Šta je novo?

Huawei P10 lite

U, sta ce ovo bit, stigo i meni i to ni manje ni vise nego preko Hisuite [emoji4]IMG_20180809_155640_107.jpeg

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Propratio sam izlazak Android Pie, nemojte da mislite da nisam. Žešća glupost. Samo su promenili broj verzije i praktično ništa drugo. Znači, sad mi više nemamo najnoviju verizju operativnog sistema, a opet taj najnoviji ne valja ništa (ako gledamo dizajnerske promene, a ako gledamo funkcionalno ništa se nije ni menjalo). E sad, ja mislim da mi verovatno nikad nećemo dobiti Pie, šta mislite? Drugo, kakav im je to Project Treble ako ja već nemam ažuriranje za August Security Patch, već sam još na Julu. Mislim, nije da bih ga instalirao, sigurno bi mi zeznuo bateriju, po običaju, ali kažem ovako, možda neko koristi telefon za plaćanje pa ne želi da bude vulnerbilan t.j. ranjiv.
 
Propratio sam izlazak Android Pie, nemojte da mislite da nisam. Žešća glupost. Samo su promenili broj verzije i praktično ništa drugo. Znači, sad mi više nemamo najnoviju verizju operativnog sistema, a opet taj najnoviji ne valja ništa (ako gledamo dizajnerske promene, a ako gledamo funkcionalno ništa se nije ni menjalo). E sad, ja mislim da mi verovatno nikad nećemo dobiti Pie, šta mislite? Drugo, kakav im je to Project Treble ako ja već nemam ažuriranje za August Security Patch, već sam još na Julu. Mislim, nije da bih ga instalirao, sigurno bi mi zeznuo bateriju, po običaju, ali kažem ovako, možda neko koristi telefon za plaćanje pa ne želi da bude vulnerbilan t.j. ranjiv.
Project treble, koristi formatirane particije od emui 8 i iste drivere. Fleshuje se sistem img. kroz fastboot. To su Lineage, RR, Carbon, Omni. Svi su tu negde. Kao najvise se hvale sa RR koji je klot android i solidno drzi bateriju kazu. Ko voli da cacka moze da proba. Ja licno se ne bih zamajavao na njima jer je kamera losija ko ona na emui 5. Koristi neke stare drivere, sta vec. Takodje, ne mogu da vratim backup kroz hisuite kad sam na tim custom lineage romivima pa mi je mucno da sve rucno ubacujem. Probao sam i Havoc rom ali sisa bateriju ko djavo, pa sam se razocaro i vratio na stock. Rootovanje na stock romu nesto ne vredi jer u Magisku skoro ni jedan modul ne radi sa emui 8, viper isto ne radi kao i dolby. E sad Magisk solidno radi sa tim lineage romovima pa ko voli da experimentise....

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Project treble, koristi formatirane particije od emui 8 i iste drivere. Fleshuje se sistem img. kroz fastboot. To su Lineage, RR, Carbon, Omni. Svi su tu negde. Kao najvise se hvale sa RR koji je klot android i solidno drzi bateriju kazu. Ko voli da cacka moze da proba. Ja licno se ne bih zamajavao na njima jer je kamera losija ko ona na emui 5. Koristi neke stare drivere, sta vec. Takodje, ne mogu da vratim backup kroz hisuite kad sam na tim custom lineage romivima pa mi je mucno da sve rucno ubacujem. Probao sam i Havoc rom ali sisa bateriju ko djavo, pa sam se razocaro i vratio na stock. Rootovanje na stock romu nesto ne vredi jer u Magisku skoro ni jedan modul ne radi sa emui 8, viper isto ne radi kao i dolby. E sad Magisk solidno radi sa tim lineage romovima pa ko voli da experimentise....

Poslato sa VKY-L29C432B371
Šta misliš hoće li biti Piea (piece of crap) nekada?

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Šta misliš hoće li biti Piea (piece of crap) nekada?

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
Ma nije iskljucena i ta mogucnost. Samo kad bi malo uprostili emui, da brze radi, bolji multitasking i zakrpe redovnije,sa manjim oscilacijama u pogledu baterije i kamere, bilo bi ok. Ovako emui ko emui. Dal je 5, 8, 9 minorne razlike. Dizajn je solidan, meni bolji nego custom launcheri tipa Nova Launcher i tt.

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Ma nije iskljucena i ta mogucnost. Samo kad bi malo uprostili emui, da brze radi, bolji multitasking i zakrpe redovnije,sa manjim oscilacijama u pogledu baterije i kamere, bilo bi ok. Ovako emui ko emui. Dal je 5, 8, 9 minorne razlike. Dizajn je solidan, meni bolji nego custom launcheri tipa Nova Launcher i tt.

Poslato sa VKY-L29C432B371
To da sa baterijom sad imam fenomenalne rezultate ali prvi sledeći update ima da siluje telefon bukvalno. Zato ga neću ni instalirati.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Meni poceo da baguje telefon jos 4-5 meseci zna da zablokira jedno 2 min. nzm sta da radim dal da nosim u servis..
a da vec pukla ona lajsna na obe strane
Ograniči pozadinske procese na max4 u developer opcijama(mora posle svakog restarta).

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Meni poceo da baguje telefon jos 4-5 meseci zna da zablokira jedno 2 min. nzm sta da radim dal da nosim u servis..
a da vec pukla ona lajsna na obe strane
Mnogo bre to ako ukoci na 2 min. Cudno da se sam ne rebootuje posle tolkog kocenja. Ma to je softverski nesto il mu instaliras neku apk koja nije bas kompatibilna ili neki laincher... Uradi mu reset i nemoj nists da od tvojih aplikacija da instaliras pa isprati dan, dva.
 
Meni stigao malopre update na 363 :D
To je sad pa July Security Patch za c432? Zbunjujući su. Inače, nađoh još prekjuče na Frimware Finder za moj c185 August Security Patch (98mb) ali mi nije autorizovan i neću da ga ni instaliram da mi ne bi zeznuo bateriju.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Jup
27489ce3ce45154d8a9b5ce2710204b7.jpg


Sent from my 3310
 
U Internoj memoriji - drugo zauzima 1, 9gb šta je to i da li se može obristi i da li treba brisati.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Thx na odgovoru, sad vidim da je to kod svih tako, pomislio sam da sam telefon zatrpao muzikom

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Evo kako je kod mene...
e05ab6ed97b6f6878cdd50014cfa8842.jpg


Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Od pre koji dan, više ne mogu da postavim live wallpaper za pozadinu ukoliko koji nije skinut preko Huawei aplikacije. Jednostavno nova aplikacija Theme ne izlistava ni jedan od onih koji su skinuti sa Play store. Ovo je čista glupost.
 
Toliko cekali oreo, preziveli i okrnjene lajsne, i meni fali deo na donjem desnom cosku i opet bar meni nije to to. Gledao kojesta od drugih telefona ali sem pixela i eventualno sony xz2 nista mi se ne svidja.
 
Jedina stvar koja me stvarno nervira na Oreu je, da posle prelaska na Oreo, telefon bukvalno nema vise brzo punjenje baterije. Iako pise brzo punjenje, puni se kao i svaki drugi telefon bez ove opcije. Evo gledam nesto ovaj Xiaomi Note 5.Mada i on Kinez. A Huawei mi vala ogadi Kineske telefone za ceo zivot. Gledam i Samsung Galaxy S8.400 evra u prodavnici sa 2 godine legalne garancije. Videcu sta ce biti [emoji6]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Redmi Note 5 je klasa iznad Huawei, Samsung, Nokia i Motorola midrange telefona(do 300e).
 
Jedina stvar koja me stvarno nervira na Oreu je, da posle prelaska na Oreo, telefon bukvalno nema vise brzo punjenje baterije. Iako pise brzo punjenje, puni se kao i svaki drugi telefon bez ove opcije. Evo gledam nesto ovaj Xiaomi Note 5.Mada i on Kinez. A Huawei mi vala ogadi Kineske telefone za ceo zivot. Gledam i Samsung Galaxy S8.400 evra u prodavnici sa 2 godine legalne garancije. Videcu sta ce biti [emoji6]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Ma jedino ako si lud da das 400 eur za Samsung. On buguje vise od Huawei. Uzmi bre Mi A1 za 160eur i mirno spavaj. S tim sto moras da ofleshujes gcam da ti budu perfektne fotke al to je smesno u odnosu na flehovanje kod Huawei.

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Razmišljam o kupovini P10 lite telefona. Čitao sam dosta sa ovog foruma ali ne mogu da dođem do zaključka da li se isplati dati 200 i kusur evra za ovaj telefon ili kupiti nešto drugo. Koje su manje i prednosti P10 lite. Da li se više isplati uzeti nešto drugo za sličnu cenu?

Pozdrav
 
Što se mene tice, ja bih u tom cenovnom rangu uvek išao na xiaomi.
P10 L je odlican tel za te pare, da se ne lazemo, ali bih radije isao na MI, razlog zasto nisam je taj sto ga nasi operateri nemaju.

Sent from my 3310
 
Morfuz 3.6 pun bugova, Gpu turbo fake, random reboot i tt. Siriuz 2,6 laguje jedva digoh sistem.... . I na kraju zavrsih na b368.
Odustajem od custom romova za p10l. Ne vredi, sve to lose.
IMG_20180813_205829.jpeg
 
Ma jedino ako si lud da das 400 eur za Samsung. On buguje vise od Huawei. Uzmi bre Mi A1 za 160eur i mirno spavaj. S tim sto moras da ofleshujes gcam da ti budu perfektne fotke al to je smesno u odnosu na flehovanje kod Huawei.

Poslato sa VKY-L29C432B371

Mi A1 predobar telefon za te pare, radim u firmi gde sam u kontaktu sa tim telefonima svaki dan. Cekam da stigne Mi A2 i Mi A2 lite. Lite je kao A1 dok je A2 za klasu bolji.
 
Nazad
Vrh Dno