Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Znaci samo ovakve izjavice su dovoljne da se rast pretvori u pad.... Bas je boga mi 'volatile'. Lici kao da neko manipulise stadom da uzme pare na brzinu pa idemooo opet.... Ako se prohte, samo jedna drzava sila moze da sroza Bitcoin od 100000$ na 0$ za par dana...
B92: Ima li šanse: Bitkoin i etereum protiv dolara i evra? http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2018&mm=02&dd=17&nav_id=1359950


Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne moze da ga sroza na 0 .... Iskren savet za pocetak: Preskoci citnje b92 blic kurir i slicnih kad su kriptovalute u pitaju.
 
@iwcham
- Jesi li ti novi?
- Jesam.
- Pa saraj malo
:)
 
Nije samo problem u državnim zabranama, ovo je špekulativni balon koji može pući i sam od sebe. Razlika od predhodnih balona je samo što su oni bili uglavnom lokalni, a btc balon je globalni.
 
Na svakih 2 3 meseca puca balon vec 10 godina....
 
Ma znam da je to shit, ali sam pre toga procitao ovo.... Ovaj mali pad je samo zbog ovoga, a kada bi EU ili Sad pocele zesce da troluju, moglo bi da bude bye bye... Tako mi se cini, bar...
https://www.google.rs/amp/s/www.exp...oin-news-bitcoin-latest-news-us-venezuela/amp

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Takodje ne obracaj paznju sta d.ebili iz jp morgana pricaju i kriptovalutama. Takve vesti su imale ogroman uticaj kad je ceo jp morgana krenuo da fuduje. Danas vecina ne obraca paznju sta glupi papagaj ponavlja.
 
Najbolji tekst vezan za kriptovalute koji je B92 objavio do sad.
 
Najbolji tekst vezan za kriptovalute koji je B92 objavio do sad.
Pa dobro , jeste da ko trejduje i snosi rizik ali mislim da majneri nemaju sta da izgube osim toga sto su ulozili u opremu. Ma da vecina je do sada izvukla ulozen novac . Bar ja znam po meni . Sve sto sada izmajnujem ne diram osim odredjene sume za placanje struje. Pa ako sutra dan ti koini koji mi stoje propadnu i nije mi neka steta , a onaj kao sto rece partrijah ko je prodao stan , kucu ili se na neki drugi nacin zaduzio da bi kupio kripto po nekoj niskoj ceni i ceka nagli skok pa da se obogati , e njega treba da boli glava..

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
E kad je crkva krenula da se mesa i u BTC , ode sve u tri lepe :D
 
Sto kaze moj drugar, mozda i patriarh ima neki coin....

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Pa dobro , jeste da ko trejduje i snosi rizik ali mislim da majneri nemaju sta da izgube osim toga sto su ulozili u opremu. Ma da vecina je do sada izvukla ulozen novac . Bar ja znam po meni . Sve sto sada izmajnujem ne diram osim odredjene sume za placanje struje. Pa ako sutra dan ti koini koji mi stoje propadnu i nije mi neka steta , a onaj kao sto rece partrijah ko je prodao stan , kucu ili se na neki drugi nacin zaduzio da bi kupio kripto po nekoj niskoj ceni i ceka nagli skok pa da se obogati , e njega treba da boli glava..

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Mislio sam da je sarkazam očigledan. :)
 
Ajde sad ne savet vec molba: Nemojte kaciti vesti iz stampe tipa kurir blic b92 ccn i slicno.
 
Poslednja izmena:
LTC je jedan od 3 coina koji nikako ne mogu da propadnu (pored BTC i ETH).

Ja bi ga kupio dok je sad bio na min., ali dajem se na kopanje pa za to izdvajam pare.
Plašim se da će teško pasti na opet takvu cenu.



EDIT: Meni kad keva kaže da joj kripto sumnjiv, da to neće da potraje, sad će da pukne
Kažem joj da ako je to pročitala u domaćoj dnevnoj štampi da odmah zaboravi (da nema veze sa mozgom), i da to vreme što je protraćila na čitanje toga bolje da je potrošila na gledanje Farme/Zadruge.
I odmah zaćuti, kad joj još objasnim gde i od koga se čitaju vesti u vezi kripta.
 
Poslednja izmena:
Ajde ako žena nije u tom svetu, ne možeš joj zameriti što ne zna pa se oslanja na novine. Ali kako objasniti da Richard Heart onako pesimistično govori o BTC. Meni to potvrđuje trust no one stav oko kriptoa, jer čak i kada neko zna znanje, ne možeš biti siguran sa kojim interesom gura određenu priču. To jest možda svesno obmanjuje da bi profitirao.
 
Razume se u ekonomiju ali ne u tehnologiju.
Uspeo sam da joj objasnim da ovo je na globalnom nivou, da nisu ovo kao akcije na new york-šoj berzi, pa da tamo neko hoće da izmanipuliše samo.
I da u ovome svaka vest globalno utiče, posebno što široka masa ušla u ovo, koja ne ume da prosudi šta je laž a šta može možda da bude istina.
 
Sve strucnjak do strucnjaka
Ko.na Mega densu fakuktetu
Za ovo i ne treba biti neki veliki stručnjak.

Glavne kvalitativne karakteristike koje mora ispuniti članak na ovoj temi je da sadrži: up up, rocket to the moon i grafik sa projekcijom rasta od par hiljada %.
Dok su svi oni članci svetskih top ekonomista, samo zavera da bi oni kupili jeftinije. Pametnom dosta.
 
Jel moze da se negde kupi neki altcoin, recimo eos ili aion direktno, bez da se prvo kupuje bitcoin, dash ili litecoin?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Takodje ne obracaj paznju sta d.ebili iz jp morgana pricaju i kriptovalutama. Takve vesti su imale ogroman uticaj kad je ceo jp morgana krenuo da fuduje. Danas vecina ne obraca paznju sta glupi papagaj ponavlja.
JP Morgan ima sigurno desetak milijardi ulozeno u kripto. Sredinom decembra su bas oni istovarili 2 milijarde i pokrenuli damp. Naravno, oni to ne rade direktno nego preko svojih firmi.

Tapatalk
 
Znam. Midlim ne znam koliko ali znam da su koristili fud za kupovinu koliko god to ljudima smesno zvucilo.
 
Poslednja izmena:
10010%

pa to ti je amer (bizmismen), nije lud, sve će učiniti da zaradi kako stigne.

@iwcham

Ne može te, pogledaj na CEX.IO i uglavnom je slično i na sve ostalima.
Mada mnogo mi je čudno što su ubacili XLM (Stellar) da može sa fiat.
 
To sto JP Morgan baca onakve izjave ne znaci da su glupi. Naprotiv, pustaju vesti koje im odgovaraju, manipulisu masom. Sada verovatno akumuliraju.

Tapatalk
 
Pa to je super, cim budem kuci, kupujem lumene u jea, to bi trebalo da bude ok?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno