Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Pazi...sad da ga ja kupim...u roku od par minuta bi poceo da tone kao Titanik!

BTW...ista pricao kao i sa Landcoin-om :)
[emoji879]️
b0248d6a5af4f45c1d0b06a8bf830337.jpg
 
Ovo je isto kao bitconnect samo po ubrzanom postupku nadam se da se nije neko upecao sa foruma na ovu prevaru.
 
Upecao sam se ja na ebtc... Pre par nedelja... [emoji16] sva sreca upitanju je neka sica...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A sta te je privuklo na ebtc?

Lepo ti kazu ljudi da promenis ime u Captain Cash a ti neces :D.
 
Zna neko koja je fora sa Sia Coin-om, pomenui mi jedan poznanik da ga kopa vec jedno vreme iako trenutno nije profitabilan, ali kao bi trebalo da skoci dosta u buducnosti, vidim na Bittrex-u ima bas veliki volume svaki dan oko 1000 btc se obrce, a coin vredi nesto smesno trenutno. Sta mislite bice neke vajde od njega u buducnosti i nemojte one fore sa pasuljem lol Ne pratim druge forume/discorde i slicno pa pitam ovde da li je neko nesto procitao oko njega.

https://bittrex.com/Market/Index?MarketName=BTC-SC
 
Sta ce ga kopati, samo u minus da ide kako je asic za njega izasao. Neka ga kupi, ako vec smatra da ce da raste.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Da li ja moram da kupim bitkoin ili neku drugu valutu preko menjacnice na koju sam se registrovao (cex.io), ili mogu nekako da "direktno" kupim i da "fizicki" drzim na svom kompu ili nekom eksternom disku (zbog sigurnosti)? Kako se ovo drugo radi? Video sam da postoje oglasi za kriptovalute, ali ne znam kako to u praksi izgleda, radi se? Ukapirao sam da moram da imam neki svoj wallet, ali ne znam sta dalje.
 
Kupis hardware wallet. Prilikom konfiguracije ti izbaci seed (to cuvas da niko ne vidi u slucaju da treba da povratis imovinu na drugom hard walletu). Prilikom kupovine izbaci ti adresu koju pokazujes prodavcu da na nju prebacuje novcice, kada proces prebacivanja bude gotov, ti prodavcu dajes kes novac. I to je sve. Ti, u stvari, u svom walletu samo cuvas tajni kljuc koji omogucuje da se dodje do informacije o kolicini novcica u tvom posedu.
Ako izgubis hard wallet, mozes povratiti tu informaciju novim hard walletom koji se konfigurise sa onim prvobitnim seed-om.
Ukoliko izgubis hard wallet i seed, oprosti se od novcica.
Ukoliko imas svoj hard wallet kod sebe, ali je neko dosao u posed tvog seed-a, on moze da drugom walletu da "klonira" tvoj wallet i isprazni ti racun.
Naravoucenije: Nikome ne pokazuj svoj seed, a hard wallet ne setaj po gradu bez preke potrebe.
 
Poslednja izmena:
Ovo gore ti sve vazi za hardware wallet. Najsigurniji nacin za drzanje novcica, ali kosta oko 100 evra.

Drugi nacin je software wallet. To su aplikacije na mobilnom ili na desktop racunaru koje rade ovo isto, ali su podlozne hakovanju jer seed drze negde na hardu ili memoriji mobilnog.
Preporucuje se samo za male iznose novcica koje si spreman da prezalis ako te hakuju.

Treci nacin je menjacnica. Tamo drzis samo novcice i pravi novac (FIAT) kojima trenutno trgujes. Takodje podlozno hakovanju, kradji naloga...

Izaberi sam sta ti se svidja od svega i to koristi.
 
Poslednja izmena:
Skineš lepo Exodus i koristiš njega na kompu, ako nećeš da daješ 100e za hardware wallet.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
I da znas da svako prebacivanje novcica sa menjacnice na hard wallet i obrnuto skida odredjenu sumu novcica kao proviziju, tako da to ne radis stalno, nego samo za novcice koje hoces da cuvas na sigurnom na duzi rok (HODL).
 
Da li ja moram da kupim bitkoin ili neku drugu valutu preko menjacnice na koju sam se registrovao (cex.io), ili mogu nekako da "direktno" kupim i da "fizicki" drzim na svom kompu ili nekom eksternom disku (zbog sigurnosti)? Kako se ovo drugo radi? Video sam da postoje oglasi za kriptovalute, ali ne znam kako to u praksi izgleda, radi se? Ukapirao sam da moram da imam neki svoj wallet, ali ne znam sta dalje.
Можеш да користиш и такозвани папирни новчаник (хладно чување) на ком ћеш (најчешће у облику КР кода) да одштампаш твој приватни и јавни кључ. И не кошта ништа.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima. Citao sam o tome i znam to u teoriji, ali ne i u praksi. Upravo tako. Ne bih odmah isao na hardverski wallet, jer mi se ne daju pare za to, posto tek pocinjem sa celom pricom i za pocetak necu ulagati velike pare, pa ako mi sve to krene, mozda i ulozim u njega. Mene zanima koji bi sw wallet bio najbolji (najsigurniji)? Da podrzava sve ove poznatije valute BTC, ETH...Taj exodus ili nesto drugo? I zanima me da li ja mogu da taj wallet stavim na neki flash ili eksterni hard, pa da na taj nacin budem sigurniji od hakovanja, jer podaci nisu na hdd-u koji je dostupan preko neta?
 
Ma ne brini oko toga.
Čak i kad bi te neko hipotetički hakovao i saznao ti šifru za Exodus, posle bi mu trebale safe words, koje imaš samo ti.
Mala verovatnoća ako znaš da koristiš računar kako treba.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kopa li neko coin Cardano(ADA) i odakle?(link) Neko mislje o njemu? :)
 
Cardano ne moze da se kopa. Na Coinmarketcap imas pored svakog coina "mineable", ako moze da se kopa.
 
Dobro brate, daj da svi onda uzmemo hard wallet od 100e.
Neće dečko držati sigurno 95BTC-a na novčaniku, vidiš da tek ulazi u priču. Onda kada mu tako nešto bude bilo potrebno, sigurno će to znati i sam, ovako, ništa mu neće faliti sa Exodus-om.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ovo gore ti sve vazi za hardware wallet. Najsigurniji nacin za drzanje novcica, ali kosta oko 100 evra.

Drugi nacin je software wallet. To su aplikacije na mobilnom ili na desktop racunaru koje rade ovo isto, ali su podlozne hakovanju jer seed drze negde na hardu ili memoriji mobilnog.
Preporucuje se samo za male iznose novcica koje si spreman da prezalis ako te hakuju.

Treci nacin je menjacnica. Tamo drzis samo novcice i pravi novac (FIAT) kojima trenutno trgujes. Takodje podlozno hakovanju, kradji naloga...

Izaberi sam sta ti se svidja od svega i to koristi.
Da li se na poloniexu eth ili btc moze prebaciti na karticu koja je verifikovana na poloniex?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Gdje vidis Fiat na polonexu, gdje vidis registraciju kartice? nije na odmet da malo prvo pregledate sta i kako prije nego takvo pitanje postavite, ok novi clanovi sve to, ali neke stvari je svakako tesko razumiti.
 
Gdje vidis Fiat na polonexu, gdje vidis registraciju kartice? nije na odmet da malo prvo pregledate sta i kako prije nego takvo pitanje postavite, ok novi clanovi sve to, ali neke stvari je svakako tesko razumiti.
Zato i jeste ovaj forum . Niko nije poceo sa ovim naucen. I koji je odgovor . Da li moze ili se samo moze menjati. A to za karticu pitam jer sam verifikovao kada sam se reg. na poloniex.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno