Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Aj ja cu posto sam isto taze u ovom :D poloniex i ostale menjacnice koje koriste tether ne podrzavaju kartice koliko ja znam. Upravo zato i koriste tether, da bi zaobisli regulative sa bankama kada je pravi kes u pitanju. Od nas je najlakse da kupis karticom na cex.io i na coinmama. Na prvom kupujem bez problema, druga me i ne zanima sada jer su cene cak i vece nego na cexu kada krene da pada. Takodje odlicna menjacnica koja radi sa pravim kesom je bitstamp, ali ne podrzava nase debitne kartice.
 
Poslednja izmena:
Poloniex i ostale menjacnice koje koriste tether ne podrzavaju kartice koliko ja znam. Od nas je najlakse da kupis karticom na cex.io i na coinmama. Na prvom kupujem bez problema, druga me i ne zanima sada jer su cene cak i vece nego na cexu kada krene da pada.
Na cexu isto imam nalog ali sam poceo da kopam sa walletom od poloniexa. Jedino resenje da prebacim sa poloniexa na cex ?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Sa cexa sam uspeo da prebacim test sumu od 20$ na visa debitnu karticu. Leglo mi je 13$, vidi koje su takse. Stoji fiksna od 3.8$, ali ko mi je pojeo jos 3.2$ kad za povlacenje dolara na visu stoji na sajtu samo 3.8$ (na mastercard je 1.2% plus tih 3.8$)?
 
Poslednja izmena:
Sa cexa sam uspeo da prebacim test sumu od 20$ na visa debitnu karticu. Leglo mi je 13$, vidi koje su takse. Stoji fiksna od 3.8$, ali ko mi je pojeo jos 3.2$ kad za povlacenje dolara na visu stoji na sajtu samo 3.8$ (na mastercard je jos 1.2% plus tih 3.8$)?
Banka je uzela za priliv,ima ja mislim fiksna i plus procenat.
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Sto se ljutis kume :D I sa hardware walletom mozes da izgubis ako ne pazis da li je dobra adresa na koju saljes, man in the middle attack.
https://www.reddit.com/r/ledgerwall...ic_security_principles_when_using_a_hardware/


Bitno je samo da se zna da nista nije sigurno pa eto ni taj hardware wallet tako da ljudi mogu vise da se informisu, a ne samo da naprave i to je to.
Ma naravno, samo mislim da ljudima koji tek ulaze u priču ne treba ni spominjati hard wallet, koji će im moj ;)
Ništa danas nije sigurno, to je valjda jasno svima..
Menjačnice su u suštini najnesigurnije, nikad ne znaš kad će da ih hakuju :D

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ma ne treba im odmah, nego mi se ucinilo da si mu previse uneo sigurnost da je exodus 100% siguran pa sam bacio link mozda nekom bude od koristi. Ja sam se mozda i malo zaleteo kada sam uzeo ledger jer je za sada bezveze uzeti bilo sta za duze cuvanje. Prosto sam prinudjen da drzim na menjacnici. Zato cu da rasporedim bar na 2-3 -cex, bitstamp i da se prekrstim :)
 
Poslednja izmena:
Lično mislim da je kripto postao previše mejnstrim a da ni blizu nije spreman za tako nešto. Mnogi novčići i dalje nisu preležali dečije bolesti, a mi očekujemo da imaju neku realnu upotrebu... ne ide.

Drugi problem je ogromna količina neznanja i neinformisanosti.
Zato imamo toliko prevara, zato ljudi gube silan novac prodajući kad je jeftino a kupujući kad je skupo. Ubacuju životne ušteđevine u neke piramide i ponzi šeme... alo ljudi, pa gde vam je glava?

Kripto mora biti regulisan, do neke mere. Oni silni ICO projekti pogotovo. Mora se znati kome ide novac, na šta se troši, kako, gde, kada... a ne da posle taj neko nestane sa par miliona posle i prevari par stotina hiljada ljudi, bez ikakvog traga maltene. Tako bi možda dobili više nekih zapravo korisnih novčića. Sa druge strane ako države krenu protiv kripta, u šta čisto sumnjam, to će ga samo oterati u podzemlje. Kripto neće nestati sigurno. Malo će se pročistiti prostor jer će ljudima biti frka da rade to ako postane zabranjeno, ali će se i dalje rudariti, i dalje će se trgovati njime pa makar i u nekoj mračnoj uličici, i samo će još više dobiti epitet nečega lošeg, nečega prljavog, nezakonitog. Blokchain je zanimljiva tehnologija, i to ne samo za plaćanja. Apsolutno bi šteta bila da ode u podzemlje. To što imate milion i jedan "anonimni" novčić za plaćanje i što svaki kaže da je baš on onaj pravi... pa bože moj. Dobru ideju je teško imati, a kopirati postojeće i nije baš tako teško.

