Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

hvala, da li to znači da treba dva kabla, jedan u uređaj a drugi u tv, ili ide jedan u uređaj pa iz njega u rf tv -a za kameru, a skart za digitalnu?
 
HDMI u TV ako hoces digitalno.

Ne znam kakav je sad STB ali dva kabla ti svakako trebaju, e sad dal ces ga gurnuti u TV ili u STB treba videti na licu mesta, ali svakako ces moci da gledas kameru.
 
Evo ja da prenesem utiske nakon par dana od uvođenja kablovske.

Dakle tv me ne interesuje, tu nemam šta da kažem.

Telefon u početku nije radio, pa su radili samo pozivi, pa je na kraju sve proradilo, osim što mi se par puta desilo da me pozovu, drugoj strani ne daje signal da zvoni, i ja kada se javim prekine se veza.
To sam prijavio, resetovali su mi modem i tom prilikom ga izbacili iz bridge mode-a iako su rekli da će ostati u bridge modu ( koga interesuje Technicolor tc7200 ima bridge mode ali moraju oni da ga aktiviraju ). Rečeno mi je da pratim šta se dešava i da javim. Pa eto, pratim, čekam da se neko požali ko me je zvao.
Za sada eto radi mušičavo, videćemo kako će biti ubuduće.

Na kraju internet, nije bilo zaglupljivanja modema i slično, brzina je kakva i treba da bude, kod adsl-a je brzina bila 1.1Mb/s, sada je na kablovskom 6.2Mb/s.
Mada primetio sam ima tu i tamo, retko ali ima po neki izgubljeni paket. Da igram igrice kao pre verovatno bi primetio i nervirao se, ali pošto ne igram više teško je i registrovati da je štucnuo ping.

Sve u svemu nije idealno za sada, ali obzirom koliko je brži internet u odnosu na adsl i da je jeftinije sve ukupno, nije loše.
 
Poslednja izmena:
Kod mene telefon već godinama radi bez greske, ali bude problema malo u početku
Bolje je od klasične telefonije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
IP telefon ti radi bolje od bakarnog fixnog??
 
Pa jedno 5x bolje, zvuk je mnogo čistiji

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A to jeste, zvuk je bolji kod ip telefona.

Meni na primer i viber ima dosta bolji zvuk od obične mobilne veze.

Inače za fiksnu mi se od juče niko nije žalio za sada, šta znam možda stvarno ima veze jer je bio bridge mod aktiviran, mada čisto sumnjam.
Problem je što se fiksni koristi jako retko, na dvevnom nivou ako mi pozvoni 2-3 puta plafon, morao sam ovih par dana da cimam ljude da me zovu da probam :) .
Da nemam firmu ne bih verovatno fiksni ni držao.
 
Danas su mi bili iz RV da instaliraju digitalne risivere. E sad, na dva CRT TV-a su povezali sa scart prikljuckom i sve je ok, medjutim treci TV je bas anticki sa samo RF ulazom za antenu. Rekli su da na njega nije moguce povezati risiver (SkyMaster XC2) i da prakticno treba novi TV. Citao sam da postoje neki sa RF modulatorom sa kojima je to izvodljivo, medjutim nije mi televizija jaca strana pa molim za savet. Koliko sam ja pohvatao, bilo bi izvodljivo sa DVB-C risiverom koji takodje ima citac kartica (koje sluze cemu?) ako tako nesto postoji uopste. Hvala.
 
Ih mi svaki mesec 1000 minuta fixnog trošimo :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li je moguce sortirati kanale sada preko risivera, odnosno odraditi enumeraciju kao i pre tako da recimo kanal ne bude na trojci nego na petici i tako dalje? I ako bi neko mogao da me uputi u moguce solucije na prethodno pitanje. :)
 
Juče sam potpisao ugovor za combo paket, na mišiće, pošto sam koristio samo TV već dosta godina unazad, od kad su uveli prvi priključak u Borči, tj od kad su osnovali firmu. Taj prvi prastari ugovor je istekao pre hrista I koristio mesec za mesec TV uslugu. Ladno me devojka odbila u filijali za pogodnosti kao novi korisnik, već samo da dobijem 50% na internet jer mi je to nova usluga Nije htela ni da pozove nekog iz centrale itd, da se ne cimam bez veze. Ok . Zovem call centar, isto šablonsko obrazloženje.
Pa ljudi, ja potpisujem ugovor koji do sad nisam imao sa vama već X godina, znači nov korisnik koji se vezuje za vas na dve godine, mogu sutra da odjavim TV jer nisam u ugovornoj obavezi i ćao pa da se neko drugi iz moje porodice pojavi kao novi korisnik. Ali kao mora da prođe 6 meseci od prekida usluge da bi ponovo bio novi korisnik, itd. Pitam ja devojčicu, jeli, a sa kim RV potpisuje ugovor, sa osobom koja ima JMBG ili sa adresom na kojoj se nalazi stan? Tajac! Odgovor je bio, pišite zahtev, molbu bla bla.
Kao da sam hteo neku malverzacije da napravim.
Nisam bio lenj I zapucam u Sava centar, za 5 minuta sam rešio problem, dobio ugovor sa benificijama, instalacija sutra! Inače je u napomeni pored mojih podataka u njihovoj bazi stajala napomena u kojoj je pisalo sve šta sam rekao onoj šalteruši u Borči [emoji3].

PS. Pisao sam ranije da nisu hteli da mi uvedu, tj uključe već postojeći priključak jer bivši vlasnik stana nije izmirio dugovanja. Pitam ja I za to juče, jer nema nikakve logike, trebali bi da ganjaju onoga ko je potpisao ugovor a ne da duže adresu. Čovek sa kojim sam pričao se frapirao, neverica. Pita me, ko mi je to rekao. Pa iste one šalteruše I operaterke koje su me i juče vozale okolo.

Generalno, ne treba mnogo očekivati od dama u call centru i na šalterima, rade po šablonu I nisu ovlašćene ni za šta preko toga. U SC su bili max ljubazni i predusretljivi, eto moram da ih pohvalim.
 
Da se nadovežem, dobio sam Cisco ruter/modem, kao to sad ugrađuju pošto se dobro pokazao i naravno, ne radi kako treba. Putem kabla sve što je povezano radi, putem WiFi imam vezu ali nemam protok. A lepo sam im tražio onaj Thompson. Zvao sam da se žalim, nešto su čačkali online, I ponovo ista stvar. Sad he stvar na njihovoj podršci.
 
Zbog navedenog slučaja sa šalterušom, ugovore je najbolje potpisivati sa komercijalistima na terenu. Eto vam čoveka za to 069/8283658.
 
Udario sam HR na ruteru I sve se vratilo na fabrička podešavanja, sad fercera kao blesav
 
Gledam sad njihove pakete. Al su se stisli za upload...
 
Verovatno ih ograničavajući tehničke mogućnosti infrastrukture u koju retko ko hoće da ulaže novac. Da je optika I podrška za istu razvučena do svake zgrade to bi bila druga priča, ovako, npr RV, to radi za biznis korisnike.
 
Ljudi su ovde ranije pisali da su, bez obzira sto odavno koriste RV, uspeli da izboksuju privilegije koje nude novim korisnicma, pa cak i zadrzali gratis neke kanale koji su im dodeljeni prilikom potpisivanja prethodnog ugovora (koji se inace placaju dodatno).
Meni uskoro istice ugovor kod RV, a u zgradi imam bas dobru ponudu: RV, SBB, Posta KDS, Orion Telekom. Razmisljam da ako mi iz RV ne omoguce popust koji daju samo novim korisnicima predjem kod SBB, posto mi se onda to isplati vise jer cu tamo dobiti popust. Recimo Orion ima neku neverovatnu ponudu optickog interneta za samo 1900 din.
 
Orion bibzaobišao u širokom luku. Neozbiljni su skroz. A pošto ti ističe ugovor u RV, male su šanse da dobiješ pogodnosti novog korisnika, jedino što te vadi je što imaš SBB, pa da im to čisto nagovestiš, onako kulturno, ako ti se baš ostaje kod njih.
 
Ja bi tu prešao kod drugog iskoristio pogodnosti pa opet posle 2 godine prešao kod drugog ispočetka :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel moze neko da napise koje su mail adrese za kontakt Radijus Vektora,na njihovom sajtu ne mogu da nadjem.
 
Upravo treba iskoristiti pogodnosti ko ima izbor vise operatera i na svake 2 godine menjati provajdera, a samim tim ostvarivati benefite za nove korisnike. I ja imam dobar izbor: RV (istice ugovor), SBB, Postanet, Orion telekom, i trenutno mi se cini idealnim kombinacija Orionove optike 100/10 + tel sa 200 min. za 1509 din i Posta KDS digitalna TV 1096 + 240 din za Arena sport paket. Sve zajedno - 2845 din. Nema bolje ponude.
 
Poslednja izmena:
E ljudi imam neki ludi problem u poslednje vreme :)

Na laptopu/mobilnom stalno prekida net, stalno izbacuje neku gresku sa DNS-om.
- "DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET" - Ovo kaze Chrome.

Kada stavim Google DNS na ruteru (ne modemu) isto se dogadja, a kada upalim VPN net radi bez ikakvih problema i bez prekida.
 
Pozdrav, jel ima neko iskustva sa RV fiksnom telefonijom. Cuo sam da ne funkcionise bas kako treba, tipa onaj ko vas zove ili dobija signal zauzeca ili da se niko ne javlja a vama ni ne zvoni telefon.
 
U Radijus vektoru mi nude popust od 50% tokom prvih godinu dana, iako nisam novi korisnik. Uz ugovornu obavezu na dve godine.
Rekli su mi da mogu da biram taj popust od 50% tokom godinu dana ili da dobijem gratis jedan TV paket besplatno (ali onda placam punu cenu paketa).
 
Ja sam 50% uzeo pre neki dan, nema bolje ponude.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja u zgradi imam i SBB i privlace me neke njihove savremene usluge tipa EON, PICKBOX, 72 h unazad itd.
Medjutim, stvarno sam generalno zadovoljan RV. Sa popustom su prilicno povoljniji od SBB. Sad razmisljam sta da radim...
 
Slicno ti dodje... SBB preko onih promotera ima "6" meseci za dinar (fora sto je 6 kalendarskih od dana potpisa ugovora, pa obicno te zeznu da prvi mesec ispadne jedan dan :D), sto izadje "25%", a i ovo kod RVa prvih 12 sa 50%, je 25% popusta, s' tim da mislim da je kod RVa pravih 6 meseci?
 
Zaboravio si da uporedis startnu cenu.
Kod SBB "Duo net Gold" kosta 3300 din.
Slican paket kod RV "Net+TV" kosta 2885 din. (sa 10 Mb/s manjom brzinom i 15 kanala manje, al mi je ta razlika potpuno nebitna).

RV daje 50% popusta na 12 meseci. To nije isto kao kod SBB, koji naplacuje mesecno 990 din. samo tokom 6 meseci (a nakon toga je puna cena koja je visa nego kod RV).

Za tu varijantu preko dilera SBB koji nude 6 meseci za po 1 dinar nisam znao, ali opet dodje RV povoljniji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno