Šta je novo?

Menjačnice

Mislim nisam pročitao baš neke loše stvari, ali izgleda da im loše radi sistem pod opterećenjem.
krastavac. smara to kad hoćeš da kupiš/prodaš ili deposite/withdrawal a neće tako danima, ili neće nikako kad ti hoćeš.
 
Jedno pitanje koliko treba Doge coinu da stigne sa Bittrexa na Cryptopiu, cekam vec vise od dva sata, na Bitrtrexu stoji PENDING
 
Predugo traje nemogućnost registracije novih korisnika na menjačnicama. Svež novac je bas potreban da se mrdne tržište.
Čekam Cex.

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
I dalje nema isplate sa Cexa. Od sinoć je isplata u statusu pending....Pisao sam suportu...
U pitanju je isplata u dolarima na Master kartici..
Jel neko danas imao uspešnu isplatu sa Cexa?
 
Jel si imao nesto dolara na kartici?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
E da , kad smo kod Cex-a i tih verifikacija itd , juce sam otvorio racun u Telenor banci - STARTER racun, kartica stize za nekh nedelju dana , pravljenje 500 din i odrzavanje se ne placa , medjutim negde sam naleteo na informaciju da se mora imati nesto deviza na racunu da bi se mogla vrsiti verifikacija ili sta vec . Znaci pitanje je , da li moram imati nesto deviza na tom racunu zarad nekih transakcija , verifikacija ili sta vec , i ako treba koliko je dovoljno ?

Moram biti spreman kad otvore registracije pa bolje da sve predupredim ..
 
Jel si imao nesto dolara na kartici?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk




Proverena kartica....na isti način je leglo do sad x0.000 eura....
Isplata može u dolarima, pa je banka konverzuje u eure....
 
Poslednja izmena:
@nexteen

Ne mogu da se setim, ali mislim da CEX treba da ti skine neku banalnu sumu, tipa par centi, i onda će te pitati koliko je skinuto da bi se proverilo da li imaš uvid u balans. Na isti princip radi PayPal vefifikacija.
 
Kad neće niko drugi... CEX uvodi nova pravila, slično kao i Bitrex. Od 23. januara.

Ukratko:
- Uvodi se minimalni ulog. Za fijat parove je 20 usd, a za kripto parove oko 0,001 btc
- Smanjuje se prreciznost većine parova. Za btc i fijat parove samo jedna decimala (ovo mi nije jasno, za btc parove). Za većinu fijat parova je 2 decimale, za kripto parove 6 (ali valjda ne za kripto sa btc), a specijalno 8 decimala za par ripl/btc.

Ovime bi trebalo da se ukinu besmisleno mali orderi koji služe za aktiviranje botova što baš i nije dobro.
Zanimljivo je da se nisu odlučili za minimalne korake, da nije dovoljno da se nalog poveća ili smanji za samo 0,001, ali možda dodaju kasnije.


Trade Engine Changes
On January 23, 2018, we are changing the minimum order volume and price precision for almost all trading pairs on CEX.IO. These measures will help optimize order placement and execution as well as improve performance of our trade engine as a whole.

Minimum Order Value
Since January 23, the minimum order will be equivalent to roughly 20 USD for the pairs with fiat and approximately 0.001 BTC for cryptocurrency pairs. Details about specific trade pairs are available on our blog.

Decimal Places
At the same time, we will decrease price precision for most of the pairs.
The allowed number of decimal places for the orders will be as follows:
• 1 place for the pairs with BTC and fiat;
• 2 places for the majority of pairs with fiat;
• 6 places for other cryptocurrency pairs;
• 8 places for XRP/BTC.

For example, you were able to place orders with precision of up to 0.01 USD on BTC/USD market. Now precisions up to 0.1 USD will be supported.

What It Means to You
The changes are aimed at ensuring faster and more efficient work of the market. They will eliminate some of the high-frequency, low volume activity at and near market price, but, at the same time, will allow you to place smaller orders.

If you are using bots or API for your trading activities, please adjust the algorithms using the above information for the orders to be processed without flaws.
For more information on the news, visit our blog
 
Hvala na informaciji.

Ništa strašno, minimalna trgovina u fiat biće 20 USD
a minimalna trgovina u kripto-to-kripto 0.001 BTC (po trenuton ceni oko 10$).
 
Mislim da nisu greske u kodu u pitanju nego manipulacija menjacnica...uvek je maintenance u 'pravom trenutku'. A ja sam prekjuce povukao sa cex-a na telenor i leglo je instant.
Pa tako Safex wallet na Cryptopia nije radio danima kad mu je podivljala vrednost. Doduše nisam gledao ni da li su ga uopšte sredili...
 
Meni ova najava promena od strane CEX-a lici da ce ibda otvaraju registraciju novih korisnika.....

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
E da , kad smo kod Cex-a i tih verifikacija itd , juce sam otvorio racun u Telenor banci - STARTER racun, kartica stize za nekh nedelju dana , pravljenje 500 din i odrzavanje se ne placa , medjutim negde sam naleteo na informaciju da se mora imati nesto deviza na racunu da bi se mogla vrsiti verifikacija ili sta vec . Znaci pitanje je , da li moram imati nesto deviza na tom racunu zarad nekih transakcija , verifikacija ili sta vec , i ako treba koliko je dovoljno ?

Moram biti spreman kad otvore registracije pa bolje da sve predupredim ..

Meni je trazilo nekih 0.45 $ ako se dobro secam...
 
OK , skontao da se mora imati nesto a dobio sam i inf da mogu imati dinare na racunu pa ce sama banka prebaciti koliko treba u dolare da bi podmirila taj zahtev , znaci ostavicu nekih 500 din pa ce to biti dovoljno za pocetak tj za verifikaciju . Ovo deluje kao bezvezne informacije ali pocetnicima mnogo znace , pa eto , Telenor Starter tekuci racun , placa se izrada kartice , odrzavanje se ne placa i mora se imati nesto para za verifikacju , kratko i jasno .

I jos jedna informacija koja ce vam mozda znaciti , ja sam online podneo zahtev za otvaranje racuna , namucio se ziv dok nije prihvatilo jer sliku LK nije prihvatalo a sve to zbog velicine fajla ( sto sam kasnije otkrio ) , pa eto , slikao sam S7 i morao ssam smanjiti sliku da bi se prihvatilo . Nakon 7 dana dobio sam mail da se javim u najblizi Telenor radi potpisivanja ugovora a ja mislim da je najbolje odmah otici licno tamo i odmah potpisati ugovor nego raditi online , pa cekati nedelju dana da vam poslaju mail , pa onda odes da potpises pa opet cekas nedelju dana za karticu , brze je licno otici i odmah to resiti .
 
I sta bi na kraju sa Cexom i Telenorom?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Odlicno si to objasnio. Sad samo drzava da ode i blokira pa ces dizati pare do prekosutra.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
E jbti ga sad nema nazad , s druge strane zar stvarno mislis da se to ne zna , cisto sumnjam . Pisalo se o tome nekoliko puta ovde samo rastrkane inf i zato sam hteo to ljudima da pojednostavim , no sad i da hocu ne mogu brisati sta sam napisao , nemam opciju za to :p

Eto ako i neko od modova misli da nije pametan post i moze imati posledica nek prepravi necu se buniti :)
 
O tome se već priča dosta dugo i na forumu i šire, verujem da je "država" (mora pod navodnicima, mrzi me da stavljam emotkikon banane koja se raduje) svesna da je ovo i te kako aktuelno, ali nije toliko uzelo maha iako naginje se ka tome. Kad budu rešili da regulišu kapiram da neće da lupe zabranu, kao što to nisu uradile ni ostale evropske zemlje, nego će odraditi regulativu. Svakako bi im bilo u interesu da profitiraju oporezivanjem nego nikako.
 
Imam nalog na cex vec neko vreme i sad hocu da ubacim telenor master card ali imam problem kad dodjem do CVV koda, uvek mi kaze crveno Please enter CVV code. Neznam da li je problem kod mene ili do cexa?
1.JPG
 
Ma bas njima treba informacija odavde da bi nesto saznali i preduzeli...toliko je puta pisano o tome da jos jedan post ili sto narednih o tome vise nista nece promeniti. Ko god je na ulici cuo iole nesto o kopanju ili se interesovao da pocne -zna gde se, kako i kojom karticom to radi. Kad se u pocetku to nije uspelo drzati u PM, mislim da sad dzaba svo to upozoravanje usmeravanje na PM. Na sve strane pise kako i gde se to radi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam nalog na cex vec neko vreme i sad hocu da ubacim telenor master card ali imam problem kad dodjem do CVV koda, uvek mi kaze crveno Please enter CVV code. Neznam da li je problem kod mene ili do cexa?
Pogledajte prilog 244717

Mislim da ima neka fora da CVV otkucaš preko brojeva ispod F tastera, a ne na num padu. Ili obrnuto...
Znam da zvuči glupo ali to sam pročitao negde ovde i reče taj neko da je uspeo inače bih i ja mislio da je troll.
 
Mislim da ima neka fora da CVV otkucaš preko brojeva ispod F tastera, a ne na num padu. Ili obrnuto...
Znam da zvuči glupo ali to sam pročitao negde ovde i reče taj neko da je uspeo inače bih i ja mislio da je troll.

Ladno je to problem bio izgleda, sad prihvata CVV ali imam drugi problem, sad mi kaze "Invalid card number." A dobio sam mail da mi je card rejected, mozda sad moram da cekam neko vreme da opet mogu da registrujem karticu?
 
Pa jesi sigurno uneo dobar broj kartice? Znaš koji broj unosiš? :)
Ne mislim da si glupav, samo proveravam.
 
Ljudi mora preko google chorme da se odradi vertifikacija kartice na cexu, preko mozile nece, i moras imati bar 1e na racunu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa jesi sigurno uneo dobar broj kartice? Znaš koji broj unosiš? :)
Ne mislim da si glupav, samo proveravam.

Znam bre, nije mi prvi put da ubacujem karticu :D Evo proslo je konacno, izgleda da je ipak bio problem do preopterecenja sajta ili nesto slicno, jer posle invalid card mi je izbacivao gresku privremeni problem pokusajte ponovo, i iz treceg, cetvrtog puta sam uspeo da registrujem karticu, hvala ti za pomoc, ovo za numericku tastaturu nisam mogao da verujem :D

Ljudi mora preko google chorme da se odradi vertifikacija kartice na cexu, preko mozile nece, i moras imati bar 1e na racunu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Toga se isto nisam setio, al evo proslo je nekako i preko mozile
 
Poslednja izmena:
To na CEX za CVV broj zeza u Firefoxu.
Ja sam uspeo u Chrome i sa brojevima ispod F tastera.

Isto me zezalo pa googlao i odmah nasao na njihovom supportu.


Inace ovo za povlacenje svako vec zna ko prati ove teme duze od par dana.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Mislim da je glupa ta cela priča oko toga da svi znaju kako se podiže novac...
Pre ili kasnije bi neko izneo javno to sve, ili prosto bi ljudi među sobom delili u fazonu "ali nemoj nikome reći" i proširilo bi se svejedno. Ljudi ne umeju da čuvaju tajne, shvatite.
Tako da pre ili kasnije bi ljudi sami otkrili i CEX i gde i kako da podignu te pare svejedno, bez obzira šta i kako se pričalo ovde. Mislim prodaju se nalozi na KP, o čemu dalje da pričamo?
 
Nazad
Vrh Dno