Sve u svemu, ako vas trenutno boli glava što kopate 25% manje nego pre mesec dana kao mene, ne brinite, ovo se već sve desilo letos. Bilo je profitabilno, javila se nestašica kartica, diff je skočio a cene su pale. I desiće se opet. Osim ako ne bude neki potop koji ja iskreno priželjkujem da se sve ovo malo očisti i smiri. Ali ako gledate sve ovo na duže staze, onda nemate šta brinuti. Rudarenje je dugoročna investicija, bar za mene, ako hoćete instant keš onda se bacite na trgovinu bolje.
 
Nije problem kripto. Problem su menjacnice koje nisu pouzdane dovoljno i koje nisu bile ni priblizno spremne za najezdu novih ljudi. Banke su odradile svoj posao sa Visom, menjacnice zablokirale jer nisu mogle da obrade sve a ljudi kupovali kojekakve krseve od novcica. Realno 95% njih i ne treba da postoje ali dzaba, slusaju obecanja i ulecu bez razmisljanja. I posle neki krsevi imaju 100 milijardi market cap. Bolest mozga! Ljudi sve gutaju bez problema.
I dalje je problem to sto ne postoje zakoni i jasno regulisana pravila ali ide se polako ka tome. Ima novcica koji su brutalno dobri za placanje, LTC pre svih. Dash je isto sjajan ali jos uvek ima solidno veliku proviziju u odnosu na ltc. BTC i dalje nije sredjen ali to je bukvalno iza coska. A menjacnice... Osim Cex-a koji povecava broj zaposlenih 4x i coinbase-a ne vidim da se nesto bitno desava.

Tapatalk
 
bittrex deluje da gura ok, najavljuju i uvođenje USD trgovine
 
Nije problem kripto. Problem su menjacnice koje nisu pouzdane dovoljno i koje nisu bile ni priblizno spremne za najezdu novih ljudi. Banke su odradile svoj posao sa Visom, menjacnice zablokirale jer nisu mogle da obrade sve a ljudi kupovali kojekakve krseve od novcica. Realno 95% njih i ne treba da postoje ali dzaba, slusaju obecanja i ulecu bez razmisljanja. I posle neki krsevi imaju 100 milijardi market cap. Bolest mozga! Ljudi sve gutaju bez problema.
I dalje je problem to sto ne postoje zakoni i jasno regulisana pravila ali ide se polako ka tome. Ima novcica koji su brutalno dobri za placanje, LTC pre svih. Dash je isto sjajan ali jos uvek ima solidno veliku proviziju u odnosu na ltc. BTC i dalje nije sredjen ali to je bukvalno iza coska. A menjacnice... Osim Cex-a koji povecava broj zaposlenih 4x i coinbase-a ne vidim da se nesto bitno desava.
Retko se slazem sa tobom ali ovaj put se sve slazem. Samo kada sve to sto fali stavis u vremenski okvir potreban da se menjacnice dovedu u red, resi situacija sa tetherom, naprave kanali za legalan upliv dolara tj drzave donesu propise koje ce to omoguciti, mozda ces ipak razumeti ljude koji prodaju po 8k i cekaju 6 da kupe? Neki se nadaju i manje ne zato sto misle da BTC nece vredeti za 5 godina 50k nego jednostavno hoce da kupe sto jeftinije.

Sto se tice shitkoina oni su sada najveci teret kripta uz tether koji drzi cenu a pojma niko nema postoji li pokrice za njega.
I onda postaje sizifov posao braniti btc od pada kada isisavaju dolare iz shit koina preko BTC-a. Mora se potopiti BTC na neko vreme da se te shit valute podave. Jedino je to recept koji moze dati rezultat.
Uq248Zb.jpg


Nije tajna koliko se tethera nalazi na kojoj menjacnici i onda se lako moze zakljuciti koliko su MCAP-ovi tih shit novcica naucna fantastika.
Trnutno je bezanija sa binance iz njih u btc, a btc se salje na usd berze, morali su berzu zatvoriti dok ne provere zasto im curi btc iz kolda tom brzinom.
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/1FyH8NjdBEoBffGopbLizqbfhwQvXHm7er
https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/1KZMGHHXRhBVG427hFjBLadZEGvahVQM89
Ovo su njihove dve adrese i ljudi se sklanjaju i prebacuju btc ili tether na bitfineks ili neku od USD berzi. Plus se mnogo njih zali da ne stizu dolarski withdrawalovi sa bitfineksa.

Ja ovo sada vreme setnje oko 8k shvatam kao drzanje vode dok se ne ociste iz tih shit altova i onda opet idemo dole, shitovi naravno puno vise nego glavne valute tipa BTC, ETH, LTC, DASH i tek onda oporavak i stabilizacija na nekom normalnom nivou tipa 7-8-9k.
A posle toga lagano klizanje dok se ne ispune ovi gore uslovi koje si ti naveo da koce kripto.
 
To sto kazes je sve ok, ALI ne moze se nikako spreciti to isisavanje btc preko shitova jer ce biti uvek ali uvek novih shitova po meni to treba pustiti i vreme ce uraditi svoje tj nove ovce ce shvatiti da ne moze svaki shitcoin da uspe a btc ima svoj put i ostala velika cetvorka a sve ostalo se slazem da treba potopiti a ne da kriterijum za kupovina coina bude to sto je trenutni ispod 1$ i kao da mora da skoci na 5 -10-15...
E to ce morati da shvate na tezi nacin i sa praznim dzepovima
 
Poslednja izmena:
Spomenuto je negde u vezi eventualne prevare sa Tether-om kako tih 2 milijarde i 200 miliona nije tako bitno u odnosu na sav novac u kriptou, trenutni market cap je 420 milijardi.

Ali, to znači, ja npr čuvam BTC od cene od 2 dolara i imam ih 10.000, znači uložio sam 20.000$ a kao sada je vrednost toga 80 miliona. Da li postoji neka računica koliko zaista ima uloženog novca, novca trenutno na berzama ili tako nešto. Teško da cena ne bi spala na trocifrenu kada bi neko odlučio sada da proda npr 100.000 BTC-a, nema toliko novca u priči.

Vidim da se i dalje forsira ta priča oko pokrića Tether-a, a tih izgleda fejk dve milijarde ako se ispostavi da je tačno je moglo da igra glavnu ulogu oko guranja cene do 20.000
 
nemozes to bas tako racunati,
ako bi banku neko uzeo da rasprodaje eto kolapsa,
to ti je trenutna vrednost,kao 90ih internet buble gum :)
vredis milion a nemas dinar u dzepu,a sutra opet 0 ili jos jedan milion
 
Da li postoje neki kontra argumenti za Tether situaciju? Ja sam stekao utisak da se sve svodi na ignorisanje problema dok sve ide (relativno) dobro sto se cene tice.
 
Oni kao kažu da imaju pokriće, ali nemaju nikakve dokaze za to, bar se ta priča vrti po vestima.

Hteo sam predhodnim postom da konstatujem da 2 milijarde dolara nikako nije malo, jedno je market kap, a drugo aktivni novac. Ako bi se ispostavilo da je to radjeno sa Tetherom bila bi duža katastrofa čini mi se
 
To isto moze da se kaze i sa bankama i karticama cak je tu mozda i jos losija situacija tj ima jos manje stvarnih para
 
Naravno.
Nego dosta puta sam čuo i pročitao kao 'šta ima veze i da je usdt lažiran, šta je moglo 2 milijarde da utiče kada je u kripto uloženo 500 milijardi'
A daleko je od toga, realno je opasna situacija.

Ali nazad na optimizam, btc probio 9000$, LTC 0.02, lamborgini i sve to ponovo na meniju :)
 
Realno jeste, jer vrednost market capa je takva kakva je kada bi se svi circulating coini prodali po navedenoj ceni (cista utopija), ali ta cena pada vec nakon prodaje odredjene kolicine i nakon svake naredne pada jos vise. Da bismo dobili izistinsku vrednost market capa, morali bismo da predvidimo i racunamo prodajne cene nakon svakog ordera. Prakticno, to je nemoguce, ali svakako da je 100 milijardi market capa mnogo blize nekoj cifri od recimo 5 milijardi svezeg novca, nego sto je blizu cifri od 50 ili tih 100 milijardi. Ovo nema samo negativne strane iz ugla hodlera. Pozitivna strana je sto i u suprotnom smeru treba znatno manje dolara da upliva u market da bi on narastao, pa npr da ode sa 440 milijardi na 640 milijardi, potrebno je znatno manje novca od tih 200 razlike. (mozda je i 10-15 dovoljno)

chart.jpg
 
Dal to moze da objasni ovakav skok cene kada se svi nadaju da padne? Znam da u ovom nema pravila, ali opet nema ni logike, jer svi ozbiljniji su nakupovali u dipu.
 
Dal to moze da objasni ovakav skok cene kada se svi nadaju da padne? Znam da u ovom nema pravila, ali opet nema ni logike, jer svi ozbiljniji su nakupovali u dipu.

Prodam sebi, kupim od sebe, povećam srednju cenu. Dođe ovca i misli da je raketa i nakupuje se mog BTC-a za $1000 više. Padne cena, ja opet kupim od ovce za -$1000 moj BTC.

A&O.
 
Prodam sebi, kupim od sebe, povećam srednju cenu. Dođe ovca i misli da je raketa i nakupuje se mog BTC-a za $1000 više. Padne cena, ja opet kupim od ovce za -$1000 moj BTC.

A&O.
Dafaq? :d

Sto se ti se cene sasvim je ocekivano da bude oporavka cene. Krajnje su mi nerealni oni ljudi sa onim procenama o 3K. Bilo mi vise glupo i da komentarisem. Vecini nije jasno sta se desava pa lupaju.

Tapatalk
 
Opet krecu ovi raketasi i mesecari, a do sada su cutali kao muve.

Ovakvi koji sa svakim malo vecim skokom krecu da hajpuju su mozda i najveci uzrok odlaska clanova koji iznose realne procene. Jednostavno su ljudi digli ruke da se ubedjuju.

Ovo kazem dobronamerno, zaista zamara.
 
Poslednja izmena:
Ovaj rast mora da je od Dana zaljubljenih u kripto valute i silnog cveća.
 
Opet krecu ovi raketasi i mesecari, a do sada su cutali kao muve.

Ovakvi koji sa svakim malo vecim skokom krecu da hajpuju su mozda i najveci uzrok odlaska clanova koji iznose realne procene. Jednostavno su ljudi digli ruke da se ubedjuju.

Ovo kazem dobronamerno, zaista zamara.
Isto je i sa ovima iz drugog "tabora" kada se sve zeleni oni cute, kada krene da pada predvidjaju propast i BTC na 2,3k kroz par dana, a pritom ne iznesu nikakvu cinjenicu i obrazlozenje, nego eto to ce tako biti i tacka.

Malo je pravih trejdera na forumu i ljudi koji poznaju materiju i koji uzimaju ozbiljan novac od ovoga, ostali samo lupaju neke cijene, pa od njih 20 jedan pogodi i onda citira samog sebe - jesam vam rekao da ce ovako biti. Pritom ni sam nije vjerovao u to sto je napisao, nego eto, cisto ako ubode da moze da pise po forumu kako je on znao, a ostali nisu.

Ljudi manite se toga, ovdje smo da pomognemo jedni drugima, proslijedimo prave informacije u pravo vrijeme i pokusamo uzeti sto vise para.

Medjutim, vecina forumasa se drzi one nase poznate izreke - da komsiji crkne krava. A to uopste nije dobro i samo stvara negativnu energiju na forumu...
 
  • Like
Reagovanja: MPM
To isto moze da se kaze i sa bankama i karticama cak je tu mozda i jos losija situacija tj ima jos manje stvarnih para
U slučaju kolapsa bankarskog sistema čitave države bi stale u odbranu tog kapitala u vidu nacionalizacija i dokapitalizacija, naravno pričam o ozbiljnim tržištima i državama. U slučaju kolapsa kripto marketa niko se ne bi ni počešao. Tu leži ogromna razlika.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
U slučaju kolapsa bankarskog sistema čitave države bi stale u odbranu tog kapitala u vidu nacionalizacija i dokapitalizacija, naravno pričam o ozbiljnim tržištima i državama. U slučaju kolapsa kripto marketa niko se ne bi ni počešao. Tu leži ogromna razlika.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Jel znas cime bi branili taj kapital? :) Tvojim parama, videti pod "Kiparska kriza"
 
Jesam li napisao u ozbiljnim državama i tržištima ili sam pisao o ofšor poreskim rajevima, sivim zonama i ostalim septičkim jamama finansijskog sistema? Malo ozbiljnosti nije na odmet. :)

Recimo imao si slom bankarskog sistema na Islandu, što je možda bio i najveći krah bankarskog sistema u jednoj državi u istorji modernih finansija, a na kraju građani ništa od toga nisu osetili jer je država svojim mehanizmima i nacionalizacijama stala iza kapitala građanja. Videli smo i kako su UK, Irska, zemlje Beneluksa reagovale na finansijske probleme banaka.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno