Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Nesto od toga mora postojati :)
Ili ce imati znaci da mora ostati 10-20e posle transakcije, ili ce rezervisati vise.

Da ti banka oprosti kursne razlike - mozda neka "drugarska" ;)
 
Nije luda da oprosti? ko to pominje. Zadužiće te preko limita ali pod istim uslovima tj nema druge kaznene kamate ili slično. A ako mi dozvoljavaju da € plaćam po srednjem kursu gde je tu njihova zarada? sigurno je negde ima čim dozvoljavaju teško da će banka sebe da ošteti :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Banka zaraduje na svakoj karticarskoj transakciji, ne znam tacno koliko van zemlje, ali nije beznacajno da ne moze pokriti kurs evro/dinar.
U tarifniku im nema stvarno kazne za prekoracenje limita (sto sam video u vecini banaka, ali u eri elektronskih transakcija to se moze desiti samo ako jedna strana zezne debelo ili ako se koristi embossing za one print transakcije gde nema elektronske autorizacije).

Medjutim, ima provizija za ino-placanja: 1.5%.
http://www.jubmes.rs/upload/documents/opsti_uslovi_poslovanja/Vazece_TARIFE.pdf
10.1.2.2
-plaćanje robe i usluga u inostranstvu
-DinaCard kartica
-VISA kartica
/
1,50%,Min 3,00 EUR
Ali nesto kasnije stoji isto "bez naknade" za placanje robe i usluga u inostranstvu :D


Obrni, okreni, nemojte mislite da mozete staviti 10.23e za placanje od 10.23e u bilo kojoj banci! Ni 10e, ni 100e, nebitno da li zaokruzena cifra ili ne.
 
Poslednja izmena:
Meni odbija takve transakcije :)
 
LOL
[emoji106]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Banka zaraduje na svakoj karticarskoj transakciji, ne znam tacno koliko van zemlje, ali nije beznacajno da ne moze pokriti kurs evro/dinar.
U tarifniku im nema stvarno kazne za prekoracenje limita (sto sam video u vecini banaka, ali u eri elektronskih transakcija to se moze desiti samo ako jedna strana zezne debelo ili ako se koristi embossing za one print transakcije gde nema elektronske autorizacije).

Medjutim, ima provizija za ino-placanja: 1.5%.
http://www.jubmes.rs/upload/documents/opsti_uslovi_poslovanja/Vazece_TARIFE.pdf
10.1.2.2
-plaćanje robe i usluga u inostranstvu
-DinaCard kartica
-VISA kartica
/
1,50%,Min 3,00 EUR
Ali nesto kasnije stoji isto "bez naknade" za placanje robe i usluga u inostranstvu :D


Obrni, okreni, nemojte mislite da mozete staviti 10.23e za placanje od 10.23e u bilo kojoj banci! Ni 10e, ni 100e, nebitno da li zaokruzena cifra ili ne.


naterao si me da procitam tarifnik :)

1,50%,Min 3,00 EUR za pravna lica

za fizicka lica sve 0
 
Pardon onda, iako sam zagledao da li je za pravna ili fizicka lica, nisam primetio :(
 
@alfaunits mastercard telenor banke ti odbija transakcije? Ja za tu banku tj. mastercard te banke mogu da potvrdim ovo što je owim rekao. Od kad imam nju više ne koristim visa raiffeisen. Na njoj nema potrebe imati ni cent više nego što se plaća - uvek sa štednog kupim u cent eur ili usd i stavim na tekući. To je rezervisano i posle knjiženja 0.

Pominjete različite banke, ali mislim da je i do različitih kartica. Eto ja sam imao u raiffeisenu visa, a u telenoru mastercard. Sigurno je razlika i zbog kartica.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
USD ne mozes kupiti u cent i koristiti preko TB MC, to je eventualni bug koji je dvoje prijavilo i nikada potvrdilo do kraja :)
Odbijene su mi transakcije u EUR kada sam imao tacno EUR za kartu koliko je karta. Dodao 2e, proslo.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nešto mi se činilo da nisam mogao da kupim manje od 1 usd, ali zaokruženo u cent sigurno jesam, uvek kupujem i usd i eur (a 3-4 puta sam i u funtama) i tako plaćam kako sam napisao u prethodnom postu, u cent.
Evo sad sam probao i kupio 0,97 usd (nemoj da me teraš sad da kupim nešto:)01.JPG02.JPG
 
Ti očigledno imaš neki problem sa bankom, ali bez smajlija najozbiljnije!
Meni se pre desetak godina desilo da su mi u Intesi tražili sve i svašta (svaki put kad odem nešto drugo) za običan dozvoljeni minus (koji su usput moje kolege imale u istoj toj Intesi). Čak su mi tražili i žiranta!!! To mi niko nije verovao kad sam pričao! Raspitivao sam se u raznim bankama i svuda su me gledali ko *****a, "pa gospodine, imate dozvoljeni minus bez ikakvih uslovaljavanja posle tri meseca".
Što je najuđe kad sam zatvarao račun u Intesi, pita me službenica zašto! Ja se izvinim što na pitanje odgovaram pitanjem i pitam nju zašto bi imao račun u njihovoj banci? A ona ladno, pa imate kartice, bankomate... pa reko sve to imam i u drugim bankama i još plus i dozvoljeni minus. Onda mi ona ko iz topa ponudi HIT tekući račun (tada su ga tek uveli)! Rekoh to što je u drugim bankama standardno, kod vas je HIT?!? Šta reći.
Ali kažem, najgore što su i meni svaki put kad odem pričali drugu priču.
A kao što sam rekao, imao sam (ja i još nekolicina nas) drugačiji tretman od svih ostalih kolega, ko će ga znati zašto. Tako i tebi možda ne funkcioniše telenor. U Srbiji me ništa ne iznenađuje.

Inače moram napomenuti da se jednom desilo da sam posle knjiženja bio u minusu par dinara, ali samo jednom pre 2-3 godine kad sam tek otvorio račun. Što mi nije bilo jasno kako dozvoljavaju, pošto mi plata ne leže tamo. Mada sam tada možda i platio direktno u dinarima, ne sećam se više. Takođe mi se vrlo retko desi da ne kupim devize već platim u dinarima, tada mi uglavnom posle knjiženja ostane "kusur". Inače u slučaju da kupim devize, ponavljam najčešće usd pa ređe eur a gbp svega par puta, kupujem u cent i tako i plaćam... tako i proknjiže, sve idealno!

Sorry moderatoru što nisam dodao već pisao novi post, vidim da si pomenuo kupovinu karata. Sve ovo u cent što sam napisao se posebno odnosi na ebay i aliexpress, i na jednom i na drugom imam puno kupovina. Par puta sam kupovao avio karte, mada najčešće wizz a kod njih je mnogo povoljnije ako se plati u dinarima, a za ono jednom ili dvaput što sam platio u devizama ne sećam se ničeg neobičnog.
Jedina neobična stvar koja mi se desila (ne vezano za ovo zaokruživanje i za devize), jednom sam kupio nešto na sportsdirect pre-order. Znao sam da ću morati da čekam dva meseca za slanje, ali mislio sam da će naplatiti ili bar držati rezervisana sredstva dva meseca. Međutim, novac je bio rezervisan nekoliko dana, a zatim oslobođen, što me baš začudilo.
 
Poslednja izmena:
Evo sad sam probao i kupio 0,97 usd (nemoj da me teraš sad da kupim nešto:)Pogledajte prilog 247712Pogledajte prilog 247713
Nisam shvatio sta si ovime hteo reci, nigde nisam ni pomislio da ne mozes kupiti dolare, vec da ne mozes direktno njima platiti 0.97USD, vec ce ici kroz EUR.
Ako mozes, ti je bug kod Telenora, i jedan si verovatno od dvojice koji su pomenuli da im je to proslo - ali NIKO od njih nije do kraja ispratio i pokazao da tako prolazi, kao sto ZAP recimo za rezervacije.

Videces u ovoj i u TB temi da ljudi imaju dolare na TB MC i da ne mogu placati njima dirketno, vec ide konverzija u dinare.

Znajuci sta se sve desilo kod TB (a zamisli sta tek ne smem javno da kazem, ako sam vec pisao da mi je bankomat poklonio novac...), verujem da se desilo da neko kupi tacno dolare, nema nista vise na racunu, i plati tacno toliko u dolarima nesto...
Ali to NE TREBA da radi tako kod nas, nigde.

Inače moram napomenuti da se jednom desilo da sam posle knjiženja bio u minusu par dinara, ali samo jednom pre 2-3 godine kad sam tek otvorio račun. Što mi nije bilo jasno kako dozvoljavaju, pošto mi plata ne leže tamo.
To je na debitnim moguce samo ako:
- zbog kursnih razlika odes u minus, jer oni nisu rezervisali dovoljno, tj. kursne razlike su ispale mnogo vece od rezervacije (sto bi se recimo desilo komotno da si placao nesto u francima ili jenima u "pravom" momentu).
- ako si imao transakciju bez elektronske autorizacije (sto uglavnom znaci one imprint/embossing transakcije, gde ti predju mehanickim aparatom preko kartice, ali mislim da to niko ne koristi vise, jer ni na Kubi to nisam vidjao). Moze se desiti da i transakcije izmedju banaka nisu uvek sa autorizacijom prethodno, i onda moze doci do neslaganja stanja, ako je kartica imala transakciju pre nego caching procesor u toj vezi.
Svi slucajevi su mi se desili, samo sto nisam isao u minus, jer nikada ne teram ista blizu limita.

Sve ovo u cent što sam napisao se posebno odnosi na ebay i aliexpress
Jos cudnije. Karte moze da se desi da nekako drugacije se naplate, dok sa eBaya/Ali-a ako izaberes dolar, treba u dolarima - medjutim tebi treba sa racuna u evrima/dinarima da skida, nikako dolare tacno u cent.

Postavi screenshot neke transakcije u dolarima sa TBa? I neka ostanu na SSu po transakcija pre/posle (slobodno prekrij neke podatke o transakciji ako nije Ali/ebay, ali ostavi suma da se vidi).


A sto se tice cestoce, i da li mene banke mrze ili meni nesto ne radi... koliko vas ima 10.000+ transakcija karticama van zemlje, kao ja? Koliko ima barem 1000 od kako je PayPal dosao kod nas? Ja imam >10.000 GODISNJE nekada, a "svega" 1000 nisam video od kako nase kartice rade vani.
Mozda vama prodju neke transkacije mimo logike/pravila - ali tek kada imate ovakav obim ima smisla da govorimo da li je nesto pravilo ili izuzetak. Ja ne mogu naci ni 10 transakcija od kako koristim kartice (2000. godina, imao sam kreditnu Deutsche banke, posto nase do ~2005. nisu radile van zemlje) koje nisu po pravilima koje sam opisao u prvom postu, koriste dolare iz Srbije/Nemacke ili idu u cent a da transakcija nije unutar zemlje.
 
Sto se tice problematike #2 - moze da se desi i duplo knjizenje transakcije, meni se desilo pa mi je internet (debitna) kartica otisla u minus. Ispravili su sami, mada sam ja najavio banci (KB) problem cim sam primetio.
 
Znajuci sta se sve desilo kod TB (a zamisli sta tek ne smem javno da kazem, ako sam vec pisao da mi je bankomat poklonio novac...), verujem da se desilo da neko kupi tacno dolare, nema nista vise na racunu, i plati tacno toliko u dolarima nesto...
Ali to NE TREBA da radi tako kod nas, nigde.

Zaista ne znam šta se desilo u TB, ali ja sam rekao šta se meni desilo u Intesi i evo da citiram sam sebe:
"Meni se pre desetak godina desilo da su mi u Intesi tražili sve i svašta (svaki put kad odem nešto drugo) za običan dozvoljeni minus (koji su usput moje kolege imale u istoj toj Intesi). Čak su mi tražili i žiranta!!! To mi niko nije verovao kad sam pričao! Raspitivao sam se u raznim bankama i svuda su me gledali ko *****a, "pa gospodine, imate dozvoljeni minus bez ikakvih uslovaljavanja posle tri meseca".
Što je najuđe kad sam zatvarao račun u Intesi, pita me službenica zašto! Ja se izvinim što na pitanje odgovaram pitanjem i pitam nju zašto bi imao račun u njihovoj banci? A ona ladno, pa imate kartice, bankomate... pa reko sve to imam i u drugim bankama i još plus i dozvoljeni minus. Onda mi ona ko iz topa ponudi HIT tekući račun (tada su ga tek uveli)! Rekoh to što je u drugim bankama standardno, kod vas je HIT?!? Šta reći.
Ali kažem, najgore što su i meni svaki put kad odem pričali drugu priču.
A kao što sam rekao, imao sam (ja i još nekolicina nas) drugačiji tretman od svih ostalih kolega, ko će ga znati zašto. Tako i tebi možda ne funkcioniše telenor. U Srbiji me ništa ne iznenađuje."

Znači da ponovim, u Srbiji me ništa ne iznenađuje!

Nemam ni blizu transakcija kao ti, nisam siguran ali za sve ove godine mislim sve zajedno ne više od 250-300, od toga ogromna većina ispod 10-15 usd i ogromna većina plaćena preko telenor mastercard. I funkcioniše kao što sam rekao, ako baš insistiraš mogu pri sledećoj transakciji postaviti screenshot ali ne vidim poentu. Svakako ćeš reći da sam statistička greška, i verovatno si u pravu, ne sporim uopšte:)

A što se tiče telenorbank teme, nisam odavno zalazio tamo ali sećam se da su ljudi imali loša iskustva - uostalom kao i ja sa Intesom. A sećam se da je nekoliko njih imalo "pouzdanu insajdersku informaciju" da se telenor banka prodaje i da će biti ko zna šta, pa ništa od toga... naravno jednog dana i hoće, ali do tada ja uživam u njoj a neko drugi u Intesi. Nadam se da svako može da nađe u ovoj lepoj našoj domovini banku koja mu odgovara;)
 
Može debitna da ode u minus. Znam iz iskustva [emoji41] i to ne kao greska vec dve transakcije pronjižene u isto vreme. Kako nemam pojma[emoji39]

@alfans
Mene si pomenuo kao da nisam ili kao da jesam dokumentovao rezervisanje [emoji23]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Не може дебитна у минус, само привремени баг картице која тако приказује (на и-бенкингу/банкомату) :)

Sent from mTalk
 
ozbiljno. A ja sam sanjao kad sam otisao u minus na debitnoj?

moze moze budi srecan da ti se ne desi :d
 
Nemam ni blizu transakcija kao ti, nisam siguran ali za sve ove godine mislim sve zajedno ne više od 250-300, od toga ogromna većina ispod 10-15 usd i ogromna većina plaćena preko telenor mastercard. I funkcioniše kao što sam rekao, ako baš insistiraš mogu pri sledećoj transakciji postaviti screenshot ali ne vidim poentu. Svakako ćeš reći da sam statistička greška, i verovatno si u pravu, ne sporim uopšte:)
Postavi od prethodnih, nekoliko, i na njima se vidi. Rezervacija je nebitna ovde, vec naplata.

@alfans
Mene si pomenuo kao da nisam ili kao da jesam dokumentovao rezervisanje [emoji23]
Da jesi, naravno ;)
 
@alfaunits ajmo iz početka! Moj prvi post je bio reakcija na tvoju tvrdnju da ti tb mc odbija transakcije ako imaš tačan iznos NOVCA (dakle novca, nebitna valuta). Jer upravo tako radi raiffesen visa, UVEK rezerviše malo više nego što košta a onda ti to vrati (za raiffesien visa znam iz ličnog iskustva a kako sam čuo tako radi i Intesa). Onda si napisao ovo:
USD ne mozes kupiti u cent i koristiti preko TB MC, to je eventualni bug koji je dvoje prijavilo i nikada potvrdilo do kraja :)
Odbijene su mi transakcije u EUR kada sam imao tacno EUR za kartu koliko je karta. Dodao 2e, proslo.
Dakle rekao si "USD ne možeš kupiti u cent" zato sam ja kupio u cent 0,97 usd (pišem ovo zato što si dva posta ispod napisao da nigde nisi ni pomislio na to da ne možeš kupiti usd već samo da ne možeš platiti njima u cent). Verujem ja da si morao da dodaš 2 eur, ali meni se to apsolutno nikada nije desilo ni za cent a kamoli 2 eur. Zato sam i napisao da je ovo Srbija i moje iskustvo sa Intesom (moje kolege, ista firma, plata, sve isto, imaju skroz različito iskustvo, da ne kažem tretman).

Ponavljam, mastercard telenor banke ne vrši rezervaciju ni centa više (svejedno koja valuta), isti slučaj i kod moje koleginice, a koliko sam zaključio još neki to ovde tvrde. Tako da si izgleda ti izuzetak a ne ja!

A sad da se vratim na ovaj tvoj poslednji post. Pošto si terao "vodu na svoju vodenicu" ili ti skroz promenio temu (sa rezervacije više novca nevezano za valutu, na to kojom valutom se plaća). Tu ti moram priznati da si u pravu! Nisam mnogo razmišljao kad sam ti odgovorio, jer znam da sam dok sam koristio raiffeisen sve plaćao u eur. U slučaju da nešto plaćam u usd ako plaćam direktno u usd oni to prvo prebace u eur pa ponovo u usd i ja sam na gubitku. Tako da i kad sam počeo da koristim telenor banku u početku sam isto radio. Onda sam negde čuo da je bolje kupiti usd i platiti direktno u usd i probao i mogu da potvrdim da je tako!
Medjutim sada kad sam pogledao listing pored transakcije u usd piše kurs:taj i taj. Dok za evre i naravno dinare ne piše nikakav kurs. Iz toga zaključujem da si u pravu, tj. oni ipak vrše neku konverziju, ali meni ta konverzija odgovara. Kažem to piše na listingu, a kad uđem u detalje transakcije (ovo gde ti šaljem screenshot) tu se to ne vidi, tj. iz toga se i ne može zaključiti da je vršena transakcija. Iako ne vidim svrhu screenshota, evo dva komada. Jedna transakcija u cent i pored konverzije, a druga sam u plusu, tj. kad je proknjiženo platio sam manje nego što je trebalo.

02.JPG02a.JPG
01.JPG01a.JPG

Dakle da rezimiram, u telenor banci mastercard rezervišu tačno onoliko koliko platim i nema potrebe imati ni centa više na računu. Kad proknjiže može da se desi (i desilo se kao što sam rekao) da odem u minus, ali i da mi ostane više! Isti slučaj i kod koleginice.
Takođe, konverzija se vrši ako se plaća u usd (verovatno i u gbp), samo u rsd i eur nema konverzije. Ali za razliku od raiffeisen visa, konverzija je odlična, kao uostalom i kurs u menjačnici telenor banke, što nije slučaj u reiffeisen banci. A kako čujem od drugih i u Intesi je slično kao u raiffeisen. Koliko znam i drugi ljudi koriste telenor banku upravo zbog toga. Plata je i meni u drugoj banci. Ti si jedina osoba od koje sam čuo da pri plaćanju sa tb mc moraš imati malo više od iznosa na računu.

Napisao sam svoja iskustva sa intesa bankom, doduše ne za internet plaćanja, ali svejedno.

Neka svako proba i koristi ono što mu odgovara, i zašta mu odgovara. Meni je u telenor banci bolje nego u raiffeisenu, bolje mi je kada kupim usd i platim u usd nešto što košta u usd. S druge strane po navici često izaberem eur ako mogu, opet najčešće kupujem nešto toliko jeftino da nije toliko ni bitno. Mada do pojave telenor banke uvek sam devize kupovao u menjačnici van banke, jer je u bankama baš preterani kurs....

Odoh sad da radim nešto pametnije... čini mi se da ti alfaunits ne mirišeš nešto telenor (kao ni ja intesu, ali mi nikada nije padalo na pamet da pričam ljudima da svima treba žirant za dozvoljeni minus). Mrzi me da listam onu telenor banka temu, ali ne bi me čudilo da si ti bio jedan od onih "dobro obaveštenih" što su tvrdili da telenor prodaje banku. Sećam se da ih je bilo više, sve renomirani članovi sa baš dosta postova i poneki moderator. Mislim da je to vreme koje su oni navodili odavno prošlo... iz čega svako može da izvede sam zaključak. Ja samo zaključujem da je besmisleno gubiti vreme na ovakve stvari, već kao što rekoh neka svako proba i vidi kako za njega funkcioniše. Ja sam što se internet plaćanja tiče u telenor banci dok mi odgovara, kad ne bude promeniću:)
 
Ako nekoga zanima, moje iskustvo sa Intezom i Visa elektron deviznom karticom:

Pre par dana sam platio nesto manje od 1000 evra, odmah rezervisano na deviznom racunu oko 5% vise. Posle 5 dana proknjizeno, skinuto tacno u evro, rezervacija "vracena".

Posto je kartica debitna, a ja nemam dozvoljeni minus, da bi transakcija prosla mora se imati najmanje osnovna suma + preko rezervisano, inace odbija transakciju.
 
Upravo, identično radi (tj. radila je dok sam je koristio) Visa elektron devizna debitna raiffesein. Tako da ja mislim da je to do kartice, tj. ne rade isto visa i master card. E sad možda je alfaunits izuzetak kad je u pitanju master card telenor banke, a moguće je i da je nešto pobrkao. Sad razmišljam, gubim vreme gledajući transakcije i praveći screenshot umesto da to on radi - sam je rekao da ima dosta računa tj. kartica i preko 10000 transakcija... možda je nešto pomešao... još sam i koleginicu iscimao da je pitam...
 
Mislim da se ne razumemo o cemu je rec.... dve stvari su u pitanju:
1. Ti si rekao da mozes kupiti DOLARE, i PLACATI dolarima DIREKTNO, za CENU U DOLARIMA (Ali/eBay), u cent. To je bug, i za ovo trazim da napravis screenshot, jer za ovo JESI izuzetak. Pobrkao si ako mislis da drugi imaju isto iskustvo po tom pitanju, pogledaj vrlo malo, videces, samo jos jedna osoba je to tvrdila i nema je odavno da se javi..
Dakle, kupio si 0.97$, nemas NISTA vise sem dolara, item je 0.97$, ti mozes da kupis taj item? Ne moras probati sada, daj screenshot transakcija koje su naplacene U DOLARIMA (sa TB kartice da su dolari korisceni!) i screenshot transakcije pre i posle nje, da se vidi da nemas dodatnih transakcija za konverziju.

2. Ne mora da znaci da nikada neces moci bez dodatne rezervacije proci, ali NEMOJ pricati ljudima da je to NORMALNO, jer nije! Onda cu ja gubiti vreme gledajuci opet pitanje "A ZASTO MI NE PROALZI KARTICA, IMAM TACNO KOLIKO TREBA?".
ZAP je pokazao da kod Jubmes-a moze, ali mozda oni rezervisu kao AIK/RF sada, tj. bitno je da ima 10e na racunu posle transakcije, i ne rezervisu vise od same transakcije onda.
To ne znaci da je to pravilo!
Ako JEDNOM ne mozes da platis kada imas TACNO u cent - znaci da ne mozes uvek. Kapiras zasto ne treba da tvrdis onda da moze? Jer ce drugi misliti da je to pravilo.

Daj screenshots transakcija PORED naplatne sada, a kada budem ponovo nesto placao u EUR bas cu pogledati koliko rezervise :)
Ovo sto si pokazao koliko vidim je tvoja kupovina USD-a, a ne samo placanje???? Jer nalogodavac pise Predrag "nesto"? Treba transakcija same naplate od Ali-a, gde pise prodavac AliExpress.
 
Poslednja izmena:
I da ponovim: od kako je izmenjen sistem u Intesi ono tokom problema krajem prosle godine, i Intesa mnogo manje rezervise. Imao sam svega 1 cent! rezervisan vise na transakciji od ~150e skoro.
 
Nikada i nigde nisam napisao da je to pravilo! A napisaću opet. Neka svako PROBA i koristi onu karticu/banku koja mu odgovara
Posle svega ću samo izneti moje mišljenje, a to je da ti ili ne koristiš telenor banku, ili imaš neke druge razloge da tvrdiš to što tvrdiš. Pogotovo posle svega da napišeš to što si napisao, neka drugi pročitaju sve pa zaključe sami. Nemam nameru da se raspravljam sa tobom niti da šaljem dodatne screenshotove, koje ćeš ti proizvoljno da tumačiš. I nisam znao da radiš u telenor podršci pa te smaraju zašto im uplata ne prolazi:)
 
Znaci opet tvrdnje koje ispadnu lazne.. toliko o tome.
 
Не може дебитна у минус, само привремени баг картице која тако приказује (на и-бенкингу/банкомату) :)

Sent from mTalk

Moze i meni se desilo i to vrlo jednostavno kod TB. Provizije na podizanje novca sa bankomata u inostranstvu se naknadno knjize, tako da moze da se udje u minus, ne veliki, ali ipak minus
 
Ovo je moguce i kod Intese, mada do sada nije bilo realno, jer je rezervacija bila veca od moguce provizije :)

Neko je prikazao odavno screenshot izvoda za debitnu u Intesi, gde je pozamasno otisao u minus. Ne secam se kako, ali nije bilo do kursnih razlika i slicnih sitnica.
 
Nazad
Vrh Dno