Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Revenge

Dobar film sa Tarantinovskim wtf momentima i hektolitrima krvi.
7.5/10
 
A Quiet Place - https://www.imdb.com/title/tt6644200/

bez ocene,nisam ni blizu ciljne grupe filma,gledao sam ga samo jer nije bilo ni na vidiku iole ozbiljnijeg horora.obavezno istrazite o filmu pre gledanja,ne moze vam se spojlovati film jer i nema sta da se spojluje,scenarij nije ni poenta filma.
 
Contratiempo

Koliko mrzim ove mjau mjau filmove..
Da sam znao da je ovaj tip filma ne bi ni pustio, posle me mrzelo da ugasim..

Ubedljivo nesto sto najvise mrzim, 47 obrta u filmu ne zna se koji je gluplji, i neverovatno koliko me ne zanima sta ce biti i kako će se "rasplesti"..


Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Trebao si da prekines sa gledanjem kad si provalio da je taj tip filma. Sto se mucis ?
 
Baš me zanima zašto su obrti 'ne zna se koji je gluplji'?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Contratiempo

Koliko mrzim ove mjau mjau filmove..
Da sam znao da je ovaj tip filma ne bi ni pustio, posle me mrzelo da ugasim..

Ubedljivo nesto sto najvise mrzim, 47 obrta u filmu ne zna se koji je gluplji, i neverovatno koliko me ne zanima sta ce biti i kako će se "rasplesti"..


Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

A neka ocena filma? Da li preporucujes ili ne? Ili neki slican film njemu?

Dokle vise citamo samo tvoje pljuvanje po filmu/serijama ovde... Ne vidim poentu posta osim da vredjas nekog ko je film preporucio...
 
Koja je poenta ocena, i valjda je jasno da li ga preporucujem :)

Nisam video da ga je neko ovde preporucio..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Wild Tales - 9.5/10

Vrhunski film, drzi paznju sve vreme, dugo nisam gledao zabavniji film (mislim da mi je cak zabavniji i od Deadpool keca i Guardians keca)

U sustini bi bila i desetka od mene, jedino mu spustam za pola ocene jer (u sustini i nije spoiler, ali za svaki slucaj)

film nije kao celina, tj jedna velika prica, vec natrpano vise manjih prica. Ipak smatram da je komplikovanije spakovati jednu veliku pricu u dva sata sa svim sto ista sadrzi, nego da se napravi tipa 6 prica po 20 minuta, iako su sve dobre i totalno lude.

Deadpool 2 - 7.5/10

Prvi deo filma mi je bio nesto slabiji, posle se popravilo... Gledao sam odmah produzenu verziju. Inace sam gledao iz dva puta, pa je moguce da sam bio malo umorniji kad sam gledao taj prvi deo filma, pa cu mu dati sansu jos jednom, vrlo verovatno sa obicnom verzijom jer sam procitao da ima nekih razlika u scenama koje postoje u obe verzije.
Kraj sa bebom Hitlerom kad kaze "Oh yes, you're already practicing your little salute, huh? Yeees you are... well we'll take care of that, won't we?" mi je bio mozda i najjaci deo u filmu!!!
 
Drago mi je, vidis da imas koristi od mojih komentara..

A za ovaj film sam prvi put cuo veceras i nemam pojma kako stoji medju narodom, tako da ne znam kako to teram kontru i sa njim..

Film je glup, obrti su glupi, nemaju logike, samo ga zapetljaju toliko da ljudi (koji ne zele da budu crne ovce medju drustvom) budu u fazonu "kakaaaav film!", "pa to stvarno nisam ocekivaooo" lol :)

Mene čisto interesuje zašto misliš da su zapleti glupi? Šta je to tačno glupo i nema logike?


@nikornla, sve priče su za sebe, a opet imaju nešto zajedničko - motiv(osveta). ;)
I meni je skroz dobar film, ona poslednja priča sa venčanjem mi je možda najbolja, nekako najjači utisak ostavlja, genijalno prikazano, ja sam se naježio na kraju.
Bombaš je isto odličan - neponovljivi Rikardo Darin :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
@ nightshadow

Ja nikad ne dobijem odgovor zasto su Avengersi protiv Spidermena dobri filmovi a hoces da opisem detaljnije sto su zapleti glupi :)

Film spada u onu klasicnu kategoriju hteli su vise nego sto umeju.. Svi bi da budu Se7en a ne umeju.. Glupa jeftina muzika koja kao pravi neku dramu i napetost, a samo kontra efekat ima i glupe zaplete jos vise pogorsava.. Ne znam, kako vam je stalo sta ce biti na kraju u ovako lose odradjenim filmovima, odma te gurnu u pricu, nije mi stalo do ovog lika iz Head & Shoulders reklama, i jos manje sta ce biti na kraju..

Eto ja bar skoro uvek i razjasnim misljenje, koje se nepotrebno otegne jer se nadjete prozvanim..

A Wild Tales obozavam, zar ga ne bi ispljuvao da sam namerni kontras?
 
Poslednja izmena:
Action point:meni je bio zabavan, letnji film.
Jedina mana je sto je sve ravno od početka do kraja, ali ok nije problem.
Na rt su dosta slabije ocene, ja bi mu dao (od1-5) 4- za trud: ok, zabavno a nije extreman, jesam fan jonny koxvilla i humora 90tih.
 
^^ U principu i dalje mi nisi odgovorio šta je to tačno glupo u tim zapletima

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja sam na primer Contratiempo ispremotavao posto sam par meseci ranije gledao El Cuerpo pa mi je Contra bio od starta provaljen. Jednom kad se pogleda film na taj kalup ostali su isti.
 
Koja je poenta ocena, i valjda je jasno da li ga preporucujem :)

Nisam video da ga je neko ovde preporucio..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Preporučivala ga je većina sa foruma, kao Contratiempo ili The Invisible Guest, ne znam kako ti je to promaklo. Poštujem tvoj stav, ali je činjenica da ćeš upasti većini u oči sa takvim stavom iz razloga da namerno puštaš buvu ili imaju utisak da svaki hajpovan film ovde (neki s razlogom, neki ne), dovodiš pod znak pitanja. Ono što ti pričaš za ovaj, ja mogu reći za El Cuerpo i nisam imao pojma da je isti režiser u pitanju kada sam gledao Contratiempo i koji mi je baš, baš legao. Ali kao što reče emaremare takav kalup postaje dosadan i predvidiv posle jednog ili dva filma sa takvim radom.
 
Ne kontriram namerno, nemam pametnija posla.. to sto se potrefi da mi je utisak često suprotan od većine je druga stvar..
Valjda mogu da imam svoje mišljenje o necemu, treba utisak da mi diktira to što se vecini nesto svidja?



Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Naravno da ne.

Ali nacin na koji to radis, odnosno stil pisanja ostavlja utisak da namerno to tako radis.
Vise puta si pokazao predrasude o necemu ili recimo cak u poslednjih par diskusija o superheroj filmovima stigao da prozivs clanove koji gledaju iste - iako je ostavilo utisak da nisi gledao neke (aktuelne) o kojima se vodila diskusija ovde. A nije samo o njima rec.

Pitanje je samo da li namerno teras kontru da bi skrenuo paznju na sebe ili si jednostavno takva osoba.

Jer se ne secam da je neko imao toliko postova poput tebe gde je toliko pljuvano po filmu/seriji i direktno vredjan neciji ukus.
 
Ne kontriram namerno, nemam pametnija posla.. to sto se potrefi da mi je utisak često suprotan od većine je druga stvar..
Valjda mogu da imam svoje mišljenje o necemu, treba utisak da mi diktira to što se vecini nesto svidja?



Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Ako ti je lakše, ti i ja smo slični :D možda sam ja suptilniji ;) Meni stvarno ti heroji koji se pominju stranicama u nazad ne da ne zanimaju, nego ne bih gledao ni da mi uzrast dozvoljava. Čak šta više takva me (slična) tematika nije zanimala ni kada sam bio dete. Odrastao sam uz drugu vrstu stripa, što mi uopšte ne smeta što neko vidi nešto u tome. Tako da i ne čitam.
 
Poslednja izmena:
Vezano za Contratiempo

Spanski mystery/thriller filmovi su uglavnom na slican fazon, bar kada su ovi poznatiji u pitanju. Da ih ne navodim sve sada (cesto su se spominjali ovde u temi), ima ih bar 6,7 koje sam gledao i od svih Contratiempo (The Invisible Guest 2016) mi je najmanje ubedljiv od svih a uz to ima i najvise gluposti i nerealnosti, 6-7/10 (ako se prihvati nerealnost raspleta) i to je to, po mom misljenju.

Tesis (1996) je mracniji, suroviji, uverljiviji i bolji film iako je on vise na fazon
Los ojos de Julia (2010), odnosno Julijine oci su ocigledno radjene na tom ''Tesis vajbu'', oba sadrze i odredjene ''horor'' elemente i brutalnosti
 
Poslednja izmena:
lako,tek od prvog rec-a spance (tj sve filmove sa spanskog govornog podrucja) na netu dozivljavaju donekle ozbiljno,a tek sa spomenutim weird tales krece da se prica i obraca paznja potpuno.

meni licno je Secuestrados - https://www.imdb.com/title/tt1629377/ njihov daleko najbolji film,ali to je do mog ukusa,objektivno nema zbora sta je Weird Tales uradio i za njihovu i za kinematografiju uopste.
 
Wild Tales je Argentinski. Meni se nije svideo tada ali verujem da je zato što sam ga gledao iz 4 puta.. umesto da sam ko čovek odjednom odgledao ovako sam totalno propustio suštinu.
 
Preporučivala ga je većina sa foruma, kao Contratiempo ili The Invisible Guest, ne znam kako ti je to promaklo. Poštujem tvoj stav, ali je činjenica da ćeš upasti većini u oči sa takvim stavom iz razloga da namerno puštaš buvu ili imaju utisak da svaki hajpovan film ovde (neki s razlogom, neki ne), dovodiš pod znak pitanja. Ono što ti pričaš za ovaj, ja mogu reći za El Cuerpo i nisam imao pojma da je isti režiser u pitanju kada sam gledao Contratiempo i koji mi je baš, baš legao. Ali kao što reče emaremare takav kalup postaje dosadan i predvidiv posle jednog ili dva filma sa takvim radom.

To su mozda i dva najishajpovanija filma na ovoj temi, a oba su prosecna. Logan bi bio treci iz te grupe prehajpovanih. Ja sam realno veci kritizer i od Borisa, tako da sam prilicno siguran da ne kontrira namerno, vec prosto ima drugacije, da ne kazem vise kriterijume.
 
@ Jericho
Brate, svaki od tih spanskih je remek-delo za Logana :) Pomenuti filmovi jesu ipak prehajpovani ali su stvarno filmcine u odnosu na Logan za koji nemam drugi komentar osim da je malo mracnija pricica za decu i odredjenu grupu ''superheroj-matoraca''. Ima ovde jos zestoko prehajpovanih filmova van ''superheroj'' zanra ali necemo o tome.

tako da sam prilicno siguran da ne kontrira namerno, vec prosto ima drugacije, da ne kazem vise kriterijume.

Delimicno je tako jer
ima i Risbo svoje fail-ove npr. kao sto je odusevljenje sa Tropa De Elite?! :d

@Banex

Odgledaj Tesis, ako nista drugo bar je za ocenu bolji od Contratiempo.
A imam neki utisak da je Argentov Profondo rosso cale (ili jedan od oceva) takvih filmova samo sto nije bas za svakoga jer je ipak to sick Argento stil sa prenaglasenim detaljima, simbolikom i uvrnutim tripovima.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno