanje, zalivanje..

edit: I najbitnije, zašto smo i ovde..

Očigledno ide se stabilno ka zacrtanoj strategiji, konspirativnom planu kitova i menjačnica zvanom balon v 2.0.
Nije isključeno i da menadžment Nvida i AMD razmatra kako da pripomogne.

Cilj je preći 10k, a onda..neko bi rekao nebo je granica, ipak dogadjaje i izduvavanje odrediće sistem i koliko budu njuškali okolo. Regulatori će sigurno krenuti ponovo da rovare kada dotaknemo 10k
Ne zaboravimo da su naši najveći neprijatelji banksteri i sistem. Ovi prvi mrmljajući u bradu već podižu obrvu na ovaj bull trend.

Bude li BTC prešao 10 uslediće masovni povratak sitnih igrača i veliki hajp. I ako će neko potceniti uticaj ulaganja istih, taj korpus će najviše doprineti da se ponovi 2017.

A onda sledi kud koji mili moji. I kuknjava do sledeće prilike. Osim ako:smoke:
 
Poslednja izmena:
Sta mislis saj ovaj skok btca jel koristi LTCu za dalji rast? Cuti mudro dok drugi altovi uveliko skacu

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
On je skocio 3x vise nego ostali i jos ce

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Očigledno ide se stabilno ka zacrtanoj strategiji, konspirativnom planu kitova i menjačnica zvanom balon v 2.0.
Nije isključeno i da menadžment Nvida i AMD razmatra kako da pripomogne.

Ja bih odokativno rekao da su i AMD i Nvidia bili zatečeni i nespremni u prošlom ciklusu, čisto sumnjam da će i ovaj put biti drugačije. Konspiracije i nameštanja cena naravno ima, to je sasvim očigledno, ali da ne preteramo sa optužbama dok još ne znamo koliko duboko ova rupa ide.

Ovolika količina pumpanja i manipulacije ovoliko rano u ciklusu je čak i mene iznenadila, ovakve stvari bi trebalo da se dešavaju kad je balon već u odmaklom stadijumu. Nekako sam mislio da bi u ovom ciklusu mogli da vidimo polako prihvatanje kripta, njegovo korišćenje kao facilitatora finansijskih transakcija, možda čak i usvajanje pametnih ugovora, ali od toga nema ništa. Ovo će po svoj prilici biti samo još jedan pump and dump ciklus, a ako se sadašnji nivo pumpanja nastavi i nikakva korekcija ne dozvoli, pući će balon verovatno već krajem godine. Za mene lično je bolje tako jer ću brže izvući profit, ali za samu korisnu tehnologiju, to je vrlo loš razvoj situacije.
 
E to. Dok se kripto ne uvede kao mejnstrim sredstvo plaćanja i transakcija biće posla na berzi :smoke:
 
Na kraju verovatno hoce ali trenutno jako negativno utice na LTC. Skok BTC-a je vratio LTC korak nazad i trenutno stopirao rast. Dok BTC ne stane LTC nece krenuti opet gore. Sledeci skok LTC moze biti ozbiljniji. Veliki igraci sad tumbaju iz novcica u novcic i obrcu veliku kolicinu love.

Tapatalk from Poco loco
 
Nisam puno prelistavo forum pa ako je to vec neko postavio onda moj exuse za ponavljanje. Elem, jedan Holandski finansijski insajder je postavio chart (nazvan stock & flow) koji je do sada sa zapanjujucom preciznoscu ispratio cenu btc.Po tom modelu je sadasnja srednja cena(realna) oko 6.000 a sa polovljenjem oko 60.000. S tim da dolazi do potcenjivanja i preterivanja u ceni.(precenjivanje je bilo oko 20.000 dec 2107 a potcenjivanje oko 3000$)
Evo malo koga interesuje https://bitcoinist.com/bitcoin-price-stock-to-flow-ahead-7300/
Uzivo chart po modelu https://digitalik.net/btc/sf_model.php
Inace tip je na twiteru i mozete ga naci pod sifrom- planB
 
Po meni je pogresno gledati LTC (i sve ostale altove) kroz USD.
Gledano kroz BTC , nema iznenadjenja i LTC ima svoje cikluse koji su od 0.01 do 0.02 BTC , sa malim "ispadima" gore-dole ponekad.
 
Nisam puno prelistavo forum pa ako je to vec neko postavio onda moj exuse za ponavljanje. Elem, jedan Holandski finansijski insajder je postavio chart (nazvan stock & flow) koji je do sada sa zapanjujucom preciznoscu ispratio cenu btc.Po tom modelu je sadasnja srednja cena(realna) oko 6.000 a sa polovljenjem oko 60.000. S tim da dolazi do potcenjivanja i preterivanja u ceni.(precenjivanje je bilo oko 20.000 dec 2107 a potcenjivanje oko 3000$)
Evo malo koga interesuje https://bitcoinist.com/bitcoin-price-stock-to-flow-ahead-7300/
Uzivo chart po modelu https://digitalik.net/btc/sf_model.php
Inace tip je na twiteru i mozete ga naci pod sifrom- planB

Sve lepo napisano, ali iskreno ja kur..... ne razumem. Ajde lepo na srpskom, ukratko: ide gore ili dole. :d Nemoj zameriti, malo da bacimo na zAebanciju
 
Najprostije receno. U naredne 2 godine se moze ocekivati cena od 60.000-100.000 (a mozda i vise, zavisno od preterivanja).To je zbog toga sto ce iduce godine u maju biti polovljenje.
Eto da ti ne komplikujem vise. I samo da se ogradim. To nije moje misljenje, vec rezultat na osnovu ovog modela koji je do sada funkcionisao
 
Sta mislite o Ripple? Da li moze u nekom trenutku da se duplira i da za dve-tri godine bude mozda u cenovnom rangu u kakvom je sada ltc?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno