Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Uleteo bajs nenadano, lik ga vratio u radnju i uzeo nesto drugo. Ponudili ga za 350e i nisam razmisljao. Sad pravac Greenway!

pHDWTXB.jpg


xqAgHgH.jpg


 
Jel imate neki predlog za aftermarket bateriju za solar storm posle nekoliko godina ova baterija sto dolazi drzi jedva 35min
 
Ima na 2bike gotove ili ako hoćeš kvalitetnije onda rebuild...
 
Отац Олег иначе у Србији промовише своју књигу путописа. Наиме, већ неколико година он путује бициклом до руских православних места у свету. Тако је ишао од Пекинга до Харбина, па од Бурјатије до православне цркве у главном граду Монголије Улан Батору, возио је по Светој земљи, Светој Гори. Хтео је и да прође бициклом 400 километара од Софије до Београда, али му, каже, Срби нису дали, па је прешао „само 200 километара“.

https://rs.sputniknews.com/intervju/201706181111603092-srpski-grad-na-granici-rusije-i-mongolije/
 
Nisam siguran da li je prava tema, ali me interesuje da li neko ima ideju šta mi se dešava sa ciklo kompjuterom, odjednom je prestao da meri razdaljinu i brzinu, sat normalno radi...kao da nema komunikaciju sa magnetom? Da li možda treba menjati magnet (ako je neko imao sličan problem) ili da kupujem novi kompjuter? U pitanju je Sigma BC 906.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Obično crkne senzor, ili baterija.

Uzmi magnet u ruku pa prolazi pored senzora i vidi dal pali lampicu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel imate neki predlog za aftermarket bateriju za solar storm posle nekoliko godina ova baterija sto dolazi drzi jedva 35min

Ja sam ovo uzeo kao zamenu, menu je original battery pack izdrzao jedva preko godinu dana :

https://www.aliexpress.com/item/4x-18650-Cycling-Safety-Waterproof-Battery-Pack-Case-House-Cover-For-BicycleTail-Light-Headlight-War/32832052308.html?spm=2114.search0104.3.83.7b9322fd5cForT&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_10698_5722615_10697_10696_10084_10083_10618_10307_5722715_10059_5723015_10534_308_100031_10103_441_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_1,ppcSwitch_5&algo_expid=13a26d1c-acc9-45f0-b9c3-bc695056b7e9-11&algo_pvid=13a26d1c-acc9-45f0-b9c3-bc695056b7e9&transAbTest=ae803_2&priceBeautifyAB=0

Ima izlazni napon 8,4V za solar storm i 5V za ostale zebancije kao powerbank, stavis unutra 4x18650 baterije po volji ili koliko para ti se daje, recimo 4xPanasonic 3400mAh za 10e/kom. Mozes i da kupis samo 2 baterije za pocetak i stavis ih unutra redno, mislim da ce i tako da traju duze nego original 4 baterije.
 
Imate li neki savet za kupovinu ciklokompjutera, ništa fensi, uobičajene funkcije, vožnja po danu, grad? I naravno da bude pristojna cena...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam prošle godine uzeo neki najjeftiniji kineski na KP-u (mislim da beše 400 dinara) i služi odlično. Imao sam pre neki CatEye koji je su mi pokupili, nisam primetio razliku.
 
Ja sam uzeo ovaj pre oko 2 god, radi i dalje
SunDing SD-563B Bicycle Computer Water Resistant Cycling Odometer Speedometer with Green LCD Backlight Bike Computer SD - 563B
http://s.aliexpress.com/Ufuqa6JJ?fromSns=Copy to clipboard

U suštini imaš na Aliju da biraš, malo koštaju a rade posao.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo ovaj pre oko 2 god, radi i dalje
SunDing SD-563B Bicycle Computer Water Resistant Cycling Odometer Speedometer with Green LCD Backlight Bike Computer SD - 563B
http://s.aliexpress.com/Ufuqa6JJ?fromSns=Copy to clipboard

U suštini imaš na Aliju da biraš, malo koštaju a rade posao.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
I ja sam uzeo ovaj. Svideo mi se zbog funkcija i naravno cene. Pre njega sam koristio cateye neki stari. Jedni vreme sam ih uporedo nosio da istestiram da li ima odstupanja. Super radi.
Za male pare dobijes pikazivac temperature, nocno osvetlenje...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Tačno sam taj gledao, i meni deluje kao dobra kupovina. Hvala.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja imam isto ovaj nekih 6 meseci, dobro radi posao, samo treba vremena da se navikneš na komande i šta je šta

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Konačno se podnovih i ja. Stari bajs se već raspada posle skoro 20god, bilo je krajnje vreme.
Ispalili su me već par puta za dogovorenu priču, najpre prijatelj a posle i neko drugi, pa sam reagovao odmah i pozvao čoveka čim sam video oglas.

Pic1.jpeg Pic 2.jpeg

Specialized Pitch Comp 650b

Od vlasnika, odllično očuvan, star oko godinu dana, za pristojnu sumu novca.
Moram da naps*jem AKS, jer su napravili ogrebotinu u transportu i ukrali CatEye brzinomer. Neko ne mnogo upućen, jer je ostavio senzor i davač na viljušci koji čak nisu ni bili umotani.

Da li može da se iskoristi taj davač za neki drugi bežični model, ako može da se uopšte kupi samo on?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
@BokiPK

Lepo, izabrao si pravu marku :D
Nisam probao Pitch ali nešto mi se mota po glavi da ima malo opušteniji ugao vile, da nije klasičan xc agresivac sa 70-71 stepen? Što je super ako je tako naravno. Od koga si pazario ako je sa CB? U zdravlje da ga teraš po brdima i dolinama :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da da :d
Sa cb-a. Čovek nije preporodavac, bajs je (bio :)) njegov. Posle povrede kolena više ne može da ga vozi. Inače je sportista (u dooobrim godinama), zaslužan građanin Pančeva, itd itd...
U pravu si, nestandardan xc.
Slučajno sam video svež oglas, u narednih 5min pročitao par review-a i shvatio da se radi o veoma pristojnom modelu za ne mnogo novca. I za duplo manje para nego što sam ih spremio za trošak.
Hvala na željama :) Samo još da naviknem pozadinu na sedište, posle par vožnji imam malih "tehničkih" problema...

I još ću malo da pljujem AKS - rekli su poštarina 1.200din, naplatili su 1.700, legalno sa računom.

@priest77: izbor city bajseva je prilično širok, možeš čak i da gledaš neki osnovni maunti sa 29-kama.
Samo ako si u prilici sedni na neki, da ti ram ne bude prevelik bez obzira na preporuke.
 
Poslednja izmena:
Izgleda extra očuvano, samo bi cena morala biti niža.
 
Ide dole cena, na 350

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Koratec je mator i tvrdo izvožen, ali dobra oprema.
Kilimandžaro je fin.
Novac je tvoj, ukus je tvoj, ... izbor je samo tvoj :D
 
To stoji, al za opremu i samu vrednost, bolje se konsultovati sa strucnijim, eto recimo taj Corratec ne bi skontao to sto si naveo.

Generalno slaba ponuda za nekih 350,a da nije u altus/acera opremi.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Hm
Moram priznati da me kod tih (pre)prodavaca mnogo nervira napucavanje cene

(Sličan Haibike sam ja pikirao za istu cifru, sa tim što je imao kompletnu, ali baš kompletnu XT opremu. Sve od a do š. I bolju viljušku, sedište i kočnice. Perfektno očuvan. Nije završio u mojim rukama samo zato što je brat prodavca napravio zvrčku i bajs prodao nekom drugom).

Hoću da kažem da je model i stanje OK, ali cena...mora mnogo da bude niža.
Zato se većina bajseva na cb-u prodaje i po par godina. Ili kruži od jednog do drugog prodavca, ili na kraju završe u delove.

Za stanje možeš i sam da vidiš - uveličaj slike i dobro ih pogledaj. Ako već ne poznaješ dobro modele, proguglaj pa ćeš makar približno naći i godište.
Ima pristojnih primeraka da se nađe sa Deore opremom (za taj okvir cene koji si naveo), koju bih uzeo kao neki ulazni faktor.
Pa ovaj bici koji sam pazario, uzet je od vlasnika (nije ispao iz kamiona, opet ponavljam - kao većina na cb-u), star godinu i nešto preko, naravno perfektan, i još zapažena marka. Iskoštao je manje od 300 evropskih novčanica sa sve lopovskom poštarinom.
 
Poslednja izmena:
Znam na koji Haibike mislis, i ja sam ga pikirao... Al ode...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno