Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A hoces da placas tv pretplatu?
Hoces da placas uvecanu pretplatu?

Sigurno je da na rts-u ima previse "zaposlenih" i da bi tu mnogo moglo da se ustedi ali dok to ne ucine ili dok ne budu imali neki veliki budzet koji ce placati drzava a kroz to u stvari indirektno gradjani Srbije, ne bi se bas mnogo trebalo zaliti na reklame.
Idealno bi bilo da drzava obezbedi veliki budzet drzavnoj televiziji (sto me nervira kad cujem "Mi smo javni servis" umesto RTS), da reklame ukinu ili svedu na manju meru IZMEĐU emisija, da se filmovi i serije, kao i sportski događaji ne prekidaju.

A onda bi: "Sine, sine, probudi se..."
 
Mi u Republici Srpskoj plačamo 4 Eura rtv pretplati.
Mislim da je naplativost oko 90 %
Trečina para ide Rtrs a po 1/3 ide BHT i FTV.
A kanali ne mogu da se porede sa Rts.
Hrt je imao budzet oko 250 miliona eura.
Najviše sam prije gledao na njima filmove što je bio samo jedan blok reklama od par minuta.
Bbc je budzet oko 18 milijardi, pa vi vidite gde smo mi.
 
Jedino što veoma nerviraju reklame, sramota da "javni medijski servis" prekida film sto puta reklamama kao da je u pitanju pink.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
Pink je otisao u drugu krajnost, oni reklame ponekad prekinu filmom.
 
Odgledah juce "Ko to tamo peva". Cekam napokon da veceras odgledam remasterizovane Maratonce. Svaka cast na ovom projektu remasterizacije domacih klasika. Filmovi izgledaju stvarno dobro.
 
The sisters brothers - zanimljiv film, svrstao bih ga u dramu po žanru. Očekivao sam više dinamike za jedan western. 6/10 od mene.
 
Evo na brzinu komparacija starog dvd-a i remaster-a "Ko to tamo peva" (ovo je sa EON-a screenshot, bitrate oko 5000kbps).

http://screenshotcomparison.com/comparison/127444 (crne trake su dodate da bih uhvatio aspect ratio i što približniju komparaciju).

Svaka čast VIP-u i ekipi na ovome. Bluray bi svakako bio bolji, ali je i ovo najs. :)
 
Poslednja izmena:
Koliko se vidi sa SS, upotrebljen je Orange & Teal look, denoise i curves. Bata stojkovic kao odzacar. Komplet crn, bez detalja. Moglo je ovo bolje :)
 
Poslednji film, The Vanishing. Gerald je do sada, imao mekane uloge(osim ajde Gradjanin opasnih namera), mislim da mu je ovo najbolja uloga do sada.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
The Bill Murray stories life lesson.. kakva je to ljudina. 8/10

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Remasterizovani Maratonci sjajni. Vredelo je da se ovakvi odgledaju.
 
Stvarno maestralno odrađen posao, nadam se da će proces remasterizacije nastaviti i u 2019. Uživanje je gledati filmove u ovom formatu i još jednom se prisetiti koliko dobrih filmova smo "iznedrili". Svaka čast Kinoteci.

Sutra Kada budem mrtav i beo i Nacionalna klasa. Nacionalnu sam imao prilike da pogledam u Kinoteci, i isto je odlično odrađena, jedino je čini mi se bilo problema sa zvukom u prvoj četvrtini filma, dosta loše je delovao tonski zapis, verujem da je to ispravljeno.

EDIT: Ako nekoga zanima proces restauracije:
 
Poslednja izmena:
Danas je tacno 40. godina od premijere Nacionalne klase. Moj omiljeni domaci film.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Evo na brzinu komparacija starog dvd-a i remaster-a "Ko to tamo peva" (ovo je sa EON-a screenshot, bitrate oko 5000kbps).

http://screenshotcomparison.com/comparison/127444 (crne trake su dodate da bih uhvatio aspect ratio i što približniju komparaciju).

Svaka čast VIP-u i ekipi na ovome. Bluray bi svakako bio bolji, ali je i ovo najs. :)
E pa filmofili, podržimo Vip onda. Nećemo u Telekom zbog raznih Kopernikus gazda, nećemo u Globaltel zbog belog/ljubičastog zadrugara, hajmo onda u Vip jer radi dobru stvar. Ili ne?
 
mogu da ih podrzim sa kupovinom jednog prepaid broja xD

btw, zaista extra sto su odradili tu digitalizaciju, bas je osetna razlika u kvalitetu slike.
 
Veceras se ceka Flojd. :)
 
Gledao sa sam sinoc Ralf Razbijac 2 (ralf razbija internet), sa sinom u bioskopu. OK je, 3d, simpa prica... malom se isto dopalo, mada nije sve skontao...
6/10
 
What Keeps You Alive - Bas mi se gledao neki lezbo-serial killer-horror-survival (moj omiljeni zanr) i ovaj nije los, posebno glavna lujka. Ako vam se gleda lezbo-serial killer-horror-survival, preporuka.
 
Prijatno sam iznenađen ovim filmom A Star Is Born. Pogotovo me je iznenadila Gaga, slušajući njenju muziku stvorio sam nekako drugačiju sliku o njoj. Ovim filmom je pokazala ko je ona u stvari.
 
Poslednja izmena:
Nisam gledao film ali po ulozi zakljucujes kakav je neko covek?
Mislio sam na umetničku sliku, loše sam se izrazio. Nisam znao da se bavi pisanjem tekstova za pesme, pogotov romantičnih. Meni je ona ličila na naše pevačice tipa Karleuša, Ana Nikolić........

Trebalo je da napiše ovako: "slušajući njenu muziku stvorio sam drugačiju sliku o njoj kao umetniku".

Da li sam te ubedio? ,)
 
Poslednja izmena:
Lady Gaga je umetnik? Svaki dan covek nauci nesto novo.
 
Odgledao sada i Specijalno vaspitanje odlican film. Stariji Fehmiu fenomenalan a Stimac ko rodjen za ovu ulogu.

Da li je neko nasao komoletan spisak od tih 10 restauriranih filmova. Znam da su Maratonnci, Ko to tamo peva, Miris poljskog cveca, Kada budem mrtav i beo, Specijalno vaspitanje i Flojd ali ne znam ostala 4.

P.S. mislim da su i Skupljaci Perja
 
Poslednja izmena:
Sad da smo neka normalna zemlja svi ovi remasteri bi lepo izasli na Blu Ray, pa lepo kupis i dodas u kolekciju. Ovako moram da cekam RTS da se smiluje pa da ponovo pusti.
 
^bas vala

Bird box, od mene 7.8/10
Sandra odradila maestralno

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Odgledao sada i Specijalno vaspitanje odlican film. Stariji Fehmiu fenomenalan a Stimac ko rodjen za ovu ulogu.

Da li je neko nasao komoletan spisak od tih 10 restauriranih filmova. Znam da su Maratonnci, Ko to tamo peva, Miris poljskog cveca, Kada budem mrtav i beo, Specijalno vaspitanje i Flojd ali ne znam ostala 4.

P.S. mislim da su i Skupljaci Perja
Varljivo leto, Lepota poroka, Petrijin venac

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno