Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zakacio Gardians of the Galaxy pre neki dan na TV-u, jedno 20-ak minuta, zaista se svim silama trudim da shvatim kako vam to drzi paznju sat i po vremena, mozda je zabavno tipa dok jedem nesto, ali svi su bukvalno na istu foru. Imaju neku svoju misiju, njih 5, 6 u ekipi, svako razlicit, neki sto prosipa fore, ljuta crnkinja, neki mali koji treba da izaziva 'awwww' reakcije.. negativac iz kalupa, akcija prsti, eksplozije, malo mlakog humora, pa akcija, pa se kao prepiru dvoje dok ovaj saljivdzija dobaci neku foru da prekine svadju (mozda jedna korektna fora u proseku na sat vremena, koja izazove eventualno kratko 'ha').. i tako copy-paste svaki film :)
Ja sam Guardians gledao cetiri puta, to mi je omiljeni Marvel film, a inace sam veliki fan Marvel filmova :)
 
Guardians 1 su odlicni. Ko kaze drugacije, ili je gledao film sa gomilom predrasuda, ili namerno tera kontru. Objektivno je film bio pravo osvezenje u moru dosadnih i ispranih filmova.
Ono sto su Stranger Things napravili od serija, to su uradili i Guardians - diraju u zicu nas, koji smo iz tog nekog vremena (soundtrack-a u Guardians, radnje i soundtrack-a u ST) i objektivno su napravili dobar posao.
Deadpool 2 je nastavio tamo gde je Deadpool 1 stao i lepo nadogradio celu pricu.
Avengers su konacno uveli pravog zlikovca u prvi plan, pa i malo odstupili od Marvel sablona za vecinu filmova (Black Panther, anybody), tako da ocekujem da ne uprskaju sa drugim delom.
 
Odlican film, niskobudzetni ali super odradjen! https://www.imdb.com/title/tt5066556/
Tigrovi, definitivno jedna od najlepsih zivotinja na svetu! Jel ima jos neko preporuku za ovakve vrste filmova?
 
Poslednja izmena:
Ja najvise gledam holivud ali u zadnje vreme koji god korejanski,kineski ili japanski film da sam odgledao, bio je fantastican...
Evo npr 2 koja se secam i koja su po meni cista 10ka!
https://www.imdb.com/title/tt1606384/
https://www.imdb.com/title/tt0386064/

Taj u gornjem postu sto sam postavio o tigru, je odlican film. Dokaz da smo mi ljudi jos vece zivotinje, koji misle samo na sebe... Zalosno je sto se masovno ubijaju, gledam statistiku danas ih u celom svetu ima izmedju 5-7k svih vrsta tigrova. Ne razumem kako neko moze da ubije tako lepu zivotinju? Brate ja kad vidim ove pse lutalice pa me srce boli a kamoli da ubijam tako zivotinje...
 
Poslednja izmena:
Pacific Rim Uprising

Napravili su ga da bude Kids-Friendly. Mnogo veseliji ton, i dnevne borbe, u odnosu na mracan i "Nolanovski" ton iz prvog dela. Fun watch, uz doduse brdo plot-holes-a. Prosiren univerzum tako da su mogli da naprave od ovog franshizu, ali nazalost, film nije zaradio pare da bude cak ni break-even (u minusu su nekih 70 miliona)

Ostajem pri tome da je Charlie Day najiritantniji glumac u istoriji filma i treba mu zabraniti da se pojavljuje na decijim rodjendanima a kamoli filmovima.
 
Guardians 1 su odlicni. Ko kaze drugacije, ili je gledao film sa gomilom predrasuda, ili namerno tera kontru. Objektivno je film bio pravo osvezenje u moru dosadnih i ispranih filmova.
Ono sto su Stranger Things napravili od serija, to su uradili i Guardians - diraju u zicu nas, koji smo iz tog nekog vremena (soundtrack-a u Guardians, radnje i soundtrack-a u ST) i objektivno su napravili dobar posao.

Meni se recimo Cuvari uopste nisu dopali (govorim o prvom delu, drugi nisam ni gledao), nije mi legao uopste taj humor, likovi mi nisu bili zanimljivi, jedino je soundtrack bio dobar. Znam da sam se dosadjivao gledajuci film. U Osvetnicima sam ih istrpeo jer nisu imali previse scena.
 
Odgledao konačno Man With The Iron Heart.
Daleko,daleko slabiji film u odnosu na Operation Anthropoid.
 
Final Destination 5 5/10

Gluma=nisu neki glumci pa je podnosljivo,radnja filma ok hororcic
 
Super Dooper CUT Deadpool 2-ke je izmenio neke dijaloge, plus dodao solidnu količinu scena. Neke su lepo nadopunile glavnu radnju. Ja sam gledao u bioskopu ovo i bilo mi je taman na nivou keca, a sad na drugo gledanje je još bolji. Čekam 4K rip pa da padne i treće gledanje :D

Brolin je svakako najveći pobednik, još da se u DC uvali ...
Inače DP2 je mnogo bolji od Avendžera i drago mi je što sam na njega "bacio" pare onomad.
 
Guardians 1 su odlicni. Ko kaze drugacije, ili je gledao film sa gomilom predrasuda, ili namerno tera kontru. Objektivno je film bio pravo osvezenje u moru dosadnih i ispranih filmova.

Meni je bio osvežavajući kao mlako pivo. Bio sam se naložio na film slušajući pozitivne kritike, a kad sam ga najzad pogledao, bljutavo. Radnja, likovi, sve onako smuljano, nit je za decu, nit je za odrasle.
 
Extinction zanimljiv dobar

Beirut isto
 
Deadpool 2 - dao sam sansu drugom delu iako nisam ocekivao da ce biti drugaciji od prvog dela, ali opet nisam uspeo da svarim taj humor i tu radnju. Da nije bilo brolina film bi mi bio ultimativna katastrofa. Verovatno sam omatorio i sve sto ide uz to i mogu da prihvatim da je film nekom i zabavan i interesantan ali ne mogu da dam vecu ocenu od 3.
 
Ghost stories pocinje Ok, mada glavni lik ne uliva neku nadu ali dalje krece polako nadole da bi se na kraju survao.. imho isto 4/10
 
Prestani da trolujes. Mozda generalno misljenje ovog foruma, ali sudeci po reakcijama iz sveta, reakcijama publike i reakcijama kriticara, a pre svega po Box Office-u (treci film svih vremena) film je apsolutni pogodak, i dobra zabava.

Ako imas problem sa super herojima i tom tematikom, onda iskuliraj komentarisanje filma (sto radis prehodnih 8 stranica ove teme) jer ispada da kritikujes nesto sto bukvalno ima najveci fan base na svetu, koji smatra da je to izuzetno dobro sto gledaju i vole.

Ti si klasican onaj "Rick and morty je srranje" lik, koji udara kontru ljudima samo iz razloga sto postoje ljudi koji to vole, i ni zbog cega drugog.

Transformeri su takođe šišali skoro svaki po milijardicu, a ako ćemo iskreno mrtva je trka koji film iz tog serijala je gluplji i lošiji. Black Panther eno probio neki rekord sa 700M$ zarade samo u Americi ... jedan od najbezveznijih filmova čak i među Marvel lineup-om, što je dostignuće samo po sebi (Iron Man 3 je imao više smisla :D).

Zarada na Box Office-u nije merilo kvaliteta. Blade Runner 2049 je meni eto bio film godine a žestoko je fejlovao u bioskopima ... Plus vrlo je ružno nametati svoje mišljenje drugima, a i totalno bespotrebno.
 
meni je prvi deo transformersa bas legao,

odlicna produkcija, odlican direktor fotografije, odlicna muzika, originalna prica, sveza glumacka ekipa :p, dobri audio efekti.
 
DP 2 kao sto je neko rekao nastavlja gde je prvi stao sto je (ako vam se prvi svideo) pun pogodak. Odvojili su se dosta od stripa al za nekog ko ih ne cita kao superhero film je dobar.
Kasting je fail koliko god da je Thanos dobar glumac nema on veze s Cableom (Stephen Lang se nudio za ulogu) Domino je isto uzas, diverzitet unisti sve. Takodje od DP prave nekog gotivca, saljivdziju generalno dobrog lika a on je bas (u stripu) totalni manijak.
 
Znaci svi kojima se film ne svidja ili misle da je los, su ili glupi ili mentalno oboleli?

tvrditi da je IW LOS je da tvrdis da Francuska ne zna da igra fudbal. Aktuelni svetski prvaci u fudbalu.

Nisam nigde napisao da ljudi kojima licno nije dobar na bilo koji nacin spadaju u ovakve-ili-onakve, vec tvrdim da svaciji komentar o filmu na koji Yojinbo dodje da se zapljune sa "bas je krsh film bas nista ne valjda vamte-tamte" moze da bude samo inat i nista drugo.
 
Neko spomenuo Rick and Morty, ja sam mu dao šansu brdo epizoda da bi na kraju odustao. Nije mi legao taj humor a pogotovo Mortyjev iritirajuc piskav glas me je dotukao.
Slično sam doživeo i DP1.. nadam se da će dvojka biti bolja.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako bi lepo bilo da neko odradi Masters of the Universe ali neku hard-core mračnu varijantu. Tipa treći deo da bude nešto tipa Skeletorova osveta. Ali da se baš baš potrude oko likova, i da ne siluju efekte nego da to urade s ukusom.

Masters-of-the-universe-logo_1200x1200.png



Meni definitivno najomiljeniji negativac ikada
MjdGgPHVRFmeKBzCqBSR_Skeletor%20Exit.gif


edit:
Sad vidim ladno da i rade na filmu - https://www.imdb.com/title/tt0427340/

Na scenariju je radio i David S. Goyer. Nije kao da znam ko je ali po filmovima na kojima je radio (Dark City, The Dark Knight ...) rekao bih da je pun pogodak.

Prebacite post u Najave filmova... ako ovde smeta...
 
Poslednja izmena:
Ma samo da ne bude skeletor žensko crnkinja ili azijatkinja... sve više i više se plašim kod reboot-ova i remake-ova da će uništiti sa PC besmislicama.
 
Donnie Darko - koje gubljenje vremena brate mili. Jako precenjen film. 5/10
Deadpool 2 i Ready player one - dobra zabava 7.5/10
City of god - ugasio posle 15 minuta, nešto mi je bilo odbojno. Možda probam drugi put.
 
Deadpool 2 10/10

Odlican film! Cekam da izadje prevod za SuperDuper verziju pa da odgledam i to. [emoji4]

Kakve veze imaju Wade iz DP i Wade iz X-man filma?
 
^ imaju u smislu da je isti popljuvan u X-Menu (kao i taj Wolverine film), jer su uradili nesto totalno van stripskog "kanona" i stvorili onu abominaciju. Ista je fora i sa Green Lantern.
A glumio ih je isti glumac koga sada gledas u DP1 i DP2. Mislim da kapiras zasto je iz fore to uradjeno na kraju i kao prilicno dobar easter egg... :)
 
Ima tu jos jedan easter egg s W
Kad mu kaze da ce rikne ali ce se njih dvojca sresti i kad se vide da se vrati. Sto povezujem s stripom gde je ovaj jelte mrtav ali DP zna gde mu je les i ima njegovu krv a ne da, da ga ne bi klonirali ili ozivljavali posto zna da Logan zeli da bude mrtav. Ali ozivece ga sigurno.
 
Taegukgi: The Brotherhood of War 6/10
Nekako sam se sa prvim satom i nosio, ostalo je odgledano na x2 forw, hvala dragom gospodu na izumu.
Odmah da razjasnim da je sa vizuelne strane jako dobro urađeno, priča vrlo naivna i plitka. Ovde ima više borbe i akcije nego li u svim ratnim filmovima u poslednjih deset godina,
ja nisam uživao u tolikoj akciji i batinanju. Nešto slično kao Call of Duty, gde takođe imate lika koji sam samcit razbi pola protivničke vojske, a bogami i svoje. Zadnjih deset minuta sam više proveo na telefonu nego finišu filma. Odavno se nisam ovako izmrcvario sa nekim filmom. U suštini, ovo nije loš film, ali umorio me i ne ponovilo se.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno