Šta je novo?

xiaomi revolucija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jos nesto od mene. Da li je neko video kod nas ili u Evropi, ili bilo gde neku reklamu za Xiaomi mobilne telefone? Nije niko video. Xiaomi telefoni su se probili, bar na ovom forumu, iskljucivo zbog clanova koji su ih koristili i preporucili drugim clanovima, ili ne clanovima, ali prijateljima, porodici u real life-u. Upravo u tome se ogleda revolucija Xiaomi telefona.
Isto tako i u bilo kojem kraju sveta. Ni jednom nisam video reklamu u Francuskoj, niti Spaniji. Za huawei mate 10 pro u Spaniji reklama na svakom koraku.
Xioami se probio, tj napravio revoluciju, na cist kvalitet svojih proizvoda. Korisnik to zna da ceni.
 
Poslednja izmena:
Mrzi me da citam, hoću samo da kazem da ne tako davno samsung je bio underdog i svi su ih pljuvali

Samsung da nije toliko korporacija kolika jeste bio bio bulja u telefonima, da nema ko da im upumpava milijarde u njihovu masineriju

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mrzi me da citam, hoću samo da kazem da ne tako davno samsung je bio underdog i svi su ih pljuvali

Samsung da nije toliko korporacija kolika jeste bio bio bulja u telefonima, da nema ko da im upumpava milijarde u njihovu masineriju

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

kako je samsung bio underdog kada su bili konkurencija i nokiji tokom zlatnih dana? Kao sto sada postoje ip i samsung, tada je bilo nokia/samsung. Jos uvek imam neke telefone koji rade iz tog perioda. Medju prvima sa kolor ekranima i kamerama.
 
Jos nesto od mene. Da li je neko video kod nas ili u Evropi, ili bilo gde neku reklamu za Xiaomi mobilne telefone? Nije niko video. Xiaomi telefoni su se probili, bar na ovom forumu, iskljucivo zbog clanova koji su ih koristili i preporucili drugim clanovima, ili ne clanovima, ali prijateljima, porodici u real life-u. Upravo u tome se ogleda revolucija Xiaomi telefona.
Isto tako i u bilo kojem kraju sveta. Ni jednom nisam video reklamu u Francuskoj, niti Spaniji. Za huawei mate 10 pro u Spaniji reklama na svakom koraku.
Xioami se probio, tj napravio revoluciju, na cist kvalitet svojih proizvoda. Korisnik to zna da ceni.
Apsolutno tacno. Sve se oko marketinga vrti i najvise od toga zavisi i cena samog uredjaja. Mozda najbolji i najsveziji primer je Huawei, iako sada prave odlicne modele i beleze rekorde u prodaji, to je najvise posledica mnogo agresivnijeg marketinga u odnosu na ranije vreme, usudio bih se da kazem jednako agresivnog kao Samsung, ako ne i za nijansu vise.
Sve u svemu svi proizvodjaci osim Jabuke zive od srednjeg i budzet segmenta, apsolutno svi a Kina i Indija su dva daleko najveca trzista. Ako se ne varam Xiaomi u Indiji cvrsto drzi prvu poziciju, fabrike samo nicu, a i u Kini su konstantno u vrhu. U tome je kljuc uspeha.
Zasto jedan Samsung ne batali prodaju milion raznih budzet i mid rangera i izbacuje godisnje samo dva moba, S i Note seriju, ili ih spoji u jedan? Iz razloga sto to jos uvek samo Eplu polazi za rukom i zato sto najvecu zaradu imaju upravo iz tog srednjeg segmenta. A opet uzimajuci sve to u obzir, u ta dva segmenta Xiaomi dominira dok su se u flagship segmentu opasno priblizili vodecem trojcu.
Po mom misljenju jedino sto im realno nedostaje je IP sertifikat, ostalo je sve na svom mestu.
 
Poslednja izmena:
Ozbiljno glupa tema :)

Xiaomi je tu gde jeste jer gura reklame u svoje romove i dosta jeftine delove u svoje uređaje.
Kako niko da se seti mi5 koja je umirala u ozbiljnom broju slučajeva , pa mrtvi pixeli na rn4 u velikim količinama ?
Da bi imali nisku cenu prvi su krenuli da guraju tianme u svoje uređaje, verovatno drugi proizvođači nisu ni znali šta je to..

I dalje je u ovoj industriji koliko para toliko i muzike , xiaomi ima svoju politiku prodavanja preko neta i niskih/malih zaliha uređaja i to im za sada prolazi.

Kada smo kod mix2s on nije bolji ni od op6 kamoli s9

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

A sto si onda na Mi8SE? [emoji2]
Delimicno se slazem, ali sigurno je da se za isti novac, barem u budzet klasi, dobija mnogo vise od konkurencije. A sto se tice mrtvih piksela i slicnih problema, nisu jedini, svi imaju neke probleme.
Za ostalo se slazem.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ozbiljno glupa tema :)

Xiaomi je tu gde jeste jer gura reklame u svoje romove i dosta jeftine delove u svoje uređaje.
Kako niko da se seti mi5 koja je umirala u ozbiljnom broju slučajeva , pa mrtvi pixeli na rn4 u velikim količinama ?
Da bi imali nisku cenu prvi su krenuli da guraju tianme u svoje uređaje, verovatno drugi proizvođači nisu ni znali šta je to..

I dalje je u ovoj industriji koliko para toliko i muzike , xiaomi ima svoju politiku prodavanja preko neta i niskih/malih zaliha uređaja i to im za sada prolazi.

Kada smo kod mix2s on nije bolji ni od op6 kamoli s9

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

A koji to telefon nema probleme. Pa najskuplji uredjaji su imali ogromne probleme, note 7 eksplodirao, ajfon se krivio, lg od g3 pa do g6 problem sa maticnim plocama i tako dalje i tako dalje.. Oni sa namerom idu na jeftine telefone, to im je i votermark, pisali su ljudi da sa kolicinom prodatih modela nadomeste to sto su jeftinije od konkurencije. Pa oni su od 5A grdan profit napravili. I ne slazem se da je koliko para toliko i muzike, jer se u mnogome telefoni prodaju na osnovu brenda i stare slave. Stavi logo samsunga na recimo redmi note 5 i prodavace ga lagano za 400e.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
kako je samsung bio underdog kada su bili konkurencija i nokiji tokom zlatnih dana? Kao sto sada postoje ip i samsung, tada je bilo nokia/samsung. Jos uvek imam neke telefone koji rade iz tog perioda. Medju prvima sa kolor ekranima i kamerama.

U android svetu sa svakako bili djubre do s2. Svi su im se smejali. Tek sa s2 im je high end poceo valjati. Pa je s3 bio djubre i tako u krug.

U vreme dok smo mi normalni ovde furali htc androide, ovde su sa samsungdzije furale na spicu, koji ako se nabudzi i nije bio los fon. Ali naravno da ovi novi vadim telefon na sto u kaficu androidasi se ni ne secaju svega toga.
 
Poslednja izmena:
U android svetu sa svakako bili djubre do s2. Svi su im se smejali. Tek sa s2 im je high end poceo valjati. Pa je s3 bio djubre i tako u krug.

U vreme dok smo mi normalni ovde furali htc androide, ovde su sa samsungdzije furale na spicu, koji ako se nabudzi i nije bio los fon. Ali naravno da ovi novi vadim telefon na sto u kaficu androidasi se ni ne secaju svega toga.
Meni je Android tek sa ICS 4.0 postao dovoljno dobar da pozelim da ga kupim (kupio sam one prve Sony modele). HTC je sa Sensom i Windows Mobileom pravio cuda i tesko je Samsung mogao i da se poredi sa njima u tom novom svetu pametnih telefona. Medjutim, vec S2 i prvi Note su bila surova demonstracija Samsungove moci a S3 je bio pravi hit i pun pogodak. Kasnije mi se redom sve do S7 Samsung tesko dopadao ali njima je islo odlicno i tada. A HTC... Pa secate se nesrecnog One Maxa i najgoreg FP u istoriji FP tehnologije (cak je i S5 bio bolji).

I izgleda niko nije pogledao video koji sam okacio koji objasnjava zasto je Xiaomi u gubicima i zasto ne zaradjuju prodajom telefona vec gube novac, a ljudi ubedjeni da prodaju toliko mnogo 5A modela da zarade brdo para.

Ne, Xiaomi ne zaradjuje vec je u GUBICIMA, sto uopste ne kriju.
 
Apsolutno nebitno, posle xiaomija ce doci novi xiaomi. Takva su pravila igre
 
Meni je Android tek sa ICS 4.0 postao dovoljno dobar da pozelim da ga kupim (kupio sam one prve Sony modele). HTC je sa Sensom i Windows Mobileom pravio cuda i tesko je Samsung mogao i da se poredi sa njima u tom novom svetu pametnih telefona. Medjutim, vec S2 i prvi Note su bila surova demonstracija Samsungove moci a S3 je bio pravi hit i pun pogodak. Kasnije mi se redom sve do S7 Samsung tesko dopadao ali njima je islo odlicno i tada. A HTC... Pa secate se nesrecnog One Maxa i najgoreg FP u istoriji FP tehnologije (cak je i S5 bio bolji).

I izgleda niko nije pogledao video koji sam okacio koji objasnjava zasto je Xiaomi u gubicima i zasto ne zaradjuju prodajom telefona vec gube novac, a ljudi ubedjeni da prodaju toliko mnogo 5A modela da zarade brdo para.

Ne, Xiaomi ne zaradjuje vec je u GUBICIMA, sto uopste ne kriju.

S3 pravi hit i pun pogodak? LOL, ovo je jedna od najvecih neistina koju sam na ovom forumu procitao.
PS: i sam sam koristio S3, izdrzao je kod mene manje od 2 meseca.
 
U neku ruku jeste bio zato sto se mnogo razlikovao od S2, dok na primer kasnije S4, S5 nisi mogao da znas koje je koji. Nekako mi se cini da je fizicki rast telefona poceo sa S3..mislim da je bio 5.2 inca ili koliko vec.
 
Ta prica da ne zaradjuju vec su u gubitku ne pije vodu, gledao sam klip, ali i ima brdo druge strane price...Zaradjuju oni i to lepo.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Je l ovo za globalno xiaomi kompaniju ili za mobilnu industriju?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Apsolutno nebitno, posle xiaomija ce doci novi xiaomi. Takva su pravila igre
Tačno .
Meni je samo čudno kako je xiaomi za relativno kratko vreme dobio veliki broj fanbojeva , nekada LG sada xiaomi.
Razumem dilere sa foruma koji žive od preprodaje xiaomija , ali ostale članove teško ..

To ja pišem a imao sam mi4 , redmi 1s, redmi 3, rn4, rn4pro , mn3 i sada mi8se

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zašto bih se ja kao korisnik sekirao zbog toga kako posluje Xiaomi? Dok funkcionišu, i izbacuju jeftine i dobre telefone korisnici mogu samo biti zadovoljni. Ako propadnu, koga briga, pojaviće se već neka nova zvezda sa sličnim načinom poslovanja.
 
Smece od telefona. Lagovao sam tako, nedostatak rama itd.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Moguce i to u 70 miliona pa puta 300-400 dolara. CEO Samsunga brise suze novcanicama.

Salu na stranu, uopste nije poenta u tome, svi se secamo uzasa ranog TouchWiza koji je flagship pretvarao u mid-range ali koja je tada bila alternativa? To je doba kada je ZTE Blade bio izbor "obicnog coveka" S3 je za njih bio svemirski brod.
 
Zašto bih se ja kao korisnik sekirao zbog toga kako posluje Xiaomi? Dok funkcionišu, i izbacuju jeftine i dobre telefone korisnici mogu samo biti zadovoljni. Ako propadnu, koga briga, pojaviće se već neka nova zvezda sa sličnim načinom poslovanja.
Tacno i netacno. Xiaomi prodaje uredjaje u bescenje, sa 5% marze, nadajuci se da ce ulaganje u internet servise omoguciti zaradu, kao i predstojeci IPO, koji ce privuci investitore. Ako ne uspe, da, neko ce pokusati na drugi nacin ali sigurno ne po ovakvim cenama.

Sto korisnike izvan Kine ne treba da zanima, definitivno. Zbog njih i postoji ova Android One ponuda jer i neko poskupljenje od 10-20% opet nece biti tragedija. Xiaomi obecava, ali ovo sada nije uopste "realna" ponuda i kompanija ne zaradjuje ne znam ni ja kakav novac, kao sto se ovde pogresno veruje.
 
Pa ko uopste zaradjuje osim Jabuke? :)
Jedino su oni u stalnom plusu dok prihod svih ostalih proizvodjaca znatno varira.
 
Bas sam to hteo reci, lik konstantno potencira neku zaradu, pa ako tako pogledas onda samsung treba da zatvori radnju odavno, sa milijardama upumpanim u marketing i milionima prodatih udredjaja njihova asp je i dalje smesna u poredjenju sa appleom, i dalje samsung uspeva da napuca prodaju konstantnim akcijama 2 za 1, spustanjem cena, black friday specijalima i slicno, kod jabuke toga nema. uostalom ionko gro samsungove prodaje cine overpriced mid rangeri koji nisu nicemu
 
Poslednja izmena:
Zar ovu temu ne bi trebalo prebaciti na odgovaraju mesto?
Mislim da moderatori treba malo vise da se pozabave sortiranjem tema.
 
Realno je da je mene Mi A1 koštao 150 EUR. Da li je od toga Xiaomi 'zaradio' 5%, ili manje, ili je možda u minusu, to mi je apsolutno nebitno.
 
Zezno si se. Za te pare si trebao uzeti j2 zver
 
Pa i za Apple sam napisao dosta postova iznad.

Samsung uspeva takodje (znatno manje), ostali su ili na nuli ili u minusu.

I to uopste nije dobro za industriju ali ni za potrosace, ali po postovima na ovog temi sam mislio da neko ipak treba da razjasni par zabluda tipa "Nokia je kineska kompanija".

Sve u svemu, od Xiaomi revolucije nema nista. Licno tipujem na Huawei sa kompletnim in-house resenjem i Honor brendom "za nas ostale". Oni ce sigurno preziveti a moji favoriti (Sony, HTC, LG), za njih nije sigurno ni do kraja godine.

Tako da mi je Samsung jedina alternativa izmedju Applea i Vivo, Oppo, Nexo, Poco i sl.

Makar do na flagship modelima zadrze LED notifikaciju.
 
nadajuci se da ce ulaganje u internet servise omoguciti zaradu, kao i predstojeci IPO, koji ce privuci investitore. Ako ne uspe, da, neko ce pokusati na drugi nacin ali sigurno ne po ovakvim cenama.

Nisi u toku, prošao je IPO. [emoji3] Nisu se baš proslavili. Koliko sam ispratio dobili su 4-5 na 50B, što je dosta ispod njihovih ciljeva. Ali kako rekoše stručnjaci realna situacija na tržištu s obzirom da ma šta vlasnik pričao, oni nisu internet kompanija već proizvođač hardvera a za takvu kompaniju procena od 100B na IPO nije baš moguća.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno