Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam burazerovom malom pokazao i GTA V. :D
Ali samo jurnjavu sa policijom


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
I on je video kod mene sve i svašta ali samo na kratko ili može da gleda dokle god ne stigne neki deo gde ima nasilja i svačega.
Trenutno igra Plants vs Zombies kec i dvojku, više voli mp da igra ( trenutno je kec na smešnom popustu )
Knack kec i dvojku više u društvu,Kung fu panda isto u društvu, spy chameleon, tiny troopers, crash, worms, sky force Anniversary, Rayman legends, rally, hue, trine 2-3 pod obavezno, brdo zabave u društvu. stories the path of destinies,transformers:devastation,ratchet&clank, sve živo od Lego igara ( može biti frustirajuce neko rešenje neke zagonetke ako zapne negde ) ,need for speed, lbp3 samo u društvu, super exploding zoo, Guacamele, steam world dig, spelunky, fez, child of light.
To su naslovi koji su se njemu dopali i igrao ih je dosta.

Dao sam mu povremeno i neke naslove za odrasle ali uglavnom delovi gde je laganica tipa U4 vožnja džipom po Madagaskaru, voznja pustinjama u Mad maxu, Watch dogs kec dvojka hakovanje i jurcanje,voznja jahtom i tako taj fazon.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Btw jedna informacija:

Uzeo sam HZD disk preko shopto-a (UK verzija), odradio pre-order za Frozen Wilds na PS Storeu pre koji mesec- koji je skinuo i ocigledno cu moci da ga odigram. Sto znaci da ako je disk i DLC iz istog regiona (bilo koje EU zemlje - tipa mozete da uvezete diskove iz Francuske, DE/AT, IT i kupujete DLC sa nalogom iz UK) moci ce da se kombinuje.

I jedno pitanje - jos jedan prijatelj je uzeo danas slim u HZD bundle-u, posto je trenutno akcija na PS storu za Uncharted remastered (1/2/3 zasebne ne kolekcija) 7.74e po naslovu sa PS+ hoce li moci da iskoristi popust za PS+ ako aktivira onaj free trial od 14 dana?
 
Za decu samo ratchet and clank uz pomoc roditelja da im predju neke delove :)
Ne poznajem nijedno dete koje ne obozava tu igricu

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
I jedno pitanje - jos jedan prijatelj je uzeo danas slim u HZD bundle-u, posto je trenutno akcija na PS storu za Uncharted remastered (1/2/3 zasebne ne kolekcija) 7.74e po naslovu sa PS+ hoce li moci da iskoristi popust za PS+ ako aktivira onaj free trial od 14 dana?

Moci ce
 
Moći će da da iskoristi ps+ ponudu i ako aktivira onih dva dana trial.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Živi bili pa videli. FIFA izlazi od 1995 pa nisu jednu godinu preskočili sa izlaskom. Znači 22 godine.
 
Nece preskociti nego upgrade-ovati za neku cifru, ja racunam izmedju 40 i 50$. Mislim to je svakako izvesno kad tad da se desi tu nema dileme. Bolje da tim radi na drugim projektima, manji trosak itd...
 
Pozdrav, nadam se da je ovo odgovarajuca tema za pitanje. Imam par pitanja koja se ticu multimedijalnih mogucnosti konzole.

1. Da li PS4 Pro moze da pokrece video fajlove preko SMB-a, NFS-a ili je samo DLNA podrzan?
2. Da li pusta 4k HDR fajlove (HDR10, mkv, H265) preko DLNA? Da li je neko probao ovo?
3. Da li moze da pusta titlove?

Treba mi neki 4K HDR player. Gledao sam ShieldTV i on moze sve ovo a cena je malo manja od PS4 Pro pa bih mozda isao na PS4 Pro.
 
1. Da li PS4 Pro moze da pokrece video fajlove preko SMB-a, NFS-a ili je samo DLNA podrzan?

Običan ps4 ne moze smb, cifs, nfs, samo dlna. Verujem i ps4 pro ako koristi isti media player. Titlove meni ne podrzava osim ako nisu u kontejneru mkv. Dodatno, mp3 mi pusta samo po prvih 10 sec. S druge strane, netflix i spotify su perfektni.
 
1.Samo DLNA ili prikacis USB
2.Radi 4K - http://www.universalmediaserver.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=9343
3.Rade i titlovi - e sad, posto je meni UMS na Linux masini, nisam siguran da li zbog toga ne pusta externe titlove ako vec postoje u mkv kontejneru.
Kada ih obrisem iz kontejnera, radi normalno.... I eksterni titlovi treba da budu u UTF8 ( i ovo vazi za Linux server, nesto do ffmpeg-a, win verzija nema tih problema koliko sam citao... )
 
Nece preskociti nego upgrade-ovati za neku cifru, ja racunam izmedju 40 i 50$. Mislim to je svakako izvesno kad tad da se desi tu nema dileme. Bolje da tim radi na drugim projektima, manji trosak itd...

Ne, nego će vremenom kompletno prebaciti fifu na EA/Origin access, odnosno na mesečnu pretplatu.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Samo prvo da se pojavi Access na PSN-u ;)
 
Pa i do sad nisu pravili od nule iru. Ne znam za FIFA serijal, nisam ga igrao ali za PES znam. Na tri godine menjali bi engine:

PES 08,09 i 10
PES 11,12 i 13
PES 14,15 i 16

Po pravilu bi zadnja igra iz istog engine-a bila najbolja. PES 10 i PES13 (neprevaziđen), dok bi prva uvek bolovala od previše bagova (PES14).
 
^ poenta cele price je da hoce da vezu svoje musterije da placaju za "usluge" tokom cele godine. Kakve crne "usluge", kada i ovako mogu da izbace igru i udare koji patch posle toga? Kao da ce da poboljsavaju gameplay tokom vremena, 'how yes no' - nego ce im kupci/musterije biti besplatni beta testeri za igru koju ce u polusklepanom stanju da izbace i krpe...
Nije ovde ni do endzina ni do nekih drugih stvari iako imaju resursa i trebaju/mogu da izbacuju odlicnu igru a ne poluproizvod.
Gledaju na nas kao na izvor novca kog treba maksimalno cediti. Cak i pored kolicine kesa koji EA zaradjuje na sportske fransize nije im dosta (skoro milijardu na FIFA naslove), vec zele jos i na konstantnijem nivou.

Vec je postala praksa da se izbacuje sadrzaj iz igre i to prodaje za 60e kao vanila/standard dok se "deluxe edition" sa prvobitnim sadrzajem (koji je trebao da zavrsi day one ali izbacen) i season pass-om valja za 100e. Ja se secam perioda kada je pre 15ak godina deluxe edition u stvari bilo podrazumevano kao sasvim normalan paket (naravno ekspanzije su se kasnije, posle godinu dana, kupovale dodatno ali su bile skoro zasebne nove igre a ne bullshit dlc mission pack) i kostao 50DM max a ekspanzija upola toga ~20 maraka.

I sve vise je takav trend "popularniji" medju izdavacima odnosno normalniji (prihvacen) kod kupaca.

Za neke naslove je i ok progutati/dati 60e za DO verziju (posebno za PS4 i ako dolazi sa famoznim dodatnim Season Pass/DLC sadrzajem), i to ako se radi o IP-u koji je zaista dobar ali preko toga je zaista pohlepno. Neka norma bi trebala biti oko 40/50e, ali ih rojalno zabole i vrlo verovatno se ide ka "standardu" od 100e.

Jedan AC: Origins naslov kosta koliko kosta (70e disk "standard", ogoljena verzija za PS4) i drznuli su se da zalepe cenu a nije recimo kvalitativno Witcher 3jci ni do kolena.

Dok ovcama ne dodje iz straznjice u glavu i dok se ne pobune EA i slicne im kompanije ce da shishaju uzduz i popreko bez trunke stida.
 
Poslednja izmena:
Vidim krenuo Black Friday Sale, jel će se tu ponuda menjati dnevno ili uopšte (US Store) jer ovo šta trenutno nude je užas!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za PS PLUS korisnike ima dosta popusta.

p.s. Aha vidim to je early access, a trebalo bi biti za svakog uskoro
 
Poslednja izmena:
Pa i jesam... ali me ne interesuju sportske igre, niti Destiny i bukvalno su popusti na novije igre koji i sa popustom izadju 40 dolara. Nadam sam se da će neke starije dobre naslove nuditi za 10-20-30 dolara.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Verovatno hoce, od sutra. A mozda bude i za cyber monday
 
Ja sam platio NBA 2k18 42 dolara, FIFA 18 uzeh za haloween isto za oko 40 dolara. Jedino sam PES 18 platio 60 dolara čim je izašao jer su mušterije u igraonici nestrpljive. Morao sam jednu novu igru odmah da nabavim:)
 
Poz momci,

Treba mi vaša pomoć...
Na PS4 Pro imam instaliranu Ratchet & Clank igru, sa US Storea je. Kad je pokrenem prođem intro i krenem da se igram i posle 2-3 minuta, nekad 4, slika se zamrzne na neki period, potom sledi crni ekran i izbaci me na home screen.
Obrisao sam save fajlove, updateovao igru i software pre toga, obrisao igru i reinstalirao je ponovi je skinuvši, restore licenci uradio, potom soft initilaziton i na kraju i hard initialization obavio (iz XMB-a doduše, ne iz save modea - nešto nije hteo da prepozna PSUPDATE sa fleša). Posle hard inicijalizacije pak nisam ponovo skidao igru već je kopirao na interni HDD sa eksternog. Probao sam čak i da je pokrenem sa internog i spoljašnjeg HDD-a... Rezultat je uvek isti...

Od ostalih igara sam probao BF4 i Psychonauts i one se normalno ponašaju...

Dajte ideje... Je li ovo do hardvera - da reklamiram PS4 Pro kod Consolemaniae ili šta... ???

Fala unapred.
 
Probaj i druge igre da vidiš da li se tako ponaša.


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
zaleteo sam se kad sam video ovaj black friday early access, i uzmem 30usd na novom nalogu sa idejom da kupim pes2018
sad tek vidim da je ta cena samo za ps+

kada pokusam da uzmem trial kaze mi da nemam payment method
kada pokusam paypal(linkovan na srpsku karticu) da povezem, kaze da user/pass nisu dobri...a jesu
jel ima neko proveren nacin da aktiviram ps+ trial?

ranije nisam imao ovakvih problema da aktiviram trial

edit: kad kliknem na subscribe, pored credit cart i paypal imam i opciju za redeem card...da li ako kupim jos 10usd mogu da aktiviram?
i s obzirom da bi trial trebao da bude dzabe, da li mi tih 10usd ostaje?
 
Poslednja izmena:
Zna li neko u kakvom su stanju igre poput Skyrima, Mafia 3 i recimo X-COM 2 na PS4 pro. (pri cemu mi Mafia i XCOM deluju primamljivo za 10e)

Relativno povoljno mogu da se nadju ali cesto nailazim da je stanje sa njima potpuno haoticno i da lose rade na konzoli. Postoji li recimo neka "lista" naslova koje treba izbegavati zbog lose izvedbe na PS4-ci?
 
Imam Skyrim i Mafia III, ok rade u 30fps. Ne znam koliki ti je prag tolerancije tj da li si picajzla i brojiš fps-ove, ali po meni obe igre rade dobro. Daleko od npr. JC3 kako radi.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ po onome sto sam procitao stekao sam utisak da dolazi do vecih fps dropova i neretko i do crasha (u slucaju M3 i XCOM2). Manje vise mi je bitno da je igrivo, jer ne verujem da cu da ih obrnem vise od jednom i prosledim dalje.

Skyrim i onako mogu na laptopu uz dzojstik. :)
 
Jel ima jos nekih popusta ili je samo ovih par novih naslova?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno